Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1000 za hrano

1000 za hrano

in kaj smatraš pod nepotrebno hrano?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

🙂 upam, da se ti pošteno obrne. Nerada kaj takega napišem, ampak upam tudi, da boš kdaj tako pošteno lačna, da se ti bodo na dišeči čebuli spražena puranja jetrca s svežim hrustljavim kruhom prikazovala še v sanjah.

Btw, konzerv nisem omenjala, fižol vedno kuham sama in ga zmrznem po porcijah.[/quote]

Hvala za želje!Kar želiš meni upam,da se ti vsaj 5x povrne:-)
Nič slabega nisem mislila, če sem povedala,da se mi obraća pri jetrcih tako tudi pri kurah,ostali drobovini.Nismo vsi za vse…Hrustljavga kruhka se pa nebi branla:-)

in kaj smatraš pod nepotrebno hrano?[/quote]
Meso je že ena izmed teh reči. Pa še poceni ni.
Potem so še tu mleko, jajca, jogurti, siri….

Sicer bo vsak zagovarjal svoje navade, malokdo pa razmišlja s svojo glavo in se vpraša, kako so lahko včasih preživeli, pa so si meso privoščili le za večje praznike, pa so veliko bolj delali, kot pa dandanes kdo dela.
Prav tako so sami obroki preveč komplicirani. Ne vem, kaj je narobe, če si za kosilo privoščiš samo solato in zraven proseno kašo ?
Ne vem, zakaj je treba imeti doma 100 raznoraznih stvari ? Da si dokažeš, da si večvreden, ker si lahko vse to privoščiš ?

in kaj smatraš pod nepotrebno hrano?[/quote]
Meso je že ena izmed teh reči. Pa še poceni ni.
Potem so še tu mleko, jajca, jogurti, siri….

Sicer bo vsak zagovarjal svoje navade, malokdo pa razmišlja s svojo glavo in se vpraša, kako so lahko včasih preživeli, pa so si meso privoščili le za večje praznike, pa so veliko bolj delali, kot pa dandanes kdo dela.
Prav tako so sami obroki preveč komplicirani. Ne vem, kaj je narobe, če si za kosilo privoščiš samo solato in zraven proseno kašo ?
Ne vem, zakaj je treba imeti doma 100 raznoraznih stvari ? Da si dokažeš, da si večvreden, ker si lahko vse to privoščiš ?[/quote]

jah če ti prežviš brez te navlake to ne pomeni da morajo in da bi tud ostali prežveli ne?…mimogrede vem za primer ko je nekdo približno nekaj takega kt ti tud jahal naokrog da se da prežvet s travo pa vodo iz potoka…na žalost je to prenesel na nosečnico in rezultat je bil mrtev plod.. super a ne?

mimogrede najstniki rastejo, se razvijajo..verjento rabijo kaj več kot listjej travo in vodo iz potoka.če se motm me pa popravi

aja naši pradedje in naši predniki so tud od cajta do cajta kaj mesa, pa mastnega pojedli..ne veliko ker niso meli, a nekaj je pa le.. pa vino so tud pili..in kaj zdaj?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Kaj pa drugace, kile pa to. Ste suhi ali debeluhi, ker za tok velik dnarja pojeste?
Predvidevam, da ste kar lepo okrogli.
Jes zato, da zivis, ne zivis zato, da jes.


Meni je vseeno s čim bo kdo preživel. Povedal sem samo svoje mnenje, če si že vprašal.
Če pa težko sprejmeš moje mnenje, pa to ni moj problem.

Tako da, morajo ne. Preživeli pa sigurno bi.
Tvoj primer z neko travo in vodo iz potoka, pa je čisto pretiravanje, ki z mano nima nobene veze.

Smo sami suhci. Je pa res, da žal ne bi mogla jest želodčkov, puranjih krač in podobnega. In otrokom tega tudi ne kuham. Ko bo treba, bomo tudi samo repo pa zelje natepaval, ni problema. Dokler gre, jemo pestro in zdravo, kolikor se da. Tu mi nalagate o poceni jabolkih in svinjskih polovicah, dajte no. A vaši otroci celo zimo samo jaboljka jedo? Včasih so tudi pomarančne pa grenivke pa kak ananas. Mastnega mesa pa nismo in ne bomo jedli, pa če je še tolk pocen. Hvala nekaterim redkim za pametne in spodbudne odgovore.

