Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 40letnici se je strgalo – šla v tujino

40letnici se je strgalo – šla v tujino

Moji znanki se je pri 40 strgalo. Dala je odpoved v službi in spokala kufre ter šla v tujino živet. Izobražena ženska pa zdaj dela ta nizka dela v tujini. Pač dela, ki jih opravljajo tujci, ker jih domačini nočejo. Kje je imela glavo, razum? A so 40ta ženska ta druga puberteta, ko se jim spipa?

Zdaj pa je samska, brez otrok, z bedno službo, sama nekje v tujini.

Saj kaj pa lahko izgubi, če je samska?saj ni pustila za seboj otroke.  Meni se zdi pogumna, ljudje se zelo držimo svoje cine udobja, ona jo je presegla, veliko poguma je rabila zbrati.

Meni se pa zdi, da je ponižujoče, da imaš neko diplomo potem pa si sobarica, čistilka. Ok, če si še mlad, ampak pri 40ih taka dela? Ne se hecat.

Ja, babi se je spipalo. Skregala se je z belim kruhom.

Pametna

Kaj pa je imela od tega sihta?

Na šiht ob 8ih s šihta ob 16 ih , se vožnja sm in tja in je hodila samo spat domov. Potem morda še mižerna plača in ona je lahko poslala vse v pm. Marsikdo pa ne more, krediti, mali otroci.

Brawo.

Sem vesela za njo.

V Sloveniji je imela službo s fleksibilnim delovnim časom.

Zdaj pa začne ob 9ih, konča ob 18ih. Čas malice ni plačan. Včasih dela od 10ih do 19ih. Bedno kam je padla.

Odgovor na objavo uporabnika
razumna ženska, 08.05.2024 ob 20:33

V Sloveniji je imela službo s fleksibilnim delovnim časom.

Zdaj pa začne ob 9ih, konča ob 18ih. Čas malice ni plačan. Včasih dela od 10ih do 19ih. Bedno kam je padla.

jaz bi se raje vprašala, kaj se ji je zgodilo da je naredila tako spremembo ?  Lahko je bila  razočarana

Odgovor na objavo uporabnika
Spremv, 08.05.2024 ob 20:36

jaz bi se raje vprašala, kaj se ji je zgodilo da je naredila tako spremembo ?  Lahko je bila  razočarana

Ne nakladaj, ti si ji zelo fovš.

Ja, seveda je bila razočarana, ampak sedaj je šla pa z dežja pod kap. Ne moreš pri teh letih začeti na novo, z nule, nekje v tujini. Pri teh letih pač moraš imeti toliko razuma, da veš, da se v tujini ne cedita med in mleko. Itak bo kmalu prijadrala nazaj v Sloveniji. Samo kako bo dobila službo? Težka. Ne daš odpovedi, če nimaš nagledane boljše službe. On pa jo je dala in pristala v dreku.

Spremv opravičilo

Komentar je namenjen


@razumna
ženska

Nič narobe,jaz sem šel v tujino živeti nazadnje 2019 februarja in se zdaj sem v tujini in se imam fajn. Se pravi 41 sem jih imel.

Zakaj ti pišeš zanjo, zakaj jo blatiš. Po moje si ti v dreku.

V tujini je postala anonimna. Tukaj je pa teža njenih odločitev postala nevzdržna. Frustracije, spomini, samota, beg od ostarelih staršev, dala si je mreno čez oči in zbežala. Vsaj ima lepo plažo če drugega ne.

Bi ta znanka kakemu mlademu fantu prala in likala? Za njim pospravljala? Daš kontakt? Ta bi znala bit dobra zrtev?

 

Ja, to je beg pred nečim. 40 letnica, samska, brez otrok, luzerka pač. V tujini, sploh, če je v kakem večjem mestu, je anonimna. V Sloveniji pa vsi vedo, da je nula, da ni nič dosegla v lajfu.

Ali pa upa, da bo tam dobila kakega dedca? To je še najbolj verjetno.

