Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 13 pokrajin

13 pokrajin

E, Pahor,

Kar mnogo staršev, stricev in tet se vrti v grobu zaradi svojih otrok in vnukov. veliko je takih v parlamentu in po raznih visokih položajih. Žalostno je to!

Nekateri so zmožni zatajiti tudi svoje starše, strice in tete.

Mnogokrat se spomnim na straše nekaterih, ki so delali, z veliko volje po osvoboditvi, bili na raznih udarniških akcijah, staknili bolezen, se borili z njo in umrli. Prav zaradi takih otrok, je enkrat prišel tudi Bajuk za pol leta na oblast.

Takih ljudi ne maram, ker niso pošteni, gledajo samo, da so na površju. Fuj!

To se mi gnusi, ne malo, zelo! Pa nisem bila nikoli komunistka, tja so se včlanjevali potomci domobrancev, pa še zagrizeni so bili! Imaš jih pa tudi priliko gledati.

Tudi meni se taki gnusijo, pa tudi jaz nisem nikoli bil komunist ampak nikoli pa ne bom tiho takim in jim bom ob vsaki priložnosti hodil v zelje! Ker je mene sram, da dejansko taki živijo, ki svoje starše zaničujejo s svojim početjem in njim se dejansko to zdi prav…Sramota! Včasih si želim, da bi četrt slovenije vzela italija, četrt Avstrija ostalo pa Hrvaška in bi dejansko lahko videli, kaj bi imeli, če ne bi imeli partizanov, po katerih danes pljuvajo in najhuje je to, da pljuvajo otroci po svojih očetjih, ker so bili partizani in se po nekem čudu tega sploh ne zavedajo, ne vem al jm je cerkev al današnja vlada oprala možgane, ker jaz v nobenem primeru nikoli, pa četudi ne bi imel prav ne bi pljuval po lastnem očetu!Sramota, žalostno da taki slovenci obstajajo…Z vsakim odabravanjem cerkvi in belogardistom, vsakič pljunejo na grob svojega očeta, upam da se bojo tega kdaj zavedali!Današnja mladina je porazna!Pod mladino sem štel med 30 in 50 let…

Da vaju ni sram, da mene obtožujeta da sem belogardist:-(

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

frančišek,……..ti samo po pravici poveš, ker ti ni treba lagati.
Dobro veš, da rdečkarji ne marajo resnice, poštenosti, oni radi ribarijo v kalnem. To so dokazali v 60 -tih in še sedaij po vseh forumih trosijo svoje laži.
Pahor……..belogardisti, nacisti, komunisti……..isti! Isti! isti!

Štejem trideset pomladi, tako da težko bi bil rdečkar, kaj je že to? Jaz predstavljam tisto ugroženo vrsto v Sloveniji, mlade družine, katero je ta vlada opeharila ter nas obdavčila na vseh koncih maximalno in nam jemlje še tisto, kar so nam starši zapuščali(od državnih podjetij, služb, socialne varnosti ipd…) in mi nimamo nobeno veze z rdečkarji…
Če bi bil pa tvoj Janša pošten, bi držal obljube iz leta 2004!Toliko o desničarski poštenosti…recimo evropske plače…

Ni čudno , da mladi simpatizirajo z levičarji in veš latha na mladih svet stoji, ko bo nekoč prišla matilda po tebe, bo naša generacija izbirala vlado in takrat bomo mi predstavljali večino! Samo vprašanje časa je…

hahaha, ja dobro no od frančiška take poste še sprejemam, ker vem da ni tako zabit in hudoben kot se dela, samo malo mu je dolgčas pa provocira, ane frančišek.(sem te mal pogruntala, vem da so korošči po duši dobri ljudje, jih veliko poznam)

ampak ostali, joj kaj vse mora prenesti tale forum.:)))

Isti, isti, isti……. pokrajine naj vas nič ne tiščijo. Čim vlada to predlaga in opozicija dobi masovno rdečke, vemo , da je vlada na pravi poti. Pokrajine se bodo razvijale, ljudje bodo kontrolirali svoj denar in kraji se bodo razvijali.
Sedaj je vse ostalo v Ljubljani in delili so le drobtinice.. . Raje so vse pokradli! Ker pričakujejo, da bodo zmagali na volitvah / to se ne bo zgodilo/, vidijo le zajetno vrečo denarja , ki jo bodo molzli in zapravljali, kradli državljanom, da bomo ostali pri plačah in pokojninah še iz leta 2000.
Zakaj pa imamo takšne slabe plače in pokojnine in sedaj vpijejo o revščini.
Ker so napolnili le svoje malhe in vse slabo, kar se sedaj dogaja, je dediščina prejšnje LDS vladavine. Vprašajte forum 21, kje je denar slovenskih delavcev????