Zajtrki: kruh, kosmiči, mleko, skuta, jogurt, jajca, sir. Noben ni več star manj kot 3 leta, da bi moral jesti petkrat na dan, vmesni obroki so ponavadi sadje. Kosilo je pri nas pozno, kdor je zvečer še lačen, si vzame jogurt, kruh ali sadje, včasih tisto, kar ostane od kosila, včasih odpre kakšno konzervo rib ali ocvre dve jajci ali odreže dve fetki pršuta.[/quote]

Evo pa smo pri tem, tole pa ni več poceni.Ne zajtrki in niti ne malice. In ko tole ovrednotiš za 5 ljudi prideš navišjo vrednost kot kosila, ki si jih zgoraj naštela. In še to, tudi sadje je obrok.

Pa vse ki ste to opisovale, ste pozabile še na kako kavo in čistila. Ta stanejo, predvsem praški, ki se pri 5 ljudeh dokaj hitro porabljajo.

Za avtorico – če iščeš še kako rezervo boš mogla sledit reklamam in pogledat še za kako akcijo. Hofer v določenih razmerah ko ni kakih akcij kar nananese. Po mojih izkušnjah pa je najdražji najboljši sosed, razen če kupuješ njihovo znamko. Jaz sem pred časom delala eno mini analizo za kaj zapravimo največ in je bilo v ospredju meso in ribe, prašek za pralni stroj, čistila za pomivalca, svinjarija od kroglic in kosmičev ki so jo otroci jedli za zajtrk (smo ukinili), siri in jogurti, mleko.
Te zadeve se trudim kupovat v akciji ali s kakim kuponom za npr. 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. Meso daš v zamzrovalnik, čistila v en kot, pri nakupu mlečnih izelkov pazim, da imajo čim daljši rok trajanja. Tu se da dosti prihranit. Mleko kupujemo od kmeta, je cenejše.
Je pa res, da nas rešuje vrt. Veliko zelenjave in tudi nekaj sadja (jagode, maline, robide, ribez, jabolka) pridelamo sami.

In še v vednost – kruh nas pride ceneje v trgovini, ker ga pojemo bolj malo.

Si mi ravno vzel iz ust. Madona, pa a to cele dneve samo jeste?

Jaz ko kuham golaz, dam samo za meso 10 eur in nas ni 5 in nimam najstnikov doma. Jaz nosim st 36, moz sirino hlac 32 in otrok suhec.

Zajtrki: kruh, kosmiči, mleko, skuta, jogurt, jajca, sir. Noben ni več star manj kot 3 leta, da bi moral jesti petkrat na dan, vmesni obroki so ponavadi sadje. Kosilo je pri nas pozno, kdor je zvečer še lačen, si vzame jogurt, kruh ali sadje, včasih tisto, kar ostane od kosila, včasih odpre kakšno konzervo rib ali ocvre dve jajci ali odreže dve fetki pršuta.[/quote]

Evo pa smo pri tem, tole pa ni več poceni.Ne zajtrki in niti ne malice. In ko tole ovrednotiš za 5 ljudi prideš navišjo vrednost kot kosila, ki si jih zgoraj naštela. In še to, tudi sadje je obrok.

Pa vse ki ste to opisovale, ste pozabile še na kako kavo in čistila. Ta stanejo, predvsem praški, ki se pri 5 ljudeh dokaj hitro porabljajo.
[/quote]

Že spet se ne razumemo. Jogurt pomeni navadni jogurt, ki si ga naliješ iz litrske flaše za 1,09€ in ne osem majhnih drekcev pekcev za 3€. Kosmiči so navadni ovseni kosmiči za 90c/kila in ne neko pobarvano in posladkano sranje za – nimam pojma, ker niti ne gledam.

Pozabljaš eno stvar: osnovna živila so še vedno poceni. Čim greš eno stopnjo proti pripravljenim, pa ni zgornje meje, koliko lahko zapraviš.

Evo pa smo pri tem, tole pa ni več poceni.Ne zajtrki in niti ne malice. In ko tole ovrednotiš za 5 ljudi prideš navišjo vrednost kot kosila, ki si jih zgoraj naštela. In še to, tudi sadje je obrok.

