Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 14 evrov za govejo juho, pečenko in tenstan krompir?!

14 evrov za govejo juho, pečenko in tenstan krompir?!

Jaz bi pa še vseeno rad videl specifikacijo računa…..

Jaz pa še liter vina zraven in odojka pa dve sadni kupi. Ti je preveč dolgčas ja in nabijaš bedarije po moonu Daj ne nabijej!!!!
[/quote]
Tega ni avtorica napisala, a ne vidiš?

Kosilo na dom je nadstandard. Prav je, da stane. Normalen človek, ki s emu ne d akuhati, poje ribe iz konzerve, gre v samopostrežno restavracijo ali v mcdonalds.

Če je bilo dobro, niti ni tako drago.

Ma dej stari težit!
Da ti v eni plastiki dam pripeljejo joto in rogljiček je nadstandard? 3 km do doma? Čakaš okol 14.ure tudi po eno uro, da se jim splača razvoz?

Vsi pri nas pa imajo nove bajtturine, zdele dopust že 3 tedne…. nooo, u glavnem je vse preplačano.
Res da delajo. Ampak tut jaz bi, če bi mi toook ostal za hišo, luksuz.

Saj v bistvu povsod ‘ostaja’, samo si razdelijo samo prašiči pri koritu. Tu je krivica!

Kdo pa sploh je takšne stvari sredi poletja???

Ma dej stari težit!
Da ti v eni plastiki dam pripeljejo joto in rogljiček je nadstandard? 3 km do doma? Čakaš okol 14.ure tudi po eno uro, da se jim splača razvoz?

Vsi pri nas pa imajo nove bajtturine, zdele dopust že 3 tedne…. nooo, u glavnem je vse preplačano.
Res da delajo. Ampak tut jaz bi, če bi mi toook ostal za hišo, luksuz.

Saj v bistvu povsod ‘ostaja’, samo si razdelijo samo prašiči pri koritu. Tu je krivica!
[/quote]

Ja je. Prav je, da avs lenuhe odirajo, kuhanje kosila ni zastonj.


Onemu, ki ti je pripeljal, bi lahko odplačala nadrug način.
Kako ti ne bom razlagal.

Takrat bi bilo to ceneje.

Obstaja pa se tretjinačin.

Ja je. Prav je, da avs lenuhe odirajo, kuhanje kosila ni zastonj.
[/quote]

Da nekdo ne zmore, je tebi španska vas.
Pri nas je veliko starejših, ki se še nekako rihtajo doma. Pa za cel teden naprej povedo, kaj bodo jedli z jedilnega lista. In dobijo od 12 -13 ure na dom.

Pa eni, ki res nimajo časa. Pa drugi, ki si zaželijo pico, kalamare.

Jaoo, kok si ti zadrt. Ti si kar kuhaj, zraven si pa ves zanikrn. Od tebe ne bi jedla nič!

za take, ki ne zmorejo, obstaja dovoz hrane do doma iz raznih menz, doma upokojencev in podobno. ne pa iz GOSTILNE.

Ni povsod tako drago.
Ko imamo obiske, se pogosto poslužujemo z dostavo hrane na dom.
Nekateri gostilničarji so razumevajoči tudi do nas uporabnikov.
Pravijo, da ogromno hrane ostane na krožnikih, ki jo oni seveda dostavijo na dom za polovično ceno.
Večinoma naročamo pizze, solate, juhe, pire, golaž, itd.
Samo enkrat smo imeli težave s pečenim piščancem – bilo več kosti kot mesa.

Ma kurc baba lena, drugič pa sama skuhi, kva ti bo en gural tamle za šporhetam, pa nič zaslužu, ti pa zastonj jedla. Al pa pejt na burek z dva evra d nau preveč!!!!

Ni povsod tako drago.
Ko imamo obiske, se pogosto poslužujemo z dostavo hrane na dom.
Nekateri gostilničarji so razumevajoči tudi do nas uporabnikov.
Pravijo, da ogromno hrane ostane na krožnikih, ki jo oni seveda dostavijo na dom za polovično ceno.
Večinoma naročamo pizze, solate, juhe, pire, golaž, itd.
Samo enkrat smo imeli težave s pečenim piščancem – bilo več kosti kot mesa.
[/quote]

Če prav razumem, oni poberejo hrane o s krožnikov, vam jo dostavijo ter zaračunajo polovično ceno?

