Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 15 let in Allstarke skozi zimo

15 let in Allstarke skozi zimo


Kam naj bi prišel svet? Mladi imajo vedno nek svoj stil, ki gre v nos staršem. Moj mož je 45 pa mi pripoveduje kako so zmrzovali pozimi, ker je bila sramota, če si nosil bundo in podobno. Mama je čez 50 in je skrivala obleke, ker bi jih njena mama sicer zmetala stran. Najbolj nagravžno pa je, ko starejši želijo otrokom lakoto in vojno, da bi jih izučilo (tudi tako med vrsticami).

In tako je bilo vedno. Mi smo v osnovni šoli imeli vsi allstarke. Potem je bilo obdobje, ko smo vsi imeli štivale in obdobje, ko smo imeli piščančke. Določene skupine so bile ves čas v črnem in bulerjih. Pa kavbojke so morale biti ozke, majce široke itn. Edini, ki so nekoliko izstopali v za njih ne pozitivnem smislu so biti tisti katerih starših so vztrajalih pri nekih svojih načelih in so namesto kariraste srajce (to se spomnim, da smo nosili) kupili pleten pulover. Zakaj?
Če doma vse štima res ne vem zakaj jim ne bi ugodili pri tako preprostih zadevah. Čevlje je treba kupiti in zakaj ne bi kupili takih kot so njim všeč.

Edini smiselen kompromis zame tukaj je, da v dežju in snegu morajo biti usnjene in ne platnene. Vse ostalo je pa brezvezno kompliciranje.[/quote]

Prosim te, Savrinka, da previdneje opletaš z besedo VSI, ker si na zelo spolzkih tleh. Zmeraj so/smo bili otroci, ki smo bili cepljeni proti črednemu nagonu. Tako se nekako čudežno uspemo izognit vsem tem “modam”. Piščančki – bognedaj, ker jih nosijo vsi. Allstark – ga ni denarja, ker jih nosijo vsi. In jim z veseljem ugodim. 🙂 Nikakor pa nikoli in nikjar v zgodovini niso nečesa nosili “vsi”. Vidim pa, da so taki otroci bili že takrat za nekatere “čudni”. Veš, zame so čudni pa taki, ki zmeraj slepo sledijo, ne da bi se vprašali o smiselnosti. Kot so allstarke sredi zime.[/quote]

Ko nekdo izstopa iz črede zaradi sebe, svojega prepričanja, želje po razlikovanju ali pa kadar nekdo izstopa zaradi staršev, ki mu nečesa iz lastnih prepričanj nečesa ne želijo kupiti in je zaradi tega nesrečen so to dve povsem različni zgodbi in med seboj povsod neprimerljivi.. In v tem postu klepetamo o otroku, ki si nečesa želi in o temu ali naj to dobi.

A res verjames, da bo izstopal, ce ne bo pozimi nosil allstark? Kot jaz vidim, nosi danes mladina vse sorte, ni nekega poenotenja. Tako da tisto, da bo nesrecen, ker bo izstopal, ni utemeljeno. Verjetno bo pa res uzaljen, ce jih ne bo dobil, pa kaj ces, ne dobimo vedno vsega. Imam enega podobno razvajenega doma – moj sin sicer ne bi obul allstark za noben denar, me pa gnjavi za neke druge pregresno drage superge. Ok, nasparaj in daj za polovico, pa jih bos imel. Zimske cevlje mu pa jaz kupim in ko je mraz in sneg ga cudezno mine zelja po tem, da bi okrog capljal v supergah. Malo zdrave pameti, pa je vse ok.

Hvala vsem za sodelovanje :-). Glede na to,da sicer ni zahteven glede oblacil in obutve in znamk+tudi crednega nagona ni opaziti :-),sicer vredu decko,priden doma in v soli in aktiven sportnik,mu bom nabavila podlozene allstartke. Za 45-46 stevilko se moras pa kar potruditi,ker je tezka.
Tisto pa tako vsi vemo da je in bo drzalo: Mladost je norost,skače v vodo kjer je most. Srecno!

Najprej ga vprasaj, lahko da bo rekel da so podlozene cisti falitek 😉

Prosim te, Savrinka, da previdneje opletaš z besedo VSI, ker si na zelo spolzkih tleh. Zmeraj so/smo bili otroci, ki smo bili cepljeni proti črednemu nagonu. Tako se nekako čudežno uspemo izognit vsem tem “modam”. Piščančki – bognedaj, ker jih nosijo vsi. Allstark – ga ni denarja, ker jih nosijo vsi. In jim z veseljem ugodim. 🙂 Nikakor pa nikoli in nikjar v zgodovini niso nečesa nosili “vsi”. Vidim pa, da so taki otroci bili že takrat za nekatere “čudni”. Veš, zame so čudni pa taki, ki zmeraj slepo sledijo, ne da bi se vprašali o smiselnosti. Kot so allstarke sredi zime.[/quote]

Ko nekdo izstopa iz črede zaradi sebe, svojega prepričanja, želje po razlikovanju ali pa kadar nekdo izstopa zaradi staršev, ki mu nečesa iz lastnih prepričanj nečesa ne želijo kupiti in je zaradi tega nesrečen so to dve povsem različni zgodbi in med seboj povsod neprimerljivi.. In v tem postu klepetamo o otroku, ki si nečesa želi in o temu ali naj to dobi.[/quote]

Se ti zdi? Bi mogoče še enkrat prebrala prebrala izvorni post? S tem, da zmeraj VSI nekaj nosijo, si pa ti začela in mejo med obema zgodbama zameglila. Ker enostavno nimaš prav – tvoj prav še ni resnica, je samo ena plat medalje, ki si jo ti kot pripadnica ene skupine doživljala.

New Report

Close