Pa vse ki ste to opisovale, ste pozabile še na kako kavo in čistila. Ta stanejo, predvsem praški, ki se pri 5 ljudeh dokaj hitro porabljajo.
[/quote]

Že spet se ne razumemo. Jogurt pomeni navadni jogurt, ki si ga naliješ iz litrske flaše za 1,09€ in ne osem majhnih drekcev pekcev za 3€. Kosmiči so navadni ovseni kosmiči za 90c/kila in ne neko pobarvano in posladkano sranje za – nimam pojma, ker niti ne gledam.

Pozabljaš eno stvar: osnovna živila so še vedno poceni. Čim greš eno stopnjo proti pripravljenim, pa ni zgornje meje, koliko lahko zapraviš.[/quote]

ah daj, ne nakladaj. Jaz kupujem vsa osnovna zivila in ne predelano, nic sladkih jogurtkov in pudingov iz hladilnika. Ce kupis kvalitetno hrana stane. Ce kupis najceneje pa imas najcenejso hrano ja. In kaj kupujete se vidi po skupinah na FB, se pece ne vem kaj po domacih hisah, sestavine pa Eurospin, Lidl. Tam itak kupus kilo moke za 50 centov, jaz jo kupim Demeter in je zavitek 2 eur.

Evo, mismo imeli danes sarme, so ostale od včeraj:
– glava zelja 1,5€
– 1kg mesa 5€
– pšenica namesto riža cca 0,4€
– ostalo recimo še 1€
– pire 1€
– juha 1€ (ne kuham mesnih juh, samo zelenjavne)
= 9,90€ za dva dni

Za jutri sem skuhala eno čorbo:
– koruza-grah 1,3€
– krompir 0,5€
– korenje 0,1€
– kisla smetana 0,5€
– 5x krof cca 2,5€
= 4,90€ – s tem, da bo čorba ostala, da bom dolila vodo, solila,ubila jajce in bo kot juha za pojutrišnjem, ko bom poleg naredila še vrečko špagetov za 0,89€, konzervo pomodorinov za 0,59€, feta sir za 1,49€ in rukolo za 1€ = 3,97€[/quote]
Le kakšno svinjarijo ti kuhaš? A tvoji tole jedo, najstniki, ki rastejo in trenirajo? In od tega so siti ves dan? Pa saj so v taborišču! In čorba bo ostala, ker boš dolila vodo in jih hranila s tem, pa dodala feta sir in rukolo! In bodo siti od tega! Dej no dej, tole si s scela in na čisto naložila. Lahko, da take pomije daješ ljudem, če jih pa jedo, je pa drugo vprašanje.
In če želiš, ti napišemo ene jedilnike iz kuharice iz leta 1942 ( za neizobražene med II. vojno), ki so jo izdali …… za takele šparovčke.
Haše iz drobovine
500 g pljuč srca ali rajželca, 2 l vode, 6g soli, 30g masti in moke,1 čebula, žlica peteršilja. 2 žlice kisa. Vse to damo v lonec, kuhamo počasi podrugo uro, nato razrežemo in zmeljemo, pripravimo prežganje, ga osolilmo in okisamo, vmešamo v to omako in jo nesemo na mizo. Še posebno dober okus dobi jed ( pravi Sodobna kuhinja izdana 1942 – Lušicky Merljak) , ako ji dodamo, preden jo nesemo na mizo še razrezani kislo kumarico.

Obstojajo še recepti za kisle ledvice, pa kuhano vime, pa vampi v paradižnikovi omaki, pa pečeni golobi, pa kuhani ribji cmoki, pa kruh z dodatkom makaronov ali krompirja, pa makaroni s kislim zeljem, pa mesna rižota iz 200 g riža za 4 ljudi, 1 l zelenjavne juhe, pa muškat, pa sol , pa 50 g nastrgane sira. Pardon pa 30 g surovega masla, če je!
No, to so torej ta šparovni jedilniki naših babic v hudih časih. Ampak sedaj pa verjetno tega res ni treba! In avtorica sprašuje o poceni jedeh, ampak ne o telih! Teh normalni zdajšnji otroci pač ne jedo.
Podvprašanje: ali tvoja deca jedo v šoli? Malico in kosilo? Pa tole kuhaš v nedeljo?

Dejstvo je, da dražja hrana ni tudi kvalitetna hrana.
Vendar, ker ste eni nerazgledani in raje kupujete dražje, potem kupujte in ne jamrajte.

