Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 14-letni fant storil samomor zaradi vrstnikov

14-letni fant storil samomor zaradi vrstnikov

Žal mi je za fanta. Sam sem bil zaradi bullyinga pri 15-18 na podobni poti, na srečo sem se zvlekel.

nikol ne ves al zarad vrstnikov al pa zaradi sebe… najboljs je takoj okrivit nekoga drugega….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Groza ubogi fant,vem da je bila najprej dolžnost staršev in šole da mu pomaga.Ko se je mojemu otroku to dogajalo sem odločno posredovala.Prišel je domov ves plav,učiteljica pa še toliko ni bila da bi me poklicala.Otroka sem peljala k zdravniku,poklicala učiteljico in se z njo strogo pogovorila zarai neprimernega odnosa.Drugi dan me je poklicala mati nasilnega otroka,povedala da pač v njeni familiji tako rešujejo probleme,ko pa sem ji rekla da pri nas pa ne in ji zagrozila,da če njen otrok ne bo šel k psihologinji na terapijo,ga prijavim na policijo se je stvar razrešla.Nasilnež je postal kar veliko boljši in si ni upal več nad našim vzganjati terorja,Vidim ,da učitelji dostikrat raje pogledajo stran,kot pa da rešujejo probleme in nastale konflikte.

Kje pa je ta otrok imel starše? Je veliko časa presedel za PCjem in snemal te zgodbice. Kaj so pa starši med tem časom delali? So se z njim sploh pogovarjali?

Sosedovi otroci se hvalijo, da so bili na netu do 2h zjutraj. Kje pa so bili njihovi starši? Kako to, da jih ne pospravijo spat?! Kje je tukaj vzgoja? Ali je samorastnik?

Mislim, da če bi starši malo bolj kontrolirali svoje otroke in se ne šli modernih traparij, kao moj je velik in odrasel, pa je lahko pri 13ih do 2h zunaj itd., bi bila mladina bolj zdrava.

Lepo bi bilo, če bi si starši vzeli čas za svoje otroke in predvsem za VZGOJO svojih otrok. Ni dovolj le fotranje. Je treba še kaj več.

Tega je v sloveniji veliko več kot se govori….samo kaj k večino zanima kdaj politiki prdnejo, gospodarstveniki državnega denarja prosijo in kdaj se ga bodo lahko napil.

To je sicer primer iz tujine samo…v sloveniji je ogromno tega..zakaj se o tem ne govori več? zakaj se nobenga ne opozarja da je vsak možen primer samomora treba vzet resno?
To niso heci veste?
Verjetno res obstaja veliko ljudi ki se o tem laže da bi pritegnilo pozornost ali sočutje nekoga ampak kaj ko nikoli ne veš če kdaj kdo ne laže….lahko si cel lajf očitaš potem..tako kot jz.
Res…bodite pozorni in ne zarad tistih ki se neki delajo nasedat….vsaj poskusite odvrnit človeka od samomora…vsaj to! prosim vas ne obrnite se stran!

Med najstniki je veliko samomorov,vzrok: vrstniki, učitelji, starši,…
Nikjer še nismo zasledili, da se je kateri učitelj ubil zaradi učenca, a vam da to kaj misliti?
Učiteljica, ki naziva učence z besedo IZMEČKI, pa itak vse pove o svojem odnosu.

Pri otrocih ni prav velikega občutka za to kaj je prev in narobe. Starši bi morali v otroka priučiti etiko, vendar so v veliko primerih starši sami nesposobni nadzorovati sebe, kaj šele otroka. Glede učiteljev je tako, da so nekateri, ki prinašajo tej družbi dobro, vendar so pa nekateri, ki ne morejo otrokom dati čisto nič-razni faliranci, alkoholiki ipd.. Mislim, da tudi šole narobe zaposljujejo. Bolj zdravo bi bilo imeti določene vrste učiteljev na zavodu. Kaotična otroška družba je svet brez pravil, tudi etičnih. Pravzaprav je empatija v takih čredicah malčkov poznana kot nekaj posmehljivega.

No še ena tema ki za ‘Iskreno’ ne obstaja.
Otroci trpijo, si jemljejo življenja, mi pa bi morali trpljenje staršev razumeti do take mere da nitI linka do članka ne bi smeli objaviti na MON.

Staršem seveda sozalje, nihče jih ne obsoja saj ne vemo zakaj je do tega prišlo. Dogodek je nepovraten, otroka več ni, ravno zato morajo tudi oni razumeti da s tem ko se o tem govori, mogoče kdo (torej tisti ki pa dejansko “je kriv” ali sokriv ali bi moral videti da nekaj ni v redu) spregleda preden je prepozno za tistega ki zdajle še trpi.
Če bI bil “kriv” učitelj, kje vraga je družina, starši da to lahko pripelje tako daleč? To so vendar najstniki. So vsi odsotni? Prezasedeni? Odtujeni?

New Report

Close