Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ce te pri 36 ne zagrabi da bi imel otroka te lahko pozneje?

Ce te pri 36 ne zagrabi da bi imel otroka te lahko pozneje?

Kdaj ste same zacutile da bi imele otroka? Oz. ste sploh zacutile? Jaz ko sem bila mala deklica pri 10 letih sem zacutila da si tega ne zelim, potem pri 20 letih enak obcutek, pri 30tih letih enak obuctek in sedaj pri 36 letih tudi enak obuctek. In se vcasih sprasujem ce me bo kdaj zagrabilo kot pravijo, ali je mozno da se mi ne vem pri 42 letih popolnoma zmesajo neki materinski hormoni in bi si pa kar naenkrat zazelela imeti otroka?


A tako kot te napade, da bi žrla čokolado?


Če te nikoli ne zagrabi želja po materinstvu, se pač nikoli ne boš sekirala, ker nimaš otrok. Če te pri 42ih prime in imaš partnerja, jih boš imela takrat. Ali po naravni poti, ali z injekcijami, ali posvojitev. Nima se smisla sekirat. Na tem forumu bodo pa tako najbolj glasni tisti, ki ti bodo povedali, da če pri 20ih ne začneš, potem nimaš šans.
Imam v sorodu takšne, ki so jih imeli pozno. Ena je potrebovala hormonske injekcije, ampak je uspelo.
Sedaj sem že jaz proti 30, v mojih krogih imam veliko takšnih, ki so tudi starejši od mene, pa si otrok ne želijo, ali pa jih bodo imeli kasneje. Vsi so izobraženi, delajo, uživajo (moški in ženske). Zakaj se obremenjuješ, če si jih ne želiš?

Prvic okoli 23. Leta. Ker sem bila neresno dekle, sem takoj vedela, da gre za igro hormonov.
2. Okol 28. Leta – imela tipa, ampak ni bil za
3. Pri 32ih – zakljucla s tem tipov in si najdla nekoga, ki je imel iste zelje.
Ker nisem glih nek materinaki tip osebe, razen tega, da me imajo otroci izredno radi, se zavedam, da je slo v vseh treh primerih za hormone, ki so popustili po cca. Enem letu.
Ce bi slo za res mojo zeljo – zelja ne bi popostila, ampak bi rasla z leti, glede na to, da je ostajala neizpolnjena.
Dons sem zelo vesela, da jih mam.
Ne mors verjet kaksno cudo je ta mati narava.


Če te nikoli ne zagrabi želja po materinstvu, se pač nikoli ne boš sekirala, ker nimaš otrok. Če te pri 42ih prime in imaš partnerja, jih boš imela takrat. Ali po naravni poti, ali z injekcijami, ali posvojitev. Nima se smisla sekirat. Na tem forumu bodo pa tako najbolj glasni tisti, ki ti bodo povedali, da če pri 20ih ne začneš, potem nimaš šans.
Imam v sorodu takšne, ki so jih imeli pozno. Ena je potrebovala hormonske injekcije, ampak je uspelo.
Sedaj sem že jaz proti 30, v mojih krogih imam veliko takšnih, ki so tudi starejši od mene, pa si otrok ne želijo, ali pa jih bodo imeli kasneje. Vsi so izobraženi, delajo, uživajo (moški in ženske). Zakaj se obremenjuješ, če si jih ne želiš?
[/quote]

Se ne obremenjujem. Ampak se sprasujem ce je mozno da bi ta materinska zelja, zelja po otroku prisla po 40 letu. Ja tisti ki blebetajo da ce zenska nima otrok pri 20tih ni zenska so pa ze malo za leseno zlico. Tisti casi so ze mimo ko so zenske rojevale pri 22tih.

Zanima me ce je kaksna zenska v mojih letih in potem po 40tih jo je zagrabil materinski nagon.

Jaz sem bila prepricana da bom mama ko sem bila mlada tam 25let samo zato ker se mi je zdelo da vsaka zenska mora postati mama ker drugi tako pravijo oziroma ker je to neka stigma. Ampak sem z materinstvom odlasala ker me kar ni potegnilo, nisem zacutila prave iskrene zelje po otroku. Zelja se ni pojavila niti kasneje in iskreno mi danes pri 39 ni zal da nimam otroka. Mislim da tista ki si resnicno zelo zeli otroka zares zacuti, pri meni se to ni zgodilo. Otroci so ljubka bitja in to je vse, nisem pa zacutila nikoli da bi rada postala mama. Imeti otroka samo zaradi drugih pa je najslabsa odlocitev za samo mamo in tudi otroka.

