Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki trdite, da je v maternici otrok, ne pa plod

Tisti, ki trdite, da je v maternici otrok, ne pa plod

Ali ste v času nosečnosti seksali? Ker če ste, ste pedofili! Kako morete seksati z otroki?!!! 🤮🤮😠

Ta je tud kruta 😀
Sej nima smisla spreminjat mnenja ljudem s takimi forami, tist k bo mislu da je not otrok, ma ga ne premakneš za cm ne.

Ja ne, kaj pa je notr, krompir, bicikl…..?

Moški z vsakim izlivom umorijo tisoče potencialnih otrok. Ženske pa enega na mesec.

Ja ne vem no. Jaz sem pred, med in po nosečnosti seksala s svojim možem. Kako točno pa ti s svojim plodom seksaš? In tvoj plod je kaj? Jabolko? Slon?

Seksala sem s svojim možem in ne s svojim otrokom.
Kako poteka nosečnost in je plod zaščiten, imaš pa na intetnetu razloženo.
Saj brati znaš? No, preberi tolikokrat, da boš razumela. Pa slike so zraven.

Najprej, dokler se ne razvijejo vitalni deli, hrbtenjača in ostalo, je v maternici zarodek. Potem je do poroda plod. Ko se rodi, je pa otrok ( živorojen ali mrtvorojen)

Najprej, dokler se ne razvijejo vitalni deli, hrbtenjača in ostalo, je v maternici zarodek. Potem je do poroda plod. Ko se rodi, je pa otrok ( živorojen ali mrtvorojen)
[/quote]
zame je v moji maternici od začetka oploditve moj otrok, ki se razvija in raste toliko časa, da bo ob porodu zmožen preživeti v zunanjem svetu. Ves čas v maternici je to moj otrok in potem ko se rodi tudi je še vedno moj otrok.

Najprej, dokler se ne razvijejo vitalni deli, hrbtenjača in ostalo, je v maternici zarodek. Potem je do poroda plod. Ko se rodi, je pa otrok ( živorojen ali mrtvorojen)
[/quote]

Torej prehod čez vagino podari življenje? Vau!

Torej prehod čez vagino podari življenje? Vau!
[/quote]

Pritoži se stroki, ki tako opredeljuje :PP. Vau, ne ?


zame je v moji maternici od začetka oploditve moj otrok, ki se razvija in raste toliko časa, da bo ob porodu zmožen preživeti v zunanjem svetu. Ves čas v maternici je to moj otrok in potem ko se rodi tudi je še vedno moj otrok.
[/quote]

Ubogi otrok, ki ima tako helikoptersko mati, ki si otroka lasti kot predmet – moj, moj, moj, moj……


zame je v moji maternici od začetka oploditve moj otrok, ki se razvija in raste toliko časa, da bo ob porodu zmožen preživeti v zunanjem svetu. Ves čas v maternici je to moj otrok in potem ko se rodi tudi je še vedno moj otrok.
[/quote]

Like. 👍

Ubogi otrok, ki ima tako helikoptersko mati, ki si otroka lasti kot predmet – moj, moj, moj, moj……
[/quote]

Žal mi je da tako razumeš ti zakaj presodi pri sebi, nima niti malo veze z vezanjem otroka na starša, ampak z ljubeznijo in spoštovanjem otroka kot živega bitja. Zdaj pa drugače zapisano zate, da se ne zapenjas in da ti bo razumljivo.. Zame je to otrok od spočetja dalje in ker se razvija v meni ga zato upraviceno imenujem tudi moj otrok.

Dvojčka kartata v maternici, ko se nenadoma začne vse tresti in butati.
Prvi razburjeno odvrže karte in reče: ” Jaz se ne grem več, en kur.ac mi v karte gleda”.

Joj kok sem se pa ob temle vicu zdaj narežala, jočem se zraven od smeha. Če bi si pa hotela to kot ena izmed dvojčic zamisliti, mi je pa sploh čudno in smešno hkrati… Si mors mislit kak bi bilo, če bi se zarodki spominjali dogodkov tam notri v maternici.