Dejstvo je tudi, da je enostavnejša hrana bolj zdrava in ni treba, da mešate sir in saame in kumarice in olive in… kaj vem kaj še vse, ker organizmu samo škodujete. Pojej kos sira in kos kruha, jabolko in kruh, etc

Dejstvo je tudi, da ste eni razvajeni in ne bi jedli dva dni enakega kosila…Zelje, golaž, pasulj so najboljši naslednji dan.

Dejstvo je tudi, da se enim ne da kuhat, ker so preleni.

Ma ne mi govorit, danes pri tako poceni osnovnih živilih, ni potrebno zanjo zmetati 1000 € na mesec.

Evo, mismo imeli danes sarme, so ostale od včeraj:
– glava zelja 1,5€
– 1kg mesa 5€
– pšenica namesto riža cca 0,4€
– ostalo recimo še 1€
– pire 1€
– juha 1€ (ne kuham mesnih juh, samo zelenjavne)
= 9,90€ za dva dni

Za jutri sem skuhala eno čorbo:
– koruza-grah 1,3€
– krompir 0,5€
– korenje 0,1€
– kisla smetana 0,5€
– 5x krof cca 2,5€
= 4,90€ – s tem, da bo čorba ostala, da bom dolila vodo, solila,ubila jajce in bo kot juha za pojutrišnjem, ko bom poleg naredila še vrečko špagetov za 0,89€, konzervo pomodorinov za 0,59€, feta sir za 1,49€ in rukolo za 1€ = 3,97€[/quote]
Le kakšno svinjarijo ti kuhaš? A tvoji tole jedo, najstniki, ki rastejo in trenirajo? In od tega so siti ves dan? Pa saj so v taborišču! In čorba bo ostala, ker boš dolila vodo in jih hranila s tem, pa dodala feta sir in rukolo! In bodo siti od tega! Dej no dej, tole si s scela in na čisto naložila. Lahko, da take pomije daješ ljudem, če jih pa jedo, je pa drugo vprašanje.
In če želiš, ti napišemo ene jedilnike iz kuharice iz leta 1942 ( za neizobražene med II. vojno), ki so jo izdali …… za takele šparovčke.
Haše iz drobovine
500 g pljuč srca ali rajželca, 2 l vode, 6g soli, 30g masti in moke,1 čebula, žlica peteršilja. 2 žlice kisa. Vse to damo v lonec, kuhamo počasi podrugo uro, nato razrežemo in zmeljemo, pripravimo prežganje, ga osolilmo in okisamo, vmešamo v to omako in jo nesemo na mizo. Še posebno dober okus dobi jed ( pravi Sodobna kuhinja izdana 1942 – Lušicky Merljak) , ako ji dodamo, preden jo nesemo na mizo še razrezani kislo kumarico.

Obstojajo še recepti za kisle ledvice, pa kuhano vime, pa vampi v paradižnikovi omaki, pa pečeni golobi, pa kuhani ribji cmoki, pa kruh z dodatkom makaronov ali krompirja, pa makaroni s kislim zeljem, pa mesna rižota iz 200 g riža za 4 ljudi, 1 l zelenjavne juhe, pa muškat, pa sol , pa 50 g nastrgane sira. Pardon pa 30 g surovega masla, če je!
No, to so torej ta šparovni jedilniki naših babic v hudih časih. Ampak sedaj pa verjetno tega res ni treba! In avtorica sprašuje o poceni jedeh, ampak ne o telih! Teh normalni zdajšnji otroci pač ne jedo.
Podvprašanje: ali tvoja deca jedo v šoli? Malico in kosilo? Pa tole kuhaš v nedeljo?[/quote]

Kaj je narobe s sarmami?
Kaj je narobe z mineštro?
Od kdaj je rukola svinjarija?

Ene dva celodnevna jedilnika za 3 odraščajoče najstnike prosim! In potem boš lahko govorila o nerazgledanosti. Enostavna hrana, ki je kvalitetna in ni iz Hoferja, Lidla, Eurospina je seveda draga. In golaž iz dobrega mesa je 10 evrov za enkrat, ker je treba za golaž kvalitetno meso, ne pa žvarovine, ki je še pes ne povoha. Pasulj je lahko enkrat na teden, še vedno pa moraš jesti ostale dni!
In ja, ti očitno kuhaš za 2, otroci jedo v šoli, ali pa sploh ne kuhaš.
PS:Kila kvalitetnega sira ni 10 evrov, to so pomije. Kar jejte jih! Ampak potem si tudi zdravstvo sami plačajte. Pa kdaj v Hofru in Lidlu v tujini poglejte na etikete. Pa potem pri nas! Pa boste opazile razliko. Ki je ogromna.

