Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek prostovoljno plačevanje pokojninske dobe

prostovoljno plačevanje pokojninske dobe

Ali si katera od vas, ki je doma prostovoljno plačuje prispevek za pokojnino? Jaz si bom začela, ker res nikoli ne veš, kako se življenje obrne in na stara leta pride vsaki evro prav. Sicer imam dober namen poiskati službo, ampak me skrbi, da bi si začela plačevati….. Malo sem prebrala zakon in sem videla, da izponjujem pogoje, saj skrbim za otroka mlajšega od 7 let. Mogoče sem malo v dilemi, ker ne vem, ali si naj plačujem pokojninske prispevke ali kam drugam v zavarovalnico nalagam denar….? Kakšno je vaše mnenje o tem?

lp,

N.

na tvojem mestu bi raje nalagala v tretji steber, kot pa sama plačevala pokojninsko zavarovanje. Ko bomo mi zreli za pokoj, bo itak potrebno delat do najvišje možne starosti, pa če imaš delovno dobo ali ne.

Jaz sem si plačevala ko sem bila do drugega leta z malim doma… Prispevek ni prav velik in po moje se ti splača….!

Po moje se ne splača. Že tisti, ki imamo spodobne plače, nam obljubljajo, da bomo dobili 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sedanje plače. Predstavljaj si, koliko je 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od najnižje pokojninske, pa še to samo do 7. leta. Stran vržen denar. Raje vloži konkretno v sklade z rastočimi trgi. Denar bo ves čas tvoj za rezervo, pa še vso tvojo delovno dobo se bo plemenitil.

New Report

Close