Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 30 minut za zdravo kosilo

30 minut za zdravo kosilo

Tole sem sinoči pisala na eni od spodnjih tem, trdim, da je vse našteto možno skuhati v 15 minutah:

– pečena piščančja prsa, stročji fižol v solati, naribana črna redkev z olivnim oljem
– riž z grahom, mešana (listnata) solata z limono namesto kisa
– zelenjavna juha, naravni puranji zrezek s česnom in pesa kot priloga
– polnozrnati špageti s paradižnikovo omako z baziliko in motovilec, rdeče redkvice
– pečeni losos in kuhan krompir kot priloga, ter solata iz belega zelja s fižolom
– dinstano belo zelje, pečene puranje kockice, ajvar
– polenta s kockicami od pršuta, kuhani beluši, solata iz endivije in radiča in malo oliv
– pečene paprike v pečici s češnjevcem, potreseno s sirom s pečeno orado

Slučajno je le 8 jedi, ker se mi ni dalo pisat več, a fora je ista. Mislim, da zgoraj našteti jedilniki vsebujejo odločno preveč mesa, pohančkov, hrenovk, OHjedi, vsi zanemarjajo zelenjavo, ki naj bi bila skorajda osnova današnjih jedilnikov, če že govorimo o zdravem prehranjevanju.

Jaz kosila v pol ure ne znam skuhat, vsaj ne 10 jedi. Dobre pol ure mi vzame, špinača in pire krompir (brez mesa), lahko z jajčkom, jetrca in krompir ali polenta, zelenjavno-piščančja rižota, piščanec ali puran pečen in cvrtki (seveda kupljeni), zelenjavna juha in cmočki (kupljeni) ali puding, čevapčiči in prebranec od Ete ali pa v kosih krompir, zraven še pečena paprika, enolončnica in faširanega mesa, krompirja in zelja, makaronovo meso. Evo, jaz sem se izčrpala. Večino hrane pripravim prejšnji dan in tudi kuham tako hrano (golaž, segedin, jota, ričet, filane paprike…) sploh pozimi.

Nimam tašče – je nikoli nisem imela. Polenta se strdi tudi odvisno od tega, kako gosta je. Če je preredka, se sploh ne bo. Jetrca so mi ogabna, tako da pojma nimam o pripravi. Cvetače nikoli ne masakriramo. Skuhamo celo in še zabelimo. Režemo jo na mizi.

Sicer pa itak ne vidim poante v brzinskem kuhanju, sem pa že v 45 minutah skuhala komplet kosilo s pomfrijem, mesom in solato. Ni pa zdravo. :)[/quote]

Aha, jetrca so ti ogabna, narezat jih pa znaš v minutki, ne.
Sem takoj vedela, da prodajaš bučke in to s sosedovega vrta.[/quote]

Kje sem pa jaz pisala o jetrcih? Se jih ne dotaknem!

kako dolgo se dušijo jetra?

imaš recept še za kakšno sladico?

Malo goljufanja, ampak ajde.

Kupiš slow cooker. Zjutraj se zbudiš, vržeš noter poljubno poceni meso, poljubno zelenjavo, pomečeš čez nekaj začimb, zaliješ z vodo, in greš na šiht. Po šihtu te doma čaka vonj po domačem kosilu, in samo še ješ.

New Report

Close