Lep zapis! In se popolnoma strinjam s tabo in cutim enako. Tudi pri meni je tako, edina razlika pri meni je v tem da se mi ni zdelo sedaj da mora vsaka zenska imeti otroka. Jaz vcasih gledam facebook od bivsih sosolk iz srednje in osnovne sole ki imajo otroke sedaj in se poskusam postaviti v njihovo vlogo. Pa bolj kot si predstavljam da bi imela otroka bolj vem da to ni zame. Hvala bogu ima moj moski otroke od prej tako da mi je to neko olajsanje ker drugace ce bi moski zelel otroka bi verjetno mogla zvezo razdreti.

Nikoli nisem imela nobene zelje po otrocih. Niti kot otrok in niti takrat ko sem bila v zvezi. Sem ze cez 40 in sedaj je tako prepozno. Eni jih pac ne bomo nikoli imeli.

Lahko se pojavi. Imam sodelavko, ki jo je sedaj že krepko čez 40 zgrabila želja po otroku, prej pa nikoli. Vsaj tako pravi. Ji je žal, ker se ni prej odločila za to, sedaj pravi, da je že prestara.

Mah lej, kar bo, bo. Malce bedasto bi bilo sedaj imeti otroka kljub temu, da si ga ne želiš in to samo za vsak slučaj, če ti bo pa mogoče enkrat ideja imeti otroka všeč.

Ne, niti podrazno mi ne pride na pamet imeti otroka ker nimam zelje po tem, samo za vsak slucaj ce bi me prijelo ne vem cez 6 let. Otroka bi imela samo ce bi imela resnicno zelo veliko zeljo.

Pri meni je bilo vse odvisno od varnosti zveze. S tipi, kjer se podzavestno nisem počutila varne mi ni na kraj pameti prišlo. Pri mojem dragem sedaj, sem si želela te skupne odiseje po 14 dneh. Čez 5 let sva res postala starša. Zdaj sva skupaj že full let.
Kar se mene tiče, tiste, ki vam ni, nimate pravega, varnega človeka.

Z zadnjim stavkom se pa ravno ne bi strinjala. Seveda vsaka zenska isce moskega ki ji nudi neko zavetje in varnost, s tem bi se lahko vse strinjale. Ampak glede materinske zelje je pa treba cutiti tudi nekaj vec. Sem v preteklosti imela moske ki bi mi lahko nudili varnost financno in v drugih pogledih tudi, pa nisem zacutila te zelje.

Napačno predstavo imaš. 12 leto teče najinega partnerstva, bolj sorodni duši že ne bi mogla biti in tudi to da noben od naju ni začutil povezanosti z otroci niti želje po tem da bi imela otroka. Če si ti iskala moškega ki ti bo želel naredit otroka ne pomeni da si otroka želi vsak par. Avtorica če ne čutiš želje po otroku to ni nič narobe. Kot pravim meni pri 39 ni žal, upam si trditi da bi mi bilo žal če bi imela otroka zaradi drugih. Kot sem že napisala, otroci so ljubki ampak da bi tukaj, zdaj imela otroka pa naj bo to najstnik ali dojenček si niti nočem predstavljat. Vsak si kroji življenje po svojih željah, še dobro da nismo vsi enaki.

Napačno predstavo imaš. 12 leto teče najinega partnerstva, bolj sorodni duši že ne bi mogla biti in tudi to da noben od naju ni začutil povezanosti z otroci niti želje po tem da bi imela otroka. Če si ti iskala moškega ki ti bo želel naredit otroka ne pomeni da si otroka želi vsak par. Avtorica če ne čutiš želje po otroku to ni nič narobe. Kot pravim meni pri 39 ni žal, upam si trditi da bi mi bilo žal če bi imela otroka zaradi drugih. Kot sem že napisala, otroci so ljubki ampak da bi tukaj, zdaj imela otroka pa naj bo to najstnik ali dojenček si niti nočem predstavljat. Vsak si kroji življenje po svojih željah, še dobro da nismo vsi enaki.
[/quote]

V bistvu obstajajo statisticni podatki da pari ki nimajo otrok naj bi imeli boljse, mocnejse zveze. Ker tukaj je vec denarja, manj stresa in podobno…kar je logicno otrok prinese veliko lepega, in pa tudi veliko stresa. In ne pozabite velik procent locitev ki prizadanejo predvsem otroke.

