Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 20 stopinj

20 stopinj

tole pa ne bo držalo, sem preveril pri kolegu, živi v Milanu in za ta zakon ne ve , pravi, lahko da je taka temperatura priporočena ni pa kaznivo če imaš stopinjo dve višjo , lahko da velja za večstanovanjske stavbe ne velja pa za zasebne hiše .[/quote]

Če ga tvoj kolega ne ve, še ne pomeni, da ne obstaja.

http://www.ecodallecitta.it/notizie.php?id=109738

Seveda pa nikoli nihče ne bo prišel preverjati domov.

tole pa ne bo držalo, sem preveril pri kolegu, živi v Milanu in za ta zakon ne ve , pravi, lahko da je taka temperatura priporočena ni pa kaznivo če imaš stopinjo dve višjo , lahko da velja za večstanovanjske stavbe ne velja pa za zasebne hiše .[/quote]

Če ga tvoj kolega ne ve, še ne pomeni, da ne obstaja.

http://www.ecodallecitta.it/notizie.php?id=109738

Seveda pa nikoli nihče ne bo prišel preverjati domov.[/quote]

Še več, zgornja meja je določena pri 20 stopinjah, z dvema stopinjama odstopanja. Velja pa tako za javne kot za bivalne prostore.

Jaz bi pri 20. stopinjah zmrznila.


JA RES JE


JA RES JE[/quote]

To ne more biti res. V svoji hiši lahko delam kar hočem. Če bi hotela imeti 30 stopinj, bi jih imela. Nihče mi ne more reči, na koliko smem ali ne smem ogrevat. Nihče.

Je pa res, da je 22-23 itak idealna temperatura. Več je preveč.

ne se razburjat, visok pritisk škodi zdravju :-)[/quote]

kje vidiš razburjanje ;)[/quote]

sej res … kje????? 😉


JA RES JE[/quote]

To ne more biti res. V svoji hiši lahko delam kar hočem. Če bi hotela imeti 30 stopinj, bi jih imela. Nihče mi ne more reči, na koliko smem ali ne smem ogrevat. Nihče.

Je pa res, da je 22-23 itak idealna temperatura. Več je preveč.[/quote]

V ekološko bolj osveščeni državi te seveda lahko kaznujejo, če onesnažuješ okolje. Enako velja za vstop v mesta, ki je prepovedan s starimi dizli, pa za obvezne preglede emisij in tako naprej.

Lol pri 20 stopinj bi zmrznili :))))) a za dolge rokave in hlače še niste slišali? A zunaj ste tudi v gatah ali se oblečete v bundo? Pa na pravim, da ue potrebno imeti notri bundo, se je pa treba obleči primerno glede na letni čas. Ali pa seveda ne jamrati ko pridejo položnice za ogrevanje.
Drugače pa imamo prižgan radiator le v dnevni sobi, odvisno ali me zebe ali ne tudi povečam ali zmanjšam temperaturo (termostatski ventili). Koliko je notri pojma nimam, smo pa vsi v dolgih rokavih in hlačah in nikogar ne zebe. Kurit nam nehajo ob 10.zvečer, čez noč je na kiper odprto okno v dnevni sobi, drugače se je da spati ker je prevroče. Stene dobro držijo toploto, za mesec december je bilo ogrevanje za 18€. Pa nas ni zeblo. V prejšnjem bloku smo kurili na kurilca pa smo imeli tak čas za isto veliko stanovanje 100€ gretja. Primerjam z mesecem oktobrom lani, ker so bile cirka iste temperature. December lani je bil okoli 150€. Torej milamajka in nobene pripombe 🙂

Če ti uspe, boš postala svetovni fenomen brez primere.


JA RES JE[/quote]

To ne more biti res. V svoji hiši lahko delam kar hočem. Če bi hotela imeti 30 stopinj, bi jih imela. Nihče mi ne more reči, na koliko smem ali ne smem ogrevat. Nihče.

Je pa res, da je 22-23 itak idealna temperatura. Več je preveč.[/quote]

Živim tik ob meji in imamo sorodnike tudi tik ob meji, le da na italijanski strani. In vedno sem sovražila obiske pri njih, ker me je zeblo. Ker niso smeli kuriti na višjo temperaturo (oz. bi lahko če bi se sprijaznili z visoko kaznijo v primeru kontrole). Živijo v hiši.

Midva imava v spodnjih prostorih (kuhinja, dnevna soba, kopalnica) konstantnih 20 stopinj, vendar je to meni premalo, možu pa ravno prav. Zato imam jaz v zgornjih prostorih svojo dnevno sobo in imam zdaj trenutno 24 stopinj. Sinoči pa je celo pokazalo 28 stopinj in mi je bilo super. Ogrevamo pa na elektriko.

Pa preden se začnete zgražat, vas naj še podučim, da sem brez ščitnice in odkar je nimam, zmrzujem poleti in pozimi, če termometer kaže pod 30 stopinj.

Imamo 22-23 stopinj….odvisno koliko smo pridni pri nalaganju drv v peč….Nam je pa pri 20 absolutno premrzlo….ja pa tudi k nam se obiski hodijo gret 🙂

Meni je tudi 20 stopinj občutno premalo. Razen za spat. Ponoči imam v spalnici rada čim bolj mrzlo (okoli 15), da se potem zavijem v topel kovter. V dnevnih prostorih pa pod 22 stopinj ni šans. Raje malo več, do 24.

Kompromis familje je 20,5 stopinj – eni člani v kratkih rokavih, brez copat, nogavic, jaz trinerka, nogavice kosmati copati, spodnja majica, majica, jopa + čaj. Ven na gibanje grem, smo kaj ko delam od doma in zmrzujem za računalnikom. Sovražim svojo zmrzljivost, pa zjutraj telovadim, pa na aerobiko, pa sprehod, pa me kljub temu zebe.

Kurimo na kurilno olje, prek dneva je termostat na 21 stopinj, a se vcasih, ce se na hitro kaj kuha ali nas je vec v hisi, segreje cez. in potem malo dvignemo termostat, da segreje vodo, ker jo segrevamo tudi samo prek centralne (poleti kolektorji). Naceloma pa je bivalnih prostorih 21 stopinj, mogoce vcasih stopinjo vec.
Zdajle sedim v navadni trenirki, majcka s kratkimi rokavi in tanek zgornji del trenirke. Pa navadne kratke nogavicke, najlonk sploh me nosim, tudi ce grem ven, ne.
Zvecer se pa itak v spalnicah zapirajo radiatorji in odpirajo okna prek cele noc.

New Report

Close