Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1500 evrov mesečno za hrano

1500 evrov mesečno za hrano

Se strinjam, predvsem so dobri jedci – odločno preveč pri enem obroku.
Če primerjam z nami v obdobju največje najstniške fantovske lakote (smo 2+2), smo pojedli po 1/2 kg mesa za kosilo, 1/2 kg krompirja ali 3 dcl riža, po 1 liter pudinga za malico… banano po 1 dnevno, jogurt 1x dnevno…
Avtorica, po moje začni torej predvsem bolj s “slow food” (se tudi otroci ne bodo razlezli), tj. manjši obroki, namesto banan surovo korenje, namesto paštet domač namaz, črn kruh namesto bel, navadno jogurti namesto sadni, jabolka namesto borovnic itd. pa bo vseh minilo se prenajedat.
[/quote]

Lahko tebi pisat, ko imaš očitno otroke v povprečju z generacijo.

Naši so bili vsi vedno za glavo in pol višji od generacije – pa ne debeluhi, one – športniki… Ampak ogromno so pojedli med 10. in 15 letom. Ker so nenormalno rastli -obleke in obitev po 3eh mesech zamenjat…Ja, lahko napišem – verjetno tudi 1500 EUR za 4 člansko družino, doma kuhanje in zunaj tudi po taboljših restavracijah prehranjenvanje ( T bone na žaru 800 gramov je zmazal 12 letik za šalo…. Beljakovine. :)))))). Pa noben debeluh od otrok, nikakor. Samo se je pa doma kuhalo, zdrava hrana, pa športniki, ki pokurijo dodatno nekje 1800 kcal na vsak trening….. Ja, gre veliko futra in denarja.

Lahko tebi pisat, ko imaš očitno otroke v povprečju z generacijo.

Naši so bili vsi vedno za glavo in pol višji od generacije – pa ne debeluhi, one – športniki… Ampak ogromno so pojedli med 10. in 15 letom. Ker so nenormalno rastli -obleke in obitev po 3eh mesech zamenjat…Ja, lahko napišem – verjetno tudi 1500 EUR za 4 člansko družino, doma kuhanje in zunaj tudi po taboljših restavracijah prehranjenvanje ( T bone na žaru 800 gramov je zmazal 12 letik za šalo…. Beljakovine. :)))))). Pa noben debeluh od otrok, nikakor. Samo se je pa doma kuhalo, zdrava hrana, pa športniki, ki pokurijo dodatno nekje 1800 kcal na vsak trening….. Ja, gre veliko futra in denarja.
[/quote]

Ja, res je, govorim o precej povprečnih najstnikih (eden 185 cm, drugi pa športnik s treningi 5x tedensko). Res pa smo se ta stari trudili manj jesti, ker se v teh letih začnejo fajn nastavki za debelost. Še vedno mislim, da je pol kile mesa (seveda +prikuha +zelenjava) dovolj za kosilo za povprečno družino 4 ljudi. Pri avtorici pa je 8 ljudi, od tega dva otroka in dva upokojenca, ki definitivno ne pojejo kot en najstnik.

Preglejmo najprej jedilnik, napisan v angleščini, ker ga citiram iz njegove knjige Serve To Win:

Day One

Breakfast: Water first thing out of bed; two tablespoons of honey; muesli (including organic gluten-free rolled oats, cranberries, raisins, pumpkin or sunflower seeds and almonds)
Mid-morning snack (if needed): Gluten-free bread or crackers with avocado and tuna
Lunch: Mixed-greens salad, gluten-free pasta primavera (including rice pasta, summer squash, courgettes, asparagus, sun-dried tomatoes and optional vegan cheese)
Mid-afternoon snack: Apple with cashew butter; melon
Dinner: Kale caesar salad (kale, fennel, quinoa and pine nuts) plus dressing (including anchovies or sardines); minestrone soup; salmon fillets (skin on) with roasted tomatoes and marinade
Day Two
Današnje prehranjevanje je drugačno. Takšne količine mesa, ocvirki, umetne paštete, bel kruh, mleko…to je za rudarje ali pa težke fizične delavce. Mislim, da bi bilo dobro spremeniti prehrano, kosmiči so npr. dobri zvečer, ker se dogo presnavljajo in človek ni lačen. Pa velike sklede solat… Glede na to, da ste v bloku…lepo, da si pisala, ampak moje osebno mnenje je, da bi bilo dobro spremeniti prehranjevalne navade, 2 krompirja na osebo sta čisto dovolj…kako pa izgledate, ste fit ali so otroci, pa brez zamere, bolj okrogli ?
Tukaj je jedilnik Djokoviča, ki ob vseh strašnih treningih ne je mesa, mleka, kruha, testenin z glutenom in dosti manj pojè kot marsikatera družina..
Breakfast: Water first thing out of bed; two tablespoons of honey; banana with cashew butter; fruit
Mid-morning snack (if needed): Gluten-free toast with almond butter and honey
Lunch: Mixed-greens salad, spicy soba noodle salad (including gluten-free soba noodles, red bell pepper, rocket, cashews and basil leaves, plus spicy vinaigrette)
Mid-afternoon snack: Fruit and nut bar; fruit
Dinner: Tuna nicoise salad (green beans, cannellini beans, rocket, tuna, red pepper, tomatoes and canned chickpeas), tomato soup, roasted tomatoes
Day three

