Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek 24 ur (suženjstvo)

24 ur (suženjstvo)

Za tiste, ki ne razumete ali hejtate in trolate, branje ni priporočeno:

Slovenska beseda za Luno je tudi Mesec.

V enem letu je praktično približno 12 mesečevih ciklov, 12 luninih men.

Cikel pomeni sklenjen krog. En krog, eno zaključeno dogajanje. Ciklično, krožno, ponavljajoče itd.

Torej 12 mesecev na leto, en MESEČEV CIKEL na MESEC. Od tod tudi beseda mesec, ki se povezuje. Mesec-Luna.

Dan ne pomeni le svetlega dela, svetlobe ampak tudi temo. Takos e tudi omeni dnevna svetloba,svetlost ali nočna svetloba. Dan tako pomeni kompleten cikel tako svetlobe, kot teme, noči. Skupaj svetloba in noč v enem združenem zaključenem ciklu pomenita en dan.

Čas, pojav, ki je neoprijemljiv. Da teče, mineva ali se nam tako kaže, dozdeva kaže naše okolje, nebo in dojemanje, občutek, doživljanje itd.

Za predstavo časa v tem kontekstu bom omenil krožno torto. Krog. Ta krog je en cikel dneva. Ena cela torta en cel dan en cel krog.

Torto lahko razrežete na poljubno število kosov. Število kosov , če bi bili enakomerni poda neko število glede na to kako ste se odločili razrezati torto.

24 ur na dan pomeni točno to, da je nekdo določil na koliko enot bo razdelil kompleten cikel enega dneva se pravi en dan.

Tako se 24 ur, če so podatki pravi pojavi že daleč nazaj v zgodovini (Stari Egipt).

Stari Egipt, antična Grčija, Rimsko cesarstvo, Babilonci (Mezopotamija)

Vsem omenjenim je skupno tudi to, da so se okoriščali tudi s sužnji.

——————–

Dan razdeljen na 24 ur. 60 sekund= 1minuta, 60 minut =1 ura, 24 ur= 1 dan.

Razdelitev, razčlenitev, načrtno odmerjanje enot dneva na 24 ur s  tem poda tudi TAKT, utripe, pulze itd dneva.

Mehanska ura, ki kaže čas s kazalci ima tudi kazalec za sekunde lahko. Tisti, ki mehansko uro sestavi in določi mehanizem in primerne zobnike v uri, mehanizmu, stori to po uveljavljenem štetju, razdelitvi časa, dneva, enote, njegovih enot, ki so umetno določene ne naravno.

Takt, glasba, dogajanje, hitro, počasneje itd. Hitro dogajanje, hitri takti potencirajo hitro dogajanje, počasni pa počasno.

S slovensko pogovorno besedo priganjanje. Priganjanju priteče, gre, pohitrenje, podvizanje (podvizaj se), pohitri korak, pospeši itd.

Pomeni, da hitrejši , kot je takt bolj se mudi, počasnejši je manj se mudi. Če ste za nekaj prepozni ste za mudili, zamudil.

24 ur je torej umetno razdeljen časovni spekter enot merjenja časa.

Dan, kot celoto lahko razdelimo za primer tudi na 12 enot.

To bi iz našega gledišča in dojemanja pomenilo, da bi ena sekunda, če obdržimo enake besede, poimenovanja bila na dve stari sekundi.

Tako bi bilo cel dan (svetloba in noč) namesto  STARO-SEDANJE: 24 ur, 12 ur, namesto 60 minut ura, 120 minut in nova sekunda dve stari sekundi=60 sekund=minuta.

Nov dnevni časovnik = dan= 12 ur= ura= 120 minut= minuta = 60 sekund.

