Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 27. JANUAR, v Evropi in po vsem svetu se spominjamo žrtev holokavsta – AUSCHWITZ

27. JANUAR, v Evropi in po vsem svetu se spominjamo žrtev holokavsta – AUSCHWITZ

tabeli imate pa res sprane glave če mene vprašasš oz. svoje frustracije ker ste popušili kurac med vojno in po n jen* in ker na morte in nočete priznati svoje izdajalske narave pa to vse sprepbračate ej srečo imate da ste v sloveniji če bi takole čivkali v ameriki ali kje drugje bi vas na licu mesta na vislice dali in to upravičeno

..Če mene vprašaš, je danes pustna sobota…
..in maske skačejo iz vsakega kota..

mik, Frančišek in simpl, ma res vas je lahko sram, čeprav imam občutek, da samo provocirate, ampak tudi bela stran priznava to grozoto, obsoja jo celo Cerkev, vi pa….. ma res nimam besed za tako uboge na umu.

samo v vednost, če nam ne bi pomagali zavezniki, ne bi ostali samo brez Trsta in Celovca in bi bil danes holokavst zavit v tančico skrivnosti, mi pa bi govorili italjanski ali nemški jezik.

Ninej tukaj pa bi te zgodovinsko popravil. Teško je govoriti kdo je koga osvobodil oz kdo je za kaj zaslužen, saj gre v drugi svetovni vojni za skupek dogodkov tako kot je lahko titova armada omogočila osvoboditev stalingarda, ker je na jugoslovanskem ozemlju vezala 20 najjelitnejših nemških divizij, ki bi bile sicer uporabljene za napad na stalingrad ali obrambo normandije, tako je ruska amrmada omogočila napad normandije ker je bilo tam ene par miloijonov vojakov Tako da zgodovinsko velja, da smo se jugoslovani osvobodili sami brez tuje pomoči,ker rusi niso prišli do beograda osvobajat jugoslavije ampak iskati novo ozemlje za povojno zreditev enako rusi so se sami osvobajali, američani in angleži oz zahodni svet pa je osvobodil samega sebe oz zahodno evropo dejankso saj razen rusije pa jugoslavije je vsa evropa pokleknila na polno. in to so dejtva ki jih belčki na bodo nikoli priznali

In zakaj bi moralo biti mene sram? Morda zaradi občasnega provociranja zaplankanih?

Samo v vednost, meni je jasno, da so nam pomagali zavezniki. Tebi pa ni jasno, (ne očitam ti, saj nisi sama kriva, da si malo uboga tam kjer pripisuješ nekaterim drugim), da so si zasluge za osvoboditev pripeli tudi mnogi, ki so sodelovali z okupatorji. Tega v šoli sicer niso učili, ko pa bodo šole privatne, se bo smelo tudi to izvedeti.

Tu vas je kar nekaj, ki se kregate za oslovo senco. Gre za dogodke, ki jih glede na vaš EMŠO niste mogli doživeti. Kako potem veste, kaj je res in kaj ne? Saj ne obstaja ena sama resnica, vsak jo vidi iz svojega zornega kota!
Sicer ste se pa tako grozljivo oddaljili od teme, ki jo je odprla Prababi!
Obiskala sem Dachau, bila sem tudi v Buchenwaldu in stvari, ki jih vidiš tam, fotografije vsega hudega – tega ne bom pozabila, dokler bom živa, ker si takega trpljenja nihče ne zasluži.
Ampak kregajte se naprej, saj je to očitno vaše nekoristno poslanstvo.

punkufer če je za tebe pobijanje nedolžnih kreganje za oslovo senco pol ti res ni več pomoči:-(

obiskala si Dachau to je lepo, tudi moji so bili tam zaprti, zdaj me pa zanima a si obiskala Kočevski rog, Šterntal,… tudi tam so bili moji….je bila vojna in v vojni ni pravice….ampak Kočevski rog, Pohorje…. pa ni bila več vojna in to je za tebe oslova senca….SRAMOTA