Breakfast: Water first thing out of bed; two tablespoons of honey; gluten-free oats with cashew butter and bananas; fruit
Mid-morning snack (if needed): Home-made hummus (including chickpeas and gluten-free soy sauce) with apples/crudités
Lunch: Mixed-greens salad, gluten-free pasta with power pesto (including rice pasta, walnuts and basil leaves)
Mid-afternoon snack: Avocado with gluten-free crackers; fruit
Dinner: Fresh mixed-greens salad with avocado and home-made dressing; carrot and ginger soup; whole lemon-roasted chicken

nova
Uredništvo priporoča

Hahahahah, kaj to pomeni “tašča 100 do 200 €”. Tašča vam plačuje za hrano? In potem “imamo”. Kdo to ima in kdo vlaga, futra živali, obdeluje vrt…?? Tast in tašča najbrž, vidva pa, ko imata čas, ne? Se pravi vse imate doma, praktično ste na kmetiji tasta in tašče, ki vam vse k riti znosijo, tako da se nikakor ne moreš primerjat z avtorico.

Meni se zdi, da ste vsi predebeli. Se motim? Zaseka in ocvirki? Pa kdo to sploh še je? Vaši zajtrki so en sam holesterol. Pač preveč jeste, mesa absolutno preveč, delaj boj na zelenjavi, leča, poglej kakšne indijske vegetarijanske jedi, ki so izredno okusne, pa hkrati poceni.

Pač usedite se za mizo, poveš mladini, da preveč porabite za hrano in da bo to treba spremeniti. Če ste predebeli, dodaj še skrb za zdravje. Zmanjšat količine mesa predvsem. ko delaš jajca, daj not čebulo in korenček namesto klobas recimo.

sori ampak vi se pa preseravate
30 eur na dan samo za borovnice?
[/quote]
Čisto vsak dan ne, a vseeno skoraj vsak dan sedaj med sezono.
Zakaj preseravanje?

A ura za par 1000 € je pa ok in avtomobili za več kot 100.000€ pa niso preseravanje?

Ja, res je, govorim o precej povprečnih najstnikih (eden 185 cm, drugi pa športnik s treningi 5x tedensko). Res pa smo se ta stari trudili manj jesti, ker se v teh letih začnejo fajn nastavki za debelost. Še vedno mislim, da je pol kile mesa (seveda +prikuha +zelenjava) dovolj za kosilo za povprečno družino 4 ljudi. Pri avtorici pa je 8 ljudi, od tega dva otroka in dva upokojenca, ki definitivno ne pojejo kot en najstnik.
[/quote]

Tudi pri nas tudi krepko nekateri nad 1,80m ( tudi 2m+) – pa noben debeluh, tudi staradva športnin tip; zdelč od nemišičnjastih; samo pri nas pa vsak svoj štikl mesa-med vikendom vsak dan ( staradva 300 gramov), mladina nekje pol kile vsak, kadar smo bili na kupu…. – ampak to stejki, pljučna, T bone, Tomahawk, goveja in telečja pečenka ( doma zmarinirano), goveji doma narejeni čevapi, ipd), ribe, hobotica, jadranski lignji ( teh je bilo treba vedno vsaj dve kili kupit -kila pa 25+ eur jadranskih lignjev vedno)ipd……+ priloge – zelenjava + ogljikovi hidrati. Pred tekmovanji dvojni treningi tudi med tednom na dan- en dopoldanski in en popoldanski ( košarka in drugi ena od gimnastičnih oblik športa).
Pri nas sta dva najstnika pojedla več kot normalna 4-6 članska športno neaktivna familija ( meso & Co), pa nista bila ekstrem, so bili svrstniki še bolj. So bili pa seveda tudi rezultati temu primerni.

Rešitev so jedi na žlico.
Zelje , repa, jota, ričet, obare … za prikuhe pa žganci, mlinci, polenta
Zelo so obnese tudi mlečni riž, golaž, čutfi …

Pri nas je vedno juha, ki jo skuhamo za 2 dni, nas je pa 7.
Pa izdelava domačih namazov.
15 jajc se mi ne zdi veliko, sploh če niso velikost L.
Razen tega, da 1 mesec spravljate račune in pregledate cene, druge rešitve ni.
Mi sadje in zelenjavo kupujemo pri grosistu, kjer so cene30-50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižje kot v trgovini.

Se vidi da pravega domačega mesa še v življenju nisi v fafljo dala, drugače ne bi pisala neumnosti. Meso v Lidlu pred iztekom roka okusno??? V primeru da imaš okvaro brbončic in možgan ja. Ali pa če druge alternative sploh ne poznaš. Enkrat sem tam kupila mleto meso in skoraj bruhala. Saj čez 10 let bo pa cviljenje, ko bodo vsekale vse možne zdravstvene težave zaradi krmljenja po nemških skladiščih 🤮🤮🤮🤮🤮
[/quote]
In kaj je narobe z mesom ki je znižano ker bo čez par dni potekel rok? To je najbolj smiselno , kupiš in daš v skrinjo. To je tudi najboljše meso. kaj je nam rekel en kuhar v zelo dragi gostilni ? Da je najboljše tisto meso ki mu kite popustijo, torej je že zdavnaj čez rok
Najdrazje specialitete so iz mesa ki mu je rok pretekel. In meso v Lidlu ni slabše od ostalih.
Avtorica, da pojeste za zajtrk 15 jajc, to je too much. Preveč jeste. Mi pojemo 20 jajc na mesec, smo štirje. Jajc sploh ne jemo, za kuhanje ali pecivo uporabimo.


