Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 35 letna ženska ima eno leto delovne dobe , nima otrok , niti partnerja , je pa zdrava in normalna

35 letna ženska ima eno leto delovne dobe , nima otrok , niti partnerja , je pa zdrava in normalna

Zaradi mene naj živi kot ji ustreza. Mogoče je človek, ki se ne pusti vkalupiti.

Živi in pusti živeti

Tukaj pa ne morem bit več tiho. Citiram del sporočila, ki ga je zapisala čisto časom primerno

Najprej pomislim, da je: pametna! Sploh časom primerno! Čez deset let se bo delovna doba tako ali tako podaljšala nekje do 68-ega leta ali več, ker se podaljšuje tudi življenska doba, saj živimo v povprečju že 15 let dlje, kot v začetku druge polovice prejšnjega stoletja. Tudi medicina je tako napredovala v stoletjih, da je življenska doba že daljša. Tega nekateri nočejo nikakor razumet. “

Pri 70 letih lahko marsikdo še dela, kar pa se tiče človeškega telesa, se starosti ne izogne. Nekje pri tej meji za upokojitev, če ne že prej, začne organizem vidno pešat, …sej lahko dobiš umetni kolk, pa vseeno ne moreš z njim npr biti zidar,…

Mislim, da je dosti takoh starostnikov, ki dosežejo visoko starost, medicina jim pač ne pusti umret, temveč prej životarijo kot živijo.
Da ne bo pomote. Nisem pristaš smrti, ko ti odfali najmanjša stvar … sem pa pristaš tega, da je treba ljudi upokojit malo prej in jim omogočit starost, kot si jo zaslužijo. Halo, pri 70 letih, je človek star! Recimo moj nono je umrl pri 75 letih, 4 leta nazaj. v penziji pa je bil ne vem… sigurno je bil star pod 60 let, ko je šel v penzijo. In je živel..

Točno tako, ampak sit lačnega ne razume. Socializma vajena srednja generacija še evdno misli, da so vsi, ki nimajo delovne dobe, lenuhi.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Ok, pri vas je to mogoče.

Pri nas na Xmoyu pa bi:
– če ne bi delala in za to ne bi bilo tehtnega razloga (bolniška, porodniška), bila odvedena v delovno taborišče, kjer bi morala delati zastonj. Po koncu šole zavod za zaposlovanje mladim izbere službo, ki so jo dolžni sprejeti. Če je ne sprejmejo, sledi deportacija v delovno taborišče, kjer delajo zastonj.
– če ne bi imela partnerja, pa ne bi bila sveža s šole ali pa manj kot pol leta po smrti partnerja ali starejša od 50 let, bi jo prisilno poročili, če pa se ne bi hotela, bi jo prebičali (toliko, da ne bi umrla). Vsakdo se mora v enem mesecu po zaključku šolanja poročiti preko poročnega urada, ki ženski izbere moža (moškemu pa ženo). Zavrnitev partnerja je kaznovana z bičanjem. Če ženski mož umre, ali pa moškemu umre žena, ima pol leta pravico do žalovanja, potem pa se mora na enak način kot opisano zgoraj, razen če je starejši/a od 50 let, ponovno poročiti.
– če do 35. leta ne bi rodila treh živorojenih otrok, pa nima potrdila o tem, da je jalova, bi jo prisilno oplodili in zahtevali, da rodi. In to ne enkrat, ampak zaporedoma vse do konca njene rodne dobe! Zelo kruta kazen, ki je nihče na Xmoyu noče.

Kako komentiram….ne komentiram, to je vse, ne zanima me neka neznanka, pol-znanka, soseda….še dobrim prijateljem komentiram samo, ko me vprašajo za mnenje – in kontra.

Kaj je treba komentirati, če te nihče ne prosi za mnenje?

točno tako tudi jaz mislim.

je druzba in ta zenska je produkt le-te 🙂

Kaj pravim na to? Pravim, da se brigaš zase!
Kaj ti je dolgčas? Vzemi cunjo, sigurno imaš kaj doma za počistit, pa ti ne bo več dolgčas in ne boš opletala neumnosti po forumuh!

Delam 25 let! Imam točno 7 let in 8 mesecev delovne dobe!
Jebite se vsi z mamicami in teticami v JU, ki ste dobili službe na pladnju, sploh ne veste, kaj je življenje!
Misliš, da si s svojimi 20 leti delovne dobe kaj boljša od te tvoje znanke ali od mene?
Nisi, zlato, nisi nič boljša, le pojma nimaš o življenju in ko te bo enkrat zadelo, te bo pobralo od hudega!

Veliko nas je takih starejsih od 30let ker pac ne fukamo ine lizemo riti drugim beri nimamo vip zvez in se ne pisemo jansa. In kaj potem? A zenska ki ma tipa ki jo sili v grupni sex z drugimi babami in more ona iskat babe zanj ta pa je normalna ker ma 2 otroka z njim in dela za minimalca…se dobr da je ta aktivna iskalka pick za kurca da ni lena

Mene bolj vi skrbite, ker živite v preteklosti.

Nič posebnega v današnjih časih, verjetno dela preko avtorske pogodbe ali kaj podobnega. Ljudje, ki niso redno zaposleni, pač nimajo delovne dobe.

Da ne boš zapisal/a, da si že zgoraj vprašala, če je naslov krajši kot pa vsebina. In bo spregled. Kako te tudi z uradnim delom kdo vsebinsko tretira. Ob vsebinskem ločilu.

Ji je všeč tak način življenje, v drugem pa, ima zagarantirano starost in ne bo bentila nad državo, ker ji od nič ni nič dala. In tudi ne, ostali, ker to nismo dolžni zato, ker je sama ostajala neodgovorna, kar se tiče službe. Ker nekatere pravijo tudi, da jim ni mar glede zaposlitve, torej, ne rabi biti nikomur mar o hakeljcih in beljenjih glave, zakaj bi morda celo morali komu pomagati. Ker celo življenje nekdo žvižga. Kot da ji ni mar, saj meni, daj je vedno nekdo, ki bo poskrbel. Vprašanje je, koliko časa. Do prihoda, ko bo zahtevala in rekla, da smo brezsrčni, ker jo nihče ne upošteva. Ko bo pozabila, da je nekoč rekla, da ji ni mar.

Evo, se je oglasila tudi ena, ki ima 25 let delovne dobe, takrat še ni bilo možnosti priznanja celo študentskih izkušenj. Delam v službi javnega, vendar mi tega pri takratnih letih nihče ni zrihtal. Tudi ne delovne dobe. Če bi bilo tako kot sedaj, bi imela pa tudi eno leto priznano v ju, ampak, takrat še niso šli na roke, zato mi šteje delovne dobe, ob izrednem študiju, zgolj le 25 in se ne jezim na tisto leto nepriznanja.
Manj naj vas najeda ego, boste lažje tudi redno zaposljivost dobili. Ker ne boste tako osebni in samozadostni, ker drugače bodo vsaj vaši starši v službo prišli.

NAJ ŽIVI, DOKLER ŽIVI.

No jst sem skor ista kot ta o kateri je govora, imam 35 let, sam da mam 10 let delovne dobe, partnerja , otroka pa zdrava sem. Normalna pa ne vem če sem.

Ehhh.

New Report

Close