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Frančišek, ti si eden izmed najbolj nestrpnih na tem forumu. Vidiš vedno samo tisto, kar želiš videti, vse ostalo te ne zanima. Svojih misli se ne sramujem in če si preveč omejen, da bi razumel nekaj mojih res enostavno napisanih stavkov, boš pač še naprej gonil svoje. Pobijanje nedolžnih ne glede na njihovo poreklo, prepričanje, barvo kože je nekaj neodpustljivega, pa naj se je to dogajalo v vojni ali po njej. To, kar pa počneš ti, pa je nonsens!!! Če želiš konstruktivno opozarjati na povojne poboje, počni to kje drugje, ta forum se imenuje “Politični čvek”. Ampak tebi je očitno itak samo do čvekanja, saj človek ob tvojem nakladanju dobi občutek, da je tvoje podstrešje bolj slabo opremljeno.

punkufer napad je najbolša obramba…pač levak, nikol ne prizna svojih napak vedno išče napake drugih

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

In zakaj naj bi bila vaša resnica najbolj zveličavna. Kako veste, da je edina prava resnica ravno ta, ki nam jo je v glavo vbijal šolski sistem, za katerega že dolgo vemo, (žal ne samo mi), koliko je vreden. Povojni poboji, prav tako kot Auschwitz, niso oslova senca, prej oslovska. Glede na EMŠO pa teh dogodkov tudi vi niste imeli prilike doživeti.

Ta forum se imenuje Politični čvek in ne Politično enoumje, kar si nekateri očitno želite imeti.

sedaj pa vidim zakaj frančišek take šiše piše, njegovi so bili v dahavu kamor jih je spravil ta isti hitler s pomočjo teh istih belih banditov katere on tukaj vztrajno zagovarja po moji osebno globiki oceni si totalen norec sori to ni mišljeno kot žalitev ampak da asociiraš na to da je bila vojna in jebat ga so jih pač pobili ni problema , po vojni jih pa na bi smeli ti si nor če mene vprašaš

Mik, ne vem, če se naj jezim ali smejem.
1. Preberite znova svoja prva dva stavka. Kje sem zapisala, da je moja resnica najbolj zveličavna? Kje sem trdila, da je edina prava resnica tista, ki nam jo vbija v glavo šolski sistem? Česa tako neumnega nisem nikoli mislila in trdila, saj ravno zato pravim, da NE OBSTAJA ENA SAMA RESNICA (vsak jo pač vidi tako, kot se mu zdi prav).
2. Iz mojega EMŠA je razvidno, da sem rojena leta 1966 in sem torej odraščala v toliko popljuvanem socializmu. Ampak moja mladost je bila lepa in kolikor vem, tako mislijo zase tudi številni iz te generacije.
3.Koliko je vreden šolski sistem? Očitno nisem med tistimi, ki”že dolgo vemo”.
4. Glede enoumja pa nisem pravi naslov, bo to bolj veljalo za vas in Frančiška.

Preberi tudi kakšno tujo literaturo, ki opisuje to tematiko, potem se boš lahko odločal na kateri strani je več resnice. Upam, da ti ne bo pretežko, kajti enim je in uberejo lažjo pot: verjeti svojemu župniku.

Pojdi s svojo izobrazbo za kakšno leto ali dve delat na zahod, pa boš videla koliko je vreden.

Tuja literatura ne odtehta resnice, ki sem jo izvedel od ljudi, ki so živeli v tistem času. Pa ni bil nobeden od teh župnik, kaj šele moj župnik.
Sicer pa, v nobeni tuji literaturi nisem prebral, da mora biti človek nastrojen ravno proti župnikom. Še celo v muslimanskih državah ni toliko sovraštva, kot so ga nekaterim pri nas vcepili v zadnjih 70.letih.

Pizda ste butasti eni…se kregate o nekih stvareh, o katerih nimate pojma…
Pustite zgodovino pa mrtve na miru pa ne stresajte svojega nezadovoljstva naokoli…pa kako knjigo preberite, ne bo vam škodilo.

Mik, na vprašanje o šolskem sistemu sem dobila odgovor, ki sem ga pričakovala = nikakršen.
Ampak to bolj sodi v kakšno drugo temo in s spominom na žrtve holokavsta nima neposredne zveze.

