Bepop iskreno o 20-letni karieri: “Mislim, da bi težko fejkale”

02. marec 2022
Bepop

Bepop iskreno o 20-letni karieri: “Mislim, da bi težko fejkale”

02. marec 2022
Foto: Saša Despot

Ko Ana, Alenka in Tinkara vstopijo v prostor, ta v trenutku zasije. Čeprav so danes odrasle ženske, mame in žene, imajo v sebi še vedno tisto pristno, srčno, dekliško energijo, s katero ti takoj zlezejo pod kožo.

Mineva 20 let, odkar je oddaja Popstars med zvezde izstrelila skupino Bepop. Simpatična peterica je osvajala srca s svojo srčnostjo, prijaznostjo in neverjetno energijo. Vsa Slovenija je prepevala njihove pesmi.

Ženski del skupine je leta 2019 skupino oživel in danes dekleta nadaljujejo Bepopmanijo, ki se v resnici ni nikoli zares končala. Ana, Alenka in Tinkara so v začetku leta izdale pesem Brez kril, v kateri se spominjajo začetkov njihove kariere. Je bilo res vse tako bleščeče, kot je bilo videti? Kaj je bil po njihovem razlog za tak neverjeten uspeh skupine in kaj iz tistega časa bi spremenile? Z njimi smo obujali spomine na zlate čase skupine Bepop.

Dvajset let se že poznate, iz najstniških idolov ste se razvile v odrasle ženske, podjetnice, žene, mame. Če primerjam vaše slike od takrat z današnjimi, lahko rečem, da so se spremenile samo vaše frizure. Ostajate enako mladostne, lepe, iskrive … od kje črpate to vašo srčno energijo?

Tinkara: Me smo že od nekdaj take. Predvsem, kadar smo vse tri skupaj, se mi pa zdi, da eksplodiramo od energije!

Ana: Ja res, to so nam že večkrat rekli. Men se zdi, da če si pozitivno naravnan, potem avtomatsko to tudi izražaš. Seveda ni vse vedno rožnato, ampak tudi, če je katera od nas slabše volje, jo drugi dve razvedrita in takrat plus prevlada nad minusom.

Alenka: Ljudje se velikokrat sprašujejo, če smo res tako dobre prijateljice med sabo. Ja, mislim, da bi težko fejkale to pozitivno vzdušje, če se v resnici ne bi tako dobro razumele.

Bepop
Foto: Marko Delbello Ocepek

Kako pa se je spremenil vaš odnos v vseh teh letih? Se danes bolje razumete, kot ste se takrat?

Alenka: Jaz mislim, da smo se mi kar takoj nekako poklopili.

Ana: Takoj smo se zaštekali, ja. Je pa res, da smo zdaj bolj zrele, bolj izkušene v življenju, manj naivne, ampak še vedno zelo odprte druga do druge.

Tinkara: Zdaj imamo tudi več skupnih tem, o katerih se lahko pogovarjamo, ker smo vse mame.

Med vami je že vse od začetka čutiti zelo dobro energijo. Se kdaj zgodi, da se skregate?

Alenka: Pride do kakšnega nesoglasja, ampak ga takoj rešimo. Se znamo tudi zjokati, pa se v isti sapi tudi nasmejati.

Tinkara: Jaz se ne spomnim, da bi se v 20 letih resno skregale, da se med sabo ne bi pogovarjale. Seveda imamo različna mnenja glede kakšnih nastopov ali intervjujev, kar je super, ampak se o njih odraslo pogovorimo, nikoli ne pride do prepira.

Skupaj imate kar 6 hčera, najstarejša je stara že 16, najmlajši pa sta šestletnici. Se tudi z družinami veliko družite?

Ana: Ja, se. Seveda si želimo, da bi se več, ampak je to malo oteženo zaradi naših natrpanih urnikov in različnih lokacij, kjer živimo. Ampak se potrudimo, da se vsaj enkrat na leto dobimo z družinami in se punce med sabo malo poigrajo, pomenijo.

Dekleta iz Bepop o tem, kako je biti mama:

Je takrat na playlisti vaša glasba? Tudi kaj zapojete?

