Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 15.8. se Slovenci morajo vrniti s Hrvaske

15.8. se Slovenci morajo vrniti s Hrvaske

Slovenke pa bodo se malo ostale da se nauzijejo hehe….tako oravi dezurni strahun Kreks,medtem ko njegov pajdo Kacin kruza po croatii hehe

Mi, ki imamo dol nepremicnino in smo precepljeni lahko ostanemo na Hrvaskem, dokler nam pase.

Vsi politiki, razen JJ, dopustujejo na Hrvaski obali. Vecina njih jih ima tu svoje hise.

Odgovor na objavo uporabnika
Dillara, 05.08.2021 ob 08:39

Mi, ki imamo dol nepremicnino in smo precepljeni lahko ostanemo na Hrvaskem, dokler nam pase.

kot cepljen/a, nikakor ne precepljen/a prav tako pobiraš virus in ga prenašaš na druge? Si virusoprenašalka/ec.  To je problem. Pa če prideš nazaj septembra, decembra…kadarkoli  🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Qiqqe, 05.08.2021 ob 08:41

Vsi politiki, razen JJ, dopustujejo na Hrvaski obali. Vecina njih jih ima tu svoje hise.

Čakajo na Krku ko pes na kost, da pride dopustovat Luka Dončić -za sebke 🙂

 

Če je Luka pameten, bo letos malo spremenil destinacijo 🙂 Oziroma ko prileti  gazda in lastniktudi  kluba Mavericksov Mark Cuban do “Slovenije”,bosta verjetno še malo skupaj dopustovala potem po Jadranu.

Zakaj do 15.8.?? Zakaj ne do 12., ali 20.8.?? A je to Krekovo priporočilo? ))

Cepljen 100krat manj prenasa virus, kot necepljen !!  Kaj vam ni jasno ?

Dillara, ma tud jst, NECEPLJENA, NETESTIRANA, lahk ostanem na Hr kolikor sama hočm, ne pa da mi bodo eni bebci blebetal kdaj se morm vrnt 😛

Cuvajte se vseeno tudi ce ste cepljeni. Pri nas sta zbolela hci in moz (necepljena) in obiski iz tujine (cepljeni)

Vsi smo bili v karanteni na hr, enostavno smo prekinili dopust zaradi tega. Hceri ni bilo nic, moz pa se ni ta prav. Tako da pazite nase. Cudne stvari se dogajajo okoli te bolezni.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 05.08.2021 ob 08:58

Cuvajte se vseeno tudi ce ste cepljeni. Pri nas sta zbolela hci in moz (necepljena) in obiski iz tujine (cepljeni)

Vsi smo bili v karanteni na hr, enostavno smo prekinili dopust zaradi tega. Hceri ni bilo nic, moz pa se ni ta prav. Tako da pazite nase. Cudne stvari se dogajajo okoli te bolezni.

Kako je pa s cepljenimi?

Odgovor na objavo uporabnika
Mogoceeeejetoo, 05.08.2021 ob 09:00

Kako je pa s cepljenimi?

Pri nas je tast (cepljen) zbolel, tašča tudi (necepljena). Oba sta se zelo pazila. Potek bolezni je bil pri tastu slabši. Oba sta sicer zdrava, brez kroničnih bolezni. Res se nikoli ne ve, kje in kako udari. Sedaj bosta zsščitena, to je sigurno.

Odgovor na objavo uporabnika
tudi cepljeni zbolijo, 05.08.2021 ob 09:05

Pri nas je tast (cepljen) zbolel, tašča tudi (necepljena). Oba sta se zelo pazila. Potek bolezni je bil pri tastu slabši. Oba sta sicer zdrava, brez kroničnih bolezni. Res se nikoli ne ve, kje in kako udari. Sedaj bosta zsščitena, to je sigurno.

. zaščita ne bo trajna. 6-8 mesecev. Tudi zato so vsa cepiva še v testni fazzi do leta 2023. Ker se zbirajo še stranski učinki in spremlja  trajanje zaščite po cepljenju i prebolenju, ki pa še zdaleč ni trajna.

