Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek balkonsko cvetje

balkonsko cvetje

Kaj boste letos posadile na vaše balkone? S čim jih boste olepšale?

Jaz razmišljam o pelargonijah… vendar še ne vem… nekaj takega, da raste bujno, lepo sveti, po možnosti viseče… barva rdeča ali rumena…

Jaz sem imela lani mešano. Nekaj visečih in nekaj stoječih pelargonij, ostalo pa same neke nove rožice, ki pa niso lepo uspevale in sem bila kar razočarana, da ni uspelo, kot sem si zamislila. Tako bom letos zopet segla po preverjeni sorti-pelargonije, tako kot ti, pa verjetno za v senco “vodenke” in mogoče kakšna okrasna detelja (te so mi lani lepo uspevale).

Lp, Meti

Definitvno viseče pelargonije – te mi najlepše uspevajo.

Jagode, verbene in nizke sončnice.

bršljanke – pelargonij in surfinije pa kakšen okrasni krompir vmes

sem noter lepo pašejo še razne barve kopriv in pa okrasna trava

jaz imam že celo zimo zelen balkon…prisegam na zimzelene rastline…nekaj visečih, nekaj grmičkov…barve vse, kakšršne hočeš, enkrat so ene bujnejše, drugič druge…teh ovenelih, suhih in na koncu odpadlih cvetov pa ne prenesem…ne na balkanu, ne v stanovanju:)

dajte pradlagati kako hitro rastočo plezalko (da se čim bolj razraste). rabimo nekaj, da se “skrijemo” pred sosedi.

kakšen okrasni slak, ali pa črnooka suzana, tudi navaden okrasni fižol se lepo razraste.

lp tinca

Bršljan (trajnica), slak (enoletnica) ali pa divja trta. – to dvoje kombiniraj, da se čimprej skrijete.

hvala obema. divja trta ne pride v poštev, ker bi rabila večja korita (da korenine lepo prezimijo).
ja, že lani sem imela v mislih črnooko suzano, pa me je cvetličarka prepričala, da bo krompirjevka ravno tako dobra :-((( stran vržen denar.
verjetno bo za letos res “rešitev” črnooka suzi ali pa fižol.

New Report

Close