Vse tri enoglasno: Ne!

Alenka: Ker je toliko enega čvekanja, smeha, …

Ana: V bistvu rečemo otrokom, naj se gredo tja igrat, me pa se bomo tu pogovarjale (smeh).

Tinkara: Preden smo se leta 2019 vrnile na sceno, se spomnim, da smo imele v moji dnevni sobi vaje s kitaristom in bobnarjem in je vseh šest punc sedelo na kavču in so nas prvič poslušale. To je bil za njih tak velik dogodek.

Kakšna je bila njihova reakcija?

Ana: Z odprtimi usti so sedele na kavču in nas poslušale, ker jim po moje nič ni bilo jasno. Ker so nas prvič videle skupaj v živo in so bile kar malo šokirane.

V najnovejši pesmi Brez kril obujate spomine na višek svoje slave med letoma 2002 in 2005. Takrat ste bile praktično vržene v svet šovbiznisa, kako ste se znašle v njem?

Ana: Za nami je bile ena taka velika mašinerija, ki je skrbela za vse, tudi za to, da smo se hitro naučili protokolov, obnašanj in osnov šovbiznisa. Tako da smo v tem smislu imeli zelo dobre mentorje. Lahko rečem, da nam je res bilo postlano z rožicami.

Tinkara: Bil je zelo naporen urnik, ampak je bila res dobra organizacija. To je zdaj recimo za nas največji izziv, ker smo vse okupirane na toliko različnih področjih, da se težko uskladimo.

Alenka: Jaz se spomnim, ko smo se na dnevni ali na tedenski bazi srečevali z našimi oboževalci … meni ni bilo nič jasno. Zakaj jokajo? Res so bili tako vzhičeni, da nas vidijo. Mislim, da smo jim bili takrat lep zgled.

Bepop
Foto: Vita Orehek

Res je, tudi jaz sem vas oboževala. Spomnim se, da sem starše dva meseca prosila, da mi kupijo karto za vaš koncert, potem pa sem bila tako vzhičena, da sem od pretiranega navdušenja na dan dogodka zbolela. Vas še danes ljudje presenetijo s kakšnimi zgodbami, spomini na tiste čase?

Tinkara: Meni se velikokrat zgodi, da me kdo ustavi in reče, da nas je poslušal, pa da smo bili njegov vzor. To je res lepo slišati. Tisti, ki so danes stari 25, 30 let, se prav zahvalijo, da so zaradi nas bolj verjeli vase in bolj sledili svojim sanjam.

Alenka: Ja, veliko zgodb danes slišimo, da smo jim pomagali, ko so jih v šoli zafrkavali ali kaj podobnega. V naši glasbi so našli uteho, veselje in motivacijo, ki jih je gnala naprej.

Ana: Ko slišiš take zgodbe, se šele zaveš, da si dejansko imel pozitiven vpliv na neko generacijo. In take zgodbe lahko danes veliko bolj ponotranjimo, kot smo jih takrat. Mogoče zato, ker smo mame.

Takrat ste se zapisali med najuspešnejše slovenske glasbene izvajalce vseh časov in še danes ste na vrhu lestvice najbolje prodajanih albumov v samostojni Sloveniji. Ko danes gledate nazaj … kaj je bil po vašem razlog za tak neverjeten uspeh?

Tinkara: Po moje ravno ta naša pristnost na odru. Takšni kot smo na odru, smo tudi zasebno in mislim, da je ta naša dostopnost, prijaznost, ljudem všeč.

Ana: Imamo neke vrednote, s katerimi se mnogi poistovetijo ali pa jih vidijo za dobre in jih sprejmejo. Me pa smo take, kot smo.

Alenka: Definitivno so izbrali prave srčne karakterje, sigurno pa je veliko vlogo odigralo tudi to, da je to bil čisto prvi resničnosti šov v Sloveniji, nekaj novega. To je ljudi pritegnilo in so nas tekom oddaj vzljubili.

Bepop
Foto: Osebni arhiv

Kako ste pravzaprav izvedele za Popstars avdicijo? Ste se prijavile same ali vas je kdo drug?