In kaj je narobe z mesom ki je znižano ker bo čez par dni potekel rok? To je najbolj smiselno , kupiš in daš v skrinjo. To je tudi najboljše meso. kaj je nam rekel en kuhar v zelo dragi gostilni ? Da je najboljše tisto meso ki mu kite popustijo, torej je že zdavnaj čez rok
Najdrazje specialitete so iz mesa ki mu je rok pretekel. In meso v Lidlu ni slabše od ostalih.
Avtorica, da pojeste za zajtrk 15 jajc, to je too much. Preveč jeste. Mi pojemo 20 jajc na mesec, smo štirje. Jajc sploh ne jemo, za kuhanje ali pecivo uporabimo.
[/quote]

Uh ne – današnjena mesa, ki je pakirano v barieri, ali pa pri mesar v vitrini pa da daš zmrznit – je po dtaljevanju žagovina. zato, ker gre ponavadi ponovno še dodatno v drugo vsa voda ven. Veliko mesa pride na prodajno mestno napol zamrznjenega ( polovice živali) npr. trgvoske verige – meso ki je iz tujih držav EUja pa sploh; že kot polovice je bilo tozamrznjeno pred transportom v celem kosu. potem se to izvisi in razkosajo; potem pa ti to še ekrat zamrzneš. Žagovina.

današnje trgovsko kupljeno meso, če ga ponovno zamrzneš in odmrzneš, je brezokusno. Žal. Domače, oziroma preverjeno klano pri kmetih pa tako prodano ni problem. Kupljeno pa z njim ni primerljivo, ko vzameš iz zamrzovalne skrinje in odtajanega potem pripraviš.

Uh ne – današnjena mesa, ki je pakirano v barieri, ali pa pri mesar v vitrini pa da daš zmrznit – je po dtaljevanju žagovina. zato, ker gre ponavadi ponovno še dodatno v drugo vsa voda ven. Veliko mesa pride na prodajno mestno napol zamrznjenega ( polovice živali) npr. trgvoske verige – meso ki je iz tujih držav EUja pa sploh; že kot polovice je bilo tozamrznjeno pred transportom v celem kosu. potem se to izvisi in razkosajo; potem pa ti to še ekrat zamrzneš. Žagovina.

današnje trgovsko kupljeno meso, če ga ponovno zamrzneš in odmrzneš, je brezokusno. Žal. Domače, oziroma preverjeno klano pri kmetih pa tako prodano ni problem. Kupljeno pa z njim ni primerljivo, ko vzameš iz zamrzovalne skrinje in odtajanega potem pripraviš.
[/quote]

In še to: najboljše meso je iz uležanega in zorjenega mesa, ne pa iz mesa s pretečenim rokom uporabe :)))))

takega gostinca, ki to govori, bi bilo treba po “parklih” vsekat – ja, taki visijo v TUŠ Cash&Carry nonstop pred vitrinami z ZNIŽANO in takoj iz vitrin vse rzgrabijo tisto, kar je na na 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popustu – ker je na dan rka uporabe… In farbajo, da prodajajo najbolj kvalitetno potem.

Ker pretečen rok mesa pomeni, da je tudi že nadzorovana oksidacija mimo in meso praktično že gnije lahko. Zorenje pa je nadzirani proces oksidacije. Meso se pa zori v hladilnih komorah s paro ali zvakumirano na konstantni T nekje 5 stopinj 14 dni.

Včasih so pa meso zorili in uležali v pečinah, ko še ni bilo hladilnic. Tisto meso je bilo baje najboljše.

Vem, ker mi je sorodnik mesar to vse povedal.

Uh ne – današnjena mesa, ki je pakirano v barieri, ali pa pri mesar v vitrini pa da daš zmrznit – je po dtaljevanju žagovina. zato, ker gre ponavadi ponovno še dodatno v drugo vsa voda ven. Veliko mesa pride na prodajno mestno napol zamrznjenega ( polovice živali) npr. trgvoske verige – meso ki je iz tujih držav EUja pa sploh; že kot polovice je bilo tozamrznjeno pred transportom v celem kosu. potem se to izvisi in razkosajo; potem pa ti to še ekrat zamrzneš. Žagovina.

današnje trgovsko kupljeno meso, če ga ponovno zamrzneš in odmrzneš, je brezokusno. Žal. Domače, oziroma preverjeno klano pri kmetih pa tako prodano ni problem. Kupljeno pa z njim ni primerljivo, ko vzameš iz zamrzovalne skrinje in odtajanega potem pripraviš.
[/quote]
Ok, ampak kako boš kupil vsak dan sveže meso? Pa saj ne grem vsak dan v trgovino. Jaz isto delam, če vidim lepo meso, pa da je kakšna 2 dni pred rokom in znižano, ga vedno kupim. Pri kmetih pa ne kupujem več. Sem kupila 5 kg govejega mesa, za juho mi je dal mastni flam, prav zanič juha je bila. Ostali kosi neuporabni, sem vse narezala potem v zrezke. Ne Kores izbirati, da ti velik kos in delaj kar hoces. To za nas ne pride v postev
Neuporabno, drago. Od 5 kg je bilo polovico neuporabnega. Mi pojemo zelo malo mesa, za nas je dovolj eno pakiranje 4 malih zrezkov. Že ko grem k mesarju v Spar, mi naredi tako velike zrezke, da jih doma se prepolovimo. Pa mu rečem majhne porcije.