Kaj se zgodi? Manj množična razcepitev, en krog na številčnici enaki, kot so sedaj prikazi ure ostanejo enaki le s to razliko, da en sklenjen krog na urnem prikazu (uri za prikaz merjenje časa) pomeni tudi en sklenjen dan, kompleten dan. Pri tem bi omenil, da bi na prikazu, če se je uveljavilo in upoštevalo 24 ur seveda lahko napisali tudi 24 ur in prikazni krog razdelili na primerno enot. Niso. prikaz kaže 12 ur. Zgodita pa se 2 kroga v enem kompletnem dnevu, da se povzame an cel krog=en kompleten dan (svetloba in noč). Tako so razdelili 12 ur svetlobe, 12 ur teme.

Toda gre se za eno enoto, ki se ji reče dan. En dan ena enota. To ke komplet.

12 urni dan tako predstavlja komplet dneva, dnevnega ciklusa preden se začne drugi dan. En krog na prikazni uri en dan.

Dan 12 ur, 1 mesec en mesečev ciklus ena lunina mena, 12 mesecev 1 leto, kompleten ciklus , krog sonca.

————–

Omenjeno je bilo suženjstvo. Sužnje se priganja. Da se jih priganja mora suženj imeti občutek, da se mudi, zato, da svoje delo, sebe pohitri. Tudi vojske so uporabljale bobne za podajanje takta vojščakom. Z bobnanjem, ritmom , taktom so jim diktirale tempo, hitrost premika.

Torej, če si predstavljate človeka, živčnega, umirjenega. Sproščenega, napetega. Veste, da tisti sproščeni ima časa dovolj, živčni, napeti ima časa premalo, se mu mudi.

Kazalec na uri, ki je slišen in slišite njegov takt, tempo s katerim udarja eno sekundo je drugače slišan v smislu občutenja, doživetja, kot pa udarec, takt, tempo, ki je za dva prejšna, oziroma na dva prejšna eden. Pomeni počasnejši tempo. 12 urni dan tako človeku daje počasnejši tempo, počasnejši takt in kot tak mu daje občutek, da čas počasneje mineva, kot pa sedanji sprejet 24 urni dan. Se razumemo?

Ko se človek hoče umiriti, delovati umirjeno, razmišljati umirjeno potrebuje čas. Okoliščine vplivajo nanj. Tako tempo dneva če je hitrejši ga priganja, če je počasnejši mu daje dojemljiv občutek počasnejšega dogajanja.

Nebesna telesa, sonce luna, zvezde, če jih človek gleda se skoraj nepremično gibljejo. Pomeni, da kažejo upočasnjeni ritem in ne hiter, hitro dogajanje. Umirjeni so ne hitri. Zelo pozorno morate spremljati, da opazite gibanje, tako počasni so.

Počasnost tako umirja in prihrani energijo.  Pohitrenost pa tako poživlja ampak prej pobere energijo.

Avtomobil, ko ga hitro vozite manj je energetsko poraben, kot pa da ga po domače povedano do daske pritiskate na plin.

Dandanes veliko ljudi toguje, kako čas hitro beži, kako se življenje hitro odvija. 24 ur tempo.

12 urni tempo je počasnejši, prinaša ne glede na to, da se čas dneva v svoji pojavi ne spremeni za pol več časa, za pol počasnejši ritem, takt sčimer za pol manj priganja človeka, kot čuteče bitje.

 

———

Za konec, če podatki držijo pa:

Na starodavnem Kitajskem so uporabljali sistem 12 »dvojnih ur« (shichen), ki so pokrivale celoten dan. Vsaka »ura« je trajala približno 2 moderni uri, kar pomeni, da je dan dejansko imel 12 časovnih enot. Ta sistem je bil povezan z astrologijo in dvanajstimi zemeljskimi vejami (zodiak).

 

 

Budala.

Odgovor na objavo uporabnika
Ve se kdo, 04.05.2025 ob 14:46

Budala.

Zakaj budala? Razumeš napisano?

Odgovor na objavo uporabnika
Grenivka422, 04.05.2025 ob 14:56

Zakaj budala? Razumeš napisano?

Grenivka, bedak fuknjen se je samo podpisal.