Žal mi je da tako razumeš ti zakaj presodi pri sebi, nima niti malo veze z vezanjem otroka na starša, ampak z ljubeznijo in spoštovanjem otroka kot živega bitja. Zdaj pa drugače zapisano zate, da se ne zapenjas in da ti bo razumljivo.. Zame je to otrok od spočetja dalje in ker se razvija v meni ga zato upraviceno imenujem tudi moj otrok.
[/quote]

a bejžno se sedaj nazaj vlečt 🙂 bla, bla, bla, bla… nakladaš zdaj , ker si se prepoznala 😛

BTW: zelo ima veze “z vezanjem otrok na starša”: Če si helikopterska mat, kar očitno si, si moraš razčistiti še določene pojme prisvajanja…. otrok ni tvoja lastnina, čeprav so ga stresla na ta svet. Punto.
Imam pa že odrasle otroke da ne bo pomote, sposobne, ponosna na njih – nikoli pa jim nisem stala za vratom tako ali drugače, niti v smislu ” moj otrok to, moj otrok tam, moj otrok je to……”

a bejžno se sedaj nazaj vlečt 🙂 bla, bla, bla, bla… nakladaš zdaj , ker si se prepoznala 😛

BTW: zelo ima veze “z vezanjem otrok na starša”: Če si helikopterska mat, kar očitno si, si moraš razčistiti še določene pojme prisvajanja…. otrok ni tvoja lastnina, čeprav so ga stresla na ta svet. Punto.
Imam pa že odrasle otroke da ne bo pomote, sposobne, ponosna na njih – nikoli pa jim nisem stala za vratom tako ali drugače, niti v smislu ” moj otrok to, moj otrok tam, moj otrok je to……”
[/quote]

A zdaj če svojega otroka smatraš kot to, kar je, torej človeško bitje, potem si helikopterska zmešana babnica, ki si lasti otroka? Hmm….
Bi rekla prej obratno. Taka mati svojega otroka spištuje in spoštuje njegovo življenje,medtem ko ga tista, ki ga imenuje plod, skupek celic in podobno, smatra kot svojo lastnino, s katero lahko počne karkoli, torej lahko ga tudi ubije. Moje telo, moj skupek celic, moj zajedalec, moja pravica,….

A zdaj če svojega otroka smatraš kot to, kar je, torej človeško bitje, potem si helikopterska zmešana babnica, ki si lasti otroka? Hmm….
Bi rekla prej obratno. Taka mati svojega otroka spištuje in spoštuje njegovo življenje,medtem ko ga tista, ki ga imenuje plod, skupek celic in podobno, smatra kot svojo lastnino, s katero lahko počne karkoli, torej lahko ga tudi ubije. Moje telo, moj skupek celic, moj zajedalec, moja pravica,….
[/quote]

Daj prosim ne bluzi z nebulozami v teh jutranjih urah.


zame je v moji maternici od začetka oploditve moj otrok, ki se razvija in raste toliko časa, da bo ob porodu zmožen preživeti v zunanjem svetu. Ves čas v maternici je to moj otrok in potem ko se rodi tudi je še vedno moj otrok.
[/quote]

“Zarodek” je natančen in objektiven znanstveni opis bitja, ki pove, na kateri stopnji razvoja se nahaja, njegov pravni status in še kaj drugega. Če to isto bitje v isti fazi poimenuješ “otrok” in mečeš v isti koš s 5-letnikom, je pa to samo tvoj poenostavljeni in čustveno-subjektivni opis, ki pove zelo malo o dejanskih lastnostih tega bitja in govori samo o njegovem možnem potencialu (za katerega si se ti mogoče pripravljena žrtvovat, drugi/druge se pač niso).

Različne besede imamo zato, da situacijo čimbolj natančno opišemo. Zato poznamo – zarodek, plod, novorojenček, dojenček, otrok, najstnik itd. Kdor vsemu temu pravi “otrok”, mu niso ravno v interesu natančni opisi, ampak čim bolj poenostavljeni, ki pač ne zajamejo vseh oz. niti večine lastnosti. Če se obenem zgraža nad bolj natančnimi opisi, se lahko vprašamo o njegovih motivih.

a bejžno se sedaj nazaj vlečt 🙂 bla, bla, bla, bla… nakladaš zdaj , ker si se prepoznala 😛

