Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1. letnik in soba za študenta v Ljubljani

1. letnik in soba za študenta v Ljubljani

Sin zaključuje 4. letnik SŠ, kmalu bomo morali poiskati sobo v Ljubljani. Nekaj vprašanj za začetek za tiste, ki imate že izkušnje, oziroma so vam zadeve glede tega poznane.

Kako se tega lotiti, da bo bo čimbolje:

– raje bi enoposteljno sobo

– kako je s subvencioniranjem?

– kdaj in kje začeti iskati?

Vsaka izkušnja in informacija je dobrodošla!

Sorodnik oddaja, pa ti lahko povem kar vem iz debat z njim:

Išči čim prej, pa se dogovorite, da nekaj plačate, da vas soba počaka, ali pa se dogovorite, da bi vsaj nekje od srede septembra in pač tvegajte, če bo takrat še prosto.

SUbvencije se kolikor vem ureja preko študentskih domov, a za bodo samo tisti privat lastniki ki se jim da ukvarjati s papirologijo in ki redno prijavljajo oddajanje Fursu.

Študentski dom mogoče?

https://www.stud-dom-lj.si/kako-do-lezisca/s-pravico-do-subvencioniranega-bivanja/

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Študent naj bo*, 10.06.2021 ob 15:00

Sin zaključuje 4. letnik SŠ, kmalu bomo morali poiskati sobo v Ljubljani. Nekaj vprašanj za začetek za tiste, ki imate že izkušnje, oziroma so vam zadeve glede tega poznane.

Kako se tega lotiti, da bo bo čimbolje:

– raje bi enoposteljno sobo

– kako je s subvencioniranjem?

– kdaj in kje začeti iskati?

Vsaka izkušnja in informacija je dobrodošla!

Iskati začnite čimprej. Najboljše je, če pozna koga iz višjega letnika, ki pozna nekoga …. tako se najbolj prenašajo informacije o prostih sobah. Pa če mogoče dobi še kakšnega sošolca, da si iščeta skupaj. Sicer pa na bolhi, nepremičnine, mojcimer, mkvadrat, kamrica,… to je nekaj spletnih strani. Pa tudi na FB se marsikaj najde. Srečno!

Jaz če bi še enkrat študiral ne bi nikoli v Lj. Drage cene, neprijazni ljudje, veliko tujcev, vzvišen odnos, gneča na cesti,…. Bi raje zbral Maribor.

Skorajda je za napisat moje sožalje. Ljubljana je šla vsa na Booking, malo ljudi oddaja na mesec, tisti pa, ki oddajajo, oddajajo slabo vzdrževana  stanovanja po visoki ceni.

Sem že slišala, da gredoraje študirat v Novo mesto, Maribor ali na Obalo, ker v Študenta ne pridejo, ostala stanovanja so pa za nikamor.

Naš 19-letnik (4. letnik) si je jeseni, ko so zaprli dijaške domove, skupaj s punco sam poiskal garsonjero (20 m2). Spomladi sta se preselila v večje stanovanje (35 m2). Vse zrihtata sama, jaz grem tja samo na kavo in kosilo.

Drugo leto bo 1. letnik faksa in bosta ostala tu, za vsak slucaj pa bo dal tudi vlogo za študenta.

Tudi ko sem sama pred 25 leti šla študirat, sem si sama poiskala stanovanje. Starši se s tem niso ukvarjali.

No, jaz sem pa bila sicer zelo samostojna, ampak so mi starši pomagali pri iskanju stanovanja, ko sem šla v Ljubljano. Kasneje sem se seveda znašla sama, za prvič pa ni nič narobe, če pomagajo in se tudi sami pozanimajo okrog, kako in kaj. To še ne pomeni takoj, da je nekdo mamin sinček.

Če pa pač tebi ni bilo treba pomagati, ok, super, ni pa nič narobe s tem.

Odgovor na objavo uporabnika
19letnik, 11.06.2021 ob 19:32

Naš 19-letnik (4. letnik) si je jeseni, ko so zaprli dijaške domove, skupaj s punco sam poiskal garsonjero (20 m2). Spomladi sta se preselila v večje stanovanje (35 m2). Vse zrihtata sama, jaz grem tja samo na kavo in kosilo.

Drugo leto bo 1. letnik faksa in bosta ostala tu, za vsak slucaj pa bo dal tudi vlogo za študenta.

Tudi ko sem sama pred 25 leti šla študirat, sem si sama poiskala stanovanje. Starši se s tem niso ukvarjali.

Joj, podatek izpred 25 let je pa res merodajen za današnjo situacijo na trgu študentskih sob.

Odgovor na objavo uporabnika
sladko840, 12.06.2021 ob 10:19

Joj, podatek izpred 25 let je pa res merodajen za današnjo situacijo na trgu študentskih sob.