Ker je ta prava budala. 😀

 

Včasih je teden sestojil iz 10 dni. Luna pa ima cikel 28 dni, torej je mesecev 13. Kje je 13. mesec?

Grenivka, si se že odpovedala Vučiću? Ne moreta ti vladati dva carja, Vučić in Daewin. Ovca moraš imeti samo enega pastirja.

Odgovor na objavo uporabnika
robi9, 04.05.2025 ob 14:59

Grenivka, bedak fuknjen se je samo podpisal.

Ker je ta prava budala. 😀

 

Ne glede na to kar napišemo jaz, ludi, ti ali Darko, smo budale, ravnozemljaši, psihopati 😃 tisti pa je normalen, samo toliko hehe.

Neverjetno.

Odgovor na objavo uporabnika
Nemebasat, 04.05.2025 ob 15:00

Včasih je teden sestojil iz 10 dni. Luna pa ima cikel 28 dni, torej je mesecev 13. Kje je 13. mesec?

Od 12 – 13 ciklov je. Zato tudi nekateri omenjajo, da naj bi bilo 13 mesec in ne dva itd.

Lunin cikel (ali mesečev cikel) je čas, ki ga Luna potrebuje, da gre skozi vse svoje faze – od mlaja do mlaja. Povprečen lunin cikel traja približno 29,53 dni (sinodski mesec).

Eno leto (povprečno) traja 365,25 dni (upoštevamo povprečje, saj je prestopno leto vsaka štiri leta).

 

V enem letu je približno 12,37 luninih men.

 

Krožni prikaz (ura) je en krog. To je en dan. 12 ur dneva.

En mesečev cikel je 1 mesec.

12 mesečevih ciklov sklene 1 leto en veliki krog. Krog sonca.

12 ur, 12 mesecev, 1 leto = en let

 

Odgovor na objavo uporabnika
Grenivka422, 04.05.2025 ob 15:06

Ne glede na to kar napišemo jaz, ludi, ti ali Darko, smo budale, ravnozemljaši, psihopati 😃 tisti pa je normalen, samo toliko hehe.

Neverjetno.

Zato je osmi dan bog ustvaril budale, da nam ni dolgčas. 😀

Darko, hvala. Zanimivo.

Trije najbolj zabiti, bolni v glavo in leni, da smrdi od njih, bi spet vsem srali po glavi. Darmun Robi in Grenivka.🤣

Sužnji, delovni čas, ure, vidno razmerje v enotah. Oddelane enote, količina, porabljena in ostanek.

Vladarji so bili tisti, ki so uvajali red, pravila, odmerjali enote, postavljali termine, določali termine, počitek in delo.

Sužnji in fižolčki za oči človekove. Množičnost , ostanki in pomanjkanje, odvečnost.

fižolčki

Stvar, smisel prikaza zaradi ljudskega pomisleka v vsej zgodovini, ko se vpraša koliko časa nameni SLUŽENJU, sužnjenju, službovanju na dan in s tem koliko v celotnem življenju, če bi imel možnost število svojih živih dni na ogled si postaviti. Koliko dela, da sploh lahko živi. Koliko nameni časa svojega življenja za sužnjeno razmerje in koliko za življenje, kakšen delež, kakšen odstotek, kakšen kos svoje torte, če je torta kompletni krog, čas življenja, ki mu je bil , mu je na volju, mu je dan, ga ima, ga je imel.

Odgovor na objavo uporabnika
Hvala, 04.05.2025 ob 15:23

Darko, hvala. Zanimivo.

Poklekni, takoj, zapriseži, kralju Darmunu!!!

Svobodnemu človeku se ne mudi.

Svobodni človek živi umirjeno in umirjeno mu teče čas.

Svobodni človek se sprosti in umiri. Umirjeno diha, umirjeno razmišlja in umirjeno sklene misel in naslednji korak stori premišljeno. Premišljen , umirjen korak mu prinaša varnost, doslednost, dobro ocenjen vidik.