in potem se boš zbudil!!!:)

jaz osebno sem za to, da bi bile pokrajine na zgodovinski osnovi,Štajerska, Kranjska, Goriška…

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Glej dobro plat takšne rešitv. Precej bodo zmanjšali brezposelnost, saj bo vsaka pokrajina potrebovala določeno število nadšefov, šefov, podšefov, uradnikov, kurirjev, telefonistov, šoferjev,snažilk in drugega predpostavljenega in zapostavljenega osebja za najrazličnejša opravila in področja.

Po moje sta povsem dovolj dve pokrajini. Prva bi bila Osrednjeslovenska, ki bi bila omejena z avtocestnim obročem okoli metropole, in druga, Izvencentralna, ki bi obsegala preostali del državice in bi financirala prvo. Pa ne rabimo nobenega referenduma.

hahaha, ja je že cajt, da se malo obrne, dobra ideja. Referenduma pa itak ne rabimo ker tako ali tako ne bo zavezujoč, bo samo trošenje denarja in nabiranje političnih toč enih in drugih.

Z zadnjim stavkom se povsem strinjam, za razumevanje prvega mi je pa verjetno prekmalu učiteljica umrla. Ni mi jasno, kaj naj se obrne, ali bodo mogoče v bodoče prej gradili Prekmurje, Primorsko, Dolenjsko, Kozjansko, Posočje, Zasavje, Kočevsko…? V času, ko Ljubljana razmetava denare za gradnjo megalomanskega stadiona in džamije, na nekem drugem koncu Slovenije ni mogoče obnovit ene Riklijeve podrtije. Lepo bi bilo, če bi se res kaj obrnilo, verjetno pa ni.

Z zadnjim stavkom se povsem strinjam, za razumevanje prvega mi je pa verjetno prekmalu učiteljica umrla. Ni mi jasno, kaj naj se obrne, ali bodo mogoče v bodoče prej gradili Prekmurje, Primorsko, Dolenjsko, Kozjansko, Posočje, Zasavje, Kočevsko…? V času, ko Ljubljana razmetava denare za gradnjo megalomanskega stadiona in džamije, na nekem drugem koncu Slovenije ni mogoče obnovit ene Riklijeve podrtije. Lepo bi bilo, če bi se res kaj obrnilo, verjetno pa ni.[/quote]

kaj pa ima stadion in džamija veze z državnim denarjem, kolikor vem stadion gradi mesto Ljubljana in bo z njim celo zaslužila, džamijo pa muslimani sami???

S čigavim denarjem? Javna uprava ne ustvarja nove vrednosti, trgovine tudi ne. Kar ste imeli pa proizvodnje ste jo pa tak zafurali…

To je post neke druge teme od MMML-a:

“Komunajzarji so Slovenijo PRODALI… ne veš kaj mislim? Beri, Prababi, beri, to vendar tako rada počneš. Ampak ne Mladine in Dnevnika, tam ne boš našla “kupoprodajnih” pogodb z Angleži, Amerikanci, Rusi… ki so jih (tudi kar na papirnate serviete v hotelih) pisali in podpisovali tvoji vrli komunajzarji. In kaj so dobili kot plačilo za slovensko zemljo? KRI. Beri, Prababi, beri…”

To je pa tvoj odgovor Pahor njemu (mmml-u):

“mmml nekateri smo živeli v tistem času in smo bili tako ali drugače aktivni na nekih področjih in če so ti to rekli, da ne rečem kdo in jim ti verjameš, ti jaz nisem kriv, da si ne zanaš ustvariti sam svojo sliko o sistemu in rabiš nek zunanji upliv, če je zate ok tvoja stvar…Ne moreš pa drugemu usiljevati svojega pogleda in tudi verjetni ti nikoli ne bo uspelo!¨

S čigavim denarjem? Javna uprava ne ustvarja nove vrednosti, trgovine tudi ne. Kar ste imeli pa proizvodnje ste jo pa tak zafurali…[/quote]

kaj pa ima javna uprava z mestom Ljubljana???

