“Fantazirala sem o svojem bratu”

16. november 2021

“Fantazirala sem o svojem bratu”

16. november 2021
Avtor: Unsplash

Zgodba brata in sestre, ki sta se kljub obsojanju noro zaljubila.

Melissa* je do svojega 40-ega leta mislila, da je edinka. Prvo desetletja svojega življenja je odraščala v veseli in ljubeznivi družini, nato pa je njen oče storil samomor. Ob tem je mentalno zdravje njene mame strmo upadlo in Melissa je postala njena skrbnica. “Razvajala me in mi dovolila, da počnem kar želim, najbrž ker se je počutilo krivo, glede tega kdo sem,” je povedala za GH.

Čez nekaj let je Melissa na Facebooku dobila presenetljivo sporočilo – njen oče pravzaprav ni bil njen biološki oče. Mama se ji je celo življenje lagala in tudi ko je Melisso njen brat poskušal kontaktirati, je mama to prestregla. Ker pa je oče imel pred njeno mamo še kar nekaj partneric, je imela Melissa več polbratov in polsester. “Moje življenje je eksplodiralo, vse je bilo noro.”

Preko brata Chrisa je Melissa čez čas spoznala svojega drugega brata Briana. Po nekaj sporočilih, je Melissa Briana poklicala, “takrat so stvari postale čudne,” je povedala. Spominja se, da je imela na Brianov glas intenziven odziv “ne vem kako naj to opišem, vendar me je njegov glas privlačil.”

Ko sta brat in sestra zvečer vsak gledala slike drugega na Facebooku, so se v njima začela prebujati čustva. Ko je Melissa pregledovala slike svojega brata – glasbenik, prijatelj, mož – je začutila nekaj novega. “Bila sem zmedena, privlačil me je. Čez čas sem imela tudi spolne fantazije o njem,” je povedala in razložila, da se je počutila, kot da je z njo nekaj narobe.

Brian pa je dve uri stran, v svojem domu, doživljav enaka čustva. “Žaloval sem za svojim očetom in ob novici, da imam sestro sem bil presrečen. Vendar istočasno so me njene slike vzburjale… Mislim sem si, da sem sprevržen.”

Spoznanje v živo

Čez dva dni se je Melissa odpeljala v bratovo mesto, da se spoznata v živo. Ko ga je zagledala, je bila povezava med njima takojšnja. “Bila je ljubezen na prvi pogled, še ničesar tako norega nisem čutila. Spolna sila med nama je bila tako močna, da sem mislila da lebdim. Moje telo si je želelo njegovega.”

Občutek pa je bil obojestranski, objela sta se, brez da bi se spogledala, saj sta si bila tako podobna. “Kot da bi gledal sebe v ogledalu,” je razložil Brian “tvoje telo kar vibrira. Tvoje telo ve, da je to tvoja oseba.”

Avotr:Unsplash

Ob pijači sta si povedala vse o sebi in razkrila svoje največje skrivnosti, stvari, ki jih nista povedala nikomur.

Ko sta sedla v avto, sta začela trgati obleke drug iz drugega “Nisva se mogla zadržati, nisem se ga mogla ne dotikati,” je opisala Melissa “bilo je primalno. Istočasno pa sva se bala, kaj je narobe z nama?”

Genetska spolna privlačnost

To pa vseeno ni taka redkost, kot se zdi. Genetska spolna privlačnost (GSA) je pojav, ki se zgodi pri kar 50 odstotkih družinskih članov, ki so bili ob rojstvu ločeni. Termin GSA pa je sestavila Barbara Gayo, po tem ko je začutila spolno privlačnost do svojega odraslega sina, po tem ko ga je dala v posvojitev.

Znanstveniki in psihologi razlagajo, da je naš odpor do incesta obrambni mehanizem naših teles, da se ne bi razvijali z različnimi mutacijami in boleznimi. Dr. Debra Lieberman, profesorica psihologije na Univerzi v Miamiju pa razlaga, da se ta odport razvije le če odraščamo skupaj. “Raziskave kažejo, da družinskim članom odraščanje skupaj in skrb iz strani istih staršev, razvijejo spolni odpor,” razlaga Liebermanova “vendar če ne odraščajo skupaj, se ta odpor ne razvije.”

Doktorica tudi razlaga, da je genetska spolna privlačnost napačen naziv fenomena, saj je poleg deljenih genov zanjo potrebno tudi ločeno odraščanje. Zato se GSA pojavlja pri kar polovici združenj pri posvojenih otrocih.

Iščemo udobje

Na drugi strani pa Liebermanova tudi opisuje svojo ”hipotezo predloge”. Vsi ljudje na svetu oblikujejo neke vrste predlogo na podlagi ljudi s katerimi so obkroženi: kako moški in ženske zgledajo, kaj so njihove vloge ipd. In to nato iščejo v svojih partnerjih. “Veliko ljudi opisuje istantno privlačnost to ljudi, ki so jim znani. Ne glede na to ali gre za fizični opomin na ljubljeno osebo ali nekaj drugega, ljubezen na prvi poglej je resničen fenomen.”

Ta občutek pa je pri parih, ki so si v sorodu še močnejši, predvsem tisti, ki ne razvijejo odpora drug do drugega, ko odraščajo. Zakaj? ” razlaga Dr. Lieberman. To pa se je zgodilo pri Brianu in Melissi. Geni oblikujejo naše preference, talente, obnašanje – in poznanost zbuja občutek udobja, zato si iščemo nekoga, ki nam je podoben. Pri bratih in sestrah to spodbudi spolno privlačnost,”

Znanost zato podpira ta občutek, ki ga Brian in Melissa čutita, da sta si v nekaterih stvareh enaka. Kljub temu, da sta živela ločeno, sta živela paralelni življenji, ki ju sedaj povezujeta. Svojim družinam sicer nista razkrila svoje privlačnosti, a se še vedno videvata. “Ne mislim, da sva posebna vendar ta vrsta ljubezni je enkratna,” pravi Brian “večina ljudi ne bo izkusila takih čustev. Ni tabu, ni napačno. To je le ljubezen.”

*Imena so spremenjena zaradi anonimnosti.

Avtor
Piše

Meta Vražič

Style. Več novic

New Report

Close