Meni je pa smešno, vsi kupujete hrano pro lokalnih kmetih, pa jajca isto, zelenjavo, Hofer, Lidl je za vas junk food, vsi zdravo živite, se zdravo prehranjujete, pa s tisoč in eno boleznijo. Jaz sem včasih delala v Lidlu , kvaliteta hrane je dobra, jaz tudi meso tam kupujem, saj vidim skozi pakiranje, ali je lepo. Prijatelji živijo zdravo da bolj ne bi mogli, kolesarijo, športajo, potem pa se ustavijo na kalamarih cvrtih v motornem olju, v kiosku. To pa je zdravo življenje. Če skuhaš doma, iz znanih sestavin, pa nima veze ali je meso Spar, Lidl, od kmeta, je to najbolj zdravo.

Vi bi pa dejansko lahko prihranili! Ker tole, kar si zapisala, je za precej razvajene ritke. No, najbrž vam ni treba šparati pri hrani, kajne.

Kot so ti ze rekle, ni veliko za tako veliko druzino.

Midva sva sama in porabiva 500 eur na mesec, pa imava vrt.


ne vem, zakaj stara starša živita pri vas oz. kje sta živela prej.
Če prav razumem, živite v velikem stanovanju – mama, oče, 4 otroci in stara starša in imate dovolj prostora.
Nimate zemlje za obdelavo, samo kakor razumem, pojeste veliko beljakovin (meso, jajca, skuta) in maščob.
1500 EUR za hrano za vas 8 sploh ni veliko, mi smo trije, pa pod 700 EUR mesečno ne pridem.
Res da pri nas kupujemo izredno veliko sadja, zelenjave, oreščkov, posebnega mleka in izdelkov (laktozna intoleranca), razumem, da se dlje ne morete stegniti, ampak – kako in od česa sta pa starša živela prej?
A dobivate otroške dodatke?

sem samska oseba in prejšnji mesec sem šla malo preko svojih zmožnosti npr…. kušola sem pr parkarat ta boljšo skuto, sadje, nekaj bio mok, riž, semen, nekaj več zelenjave, računi iz trogvine so 300 eur.

Živel sem skromno, nobenih velikih količin.
Če se porabi za 8 člansko družino 1. 500 eur za hrano je to malo, prišparajo na količinah…ker nabavijo več skupajm jedo tudi meso in tudi tu prohranijo, saj je cenejše od vsega ostalega…meso pa jem skoraj nič ali malo.


ne vem, zakaj stara starša živita pri vas oz. kje sta živela prej.
Če prav razumem, živite v velikem stanovanju – mama, oče, 4 otroci in stara starša in imate dovolj prostora.
Nimate zemlje za obdelavo, samo kakor razumem, pojeste veliko beljakovin (meso, jajca, skuta) in maščob.
1500 EUR za hrano za vas 8 sploh ni veliko, mi smo trije, pa pod 700 EUR mesečno ne pridem.
Res da pri nas kupujemo izredno veliko sadja, zelenjave, oreščkov, posebnega mleka in izdelkov (laktozna intoleranca), razumem, da se dlje ne morete stegniti, ampak – kako in od česa sta pa starša živela prej?
A dobivate otroške dodatke?
[/quote]

Zelo malo zapravijo za tako veliko ljudi, za 8 družinskih članov 1.500 eur, saj moramo biti realni. Človeka je groza iti v trgovino, ker mu 50 eur v denarnici ne pomeni nič. Lahko gre vsaki dan v nakup, in jih zapravi takoj, če bi hotel živeti samo zdravo in se oblekel malo boljše – torej trendovsko , a ne v firme, ker mu zmanjka, le osebna higiena in kakšna masažica…manikura, krajši izlet….itd…kje so še ostali stroški.

Uh ne – današnjena mesa, ki je pakirano v barieri, ali pa pri mesar v vitrini pa da daš zmrznit – je po dtaljevanju žagovina. zato, ker gre ponavadi ponovno še dodatno v drugo vsa voda ven. Veliko mesa pride na prodajno mestno napol zamrznjenega ( polovice živali) npr. trgvoske verige – meso ki je iz tujih držav EUja pa sploh; že kot polovice je bilo tozamrznjeno pred transportom v celem kosu. potem se to izvisi in razkosajo; potem pa ti to še ekrat zamrzneš. Žagovina.

današnje trgovsko kupljeno meso, če ga ponovno zamrzneš in odmrzneš, je brezokusno. Žal. Domače, oziroma preverjeno klano pri kmetih pa tako prodano ni problem. Kupljeno pa z njim ni primerljivo, ko vzameš iz zamrzovalne skrinje in odtajanega potem pripraviš.
[/quote]

Ni problem zamrzovanje.
Problem je goljufanje. Ko meso naspikajo z vodo pred zamrzovanjem da pridobijo na tezi. 😉.
Kar se tice mesa, pri nas v Sloveniji imamo prvovrstno govedino.
Obstaja fb skupina ljzbitelji mesa. Tam ljudje oglasujejo tudi domace meso pred zakolom. Bolj svezega ne dobite nikjer.
In cebga zamrznete takoj, je se vedno bolj kvalitetno kot tisto v marketih.

Ostalega niti ne bom komentirala.
Pol kilograma mesa dovolj za 4 odrasle osebe!?! 125 g minus voda je cca 80 g …!?!

In kdo je zaseko in ocvirke!? Nezdravo! A res? 😄

Zgolj v razmislek …Mislim da je nasa generacija starostnikov 80+ na ocvirkih in svinjski masti zivela.
z margarino in podobnimi mascobnimi priblizki so se zaceli pojavljati zdravstveni problemi. ( rafinerija )

In 1500 eur za 8 clansko druzino, kar normalno. Sploh ce je zivljenje v stanovanju kjer ni moznosti po lastnem pridelovanju zelenjave.

