Anja Radović: »Vsako delo je častno!«

05. februar 2020

Anja Radović: »Vsako delo je častno!«

05. februar 2020

Umetnica Anja Radović pravi, da je osredotočena na studijsko prakso manjših unikatnih serij sodobno oblikovane keramike. Kot oblikovalka in kiparka ustvarja in izdeluje predvsem dekorativne predmete in objekte z različnimi keramičnimi tehnikami.

Zaupala nam je, da je glavna kakovost ročno izdelane unikatne keramike ta, da je vsak kos mogoče posebej oblikovati in obravnavati. Anja vedno išče nove pristope za delo z glino in drugimi materiali. Za izdelavo ročnih izdelkov visoke kakovosti uporablja različne materiale in tehnike iz kamenine in porcelana.

Anja ustvarja pod imenom MYU, v delavnici Levo na Rimski cesti v središču Ljubljane, njene umetnine pa si lahko pogledate na spletni strani in Instagramovem profilu.

Kdo vse je Anja in kako slalomira med vlogo mamice, partnerke, ljubimke, uslužbenke, hčerke in prijateljice?

»Druženje z družino in prijatelji mi veliko pomeni in se trudim z vsemi vzdrževati odnose/stike v tem hitrem življenjskem vrtiljaku. Nemalokrat se mi zgodi, da se dogovorim z več prijatelji hkrati ob isti uri na različnih lokacijah 😊 V službi vzdržujem veselje do dela in skrbim za konstantno kakovost dela, ki ga opravljam.«

Danes hitro izgubimo sami sebe, če si ne znamo utrgati trenutkov zase, kako se sprošča Anja?

»Veliko mi pomeni, ko imam čas in se lahko osredotočim samo nase (kar se čedalje manj pogosto zgodi). Rada se sproščam s sprehodi v naravi z opazovanjem letnih časov in svežim zrakom. Najbolj pa mi napetosti v telesu razbremeni joga. Zatopljeno delo z rokami in materiali me zagotovo še bolj poveže samo s sabo in me umiri, kot neke vrste meditacija.«

Katera esenca jo vodi skozi življenje?  

»Misliti lepe misli in biti v stiku s sabo in svojimi občutji, živeti naravno, in puščati čim manj sledi s svojim življenjskim slogom (work in progress).«

Če bi lahko izbirala: mlad, radoživ ljubimec, poln življenja, ali moder in zanesljiv partner?

»Pri dopolnjenih 34 letih bi izbrala modrega in zanesljivega partnerja :-)!«

Kaj Anji barva življenje, so to lepi odnosi, potovanja, hobiji, strast v poklicu?

»Brez lepih in prijaznih odnosov si ne predstavljam življenja. Potovanja mi prinašajo predvsem drugačne poglede na lasten vsakdan in mi širijo obzorja.

Opravljam najrazličnejša dela in mislim, da je vsako delo častno. Me pa že več kot desetletje spremlja oblikovanje keramike, ki je moj poklic in hobi hkrati. Obožujem kako glina zrcali usklajevanje med roko in umom, ki sta tesno povezana.«

Kakšen je Anjin sanjski moški?

»Predstavljam si, da bi bil sanjski moški tisti, ki bi razumel ženski mesečni cikel.«

Kaj je za Anjo sreča?

»Srečo mi predstavlja predvsem zdravje in zadovoljstvo ljudi, ki me obdajajo. Vsak dan vsaj nekaj minut posvetim temu, da prepoznam srečne trenutke dneva.«

Foto: Tomislav Krnač (osebni arhiv)

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close