Se mi zdi, da je imate več koz Zgornji Kašelj.

Če bi bili namesto v Ljubljani zaposleni v Spodnjen Dupleku in tam izdelovali zobotrebce, bi z manjšim delom pobranih davkov že zgradili stadion v Spodnjem Dupleku, pa še džamijo bi financirali pri vas.

resno te sprašujem, kaj ima javna uprava z mestom Ljubljana??

mimogrede, jaz nimam nič z Ljubljano, razen vsake toliko časa jo obiščem zaradi osebnih in službenih zadev.

Ti bom napisal čisto p o č a s i, zaradi lažjega razumevanja. Glede na število zaposlenih v teh ustanovah bi človek pričakoval, da je v Ljubljani več prekladanja papirčkov in več srfanja po forumih kot v podeželskih krajih. Temu primerna je tudi ustvarjena nova vrednost in če ne bi bilo prelivanja kapitala iz Izvencentralne pokrajine v Osrednjo se stadion in še marsikaj ne bi gradilo v Ljubljani.

sedaj pa ti čisto počasi preberi, da boš enkrat za vselej vedel.

javna uprava nima z mestom Ljubljana čisto nič, je strogo ločena od mesta in njeni delavci se financirajo iz proračuna, medtem ko se delavci ki prekladajo papirčke na MOL-u plačani iz proračuna MOLa, ja in če bo mesto Ljubljana gradila stadion iz lastnega proračuna z družabniki in iz tega naslova še zaslužila, to pomeni, da država nima nič pri tem, kar pa javna uprava je- državne službe, je sedaj kaj bolj jasno.

edino kar ima javna uprava z Ljubljano so prostori v katerih delajo in jih imajo največkrat v najemu, najemnino pa seveda plačujejo mestu Ljubljana.

Si lahko predstavljaš, kaj bi s temi silnimi najemninami, ki se mimogrede plačujejo tudi iz denarja davkoplačevalcev Izvencentralne pokrajine, naredili v Račjem selu, če bi tam imeli toliko javne uprave, kot je je v Ljubljani? No, ti jaz povem. Zgradili bi vrtce za vse svoje otroke, otroška igrišča, domove za vse svoje ostarele, obnovili zdravstvene ustanove, ki so verjetno tako kot v Ljubljani v fazi razpadanja, s tistim kar bi ostalo pa še manjši stadion.

Pa ni to edini denar, ki se iz Izvencentralne pokrajine preliva v Osrednjeslovensko.

Si lahko predstavljaš, kaj bi s temi silnimi najemninami, ki se mimogrede plačujejo tudi iz denarja davkoplačevalcev Izvencentralne pokrajine, naredili v Račjem selu, če bi tam imeli toliko javne uprave, kot je je v Ljubljani? No, ti jaz povem. Zgradili bi vrtce za vse svoje otroke, otroška igrišča, domove za vse svoje ostarele, obnovili zdravstvene ustanove, ki so verjetno tako kot v Ljubljani v fazi razpadanja, s tistim kar bi ostalo pa še manjši stadion.

Pa ni to edini denar, ki se iz Izvencentralne pokrajine preliva v Osrednjeslovensko.[/quote]

Mik, s tem tvojim enostranskim pisanjem pa se ne morem strinjati. Javna uprava je prilagojena številu prebivalcev občine. In tvoje račje selo zaradi manjšega prihodka ne more plačati številne JU v svoji občini pa ji zato priskoči na pomoč vesolna Slovenija in pokrije primanklaj. Generalno gledano je pa res da je javnih uslužbencev veliko preveč. Zato bi bilo potrebno uvesti e-upravo ( se že uspešno uvaja), ki lahko olajša naše iskanje pravih vrat in obrazcev.

Očitno vam ni jasno, da je javna uprava tudi državna uprava, večina te pa ni v Račjem selu, ampak v Ljubljani. Jasno, saj ima Ljubljana veliko več prebivalcev. Toda ne mi govorit, da se denar ne zliva v Ljubljano. Podobno kot se je včasih iz cele Jugoslavije v Beograd in kot se danes iz Evropske unije v Bruselj.

Koliko pa Račjemu selu priskoči na pomoč vesol(j)na Slovenija si pa pojdi enkrat malo ogledat ali pa povprašaj trebanjskega župana. Pa zato še ne javka tako kot Janković, kateremu so dodelili nekoliko manj kot si je zaželel v svoji mogočnosti.

New Report

Close