—–

Nesvoboden človek živi hitro, ni umirjen, čas mu teče hitro, mineva mu hitro, ko je prost, ker se mu sužnjeni čas vleče, razteza. (neenakomernost dojemanja časa v različnih terminih tekom dneva.)

Nesvobodni človek se ne umiri, premalo umiri, ima pospešeno dihanje, pospešeno razmišljanje, nedovoljšno premišljen korak in sklenitev razmišljanj. Nepremišljen korak mu prinaša nesrečo, nedoslednost, slabo ocenjen vidik.

Že davno bi se morali upreti davkom, državi, vladarjem, in delati samo še za neobdavčene lastnike kapitala. Kapitalisti se zavzemajo za isto kot prebujeni darwinisti – konec oblasti državnih nameščencev.

Treba je dati svobodo lastnikom kapitala, ki ne bodo pobirali davkov, ampak pošteno tržno zaračunali storitve zdravstva, šolstva, vrtcev, sodstva, policije, vojske, birokracije, skratka vsega, kar zapletena moderna družba potrebuje za svojo funkcijo. Nič več prek davkov, vsaka stvar iz lastnega žepa – tržno! Če nimaš, si jebi mater in crkni! po Darwinu! Ne bomo socialno prek davkov podpirali tistega, kar ne more samo preživeti!

 

Svoboden človek ima čas doživeti svet v polnosti. V polnosti sprejema svet.

Nesvoboden človek zamudi svet, da bi ga doživel v polnosti. Ga ne prejme v polnosti.

Svoboden človek svojo pozornost , fokus usmerja tja kamor želi (lastna volja), to ga izpolnjuje, ga polne s tistim, kar išče.

Nesvoboden svojo pozornost , fokus namenja tistemu kar mu zaukažejo (tuja volja), to ga prazne, ga ne polni, ga ne dopolnjuje s tistim kar si želi in bi iskal.

Odgovor na objavo uporabnika
Darko703, 04.05.2025 ob 15:45

Svobodnemu človeku se ne mudi.

Svobodni človek živi umirjeno in umirjeno mu teče čas.

Svobodni človek se sprosti in umiri. Umirjeno diha, umirjeno razmišlja in umirjeno sklene misel in naslednji korak stori premišljeno. Premišljen , umirjen korak mu prinaša varnost, doslednost, dobro ocenjen vidik.

—–

Nesvoboden človek živi hitro, ni umirjen, čas mu teče hitro, mineva mu hitro, ko je prost, ker se mu sužnjeni čas vleče, razteza. (neenakomernost dojemanja časa v različnih terminih tekom dneva.)

Nesvobodni človek se ne umiri, premalo umiri, ima pospešeno dihanje, pospešeno razmišljanje, nedovoljšno premišljen korak in sklenitev razmišljanj. Nepremišljen korak mu prinaša nesrečo, nedoslednost, slabo ocenjen vidik.

Viš šizika izbulenooki. Ti potem nisi sodobni človek, ker noriš kar se ne razčesneš dneve in noči in kar naprej ti preklaplja med razlicnimi blodnjami. Tumast in neizobražen si pa itak bolj od neandertalca.

Koliko flancanja, preidimo k bistvu! Darko, koliko delovnih dni ima leto zate? Nič, ker ne delaš!

Filozofija ni zate, tudi za to so šole, ki ti niso ležale, tako kot ti delo ne leži. Protistrup proti lenobi bi ti morali starši vcepit, še posebej oče, da te načevlja delat, očitno ga ni bilo prisotnega zraven pri vzgoji. On ti ne bi dal izbire, lahko bi bil samo “suženj”, se pravi, da si najdeš delo, ker parazitov nihče rad ne gleda in pita, ne doma kot ne v družbi. Za preživetje moramo delati, da preživimo, to je tisočletna zakonitost.