Ljudje ki si znajo sami pridelati hrano pac zapravijo manj. Tako je .

Ni problem zamrzovanje.
Problem je goljufanje. Ko meso naspikajo z vodo pred zamrzovanjem da pridobijo na tezi. 😉.
Kar se tice mesa, pri nas v Sloveniji imamo prvovrstno govedino.
Obstaja fb skupina ljzbitelji mesa. Tam ljudje oglasujejo tudi domace meso pred zakolom. Bolj svezega ne dobite nikjer.
In cebga zamrznete takoj, je se vedno bolj kvalitetno kot tisto v marketih.

Ostalega niti ne bom komentirala.
Pol kilograma mesa dovolj za 4 odrasle osebe!?! 125 g minus voda je cca 80 g …!?!

In kdo je zaseko in ocvirke!? Nezdravo! A res? 😄

Zgolj v razmislek …Mislim da je nasa generacija starostnikov 80+ na ocvirkih in svinjski masti zivela.
z margarino in podobnimi mascobnimi priblizki so se zaceli pojavljati zdravstveni problemi. ( rafinerija )

In 1500 eur za 8 clansko druzino, kar normalno. Sploh ce je zivljenje v stanovanju kjer ni moznosti po lastnem pridelovanju zelenjave.

Ljudje ki si znajo sami pridelati hrano pac zapravijo manj. Tako je .
[/quote]

Ena oseba rabi za hrano 300 eur na mesec po ta malem. To je samo 30 navadnih kosil, ki znašajo 150 eur na osebo. Eno kosilo po 5 eur. 150 eur za ostalo na mesec, zajtrki, večerje in kakšni prigrizki pa zahtevajo že strogo varčevanje.

Ena oseba rabi za hrano 300 eur na mesec po ta malem. To je samo 30 navadnih kosil, ki znašajo 150 eur na osebo. Eno kosilo po 5 eur. 150 eur za ostalo na mesec, zajtrki, večerje in kakšni prigrizki pa zahtevajo že strogo varčevanje.
[/quote]

300 evrov? Pri 4 članih bankrotiramo. Pa tudi če bi imela mnogo denarja, ne bi zapravila toliko na osebo. Ne vem, a ne znate kuhati ali kaj je narobe, da za hrano zapravite tako ogromne količine denarja. Ok, 50 na osebo je kriza, ampak 300 pa preseravanje. Mi smo 4, 2 odrasla in 2 precej ješča najstnika. Pa se ves čas sekiram, da potrošimo preveč. Zdaj vidim, da čisto brez veze.

Evo jedilnika za ca 150 na osebo:

4 osebe x 30 dni = 120 zajtrkov, kosil, večerij plus 260 malic oz. prigrizkov
1 zajtrk = 150 g kosmičev plus 2 dl mleka ali 150 g kruha, namaz plus 2 dl čaja ali 2 jajci, 150 g kruha. Recimo, da je 10 kosmičevih zajtrkov, 10 z namazi na kruh in 10 jajčnih, krat 4 za 4 osebe:

To za 4 osebe za cel mesec pomeni 6 kg kosmičev, 8 l mleka, 12,0 kg kruha, 200 g namaza, 8 l čaja (24 vrečk – 20 vrečk = 1 škatla) in 80 jajc.

kosmiči: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b08069785c4953049577d-kosmii-hrustljavi-tu-okolada-1-kg = 2,69*6 = 16,14
kruh: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-1532555-rni-domai-hlebec–12-ito-1-kg = 3*3,61 = 43,32
namaz: maslo: https://www.tus.si/izdelki/slovensko-surovo-maslo-250-g/ – 2,06*100/250) = 0,82
marmelada: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5cf9a7878353350102b6ea85-marmelada-domaa-podravka-marelina-440-g = 2,24*100/440 = 0,51
čaj: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-17773436-aj-poskona-jagoda-1001-cvet-20-vrek-50-g – 2,49/20*24 = 2,99
jajca: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5fdc7ca452902d6b6119318e-jajca-tu-m-hlevska-reja-101 – 17,84

Skupaj zajtrki 4 osebe: 81,62.

Približno taka vrednost je tudi za večerje (razne kombinacije, recimo fižol s čebulo v solati, gres, polenta in zelenjava, kremna zelenjavna juha, palačinke itd.). Lahko znese še veliko manj, ker se ponavadi poje tisto, kar je ostalo od prej.

Za 2 malici – recimo 1 žemlja (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0e0f9785c495304b9ba5–12-emlja-60-g 0,14 eur) in sadni jogurt (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0bcb9785c495304abba0-jogurt-sadni-gozdni-sade-34-i-250-g, 0,73, skupaj z žemljo ca 1 evro) krat dva na dan = 2 krat 30 = 60 eur za eno osebo, kar znese 240 za vse 4 osebe, ampak to je ogromna malica in vsaj mi ne jemo vedno takih, ponavadi zadošča kak košček peciva in jabolko ali banana v navadnem jogurtu dvakrat na dan na enega.

Zdaj smo na 400 evrov na mesec brez kosil, ampak z zelo bogato izračunano malico. Za kosila jaz računam takole: če malo pretiravam, vsak poje 150 g mesa na dan, kar je približno pol kile na dan za vse štiri in 15 kg mesa na mesec (ponavadi ga je 10). Kupim tisto, kar je v akciji po 6 evrov ali največ 7, tako da meso = 105 evrov max. Pa ajde, povprečno je po 8 evrov, 120 max.
Krompir, makaroni, polenta, riž, če zelo preziravam, tega tudi pojemo po pol kile dnevno, ker so v povprečju cene evro za kilo, torej 15 evrov na mesec. Zelenjava, recimo solata, paradižnik, kumare, paprika, mlado zelje itd, v povprečju po 2 evra na kilo, če tudi tega pojemo pol kile na dan, torej 30 evrov, raje več, ker gre tudi za malice in večerje, recimo enih 60 evrov. Sadja nisem štela, je pa zajeto v malici, ki je itak pretirano ocenjena.