BTW: zelo ima veze “z vezanjem otrok na starša”: Če si helikopterska mat, kar očitno si, si moraš razčistiti še določene pojme prisvajanja…. otrok ni tvoja lastnina, čeprav so ga stresla na ta svet. Punto.
Imam pa že odrasle otroke da ne bo pomote, sposobne, ponosna na njih – nikoli pa jim nisem stala za vratom tako ali drugače, niti v smislu ” moj otrok to, moj otrok tam, moj otrok je to……”
[/quote]

Če kdo potem si se očitno ti prepoznal, saj si v temi, ki govori čisto o drugi stvari vidiš to. Nihče drug, samo ti. Ocitno že sam imaš take težave in si se našel. Ne sodi drugih po sebi.

Torej prehod čez vagino podari življenje? Vau!
[/quote]

Ne, prehod čez vagino oz. prerez popkovine iz parazitske razvojne oblike človeka (torej tako, ki je priklopljena na drugo bitje in srka njena hranila), naredi telesno ločenega človeka, ki takrat dobi svojo identiteto, ime, status osebe, pravice in se od takrat začne šteti njena starost.

Prav tako združitev jajčeca in semenčeca ne naredi življenja, ker sta tako jajčece kot semenčece že prej živi celici. Ob združitvi se življenje samo nadaljuje v združeni obliki, nastane pa ne.

Daj prosim ne bluzi z nebulozami v teh jutranjih urah.
[/quote]

Če lahko ti poveš svoje mnenje, ga lahko tudi jaz.

“Zarodek” je natančen in objektiven znanstveni opis bitja, ki pove, na kateri stopnji razvoja se nahaja, njegov pravni status in še kaj drugega. Če to isto bitje v isti fazi poimenuješ “otrok” in mečeš v isti koš s 5-letnikom, je pa to samo tvoj poenostavljeni in čustveno-subjektivni opis, ki pove zelo malo o dejanskih lastnostih tega bitja in govori samo o njegovem možnem potencialu (za katerega si se ti mogoče pripravljena žrtvovat, drugi/druge se pač niso).

Različne besede imamo zato, da situacijo čimbolj natančno opišemo. Zato poznamo – zarodek, plod, novorojenček, dojenček, otrok, najstnik itd. Kdor vsemu temu pravi “otrok”, mu niso ravno v interesu natančni opisi, ampak čim bolj poenostavljeni, ki pač ne zajamejo vseh oz. niti večine lastnosti. Če se obenem zgraža nad bolj natančnimi opisi, se lahko vprašamo o njegovih motivih.
[/quote]

Kakšen strel mimo. Izraz plod zelo malo in nenatančno opisuje tisto bitje. Med 5 tednov starim plodom in 9 mesecev starim plodom so namreč ogrooooomne razlike in beseda plod ne opisuje ničesar, besede “natančno” ni tu niti blizu. Izmisli si kaj boljšega.

Kakšen strel mimo. Izraz plod zelo malo in nenatančno opisuje tisto bitje. Med 5 tednov starim plodom in 9 mesecev starim plodom so namreč ogrooooomne razlike in beseda plod ne opisuje ničesar, besede “natančno” ni tu niti blizu. Izmisli si kaj boljšega.
[/quote]

Razjasni si najprej osnove:

1. 5 tednov po oploditvi gre za zarodek, ne za plod – točno zaradi tega so različna imena, ker je razlika do 9 meseca starega ploda velika.

2. Razlika med 5 tednov starim zarodkom in 5 let starim otrokom je pa še večja kot med 5 tednov starim zarodkom in 9 mesecev starim plodom, zato je še dosti manj natančno, če obema praviš “otrok”

Besede “zarodek”, “plod”, “novorojenček”, “dojenček”, najstnik” imamo zato, ker povedo več kot zgolj “otrok”, izrazijo razlike. Če uporabljaš “otrok” za vse, pač namenoma poenostavljaš in nalašč brišeš nedvomne razlike med razvojnimi stopnjami.

Te besede imamo zato, da povemo več, nekateri se pač trudite, da bi povedali manj.

Vsekakor je uporaba besed “plod”, “zarodek”, “dojenček” bolj natančna, specifična in več pove, kot pa če vsemu od oplojenega jajčeca do 10- ali 18-letnika praviš “otrok”.

New Report

Close