Če prav razumem, oni poberejo hrane o s krožnikov, vam jo dostavijo ter zaračunajo polovično ceno?
[/quote]

Itak.
Če pa plačaš polno ceno, ti prinesejo hrano kar na istem krožniku.
In ga lahko obdržiš.

Ja, ampak men je res prišlo na uho, da gostilničarji vso hrano, ki ostane, dobro izkoristijo. Tenstan krompir, ki pride nazaj, malo zmešajo s tistim na štedilniku in evo, krompir je pripravljen za naslednje telefonske klice. Enkrat sem dobila obgrižen zrezek. Verjetno so ga naročilu za psa, a je bil prežilav..

Seveda, o tem pišem. Morda naročava v isti gostilni. Kdo ve?!
En naš sosed si je pridobil cel servis krožnikov. Se mu ni zapravljalo denarja za novega.
Pa še uni v gostilni ne rabijo pucat.

Mogoče pa imava res isto gostilno. Sam men niso ponudili polovične cene za ostanke hrane. Kako si to dosegla? Jaz bi se takoj dogovorila. Klinc, prihranek je pa le, sit si pa itak.

Mah, ta ponudba je na jedilniku in takšne so cene.
Pire zna bit problematičen.
Enkrat smo dobili tko starega in trdega, da ga je mož uporabil namesto štukaturne mase.
Res pa je, da na jedilniku z drobnim tiskom še piše: Naročanje na dom na lastno odgovornost.

Mi pa smo enkrat dobili tako mastno pečenko, da je z mastjo podmazal škripajoče tečaje na vratih. Pa še nekaj jo je ostalo za verigo na biciklu.

Ah, mi mastnih jedi ne dobimo nikoli. Ta del pojejo že uni v gostilni.

So klinac primerne. Primerne so tok, ker folk plača!

Za 14 € ti iz mesa, krompirja in župe narediš najmanj 20 porcij. To je 280 €.
Ma to mora bit dobička še pa še! Sploh pri župi. 🙂

U glavnem, ena! iznajdljiva gospodinja za 14 € kuha cel teden doma. Zato jaz malokrat jem zunaj – moram bit res lena in lačna. Pa še takrat sem velikrat razočarana.

Postani zrezki, pogreto v mikrovalovki, prekisla solata…. vse diši po fritezi… !

Še hujše so pa kakšne malice:
– sladko zelje in hrenovka = 4€

Za ta denar kupiš 2 glavi zelja in jih imaš za 14 dni in 10 hrenovk.

Ali pa kšne enolončnice, pa makaronflajš………. za 4€ to ješ doma 4 dni.
[/quote]

Kje za 4 € dobiš 10 hrenovk, pa še 2 glavi zelja zraven?
In kje kupiš meso (za zrezke) za manj kot 3 € kilo?
In najbolj pomembno: kje dobiš čarobno palico, ki ti iz živil naredi jed, brez porabe časa in elektrike, brez obrabe štedilnika in loncev in torej v gostilnah tudi brez kuharjev in pomočnikov?

Bom čisto zadovoljna, če odgovoriš samo na prvo vprašanje.

Kako se pa vi najeste pri taki dostavi? Mi smo zadnjič naročili pice, dobili smo pa samo obrezano pa obglodano testo, tisti rob. Malo smo lahko pocmokal paradižnikove omake, ampak ne veliko. Na tiste robove testa so pol otroc pašteto mazal, da je bilo vsaj nekaj.

Kako se pa vi najeste pri taki dostavi? Mi smo zadnjič naročili pice, dobili smo pa samo obrezano pa obglodano testo, tisti rob. Malo smo lahko pocmokal paradižnikove omake, ampak ne veliko. Na tiste robove testa so pol otroc pašteto mazal, da je bilo vsaj nekaj.
[/quote]

To nam je znano. Seveda ti dostavijo rob, vedno fajn zapečen.
Zato vedno naročajte največje pizze.
Tudi rob je uporaben.
Otroci so ga imeli kot hulahop obroč.

To nam je znano. Seveda ti dostavijo rob, vedno fajn zapečen.
Zato vedno naročajte največje pizze.
Tudi rob je uporaben.
Otroci so ga imeli kot hulahop obroč.
[/quote]

Pei nas smo to psu metali kot frizbi :-))

Pei nas smo to psu metali kot frizbi :-))
[/quote]

Jaaaa, super ideja. Pa še glodal ga je lahko, namesto kosti.
In trdi robovi pic imajo v bistvu neomejen rok trajanja.

New Report

Close