Zadnji stavek je čudna izjava.
Jaz sem si otrok želela, odkar pomnim, ko še seksala nisem … in potem vedno. Kadarkoli bi zanosila (in s katerim koli od fantov, s katerimi sem hodila), bi mi bilo okej in bi donosila. Nikoli ne bi šla delat splava. Zdaj sem že zdavnaj prestara, ampak če bi zanosila … bi kljub vsemu tveganju in letom skušala donosit.

Tatiana, če nimaš želje, je pač nimaš. Zdaj tvegat in zanosit ter upat, da te bo dojenček spremenil v mamo z veliko začetnico in ti srce napolnil z materinskimi čustvi, kaj pa vem. Je le preveč usodno. Če boš začutila pri 45, še vedno lahko probaš zanosit. Ampak po mojem, če te zdaj, ko je v bistvu reprodukcijski hormonski vrhunec že skoraj mimo, ne prime, si težko predstavljam, da bi te prežela ta želja po 40. letu, ko se bo telo začelo pripravljati na druge izzive.
Z vidika biologije, narave in ekologije je to, da se nekateri predstavniki vrste ne razmnožujejo, popolnoma naravno in verjetno tudi nujno. Tako da to, da nekdo ne čuti želje po otroku, ni čisto nič nenavadnega in nenaravnega.

Mene ni nikoli niti malo zamikalo imet otroke.
Pri 10ih oz. v otroških letih mi je bilo prav groza, ko so mi govorili, da bom nekoč mamica. Jaz sem mislla, da je to res nujno in obvezno. IN me je bilo naravnost groza. Tudi igrač dojenčkov nisem nikoli marala okrog vlačit ali pa se igrat, da sem mamica.
Tudi pri 15, 20ih sem bila prepričana, da nočem otrok. K sreči sem že ugotovila, da to ni nujno :).
Pri 30ih, 40ih, me tudi niti malo ni mikalo, pri 45ih tudi ne. Dvomim, da me bo pri 60ih mikalo :).

Je pa res, da sem samska, ker nočem otrok. Sem vedno naletela na moške, ki so želeli imet otroke in potem pač ni šlo. Samo zato, da bi obdržala moškega pa logično, da nisem hotela imet otrok.

Sem imela podoben pogovor ne dolgo nazaj. Nikoli v življenju nisem čutila želje po otrocih. Pa imam tuje otroke precej rada in otroci me obožujejo.

Sama nisem striktno proti otrokom, če bi se ponesreči zgodilo, je**t ga. Tako da res ni odpor do otrok ampak pomankanje kakršnegakoli pozitivnega čustva do jih imeti. Se je kr težko izrazit.

Jaz mislim, da če imaš vse pogoje za otroke – nisi/nista nepldna, sta finančno preskrbljena, srečna veza, zadovoljno življenje in nimaš želje po otrocih, tega kasneje ne boš obžalovala.

Če pa želja kasneje pride je pa še vedno čas in so opcije.

Ampak ne vem, mislim da če do sedaj ni bilo želje, je tudi kasneje ne bo.

Se ne obremenjujem. Ampak se sprasujem ce je mozno da bi ta materinska zelja, zelja po otroku prisla po 40 letu. Ja tisti ki blebetajo da ce zenska nima otrok pri 20tih ni zenska so pa ze malo za leseno zlico. Tisti casi so ze mimo ko so zenske rojevale pri 22tih.

Zanima me ce je kaksna zenska v mojih letih in potem po 40tih jo je zagrabil materinski nagon.
[/quote]

kaj pa če so te tvoje trenutne dileme izraz želje po otrocih?

Pri teh letih je čas za vnuka, ne pa za otroka.,

Pri katerih letih? Pri 36? Torej je čas za postati mati v srednji šoli al kako? Ja ok, ti kar. Pa tvoji otroci naj tudi seksajo in rojevajo pri 15, če vam je tako prav. A svojih bolanih idej nikar ne priporočaj drugim.

New Report

Close