Že spet se ne razumemo. Jogurt pomeni navadni jogurt, ki si ga naliješ iz litrske flaše za 1,09€ in ne osem majhnih drekcev pekcev za 3€. Kosmiči so navadni ovseni kosmiči za 90c/kila in ne neko pobarvano in posladkano sranje za – nimam pojma, ker niti ne gledam.

Pozabljaš eno stvar: osnovna živila so še vedno poceni. Čim greš eno stopnjo proti pripravljenim, pa ni zgornje meje, koliko lahko zapraviš.[/quote]

ah daj, ne nakladaj. Jaz kupujem vsa osnovna zivila in ne predelano, nic sladkih jogurtkov in pudingov iz hladilnika. Ce kupis kvalitetno hrana stane. Ce kupis najceneje pa imas najcenejso hrano ja. In kaj kupujete se vidi po skupinah na FB, se pece ne vem kaj po domacih hisah, sestavine pa Eurospin, Lidl. Tam itak kupus kilo moke za 50 centov, jaz jo kupim Demeter in je zavitek 2 eur.[/quote]

Zakaj pa kupuješ tako drago moko? da se pohvališ na Monu, koliko plačaš za kilo moke?
Jaz kupujem domačo moko v mlinu v Prekmurju in plačam 2,5€ za vrečo 5kg.

Ma ja, seveda. Golaž se po definiciji kuha iz bočnika ali iz črnega krajca, ti ga verjetno iz pljučne, ampak to je še vedno krava, ki se je malo pasla, malo je žrla umetna krmila, pa naj ti kmet še tako zagotavlja, da je spala v njegovi postelji in da ji je osebno natrgal travo vsak dan ob Triglavskih jezerih.

Pač si obsedena z zdravo prehrano in enačiš drago=zdravo, prav, ampak bridko se motiš, misliš, da si boš kupila večno življenje, če boš desetkrat preplačevala futer z biokmetij, kjer ti verjetno pridelujejo piro v teglčkih.

ne, jaz kupim to moko, ker poznam znamko Demeter in vem kaj prodajajo. Tu se ne hvalim, samo ker pisete kako naredis super nasitno kosilo za 5 oseb s tremi najstniki za 3 eur povem, da ce kupis v Eurospinu je eno, ce kupis kvalitetno je pa drugo.

Avtorica vam pravi, da ona kupi kolikor toliko kvalitetno in vi ji razlagate o golazu za 3 eur.

Mi smo 4 članska družina. Dva odrasla, en osnovnošolec in en vrtčevski otrok. Otroka huda jedca, jaz tudi precej, mož najmanj.
Pomemben podatek, da mož skoraj ne je mesa oziroma redkokdaj in samo določene vrste. Rib ne jemo – jih ne maram, morske hrane nobene.

Ravno zadnjič smo imele s kolegicami debato in me je skoraj sezulo, ko je ena rekla, da gre 1x na teden v šracuno in zapravi 200 EUR!!!!! DA ne bo pomote, ista družinska struktura, le da njena otroka pojesta manj kot moja.

Jaz sem zadnjič dala 110 EUR pa me je skoraj kap. Bi rekla, da na mesec porabimo samo za hrano kakih 350-400 EUR. Sem enkrat že računala. Sem niso všteti praški, pa tudi za tisto ne damo veliko, ker kupujemo od kozmetike samo gel za tuširanje, šampon in milo, pa nekaj za pomivanje kopalnice, tal in prašek za perilo, brz mehčalca. Pa to tako ali tako ne sodi v hrano.

Skratka, menim, da ne jemo slabo. Je pa res, da imamo od pijače na voljo samo nesladkan čaj in vodo in da ne uporabljamo moke (razen občasno polnozrnate pirine, ki jo kupim pri sodelavki iz mlina), sladkorja, meso kupimo občasno za kake zrezke pa še to bolj ali manj puranje ali piščančje (mož itak tega ne je), pa za kako govejo juho en mali košček govejega mesa, ker ga itak potem ne pojemo…

SKuham precej zelenjavnih juh. REs je, da pojemo veliko mlečnih izdelkov; mleko, jogurti, sir…salame občasno. Veliko mlečnih namazov, kar ni najbolj zdravo ampak nam teknejo. 10 jajc imam za 2 tedn, včasih poteče rok…

Ampak moji otroci imajo med tedno v šoli 4-5 obrokov (zajtrk, malico, kosilo, popoldansko malico, sadje…). Doma pojejo še kak medobrok in večerjo – ki je običajno ne kuham ampak gre za kake mislije ipd. Midva ne jeva popoldan in zvečer, kar pač pojeva med službo.

