Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 300€ za šolske potrebščine?

300€ za šolske potrebščine?

Za 6. razred v Kranju sem za vse delovne zvezke, zvezke, ovitke, barvice, svinčnike, šestilo, ravnila, tempera barve, flomastre in kar je še teh drobnarij dala 143 evrov.

V primerjavi s ceno vrtca, ki jo plačujemo VSAK mesec je to mali zalogaj.

Prekmurje
5.razred OŠ, za enega otroka
DELOVNI ZVEZNKI: 95€
UČBENIKI: učbeniški slad
OSTALE POTREBŠČINE: zvezki, radirke, ovitki, tempere, vodene barvice, čopiči, das masa, risalno oglje, copati, beležka…..cca. 60€

Torbo ima od lani, prav tako peresnico, nalivno pero, šestilo, ravnilo….pa še kaj bi se našlo…

SKUPAJ: 155€

Se mi zdi da je to kar visok znesek za šolske potrebščine, kljub temu da sva oba zaposlena, mi to predstavlja velik strošek.

Sončen pozdravček s Pomurja


S tem se popolnoma strinjam.

ko berem temo res komaj čakam, da prilezemo do osnovne šole, ker kar pišete je za vrtec en mesec – no pri mnogih znesek niti ne doseže mesečnega zneska vrtca.
( preden kdo izvede napad: dva člana, neto plača 1000,00, preživnina 125,00 – nič kaj takega )

te razumem, je pa res bolj slaba tolažba. Ker boš dobivala kar lepe položnice iz šole za hrano, aktivnosti, letovanja. Priznam pa, da sploh ne vem, kako sem sfolgala plačevati vrtec. Se mi zdi, da se vse drugo tako draži, da gre vedno težje s takimi dohodki (imam nekaj podobnega kot ti).

Bo kar držalo okrog 300 za dva…moji gresta 2. in 6. razred:
– DZ 120 za obe
– miljontavžent drobnih šolskih potrebščin za obe, po seznamu 120
– copati 30
– atlas sveta za osnovne in srednje šole 30 ( za atlas je pisalo, da ni obvezen, je pa priporočljivo…jaj, kaj hočeš potem, da bo moj otrok edini, ki ga ne bo imel, sigurno bodo doma delali naloge in ga bodo potrebovali…pač, tko je)

evo, pa smo tle 🙁 300 jurčkov…pa ne samo delovni zvezki, da so po seznamu, tudi razne barvice, flomastri, voščenke je prav pisalo, katere znamke naj bodo…tako da kaj malo balansiraš. Itak so zahtevani zvezki Tako lahko, ki so spet dražji…sej, da pa o ostalih zvezkih ne govorim…tisti, ki so jih reklamirali za 50 centov, niti toliko niso vredni…tanki, platnica je tako tanka kot list v malo boljšem zvezku, sami listi v zvezku tako tanki, da ko malo bolj pritiseš, je luknja čez…potem pa kupiš malo boljši zvezek, pa je takoj vsaj 1.50 eur, da ne govorim, da so tudi po 2 eur in več…in jih je starejša rabila “samo” 12…12 zvezkov! In tako se nabira, nabira in na koncu je tak račun…šment, če ne bodo to najpametnejšo otroci :-))))
Potem je pa še cel kup aktivnosti med letom, hrana…pa je tukaj vsak mesec položnica še za to za obe cca. 130 (vsaj lansko leto je bila taka)…
Ampak..saj so otroci naše največje bogastvo, kajne? 😉

lep dan punce

te razumem, je pa res bolj slaba tolažba. Ker boš dobivala kar lepe položnice iz šole za hrano, aktivnosti, letovanja. Priznam pa, da sploh ne vem, kako sem sfolgala plačevati vrtec. Se mi zdi, da se vse drugo tako draži, da gre vedno težje s takimi dohodki (imam nekaj podobnega kot ti).[/quote]

Večji ko je otrok, višji so stroški. Mogoče prvi in drugi razred še občutiš olajšanje, ker ni več treba plačevati vrtca, potem se pa počasi konča.

no, pa je res slaba tolažba:))

Pri nas: 4. razred, šola v centru Ljubljane, tokrat smo kupili tudi novo torbo za 40 evrov, peresnico ima še “staro”… skupen znesek: 190 evrov

Delovni zvezki za dva eden osnovnošolec in eden srednješolec vključeno z delovno opremo za srednješolca: 234€. Tu ne štejem vse ostale potrebščine in izposoje v učbeniškem skladu, ker še ne vem koliko bo.

Za 4.letnik gimnazije: učbeniški sklad 40 eur, slovenski jezik samo za maturo 54 eur, ostali delovni zvezki 63 eur.
Za 7.razred samo delovni zvezki 133 eur, učebniki so zastonj, zvezki za oba, ovitki in ostale drobnarije po šolskem seznamu pa okrog 50 eur, brez šolskih torb, s tem, da bo letos hči pri nekaterih predmetih pisala še v lanske zvezke, nekaj potrebščin ima še od lani.
V naši občini so tri osnovne šole in v knjigarni te vprašajo na katero šolo hodi otrok, ker se DZ od šole do šole razlikujejo.
Kaj pa naredijo tisti, ki se med letom prešolajo na drugo šolo in imajo potem takem napačen učebnih ali DZ?

