Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko Eur plačujete za svojo penzijo…

Koliko Eur plačujete za svojo penzijo…

No evo, zanimam koliko daste na mesec na stran v Eur za svojo penzijo…seveda dodatno ne kar vam trgajo pri prispevkih kot obezen drobiž in kdaj mislite, da boste šli v penzijo, če sploh.

Podjetje nam plača 4.000 sit in mi delavci dodamo samo še 1300 sit. Tako, da je vse skupaj 5.300 sit.
Direktor nama je povedala, da ni veliko podjetji, ki plačujejo delavcem za pokojnino. Plačujemo v Kapitalska družba, Kapitalski vzajemni pokojninski sklad. To je to!
Bravo naši!!!
lp,

Z mozem varcujeva cca 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najinega dohodka za pokojnino, solanje otroka in bognedaj. Racunam, da ko bova prisla na nekih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se bova ustavila in vzdrzevala dosezen odstotek.

Na penzijo od drzave ne racunam, na pogoje za penzijo tudi ne. Upokojila se bom izkljucno z denarjem, ki ga bom sama privarcevala in to takrat, ko bom sama hotela (pa kdo bo hodil se pri 60+ v sluzbo?). Ce bo pa kaj kapnilo se od drzave, pa toliko bolje.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Ogromno podjetij je, ki delavcem vlagajo za pokojnino, bo pa delez te pokojnine minimalen.
A nekaterim se vedno ni jasno, da Juge ni vec, da smo v kapitalizmu in da bomo morali za svojo rit sami poskrbet?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

NIČ, ker nikoli nimam stalne službe, ko bi me morali zaposliti grem vedno na cesto in tako en čas delam en čas ne delam in spet delam in ne in… tako da sem se sprijaznil da do penzije sploh ne bom nikoli prišel, če drugega ne bom v najslabšem primeru končal kot klošar. Pomaga itak nobeden. Ljudje raje uživajo ko si brez službe kot pa da bi pomagali. Vsaj malo. Bognedaj.
Zato pa uživajte v svojih službah dokler jih še imate in dajajte na stran za svoje penzije, kajti nikoli ne veš.,,,,,,,,,,,,,,,,kdaj boš na cesti.

Sama ne varčujem nič, ker enostavno finančno nisem zmožna.

Firma mi plačuje mesečno 4 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od moje bruto plače – že 5 let.

za enkrat 50 EUR na mesec

po nekih nasvetih bi naj ženska pri tridesetih dajala za pokojninsko varčevanje okrog 100 EUR na mesec

No, potem sem po JUS-u. Vplačujem 100 EUR v fondpolico. Možu plačujejo prostovoljno in obvezno dodatno pokojninsko zavarovanje. Obvezno zato, ker je v smeni, torej bivši bonificiran staž. Že zaradi tega bo verjetno delal najdlje do 55. leta. Moj cilj je, da se upokojim vsaj pri teh letih, po možnosti pa še kaj prej. Ugotavljava pa, da bo treba našparat še kaj mimo tega in se potem začet ukvarjat s kakšnim biznisom. Za lenarjenje bova premlada.

nič, ker ni denarja.

0 (nič). Ker spet brezplodno iščem službo :((( Vsake toliko dobim kakšno nadomeščanje za določen čas, potem pa spet ista pesem :((( Od nič bolj težko dam kaj za karkoli :(((((((

Trenutno vsak vlagava v svojo Fondpolico pri Slovenici. Pravtako vplačujejo na firmah.

Se pa trenutno zelo nagibam k temu, da bi najmanj 1000€ vplačala v Azija garant plus. Še kdo??

lp

Registrirana, to ni samo pogruntavščina Juge. Veliko Evropskih držav ima podobno urejeno vplačevanje za pokojnino in njihovi zavarovanci (Avstrija, Nemčija) tudi pokojnino dočakajo. V Sloveniji pa naj plače dvignejo, vsaj na tričetrt Evropske ravni, pa bodo problemi glede pokojnin manjši. 3/4 naroda ni sposobnih posebej nalagati za pokojnino. Zamislili si pri 1000e skupnih dohodkov, še nalagati za pokojnino…..

lp,

N.

Jaz si bom verjetno začela vplačevati za pokojnino tretji steber. Ne vem, moram se še malo pozanimati….

lp,

N.

Nats, ne bos verjela, da nam primerljivi Grki in Portugalci namenijo 1/3 svojih dohodkov v varcevanje. kako jim to uspe? Enostavno, ne pokupijo vsega kar vidijo in ne potrebujejo vse navlake, ki jo ima sosed.

Od 1000€ se z lahkoto privarcuje 50€ mesecno za pokojnino, z malo manjso lahkoto pa 100€. To je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dogodka.
In vsako leto, ko ne varcujemo za pokojnino, nas bo na koncu krepko stalo. Ce ne bomo poskrbeli sami zase, ne bo nic, ker nihce drug ne bo poskrbel za nas.

V Jugi je bilo kao poskrbljeno za pokojnine, tudi v nekaterih drzavah EU je bilo enako, ampak se tudi pri njih ta sistem spreminja. Prej kot bomo sprejeli te spremembe, lazje nam bo.

Zavedati se moramo, da varcujemo lahko le od tistega kar imamo, tisto kar naj bi imeli je se cisto imaginarno. In ce danes ne zmoremo dati na stran 50€, ne bo cez cas nic boljse, ker kljub moznemu visjemu dohodku, bo znesek, ki ga bomo morali varcevati za penzijo precej visji. Po takem nacinu razmisljanja se bomo samo vrteli v zacaranem krogu.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Hja, žal je res tako. Če je v 30. letu dovolj 100 evrov za dodatno penzijo, jih mora biti v 40. že 150, v 50. pa kar 200, da prideš do istega zneska. Obrestno obrestni račun dela za nas.
Jaz sem fondpolico sklenila v 31. letu. Pojma nisem imela, kako bom plačevala. Če bi vnaprej vedela, kako težko bo, se verjetno ne bi spustila v to. Pa vrtec, pa krediti, potem pa še to. Komaj smo lezli. Ampak smo se pregurali in zdaj se en vrtec izteka, krediti se bodo enkrat odplačali, jaz pa že imam nekaj na investicijskem računu. Z leti bo še več. Kasneje začneš, več moraš vplačevati.

New Report

Close