To je pa to. 400 plus 195 = na okroglo 600 evrov na mesec za 4 jedce brez šparanja.

Ponavadi prišparam še od 100 do 200 evrov, kak mesec tudi več, ker ali nakupim meso v akciji po 5 evrov ali pa veliko pečem. Recimo za malico jajčne muffine z malo slanine. Ali slane pite s skuto, jabolčne štrudlje itd. Moka plus kvas plus olje plus nadev me za cel pleh pride približno 5 evrov, ampak to lahko vsi 4 jemo dva dni za malice, se pravi 16 malic.

Iz kilograma mletega mesa naredim ogromno omake, dodam zelenjave, kar je v akciji ali sezonsko, recimo zelje, bučke, špinačo itd. in imamo za približno 3 kosila za vse 4. Pa če bi bila kila mletega zelo draga, recimo 10 evrov, plus makaronov kakšna kila ali kila in pol, plus ostala zelenjava, je to max 15 evrov za 3 krat za 4 osebe, torej 12 kosil, že skoraj pol meseca. Pa če je še juha in sladica zraven, na okroglo 24 evrov oziroma 2 evra na kosilo na osebo, kar na mesec znese 240 evrov za vse 4. Če moraš šparati, pa meso kot rečeno kupuješ v akciji, pa tudi ni treba, da je na mizi vsak dan.

Če bi morala preživeti s 50 evrov na osebo, bi verjetno tudi, samo več bi nabrala sama, recimo borovnice in gozdne jagode, gobe, bezeg, regrat in podobno. Za to moraš imeti pa čas. Če v družini živi kak upokojenec, je to idealna zaposlitev in prispevek, ker zaposleni ponavadi tega časa nimamo.

300 evrov? Pri 4 članih bankrotiramo. Pa tudi če bi imela mnogo denarja, ne bi zapravila toliko na osebo. Ne vem, a ne znate kuhati ali kaj je narobe, da za hrano zapravite tako ogromne količine denarja. Ok, 50 na osebo je kriza, ampak 300 pa preseravanje. Mi smo 4, 2 odrasla in 2 precej ješča najstnika. Pa se ves čas sekiram, da potrošimo preveč. Zdaj vidim, da čisto brez veze.

Evo jedilnika za ca 150 na osebo:

4 osebe x 30 dni = 120 zajtrkov, kosil, večerij plus 260 malic oz. prigrizkov
1 zajtrk = 150 g kosmičev plus 2 dl mleka ali 150 g kruha, namaz plus 2 dl čaja ali 2 jajci, 150 g kruha. Recimo, da je 10 kosmičevih zajtrkov, 10 z namazi na kruh in 10 jajčnih, krat 4 za 4 osebe:

To za 4 osebe za cel mesec pomeni 6 kg kosmičev, 8 l mleka, 12,0 kg kruha, 200 g namaza, 8 l čaja (24 vrečk – 20 vrečk = 1 škatla) in 80 jajc.

kosmiči: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b08069785c4953049577d-kosmii-hrustljavi-tu-okolada-1-kg = 2,69*6 = 16,14
kruh: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-1532555-rni-domai-hlebec–12-ito-1-kg = 3*3,61 = 43,32
namaz: maslo: https://www.tus.si/izdelki/slovensko-surovo-maslo-250-g/ – 2,06*100/250) = 0,82
marmelada: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5cf9a7878353350102b6ea85-marmelada-domaa-podravka-marelina-440-g = 2,24*100/440 = 0,51
čaj: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-17773436-aj-poskona-jagoda-1001-cvet-20-vrek-50-g – 2,49/20*24 = 2,99
jajca: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5fdc7ca452902d6b6119318e-jajca-tu-m-hlevska-reja-101 – 17,84

Skupaj zajtrki 4 osebe: 81,62.

Približno taka vrednost je tudi za večerje (razne kombinacije, recimo fižol s čebulo v solati, gres, polenta in zelenjava, kremna zelenjavna juha, palačinke itd.). Lahko znese še veliko manj, ker se ponavadi poje tisto, kar je ostalo od prej.

Za 2 malici – recimo 1 žemlja (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0e0f9785c495304b9ba5–12-emlja-60-g 0,14 eur) in sadni jogurt (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0bcb9785c495304abba0-jogurt-sadni-gozdni-sade-34-i-250-g, 0,73, skupaj z žemljo ca 1 evro) krat dva na dan = 2 krat 30 = 60 eur za eno osebo, kar znese 240 za vse 4 osebe, ampak to je ogromna malica in vsaj mi ne jemo vedno takih, ponavadi zadošča kak košček peciva in jabolko ali banana v navadnem jogurtu dvakrat na dan na enega.