136€ – 8. r – samo DZ v Izoli.

Ja, moja draga Izola…

Dajte bit pametni. Za napačno parkiranje ali pa preveliko hitrost boste pa hitro našli tistih 300€, ane? Za otroke je pa težko odtrgat. V povprečju strošek ni 300€.
Saj sem videl v Mladinski knjigi eno mamo, ki je svoji tamali kupila zraven še neke flomastre, ker ji je težila. A pa jih rabi? Seveda ne. Starši bi morali bolj ekonomično razmišljati, ko imajo otroke.


a veš, da ne? priznam, da si ne upam delat prekrškov in parkirat kar tako ravno zaradi tega, ker bi mi denarna kazen za pol leta zjebala domači proračun. Brezskrbno delajo kazni tisti, ki imajo ful keša, poznane na policiji ali pa jim ne morejo nič vzeti in potem delajo javna dela ali pa čakajo, da kazen zastara.

Osnovnošolec in gimnazijec, za oba sem dala že 400 eur. Gimnazija sklada nima in je treba vse učbenike kupit. Letos je bilo treba kupit še tisti komplet za slovenščino na maturi, 64 eur.
Je pa res, da pri nas doma velja dogovor, da dokler so ocene lepe, si lahko izbereta kakršnekoli zvezke želita, Tako vzameta za matematiko tisti debeli zvezek mali karo s špiralo, ki stane cca 7 eur. Vsi ostali zvezki so bili najmanj 1,5 eur.
Torbe so še od lani, peresnice tudi, imata pa novi nalivni peresi, eden je bil 25 eur, drugi 15 eur.
Glede na to, da sta bila lani oba odlična, sem že prej mislila na to in mi je bilo jasno, da bo veliko denarja.
Izobrazba je pač draga in če se zato raje učita, ker imata zvezke po želji, mi ni žal.

Za 1., 4., 5, in 6. razred za večino potrebščin okrog 600€.

8. razred OŠ – 190,00 eur ( dz , zvezki , ravnila , copati , navadni svinčniki , risalni blok ….).

Čaka nas še nova torba ,ovitki, nalepke …..

Potrebščine so kar drage se strinjam. Jaz ne vem točno koliko je prišlo za oba skupaj, ampak smo kar nekaj privarčevali ker smo jih nabavili že junija takoj po koncu šole, takrat vem da so imeli pri Mladinski knjigi popuste in smo jih izkoristili. Šolsko torbo smo pa kupili ravno prejšni teden in sem videla da imajo tudi sedaj neke ugodnosti v vseh knjigarnah Mladinske knjige, zato se morda splača izkoristiti. Vsak popust je danes dobrodošel.

115 € DZ za 5. razred, potrebujejo še 7 zvezkov A4 in en kup drobnarij, ki jih bomo (kolikor bo mogoče) nadomestili z lanskimi – šestilo, tempere, ravnila, barvice…

Neverjetno, kako imajo nekateri starši preračunano vse do evra, če gre za otroka…

Potem pa si privoščijo kozmetičarko + masažo + frizerko + večerjo, kar preseže ceno start paketa ob vstopu v šolo. Nimajo časa preveriti šolske torbe, so pa vsak dan na nekem športu ali bližnjem hribu.

Zanimivo je, da se eni in isti starši vedno pregovarjajo za nekaj eur cene izleta. Potem pa otrok zapravi v 20 min. odmora še enkrat tako visoko vsoto za nakup spominkov.

Zakaj to pišem:
Ker se trudim vse stroške spraviti na minimum ali 0, pa še vedno najdemo take, ki “bi sami to naredili bolje”.

POVEJTE TO NA SVETU STARŠEV. ŠOLA BO PRETEHTALA IN SKUŠALA NAREDITI RACIONALIZIRATI, ČE SE TO DA.

Samo za DZ za 6. r sem dala 115€ in samo za DZ za 8. razred 110 €.
Koliko sem dala še za ostalo ne vem točno, ampak 300 € smo zagotovo presegli brez torb.
Za 6. r. s,mo kupili novo torbo, starejši bo po vsej verjetnosti imel eno v zadnji triadi.

Pri nas za dva (eden novo torbo) znesek cca 350 EUR. Brez copat.

Letos sem šel jaz v akcijo za knjige in vse ostale drobnarije.Sem pa porabil nekje 250€ za 2 otroka, par učbenikov smo dobili od družinskih prijateljev, kar se tiče šolske torbe pa vztrajam pri nakupu kvalitetne torbe, ki ne izgubi opore hrbtu.
Starejši ima Dakine šolsko torbo, letos jo bomo kupili še mlajšemu. So daleč najbolj kvalitetne. Sem naročil preko interneta pri Mladinski knjigi.

New Report

Close