Odgovor na objavo uporabnika
Upssd, 05.08.2021 ob 08:57

Cepljen 100krat manj prenasa virus, kot necepljen !!  Kaj vam ni jasno ?

UPSSD; daj na plano  dokaze/povezavo do teh dokazov, ki bodo potrdili tvoje domneve, da cepljeni 100x manj prenašajo virus 🙂

Kaj bo on na Hrvaškem. On gre raje na Zanzibar.

Na tviterju objabvlja slovenske gore, v rit leze slovenskim kmetavzom, v resnici pa se Urško rolata po celi Evropi in svetu kot ta hujši jett set, ampak tega ne bo objavil.

Se je nehalo že, ko ji je dvoril,in je v javnost prišla  njuna slika v maskah z beneškega karnevala.

Pa ne bi Uršika imela starca za to, da jo ima za kmetico. Ni ona neumna.

 

 

 

Cepljeni – enemu ni bilo nic, drugi -rahla vrocina 2 dni in bolece oteceno grlo ter pod ocmi cel otekel. Po 4 dneh ozdravel kot da nic ni bilo. Moz mi pa se ni dober, utrujen, vrtoglavice in brez pravega apetita oz slabo mu je v zelodcu po hrani.

Res pazite ker to je neki cudno vse skupaj.

Odgovor na objavo uporabnika
vse je še v testni fazi na ljudeh, 05.08.2021 ob 09:08

. zaščita ne bo trajna. 6-8 mesecev. Tudi zato so vsa cepiva še v testni fazzi do leta 2023. Ker se zbirajo še stranski učinki in spremlja  trajanje zaščite po cepljenju i prebolenju, ki pa še zdaleč ni trajna.

Od kje ti 6-8 mesecev? Od propagandistov za cepljenje?  Zaščita najbrž ni doživljenjska, a je veliko daljša kot 8 mesecev. Logično.  Dobro leto po prebolevnosti so se dali ljudje testirat. Še vedno imajo protitelesa.

S temi protitelesi je pa tako, ce gledam primer tasce (ni pa nujno da je pri vseh tako, govorim samo za dolocen primer), ki je prebolevnica – nihajo, enkrat jih je vec ,drugic manj. Vsaj laboratorijski izvidi do zdaj so tako pokazali.

Midve edine nisva bili okuzeni. Test je bil negativen. Zakaj se nisva midve nalezli to pa ne vem. Zato je bolje vseeno pazit.

Je pa tako, da na hr noben ne uposteva uporabo mask (ne cepljeni in niti necepljeni) in vprasanje je koliko si ljudje umivajo roke.  Mi smo bili v vecih gostilnah in drugje in smo pazili pa vseeno nikoli ne ves kje te caka. Ne se na druge zanasat, samo nase.

 

cepljena in lahko ostaneš ,veš kaj kar ostani floki pa ne vračaj se ker si se šla cepit samo zaradi tega da lahko dol mešaš drek , take ki so se cepili da lahko hodijo na hrvaško bi morali cepiti z mal pameti

Odgovor na objavo uporabnika
ko imaš enkrat protitelesa, 05.08.2021 ob 09:25

Od kje ti 6-8 mesecev? Od propagandistov za cepljenje?  Zaščita najbrž ni doživljenjska, a je veliko daljša kot 8 mesecev. Logično.  Dobro leto po prebolevnosti so se dali ljudje testirat. Še vedno imajo protitelesa.

ne dovolj, da ne zbolijo, nikakor pa niti ne, da ne bi prenašali virusa naprej. Cepivo ni nobena varovalka za zajezevanje širjenja virusa, kar pa npr. omogočajo druga že ustaljena preverjena cepiva  za druge bolezni v praksi in uporabi zadnjih 50, 100 let…   Vse je še v testni fazi pri teh cepivih za Kovid- sedaj na ljudeh, šrej na živalih. A zmoreš to razumeti?

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 05.08.2021 ob 09:39

S temi protitelesi je pa tako, ce gledam primer tasce (ni pa nujno da je pri vseh tako, govorim samo za dolocen primer), ki je prebolevnica – nihajo, enkrat jih je vec ,drugic manj. Vsaj laboratorijski izvidi do zdaj so tako pokazali.