Zdaj smo na 400 evrov na mesec brez kosil, ampak z zelo bogato izračunano malico. Za kosila jaz računam takole: če malo pretiravam, vsak poje 150 g mesa na dan, kar je približno pol kile na dan za vse štiri in 15 kg mesa na mesec (ponavadi ga je 10). Kupim tisto, kar je v akciji po 6 evrov ali največ 7, tako da meso = 105 evrov max. Pa ajde, povprečno je po 8 evrov, 120 max.
Krompir, makaroni, polenta, riž, če zelo preziravam, tega tudi pojemo po pol kile dnevno, ker so v povprečju cene evro za kilo, torej 15 evrov na mesec. Zelenjava, recimo solata, paradižnik, kumare, paprika, mlado zelje itd, v povprečju po 2 evra na kilo, če tudi tega pojemo pol kile na dan, torej 30 evrov, raje več, ker gre tudi za malice in večerje, recimo enih 60 evrov. Sadja nisem štela, je pa zajeto v malici, ki je itak pretirano ocenjena.

To je pa to. 400 plus 195 = na okroglo 600 evrov na mesec za 4 jedce brez šparanja.

Ponavadi prišparam še od 100 do 200 evrov, kak mesec tudi več, ker ali nakupim meso v akciji po 5 evrov ali pa veliko pečem. Recimo za malico jajčne muffine z malo slanine. Ali slane pite s skuto, jabolčne štrudlje itd. Moka plus kvas plus olje plus nadev me za cel pleh pride približno 5 evrov, ampak to lahko vsi 4 jemo dva dni za malice, se pravi 16 malic.

Iz kilograma mletega mesa naredim ogromno omake, dodam zelenjave, kar je v akciji ali sezonsko, recimo zelje, bučke, špinačo itd. in imamo za približno 3 kosila za vse 4. Pa če bi bila kila mletega zelo draga, recimo 10 evrov, plus makaronov kakšna kila ali kila in pol, plus ostala zelenjava, je to max 15 evrov za 3 krat za 4 osebe, torej 12 kosil, že skoraj pol meseca. Pa če je še juha in sladica zraven, na okroglo 24 evrov oziroma 2 evra na kosilo na osebo, kar na mesec znese 240 evrov za vse 4. Če moraš šparati, pa meso kot rečeno kupuješ v akciji, pa tudi ni treba, da je na mizi vsak dan.

Če bi morala preživeti s 50 evrov na osebo, bi verjetno tudi, samo več bi nabrala sama, recimo borovnice in gozdne jagode, gobe, bezeg, regrat in podobno. Za to moraš imeti pa čas. Če v družini živi kak upokojenec, je to idealna zaposlitev in prispevek, ker zaposleni ponavadi tega časa nimamo.
[/quote]

Kdo pa danes še sploh doma kuha, lepo te prosim.

300 evrov? Pri 4 članih bankrotiramo. Pa tudi če bi imela mnogo denarja, ne bi zapravila toliko na osebo. Ne vem, a ne znate kuhati ali kaj je narobe, da za hrano zapravite tako ogromne količine denarja. Ok, 50 na osebo je kriza, ampak 300 pa preseravanje. Mi smo 4, 2 odrasla in 2 precej ješča najstnika. Pa se ves čas sekiram, da potrošimo preveč. Zdaj vidim, da čisto brez veze.

Evo jedilnika za ca 150 na osebo:

4 osebe x 30 dni = 120 zajtrkov, kosil, večerij plus 260 malic oz. prigrizkov
1 zajtrk = 150 g kosmičev plus 2 dl mleka ali 150 g kruha, namaz plus 2 dl čaja ali 2 jajci, 150 g kruha. Recimo, da je 10 kosmičevih zajtrkov, 10 z namazi na kruh in 10 jajčnih, krat 4 za 4 osebe:

To za 4 osebe za cel mesec pomeni 6 kg kosmičev, 8 l mleka, 12,0 kg kruha, 200 g namaza, 8 l čaja (24 vrečk – 20 vrečk = 1 škatla) in 80 jajc.

kosmiči: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b08069785c4953049577d-kosmii-hrustljavi-tu-okolada-1-kg = 2,69*6 = 16,14
kruh: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-1532555-rni-domai-hlebec–12-ito-1-kg = 3*3,61 = 43,32
namaz: maslo: https://www.tus.si/izdelki/slovensko-surovo-maslo-250-g/ – 2,06*100/250) = 0,82
marmelada: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5cf9a7878353350102b6ea85-marmelada-domaa-podravka-marelina-440-g = 2,24*100/440 = 0,51
čaj: https://www.spletninakupi.si/izdelek/1-17773436-aj-poskona-jagoda-1001-cvet-20-vrek-50-g – 2,49/20*24 = 2,99
jajca: https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-5fdc7ca452902d6b6119318e-jajca-tu-m-hlevska-reja-101 – 17,84

Skupaj zajtrki 4 osebe: 81,62.

Približno taka vrednost je tudi za večerje (razne kombinacije, recimo fižol s čebulo v solati, gres, polenta in zelenjava, kremna zelenjavna juha, palačinke itd.). Lahko znese še veliko manj, ker se ponavadi poje tisto, kar je ostalo od prej.

Za 2 malici – recimo 1 žemlja (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0e0f9785c495304b9ba5–12-emlja-60-g 0,14 eur) in sadni jogurt (https://www.spletninakupi.si/izdelek/2-543b0bcb9785c495304abba0-jogurt-sadni-gozdni-sade-34-i-250-g, 0,73, skupaj z žemljo ca 1 evro) krat dva na dan = 2 krat 30 = 60 eur za eno osebo, kar znese 240 za vse 4 osebe, ampak to je ogromna malica in vsaj mi ne jemo vedno takih, ponavadi zadošča kak košček peciva in jabolko ali banana v navadnem jogurtu dvakrat na dan na enega.