Odgovor na objavo uporabnika
razumna ženska, 08.05.2024 ob 20:39

Ja, seveda je bila razočarana, ampak sedaj je šla pa z dežja pod kap. Ne moreš pri teh letih začeti na novo, z nule, nekje v tujini. Pri teh letih pač moraš imeti toliko razuma, da veš, da se v tujini ne cedita med in mleko. Itak bo kmalu prijadrala nazaj v Sloveniji. Samo kako bo dobila službo? Težka. Ne daš odpovedi, če nimaš nagledane boljše službe. On pa jo je dala in pristala v dreku.

Lahko začneš iz nič. Vsi ki se ločijo, začnejo iz nič. Se odselijo iz skupnega doma, začnejo na novo, zamenjajo službo. Eni službo menjajo pri 50-ih letih. Saj ne veš kaj se ti zgodi.

Jaz sem delal od 6 do 18 in kaj potem edino pametno. Imaš vsaj nekaj od življenja.

Ja, to jo je sigurno žrlo, ker ni našla kakega moškega. Mogoče je bil to razlog. POskus iz obupa?

Mogoče je bil pa mobing v službi pa je iz obupa odšla drugam? Ali pa je bila obupana, ker je bila osamljena? Ženskam pri teh leti biološka ura bije izjemno glasno. Zadnji vlak.

Tole je bedarija na kubik, komentar nekoga, ki verjetno nikoli ni bil izven Slovenije, ki ne ve koliko je tam možnosti in služb, ki v Sloveniji sploh ne obstajajo, kjer ima eno mesto prebivalcev za nekaj Slovenij. Da ne govorim o popolnoma drugačni mentaliteti. V ZDA npr. ni nič nenavadnega, če nekdo v enem tednu zamenja tri službe, tukaj je mnogim čudno, če zamenja tri v 40-ih letih. Nikoli človek ne sme razmišljati, ne bo šlo, ne bo bolje, prestar sem za to itd.

Odgovor na objavo uporabnika
razumna ženska, 08.05.2024 ob 19:56

Moji znanki se je pri 40 strgalo. Dala je odpoved v službi in spokala kufre ter šla v tujino živet. Izobražena ženska pa zdaj dela ta nizka dela v tujini. Pač dela, ki jih opravljajo tujci, ker jih domačini nočejo. Kje je imela glavo, razum? A so 40ta ženska ta druga puberteta, ko se jim spipa?

Zdaj pa je samska, brez otrok, z bedno službo, sama nekje v tujini.

Tema je kopirana! Pa kako si sploh upate tko pobirat ven stare teme in jih objavljat kot nove ali

pa vlečete ven teme iz 2007.

Pa kaj nimate kaj bolj pametnega dela?

Pri 40–ih je na višku svojih moči, delati bo morala vsaj še 20 let, če ne več, sama je, kaj jo torej ovira. In ti seveda dnevno spremljaš kaj in kje dela in kako se ima?  Si bila njena sodelavka? Če so tudi ostale tebi podobne, mi je čisto jasno, zakaj je spokala……In konec koncev, kaj tebe boli, zakaj je to naredila in kaj dela? Bi ti tudi, pa nimaš jajčk?

Ja, sva v stikih, zato vem, da je zagreznila na polno. Dela tista dela, ki so za tujce, dela, ki jih domači nočejo opravljaat. Pač njihov minimalc.

Tako kot recimo Bosanke pri nas.

Pa smo ji vsi govorili, da ima fajn služo, da naj ne izziva usode, da naj ne da odpovedi, da naj ne išče drugje. Zdaj pa tako.

Res, da ima kakih 300, 500€ večjo plačo kot prej, ampak za cena je pa visoka. Prej je imal vsaj spodobno službo. Nek status v družbi. Zdaj pa je na dnu.

Odgovor na objavo uporabnika
razumna ženska, 08.05.2024 ob 22:31

Res, da ima kakih 300, 500€ večjo plačo kot prej, ampak za cena je pa visoka. Prej je imal vsaj spodobno službo. Nek status v družbi. Zdaj pa je na dnu.

Še enkrat – kaj to tebe tako boli?

New Report

Close