Midve edine nisva bili okuzeni. Test je bil negativen. Zakaj se nisva midve nalezli to pa ne vem. Zato je bolje vseeno pazit.

Je pa tako, da na hr noben ne uposteva uporabo mask (ne cepljeni in niti necepljeni) in vprasanje je koliko si ljudje umivajo roke.  Mi smo bili v vecih gostilnah in drugje in smo pazili pa vseeno nikoli ne ves kje te caka. Ne se na druge zanasat, samo nase.

 

Kot neokužena: kakšen imaš Rh faktor svoje krvi? + ali -?

 

Jemlješ kakšna zdravila (npr.  kortikosteroide – tudi občasno, ne redno, lahko nanos lokalno, ni nujno per os ali v žilo)?

Koliko časa preživiš/se sprehodiš/izpostaviš svoje telo – roke, obraz, še kaj več na soncu dnevno?

He, he… meni se pa takrat dopust šele dobro začne! Očitno ne bo več gneče, kar je super.

Tako skreiran ( naspikean) virus lahko uide ali je sproščen namerno samo iz lab-a. Resnice pa tako ali tako nikoli ne bomo izvedeli, vsaj naša generacija ne – morda tisti zanamci, če bodo še na planetu Zemlja čez ene 50 let.

Zelo malo ljudje pazijo, praktično nimajo mask (še v trgovinah in gostilnah ne- mogoče kdo pod nosom), tudi povsod ni razkužil. Za razdaljo najbrž še niso slišali. Govorim o turistih in domačinih.

Odgovor na objavo uporabnika
Rhesus faktor, 05.08.2021 ob 10:53

Kot neokužena: kakšen imaš Rh faktor svoje krvi? + ali -?

 

Jemlješ kakšna zdravila (npr.  kortikosteroide – tudi občasno, ne redno, lahko nanos lokalno, ni nujno per os ali v žilo)?

Koliko časa preživiš/se sprehodiš/izpostaviš svoje telo – roke, obraz, še kaj več na soncu dnevno?

Jaz imam +, moz -, pa tasca tud mislim da ima – rh faktor.

Tasca je prebolela lani med zaprtjem in to brez tezav. Protitelesa testirala veckrat, nihajo, vendar jih ima veliko.

Ne jemljem nobenih zdravil. Sportnica lih nisem, mi ne disi prevec telovadba, sem pa zelo previdna kaj jem. Ne jem nic kar sama ne pripravim oz nic predpripravljenega.  Sadne jogurte, namaze ,sladolede, smootije itd vse to delam sama s svezim sadjem. Ne jemo cipsov, kupljenih sokov in sladkarij, bele moke itd. Veliko zelenjave, sadja, oresckov itd. in cim manj mesa. Tako ze leta.  Se trudim zdravo prehranjevat druzino. Na soncu sem veliko, tudi kadar nismo na morju, sedim rada zunaj, poletje in vrocino imam rada, ne maram mraza. Res ne vem kako nisem bila okuzena, pa sva z mozem skupaj spala ves cas in vsi smo bili v karanteni v isti hisi, kar se razume glede na to, da so bile okuzbe potrjene.

 

 

 

 

Tako so mislili par mesecev nazaj. Nova dognanja pa dokazujejo nasprotno. Če se cepljeni okuži, enako kot necepljeni prenaša virus na druge. Zaščita pred okužbo pa z mutacija mi in potekom časa od cepljenja upada, tako da tisti, ki so bili cepljeni pred 6 meseci, imajo še samo 16% zaščito pred okužbo z delto. Pred težjim potekom je sicer tudi pri teh zaščita še vedno okoli 85%, ampak virus pa neovirano trosijo naokoli. Vendar pa v Izraelu ugotavljajo, da tudi zaščita pred tezjim potekom drastično pada pri tistih, ki so bili cepljeni v začetku leta ali lani decembra, tako da je vse več polno cepljenih hospitaliziranih.

New Report

Close