Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4 otroci ostali brez atija – kdo bo pomagal ?

4 otroci ostali brez atija – kdo bo pomagal ?

Ja, a če bi pa bil motorist, si pa ne bi zaslužili njegovi otroci pomoči???!! kaj pa tista dva motorista, sta tudi koga zapustila, a ne? Sploh pa jima je ta s kombijem zaprl pot in ju umoril.

Minki in japaje,

nikoli ne pišem na forume ampak danes pa bom in to samo zdajle. Preden delata zaključke o krivdi voznika kombija si preberite uradno poročilo policije ali pa pojdita tja in se prepričajta če bi lahko speljali s stranske ceste, če bi pridivjala oz. pridirkala dva motorista izza ovinka.

Predlagam pa Skrbniku (Primožu), da takšne brezvezne razprave briše v bodoče.

Poznam cesto. Sem iz tistih koncev. Definitivno je nevaren odsek, še posebej za vključevanje na glavno cesto. Ampak… še enkrat. Ko se vključuješ na glavno cesto in se ne prepričaš v njeno praznost, si po mojem mnenju avtomatsko krivec.

V primeru, da ima človek drugačno mnenje od tvojega, je zrel za brisanje? Torej po tvojem mnenju tudi demokracije ne sme biti?

Se umikam iz debate, v kateri drugače misleči ne smemo povedat svojega mnenja. Ostanite v svojem prav.

Mene je predvsem zmotilo to, da se tako grozno trudite poudarjati, kako naj se zbira denar za otroke voznika kombija, ter da on ni vozil motorja, torej je, oziroma je bil, apriori boljši človek?? Če bi motorist zapustil 4 otroke, pa…klinc jih gleda, kaj so pa imeli norega očeta, ane?

Minki, tam vidiš ceste okoli 100 m… Edini način, po tvojem, da se vključiš, ne da bi poradiral motorista, ki pridrvi kot metek, je, da nekoga pošlješ stražit na tisti ovinek in ti signalizira, da ni nikjer nikogar. Če bi motorista pripeljala z dovoljeno hitrostjo 90 km in eden za drugim, bi bili vsi trije danes še živi (tudi če bi ju voznik kombija res izsilil). Motorista sta vozila mnogo prehitro in vštric, ker sta tekmovala.
Skratka, tam druge variante, kot da se podaš na cesto, ko na njej ne vidiš nikogar, ni. Lahko samo upaš, da ljudje vozijo po predpisih.

samo še tole v premislek…
pri 200km/h (dvomim, da sta motorista peljala toliko) za 100m rabi slabi dve sekundi, pri 150 km/h 2,4 s za 100m in pri omejitvi 90km/h pa 4 sekunde.

Tako otroci iz Sevnice, kot otroci iz Save bodo potrebovali pomoč. Naj pomaga kdor lahko, ne glede na to, kaj se je zgodilo. Meni se vse zdi lepa gesta in dobro delo, ki ti da občutek, da nekomu pomagaš. Ena ali druga nesreča, vse so tragedije za ljudi, ki še živijo in so jih imeli radi.
V opomin nam vsem pa naj bo, da se takim trenutkom nepremišljenosti, ki je bil v obeh primerih, izognemo.

Za otroke žrtev Save se zbira tudi sicer denar. Firme kar klicarijo okrog druge, ki so z njimi delal, če bi kdo kaj dal.
Vem za punčko, ki je dobila 2000€. Je pa res, da ves denar ji ne more vračati očeta.

Naj dobijo kaj, ampak je res, da drugi tega niso deležni. In to je tisto, kar je hudo. Kar nekaj let nazaj je moja teta izgubila najprej moža, nesreča v gozdu. Ostala sama, 3 otroke, ogromna kmetija. Najsarejši sin je veliko delal. Tako jim je kar šlo. Potem se je še on ponesrečil. Zelo huda situacija. Ampak so zvozil.
Če bi takim vsaj mal pomgala…

Bil pa je star okroh 37 let, torej so tudi otroci najbrž še mlajši.[/quote]

Oče 36, otroci 14,12,4 in 1 leto

Sevnicanka, vidim, da te je moj namig uzalil, pa vendarle:
Ne reci, da so bili med povabljenci na colnarjenje navadni delavci !
Eni bolj, eni manj premozni – ampak sigurno ni bilo nikogar, ki bi imel recimo 400 EUR place. Razen mogoce tistega fanta, ki je bil krmar.

Ne, tudi jaz ne oporekam temu, da otroci, ki so starse tam izgubili, kaj dobijo. Sploh ce so to prostovoljni prispevki vas, Sevnicanov.

Zdi pa se mi narobe, da se jim izplaca nas, davkoplacevalski denar.
Mogoce res se nic niso dobili, kot ti pravis, in se je ustanovil poseben sklad, pa se to mislim, da samo zato, ker je bil glas ljudstva proti,
pa so vse skupaj hitro malo v vato zavili.

Sem za vsako pomoc in lahko verjames, da tudi pogosto komu konkretno pomagam, samo naj bo ta pomoc pravicno razdeljena .

In ce dobro beres, je to mnenje vecine: nihce ne oporeka pomoci, ampak naj se da vsem. Naj se ustanovi sklad, iz katerega bo dobil XXX EUR vsak
otrok oz. mladoletnik, ki bo izgubil starsa v nesreci, pa naj je bila to nesreca po njegovi ali drugi krivdi (delovne, naravne, prometne nesrece , nesrece v gorah ).

Samo enakopravnost, samo to, draga Sevnicanka.

Sevničanki dam čisto prav!
Res je, če ste pa tako dobrosrčne pa pojdite k njimi domov in jim podarite denar, saj drugih nasvetov vam pa res ne morem dati….

Če bomo malo realno gledali. Poglejte koliko je drugih otrok ostalo brez staršev, ki mi sploh ne vemo za njih?
Kdo jim pomaga? Sveti Peter!
Tudi to, ko sem gledala sliko te nesreče z kombijem in motoristi sem videla na kombiju nalepko, da je znamke Mercedez. To se pravi, če je on zapustil 4. otroke in si je lahko privoščil kombi Mercedez potem verjemite mi, da ni bil revež………

Nekateri nimajo za kruh a takšnimi bi podarjala denar. NE! Ne rečem za oblačila in obutev ampak denar…… Ta možakar se mi smili, ker je zapustil ženo in štiri otroke, samo sem hotela vam povedati, če bi bili tako reveži, da bi potrebovali denarno pomoč ne bi imeli pri hiši kombi Mercedez………

No, sedaj me lahko napadate!!!

p.s. Zaradi mene pa lahko vsi otroci dobijo veliko penzijo, saj jima tudi pripada in ne bodo siromaki, da ne bodo imeli za kos kruha, hvala bogu je še mama ostala…..

Prosim brez vroče krvi!
Lahko noč!

Ni vroče krvi. Le žalostno, da živimo z ljudmi, ki tako razmišljajo.

New Report

Close