Tuja literatura ne odtehta resnice, ki sem jo izvedel od ljudi, ki so živeli v tistem času. Pa ni bil nobeden od teh župnik, kaj šele moj župnik.
Sicer pa, v nobeni tuji literaturi nisem prebral, da mora biti človek nastrojen ravno proti župnikom. Še celo v muslimanskih državah ni toliko sovraštva, kot so ga nekaterim pri nas vcepili v zadnjih 70.letih.[/quote]

hja, odvisno katero stran si poslušal, poslušaš eno in poslušaš drugo, resnico pa izluščiš sam, še si to sposoben, a očitno nisi.

žrtve holokavsta, ki jih naj bi obravnavala ta tema in jim poklonila vsaj malo obžalovanja in optožila največjo človeško neumnost, so nedvomno bile neglede kateri strani verjameš in so vredne velikega obžalovanja in obsodbe tistih, ki so v tem sodelovali. Ampak nekateri niste sposobni niti trohice sočutja ob miljonih nedolžnih žrtvev, ki so prestajali peklenske muke in niso imele niti najmanjše krivde za to nesmiselno vojno, vseeno pa so plačale s svojim življenjem, ne pozabite tudi otroci in popolnoma nedolžne ženske.

žal mi je za vse tiste, ki se niste sposobni z obžalovanjem in obsodbo krivih, spomniti na te reveže, ki so nič krivi umrli, za neko ideologijo.

Meni vas ni žal, če nočete razumeti, pač nočete. V demokraciji imate pač do tega pravico.

Bolj mi je žal za tiste, ki so nič krivi, zaradi nekih ideologij izgubili življenja v Auschwizu, Dražgošah, Frankolovem, Zeleni jami, Kočevskem Rogu, Šentrupertu, na Urhu…., pa nekoč prej v tolminskih hribih pa v Galiciji, pa v Sibiriji, in kasneje v Srebrenici, Vukovarju…

S tvojim zadnjim odstavkom se povsem strinjam, težava je v tem, da niso bili vsi nedolžni kot se hoče danes prikazati

..ko se se l. 2 pa 3 mlatli med sabo vsi povprek, je danes to zgodovina velikih bitk..
.. in še noben levičar se ni pritožil npr. nad Rimom in J. cezarjem, ki je “premlatu” uboge Galce..kar tako, ker bi imel še en travnik za golf…
..ali mogoče nad “mighty” china in ljudmi, ki so umrli za kitajski zid..

..seveda, kar je daleč od oči…ne boli..
..noben ne osvetljuje nesmisle teh vojn, zavojevanj…

..ni žrtev “holokavsta” Petra Velikega” pa Džingiskana,…pa Španskih konkvistadorjev….

.. tako, navaljujete na te “uboge” nemce, kot da so bili unikum v univerzumu..po drugi strani ste pa hinavci nepojmljivi..
..namreč D markam se ni nihče odreku..
..razen presvetlega..

ninej pravi:

žal mi je za vse tiste, ki se niste sposobni z obžalovanjem in obsodbo krivih, spomniti na te reveže, ki so nič krivi umrli, za neko ideologijo.

zanimivo kako je bil Hitler od hudiča, kaj pa naša KPJ in njihovi podrepniki ZKS s palčkom iz Murgl na čelu, oni so pa angelčki!? Za Hitlerja se ve koliko jih je pospravil, za KPJ in ZK pa še danes ne!!!

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Točno! Brezupen primer! Če prebereš še njegov post z dne 01.02.2008 ob 22:30, je zares SRAMOTA!!!

prababi SRAMOTA si ti ko si slepa ko kura, bolj te obremenjujejo žrtve iz Dachaua kot pa naši domači ljudje pobiti brez sodb in milosti, Nemci so se vsaj opravičili Judom!!! Ali se je Ribičič opravičil?

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

ja frančišek, ti si res sramota za slovenski narod, pa brez zamere.

vsi ljudje, ki so umrli po taboriščih, so umrli brez sodb in ta tema je namenjena njim.

če želiš temo o povojnih pobojih, jo lahko odpreš.

New Report

Close