Nekaj si nakladal, da imaš otroka, kar je težko verjeti, razen če ga popolnoma zapostavljaš, ker kako ga potem preživljaš, če nočeš biti “suženj”, torej nočeš delat in služit za vsakdanji kruhek? Ker družina je velika odgovornost, medtem ko ti samo brenkaš na kitaro in youtube filmčke gledaš, torej brez vsakršne odgovornosti kot fantek živiš, brezkoristno, ter potem v prazno filozofiraš in iz zavisti drugim pametuješ, ker delajo in nekaj imajo, ker niso lenuhi kot ti.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Darko703, 04.05.2025 ob 15:39

Sužnji, delovni čas, ure, vidno razmerje v enotah. Oddelane enote, količina, porabljena in ostanek.

Vladarji so bili tisti, ki so uvajali red, pravila, odmerjali enote, postavljali termine, določali termine, počitek in delo.

Sužnji in fižolčki za oči človekove. Množičnost , ostanki in pomanjkanje, odvečnost.

fižolčki

Stvar, smisel prikaza zaradi ljudskega pomisleka v vsej zgodovini, ko se vpraša koliko časa nameni SLUŽENJU, sužnjenju, službovanju na dan in s tem koliko v celotnem življenju, če bi imel možnost število svojih živih dni na ogled si postaviti. Koliko dela, da sploh lahko živi. Koliko nameni časa svojega življenja za sužnjeno razmerje in koliko za življenje, kakšen delež, kakšen odstotek, kakšen kos svoje torte, če je torta kompletni krog, čas življenja, ki mu je bil , mu je na volju, mu je dan, ga ima, ga je imel.

To, to, ti boš vsekakor s fižolčki druge učil poštevanke, ki si triletno poklicno šolo komaj z zadostnim izdelal. 😀 Leni hepanović, ti nimaš pojma, kaj je intelektualno ne fizično delo, za prvo nimaš glave, za drugo pa imaš 2 levi, leni roki.

Darko, ti nisi za nič koristen, uporaben, ne teoretično in ne praktično, tako da se ne žali nad svojo usodo, ker nisi aristokrat. Tepe te samo lenoba, nič drugega.  😉

Če proizvedeš dovoljšnje število izdelka, se stroški približajo ničli. Zakaj se potem ti izdelki prodajajo za denar in zakaj se laže, da ni dobička. Dobiček mora samo biti višji kot prejšnje obdobje, če ni, se to smatra za uboštvo. Laž na laž.

Pogled naenkrat: 12 šičenov (24 ur) v Hainanu na jugu Kitajske, 1. del

Tradicionalni sistem merjenja časa na Kitajskem se imenuje “steblo in veja” ali “Ganzhi”, ki so ga razvili opazovalci Jupitra pred tisočletji in je tudi osnova kitajskega zodiaka.

Sistem deli dan na 12 sodih delov, od katerih se vsak imenuje “šičen” in je predstavljen s kitajskim znakom

( https://news.cgtn.com/news/2021-03-30/A-sight-at-a-time-12-shichen-24-hours-in-S-China-s-Hainan-Part-I-Z3EEamCgxi/index.html )

————-

Starodavna Kitajska je imela dva sistema merjenja časa, ki sta se nekoliko razlikovala po številu ur na dan. V sistemu Han-er je imel dan petnajst ur. Ure so bile enako dolge, razen zadnje ure, ki je bila enaka 10 uram sodobnega dne, ker se je začela od 20.00 do 6.00 zjutraj.

Drugi pomemben sistem je bil vzhodni sistem Hand to Ming, ki je imel 12-urni dan. Vsaka ura je bila enakovredna današnjima dvema urama.

( https://sonofchina.com/how-was-time-measured-in-ancient-china/ )

————

 

Gospod šizo norec Darko spet ni šel nič ven na zrak?😂

Večja kot je resnica, več razkriva, več daje, bolj in množično se pojavljajo troli in podleži s svojimi gnusnimi otresanji gnusobe, ki leti iz njih, kot drek iz riti.

 

zodiac

New Report

Close