Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je samo meni lokalna domača hrana slabšega okusa kot v trgovini?

Ali je samo meni lokalna domača hrana slabšega okusa kot v trgovini?

Objava čaka odobritev

Navadila si se trgovine. Meni recimo ni slabšega kot mesi in solata iz trgovine. Ali pa jagode recimo.

Ne opazim razlike, razen pri mesu.  Če primerjam po sortah, npr.  sveža kristalka domača ali sveža iz trgovine, ni razlike v okusu.

To, kar ti kupujes pod domace, je bolj svoh domace.

Lahko se navadis trhovinskega okusa, a ko poskusis domace, je okus neprimerljivo bolj poln, celo pri solati se pozna razlika, da o ostalem ne govorim!

 

In se samo primerjava, danes sem bila na trznici, ne vem, od kod nabavljajo robo in ne razumem, zakaj trgovci nimajo iste dobavitelje in enako robo, cene so res 2x visje, ampak okus je neprimerljiv, vse kar sem kupila, jagode, cesnje, lubenica, marelice, zelje in korenje in se par malenkosti, ima tisti pravi izvirni okus, ni cisto kot domace, mickeno res manjka do domacega okusa, a dalec boljse kot trgovsko sr.anje!

Lubenica! Kot bi jedla makedonsko, tisto sredi julija v vrhu sezone!

Odgovor na objavo uporabnika
Neučakana, 05.06.2021 ob 17:17

Ne opazim razlike, razen pri mesu.  Če primerjam po sortah, npr.  sveža kristalka domača ali sveža iz trgovine, ni razlike v okusu.

OMG, a res?

Razlika je očitna.
Plastičen paradajz iz trgovine ali domač.
Pri solati je isto.
Kdor ne opazi razlike, ima deformiran okus.

Odgovor na objavo uporabnika
S kmetov, 05.06.2021 ob 14:35

Zlasti pri mesu to opažam. Pa tudi sadje, krompir. Pusto, brez okusa. Včasih je bila na kmetijah res dobra, okusna roba. Si takoj po okusu vedel, kaj je domače. Danes pa je vse skupaj ena srednja žalost. So izjeme seveda, da ne bo pomote.

Zdaj pa ne vem. Ali sem se navadila “trgovinskega” okusa ali je hrana res toliko slabša?

Kašna se pa vam zdi lokalna domača hrana?

 

 

In še vonj po gnoju, po silaži.

Odgovor na objavo uporabnika
Robi…, 05.06.2021 ob 17:44

Razlika je očitna.
Plastičen paradajz iz trgovine ali domač.
Pri solati je isto.
Kdor ne opazi razlike, ima deformiran okus.

Se strinjam. Jagode, solata – ogromna razlika ali domače ali trgovinsko. Sploh, če primerjaš domače jagode z onimi iz Španije. Te iz POsavja so ok.

Meso, tudi ogromna razlika.

Je pa seveda treba pazit. Ne rečeno, da je vse, kar kupite iz trgovine, res domače.

To s sadjem na stojnicah itak večina ve, da je ogromno nategunov.

Kar se pa recimo kakih klobas, salam tiče. Hja, nekateri delajo posebej za doma pa posebej za prodajo. Pri nas je ena gostilna, kjer prodajajo ‘domače’ klobase. Narod nor na te čudovite klobase. V resnici pa so zanič. Nekaj je res domačega mesa, nekaj kupi, notri pa nameče kup sestavin, ki ne pašejo v domače klobase. Ampak, narod, vajen trgovinskih klobas, jih pač hvali. Of domačinov pa noben, ker vemo kakšne so prave domače klobase.

Poznam tudi enega, ki prodaja domače klobase. Pa nima ne njive, ne vrta, ne sadovnjaka, ne travnika. Ima pa prašiče. In čim futra tiste prašičce? Z ostanki hrane iz menze (ja, tudi ostanki svinjskega mesa gredo svinjam), starim pecivi, sladkarijami, piškoti, pač, kar ljudje stran vržejo. Daleč, daleč od prave hrane za prašičce. Narod pa kupuje ‘domače’ klobase kot nor. Pa je že samo meso teh prašičev za kozlat zanič. Kaj šele klobase. Ampak narod pač misli, da je to domače in super. Ni jim pa jasno, da nekaj ne štima, če tip živi v stanovanju, brez vrta, njive, travnika.

meni je pa sezonsko sadje čisto vredu. pozimi je res za en K…
tele dni sem ravno jedel kar kritizirate… čisto ok … je pa res da nimam možnosti primerjat z domačim…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
OMB, 05.06.2021 ob 17:35

OMG, a res?