Sin si je sam poiskal stanovanje jeseni 2020 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Prinass, 12.06.2021 ob 15:43

Sin si je sam poiskal stanovanje jeseni 2020 🙂

Jeseni 2020 je bila pandemija, turistov ni bilo in vse se je že zapiralo.

Odgovor na objavo uporabnika
sladko840, 12.06.2021 ob 17:07

Jeseni 2020 je bila pandemija, turistov ni bilo in vse se je že zapiralo.

V tej starosti mora biti človek dovolj zrel, da sam poišče svojo namestitev. Ne samo to, sposoben se mora biti tudi financirati ali sofinancirati. Vse ostalo, covid, booking in ostali izgovori za odrasle sinčke v plenicah je samo slaba usluga otrokom, ki ne znajo prevzeti odgovornosti na svoja pleča. Moj mož je bil v prvem letniku faksa oče dvojčkoma, skrbel je zame eno leto, oba sva doštudirala, našla ustrezno namestitev in garala v vseh ozirih, da sva uspela spravit pod kapo vse izzive. Najina otroka sta prevzela polno odgovornost zase še pred koncem srednje šole. Ne ker ne bi bilo druge opcije, ampak ker sta bila tega zmožna in sposobna.

Hvala vsem za odgovore, vesela bom vsakega predloga in izkušnje na moje vprašanje.

Lp

 

 

Sobo išči v študentskih stanovanjih, kjer so sami študentje. Se družijo med sabo, niso zapostavljeni in pozabljeni, si tudi pomagajo. Mi smo imeli s tem najboljše izkušnje.privatno stanovanje s 5 sobami in souporabo skupnih prostorov. Z iskanjem in ogledi smo začeli pol leta prej, ko smo našli želeno sobo smo 1.najemnino in kavcijo vplačali 4 mesece pred vselitvijo. Tako si zagotoviš, da te soba čaka in pokažeš najemodajalcu, da si resna stranka. V sobo smo selili še pred uradnim začetkom datuma v pogodbo, ker nas je najemodajalka poklicala in sporočila, da so šli prejšnji 3tedne prej ven in nam dala ključ. Tam sta sinova ostala vsa leta študija.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5660, 12.06.2021 ob 18:23

V tej starosti mora biti človek dovolj zrel, da sam poišče svojo namestitev. Ne samo to, sposoben se mora biti tudi financirati ali sofinancirati. Vse ostalo, covid, booking in ostali izgovori za odrasle sinčke v plenicah je samo slaba usluga otrokom, ki ne znajo prevzeti odgovornosti na svoja pleča. Moj mož je bil v prvem letniku faksa oče dvojčkoma, skrbel je zame eno leto, oba sva doštudirala, našla ustrezno namestitev in garala v vseh ozirih, da sva uspela spravit pod kapo vse izzive. Najina otroka sta prevzela polno odgovornost zase še pred koncem srednje šole. Ne ker ne bi bilo druge opcije, ampak ker sta bila tega zmožna in sposobna.

a ob vsej pameti, kondoma pa ni znal nataknit na tiča?

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 14.06.2021 ob 12:57

a ob vsej pameti, kondoma pa ni znal nataknit na tiča?

.-))))))))))))))))))))

Vprašaj na tej telefonski številki 041 503 753, oddajajo sobo v stari meščanski hiši, ni ravno top, ker ni parkirnega prostora, a mogoče ga vaš študent niti ne rabi. Cena je pa 350 e, z vključenimi stroški stanovanja, ki so tudi sicer minimalni, ker je hiša res stara in sama v sebi nezahtevna. Soba naj bi bila vseljiva od 01.07.2021 dalje. Sicer vem, da takrat za vas še ni aktualno, a kasneje boš težko kje dobila, da se ti bo ujemalo na datum. Mogoče se da dogovoriti, mislim tudi, da malo poznam lastnika tega stanovanja in če je to ta ki ga poznam, je v redu oseba.

Želim vam veliko sreče pri najemu in tudi uspeh pri študiju.

Hvala za predlog, žal pa je 350 Eur zame preveč.

Hvala tudi za lepe želje, vse dobro tudi vam!

Nima kaj v Ljubljano hodit. Naj študira v Mariboru. Dovolj nam je teh vaških pritepencev, ki hodijo v prestolnico, potem pa kritizirajo in kozlajo po njej. Kar naj doma krave pase.

Lokacijo poiščite glede na to, na kateri fakulteti bo študiral.

Poleg nepremičnine.net imaš še druge portale. Malo poglejte tu: https://www.studentska-org.si/studentski-kazipot/bivanje/najdi-sobocimra/

 

Ljubljana bo sončka samo pokvarila. Močvirje. Bo začel po žabarsko kvakat, kdo ga bo poslušal? Kar naj se raje svoje kmetije drži in pošteno dela na njivi. Takih, ki hodijo v Ljubljano na družboslovne fakse, je v Sloveniji že preveč.

New Report

Close