Za vikende pa tudi ne moremo pojesti toliko hrane, kolikor bi je lahko kupila za 200 EUR! Res ne vem kam daste toliko hrane, meni se zdi, da že mi preveč jemo. Ne bi rekla, če ne bi imela ves čas kake 3kile preveč in se jih ne morem zrediti. Mož je pa tudi konkreten možak blizu 2m, samo on je ves čas po malem skozi cel dan.
Drugače, pa pri nas se poje, kar imamo pač na razpolago, ne zalagam hladilnika s hrano, ki gode brbončicam, poje se tisto, kar je v hladilniku. Če je to včerajšnja jota, pač je. Če jim ne sede, pač ne jejo. Že niso dovolj lačni.


Pa si ti funkcionalno nepismena ali kaj? Avtorica sprašuje, kako nahraniti 3 najstnike- ki mimogrede ne jedo v šoli in ona in mož ne v službi!
O tvoji sodelavki, ki brez računa in torej tudi brez plačila davka okrog moko prodaja pa naj kaj reče DURS, pa VURS. In ja, tisti ki jeste kje drugje kot samo doma lahko opletate okrog o zneskih.

Kilo bočnika v akciji 7,75! Za kolk porcij golaža? In 2 kile čebule pa 1 kilo kruha pa je to vse za 3,35 po vaše. Ja, mogoče na glavo!

Kot mlad človek (nisem s kmetov) povem, da pri nas jemo pozimi zelenjavne juhe (občasno kokošje, goveje) zelje, stročji fižol, peso, včasih redkev, krompir in zelo malo mesa. Kosila so v 2/3 sestavljena iz zelejave, kuhane ali sveže ali prikuhe. Drobtine delamo sami. Redko jemo osliča ali losos. Poleti zelenjavo z vrta, krompir in malo mesa. Če ostane krompir od kosila ga porabimo za pripravo večerje. Večerje so tudi testenine z malo doma narjene omake ali kruh s sirom, namazom. Starši jedo za večerjo zelenjavno juho, ki ostane od kosila. Peciva, ki so vedno preprosta pečemo doma- pite, jabolčne štrudlje, štruklje, palačinke, pečena jabolka. Imamo vrt in na mesec zapravimo 350 evrov za hrano in čistila (4osebe).

Kupujemo samo osnovna živila (enkrat na teden): 2 škatli jajc, 1kg moke, 5l mleka, 1kg sira, 2paradižnikovi omaki, 1špageti, 10navadnih jogurtov, toaletni papir, hrana za živali, olje (ko zmanjka)in kis, 5kg mesa, eno paleto tun (3+1), suha salama (mesečno), 1kg sladkorja (ko zmanjka), 2kg banan, 1kg mandarin, 1kg pomaranč, občasno orehe in kokosovo moko, ko zmanjka polento, 1paket radenske, riž kupimo zelo redko, ocvirki, 3čokolade, 4mlečni namazi, 1veliko kislo smetano, 1pašteta, 7kg kruha, občasno njoke, občasno klobase1kg čebule, česen, 1 skuta in 1 maslo, jabolka v gajbici (če zmanjka), krompir in občasno meso od kmeta (v gajbici), zelje kisamo sami, 1kg jetrca (zelo poceni, občasno kupimo).

Ne kupujemo ananasa (mogoče 1letno), ne mletega mesa, ne pljučnih pečenk, ne hrenovk in poli salam, ne zamrznjenih pripravljenih obrokov, ne sokov in ne čaja (nabiramo zelišča) in piškotov, ne čipsa in sladoleda, ne eksotičnega sadja in zelenjave. Ne jemo segedinov in ostalih čorb, golažev in sarm.

To kar berem, da zapravite 1000 evrov za hrano, se prenažirate z mesom in oradami in bio moko. Kaj je narobe z lokalno hrano in sezonskim prehranjevanjem? Pozimi se ne je sveže zelenjave, ampak vloženo in zelje, repa, poleti z vrta. Jabolka so poceni, če imate vrt lahko posadite nekaj jabolk in boste imeli jabolk.

New Report

Close