Ja, res.  Mogoče imam res deformiran okus kot pravi Robi, ampak zanimivo, da sem že parkrat vrgla na finto ljudi z “domačim” paradajzom iz trgovine, seveda pa moraš vedeti, da ima poletni paradajz drugačen okus kot tisti “plastični” pozimi.  Pa recimo solata Živa.  Dvomim, da imate tako izostrene okuse, da ločite med Živo ali domačo z vrta (ob upoštevanju iste sorte solate)  🙂  Je pa tudi razlika kupljeno zelenjavo in sadjem.  Enkrat je korenček sladek, okusen, drugič nima toliko okusa, ampak tako pač je, kakor naletiš.

Se spomnim pred leti, ko je bila na TV oddaja Kdo pride na večerjo ali nekaj podobnega….  Ena ženska je kuhala (mogoče Lara Jankovič, nisem sigurna) in so bili pri njej gostje, med njimi en, ki se ima za strokovnjaka za vino (ni sicer enolog, ampak hvali se, da prepozna kvalitetno vino ter loči med okusi – imena ne bom izpostavljala zaradi zlobnežev tu gor).  No, gostiteljica je šla v Hofer po neko poceni rdeče vino in ga postregla pri mizi.  Ta “strokovnjak” je svaljkal tisto vino po ustih in vzdihoval, kako odličen okus ima… čutil je eksotiko Južne Amerike ali celo Avstralije, polnost okusa, sonce je okusil, energijo, ni da ni…. cmokal in hvalil tisto kvalitetno vino.  Ko je ženska povedala, da je kupila neko poceni flašo vina, je do konca oddaje vlekel nos 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
Neučakana, 05.06.2021 ob 18:11

Ja, res.  Mogoče imam res deformiran okus kot pravi Robi, ampak zanimivo, da sem že parkrat vrgla na finto ljudi z “domačim” paradajzom iz trgovine, seveda pa moraš vedeti, da ima poletni paradajz drugačen okus kot tisti “plastični” pozimi.  Pa recimo solata Živa.  Dvomim, da imate tako izostrene okuse, da ločite med Živo ali domačo z vrta (ob upoštevanju iste sorte solate)  🙂  Je pa tudi razlika kupljeno zelenjavo in sadjem.  Enkrat je korenček sladek, okusen, drugič nima toliko okusa, ampak tako pač je, kakor naletiš.

Se spomnim pred leti, ko je bila na TV oddaja Kdo pride na večerjo ali nekaj podobnega….  Ena ženska je kuhala (mogoče Lara Jankovič, nisem sigurna) in so bili pri njej gostje, med njimi en, ki se ima za strokovnjaka za vino (ni sicer enolog, ampak hvali se, da prepozna kvalitetno vino ter loči med okusi – imena ne bom izpostavljala zaradi zlobnežev tu gor).  No, gostiteljica je šla v Hofer po neko poceni rdeče vino in ga postregla pri mizi.  Ta “strokovnjak” je svaljkal tisto vino po ustih in vzdihoval, kako odličen okus ima… čutil je eksotiko Južne Amerike ali celo Avstralije, polnost okusa, sonce je okusil, energijo, ni da ni…. cmokal in hvalil tisto kvalitetno vino.  Ko je ženska povedala, da je kupila neko poceni flašo vina, je do konca oddaje vlekel nos 🙂

 

Hoho, ta strokovnjak je tudi meni ostal v spominu. Kera bruka :))))

To pri Lari je bil Milan Gačanovič – Gacho.

za Živo ne vem, ker je še nisem jedel, s paradajzom me pa ne bi vrgla na finto.

pa umetnega piščanca mi tudi ne bi podvalila za domačega in svinjske pečenke tudi ne.

  • Objava čaka odobritev

New Report

Close