Alenka: Jaz sem se vozila v avtu in listala revijo Stop. In naenkrat vidim oglas za Popstars avdicijo Postani zvezda. Prav zakričala sem v avtu in rekla: Jaz bom tukaj zraven! Ta šov sem namreč spremljala v tujini in upala, da bi prišel tudi k nam. No, vse ostalo je zgodovina.

Ana: Jaz sem bila takrat čisto v drugem svetu, ker sem bila že prvi letnik faksa in se je toliko dogajalo, sploh ker sem študirala v Portorožu. En dan me je poklicala mami in mi rekla, da je videla neko reklamo za pevsko avdicijo in da bi se morala prijaviti. Nisem bila ravno pretirano navdušena, ampak sem si rekla “Okej, grem pogledat”. Šla sem na avdicijo, bila sem druga po vrsti v celi Sloveniji, in prišla do konca.

Tinkara: Jaz pa imam čisto drugačno zgodbo. Takrat sem plesala v plesni skupini in smo se želele prijaviti na avdicijo, da bi si naredile malo reklame. No, ko smo prišle tja, smo ugotovile, da ne smeš plesati, ampak peti. Samo tri smo si upale prijaviti in vse tri prišle med prvih 30. Še danes sicer ne vem, od kje sem zbrala tak pogum, da sem se takrat prijavila za petje.

Kaj je najlepši spomin na tisti čas? Mogoče en dogodek, ki se ga vedno z veseljem spominjate?

Alenka: Jaz se spomnim, da smo imeli en dan fotošuting, naredili so nam take hude frizure, pa mejkap. In jaz sem takrat ravno zaključevala četrti letnih srednje šole in sem šla spat z mejkapom, ker sem hotela naslednji dan iti z njim v šolo. Na koncu sem seveda bila čisto “nikakva”.

Ana: Jaz imam polno lepih spominov, ampak ne bi nobenega izpostavljala. Celotna izkušnja z Bepop je bila krasna in je oblikovala moje življenje. Takrat sem bila stara 19 let in se mi je življenje šele prav začenjalo. Skupaj z njim se je začel Bepop in traja že 20 let. In Bepop je moje življenje. (Tinkaro premagajo čustva) Tinkarica naša se joka, oh!

Tinkara: Jaz sem res hvaležna, da je vesolje poslalo take dobre ljudi v moje življenje.

Alenka in Ana: Ooooh! (sledi skupinski objem)

Bepop
Foto: Osebni arhiv

Sklepam torej, da iz tistih časov ne bi ničesar spremenile?

Tinkara: Mene Alenka včasih poheca, da sem vedno spala v avtu. Mogoče bi to spremenila (smeh). Ampak takrat sem bila edina v redni službi in sem bila zelo utrujena. Tako da mogoče šele zdaj dojemam Bepop tako, kot bi ga morala takrat. V tistem času je bilo vse tako intenzivno, da je šlo kar prehitro mimo. Zdaj pa res zelo uživam v tem in v njuni družbi.

Ana: Res je šlo hitro mimo. Včasih katera razlaga o kakšnem dogodku, ki se nam je zgodil, pa se drugi dve samo spogledata “Kaj? Takrat mene ni bilo zraven!” Enostavno pozabiš. Ker je bilo tako intenzivno, vsak dan nekaj novega in nisi imel časa absorbirati in živeti tega tako, kot bi bilo treba.

Kakšne načrte imate s skupino, v katero smer želite, da se razvija?

Ana: Letos si zagotovo želimo obeležiti našo 20. obletnico, kaj točno, kdaj in na kakšen način, še ne bomo izdale. Ideje, plani in želje so, tako da jih bomo ob tem sproščanju ukrepov skušale čim več uresničiti. Prva stvar, ki si jo želimo, pa je to, da se vrnemo nazaj na odre.

Tinkara: Vse tri smo v takem obdobju življenja, da se kar malo prepuščamo toku, nočemo veliko planirati vnaprej, trenutno je super, pa naj tako tudi ostane.

Avtor
Piše

Kaja Flisar

Style. Več novic

New Report

Close