Zdaj smo na 400 evrov na mesec brez kosil, ampak z zelo bogato izračunano malico. Za kosila jaz računam takole: če malo pretiravam, vsak poje 150 g mesa na dan, kar je približno pol kile na dan za vse štiri in 15 kg mesa na mesec (ponavadi ga je 10). Kupim tisto, kar je v akciji po 6 evrov ali največ 7, tako da meso = 105 evrov max. Pa ajde, povprečno je po 8 evrov, 120 max.
Krompir, makaroni, polenta, riž, če zelo preziravam, tega tudi pojemo po pol kile dnevno, ker so v povprečju cene evro za kilo, torej 15 evrov na mesec. Zelenjava, recimo solata, paradižnik, kumare, paprika, mlado zelje itd, v povprečju po 2 evra na kilo, če tudi tega pojemo pol kile na dan, torej 30 evrov, raje več, ker gre tudi za malice in večerje, recimo enih 60 evrov. Sadja nisem štela, je pa zajeto v malici, ki je itak pretirano ocenjena.

To je pa to. 400 plus 195 = na okroglo 600 evrov na mesec za 4 jedce brez šparanja.

Ponavadi prišparam še od 100 do 200 evrov, kak mesec tudi več, ker ali nakupim meso v akciji po 5 evrov ali pa veliko pečem. Recimo za malico jajčne muffine z malo slanine. Ali slane pite s skuto, jabolčne štrudlje itd. Moka plus kvas plus olje plus nadev me za cel pleh pride približno 5 evrov, ampak to lahko vsi 4 jemo dva dni za malice, se pravi 16 malic.

Iz kilograma mletega mesa naredim ogromno omake, dodam zelenjave, kar je v akciji ali sezonsko, recimo zelje, bučke, špinačo itd. in imamo za približno 3 kosila za vse 4. Pa če bi bila kila mletega zelo draga, recimo 10 evrov, plus makaronov kakšna kila ali kila in pol, plus ostala zelenjava, je to max 15 evrov za 3 krat za 4 osebe, torej 12 kosil, že skoraj pol meseca. Pa če je še juha in sladica zraven, na okroglo 24 evrov oziroma 2 evra na kosilo na osebo, kar na mesec znese 240 evrov za vse 4. Če moraš šparati, pa meso kot rečeno kupuješ v akciji, pa tudi ni treba, da je na mizi vsak dan.

Če bi morala preživeti s 50 evrov na osebo, bi verjetno tudi, samo več bi nabrala sama, recimo borovnice in gozdne jagode, gobe, bezeg, regrat in podobno. Za to moraš imeti pa čas. Če v družini živi kak upokojenec, je to idealna zaposlitev in prispevek, ker zaposleni ponavadi tega časa nimamo.
[/quote]

In spet se začenja – kdo zmore z manj…

Dva precej ješča najstnika pojesta za zajtrk skodelico kosmičev z mlekom?
😅

Kdo pa danes še sploh doma kuha, lepo te prosim.
[/quote]

vsi normalni in sposobni….

Pa ne mores verjet eni celi sami kruh pecemo.

Res pa da neglede ce ze kuhamo in nismomprevec zadrti , 300 eur na osebo za hrano je pa too much.

In spet se začenja – kdo zmore z manj…

Dva precej ješča najstnika pojesta za zajtrk skodelico kosmičev z mlekom?
😅
[/quote]

Če nisi opazila, so malice bogato ocenjene. Prav zato, ker enkrat pojesta za zajtrk več, drugič manj, pa več za malico. Včasih pojesta vsak po 4 jajca za zajtrk in tri kose kruha, a potem do pojesta kako jabolko. Bistvo ni to, bistvo je moja ocena, da gre za zajtrke in malice velika večina denarja, ostalo je malenkost napram temu. Ampak tudi malice in zajtrke se da narediti cenovno ugodne in nasitne.

Recimo danes delamo namaz iz 2 konzerv tune (2,5 evra). 1 korenčka (par centov), žlice majoneze (par centov), petih kislih kumaric (max pol evra), ene male konzervice koruze (1 evro). Tega pride več kot pol litra za približno 4 evre. Pa je bogat namaz, ki nas bo vse 4 dva dni razvajal vsakega dvakrat. Vsak še kos ali dva kruha zraven, to pomeni približno kilo do kilo in pol v dveh dneh, ene 3-5 evrov, Torej imam 4 plus max 5 je 9, ajde 10 na okroglo, za dvakrat po 2 malici za 4 ljudi. Se pravi 16 obrokov, manj kot evro na malico. Pa je to konkretna malica. Zgoraj sem računala pa 2 evra na dan za malico za vsakega. Torej to mirno prištejem k bojatejšemu zajtrku. Ker ne vem za vas, ampak mi ne jemo po nekih vnaprej določenih količinah na gram natančno. Na približno pa vem, da se za 150 evrov brez šparanja pride čez mesec na osebo komot. z malo premisleka za 120, z malo šparanja za 100, z malo več šparanja in malo več časa za vkuhavanje in nabiranje pa za 80. Za 50 moraš biti pa že malo čarovnik. Ampak tudi bi se dalo, ja. Samo zgledovati bi se morali po babicah, ki so iz osnov – ,moka, olje, sol, jajca, sladkor, mleko, skuta, zelje, krompir, repa, koleraba, sezonsko sadje (jabolka, slive, češnje, hruške), nekaj malega suhih mesnin in le občasno svežega mesa znale pripraviti celo paleto jedi. Samo pogledati je treba v tradicionalno kuhinjo in si jo malo prilagoditi, pa gre.

New Report

Close