Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 44 plačilni razred

44 plačilni razred

Zdravo.
S to navedbo se ne morem strinjat. Iz izkušenj namreč.Z izkušnjo kandidatke, ko sem se prijavila na razpis na delovno mesto knjižničarja v osnovni šoli in kot bibliotekarke, zaposlene v neki knjižnici.

V prvem primeru (razpis): prijavila sem se na razpis, za določen čas 1 leta, opravila razgovor z ravnateljico šole, ki mi je povedala, kaj v tem letu pričakuje od mene (praktično prenovit in postavit knjižnico ponovno na noge, obdelat vso gradivo v program Šolska knjižnica ali kaj je že tisto, in še milijon drugih zahtev), takoj pa je pošteno povedala, da mi podaljšali ne bodo, ker imajo na bolniški zaradi psihičnega slabega stanja učiteljico, ki ni več za v razred. Za v knjižnico pa bo dobra.

V drugem primeru, imam nekaj sodelavk, ki so v preteklosti knjižnico videle le od zunaj, pa so trenutno “odveč” na nekaterih delovnih mestih in mirno delajo v knjižnici, od njih se ne zahteva nobeno doizobraževanje, niti strokovni izpit. Pač opravljajo manipulantska dela (izposoja, zavijanje knjig, pospravljanje, administracija in spremna papirologija, ki je v naši specifični knjižnici ni malo).
Izposojajo pa za izposojevalnim pultom, to pa.

V tretjem primeru; na razpis za prosto delovno mesto se je pri nas prijavila gospa, ki je prej poučevala v 3. razredu osnovne šole, zaradi določenih problemov (beri prvi primer, nekaj podobnega) so jo dali delat v knjižnico. Ker ji je bilo v osnovni šoli dolgočasno, se je odločila, da bi delala pri nas. Ni imela strokovnega iz bibliotekarstva, ni imela licence za Cobiss, ni znala uporabljat Cobiss/Opaca (brskalnik na internetu), saj smo opravili preizkus znanja, ni znala našteti niti osnovnih območij kataloškega zapisa, vendar je sama vstala in odstopila od prijave na razpis, ko smo ji povedali, da če bo (malo možnosti) izbrana, bo njen začetni plačni razred 30.

Kasneje sva se srečali ob drugi priliki in povedala mi je, da je sama v 39. razredu in da če bi prej vedela, da se ne bi prijavila in da raje umre od dolgčasa v osnovnošolski knjižnici z enkratnim urnikom in vsemi komoditetami, kot da dela pri nas od 7. do 20., ob sobotah in se razbija z odraslimi obiskovalci.

Zato ne govori, da “se ne da”. Seveda se. In meni gre malo v nos, ja. Ker je to vse res, da ne more bit, ne more obstajat, da dva po izobrazbi enaka, z enako vsebino dela in zaposlena v šolstvu (en v visokem drugi v osnovnem), imata tudi 10. plačnih razredov razlike!!!!! Da pa je na istem delovnem mestu zaposlen nekdo, ki pa sploh ni usposobljen in v osnovnem šolstvu dobi (isti pogoji, ista delovna doba ipd) 10 plačnih razredov več, to je lahko samo v Banana Republiki kot je Slovenija.

Knjižničarka v BR, ti poznaš te primere, jaz poznam druge. Tudi svojo sodelavko, ki je, če je hotela biti zaposlena v naši knjižnici, morala opraviti vse to, kar sem zapisala zgoraj.
In še enkrat: svoje plačilne razrede je nekdo pridobil in mu niso bili podarjeni, še najmanj jih je pa dobil avtomatično. Če jih je na drugem delovnem mestu, jih je pač na drugem delovnem mestu. In če si jih je potem prenesel s seboj, kaj je s tem narobe?

Je pa čudno, da toliko učiteljev, predvsem v OŠ, pregoreva. Po mojih izkušnjah se bo to v naslednjih letih še stopnjevalo.

In še enkrat, potem se mi verjetno ne bo dalo več: naš maksimalni plačni razred (oz. še malenkost višji) se drugim v JU zase zdi beden!

kaj tebi ni jasno?
Oseba A ima npr 12 let delovne dobe in je v 42. plačnem razredu, oseba B ima 12 let delovne dobe in je v 33. plačnem razredu, imata pa enako del. mesto in enako izobrazbo? kako lahko rečeš, da nič ni bilo podarjeno? Osebi A, ki je napredovala istočsno kot oseba B, je bil podarjen VIŠJI ŠTARTNI RAZRED!!!! ALI ti je zdaj potegnilo???????

ali zdaj razumeš? če gre za isto delovno mesto, mora bit plača E N A K A. Če je bil zato sprejet ta zakon, odkod take razlike????

Tebi še zdaj ni potegnilo, da to ni debata o primerjavi plačnih razredov na različnih vertikalah šolstva ampak debata o jako nizkih plačnih razredih v JU v primerjavi s katerimkoli šolskim!
Ti moram narisat? Rabiš skico, organigram ali zvočni posnetek?

ne vem komu ni potegnilo, debata je že prej zašla, si se vključila tudi v ta del zašle debate, zdaj pa se delaš francoza.

Mogoče boš pa morala le malo bolje prebrati!
Vseskozi opozarjam, da to ni debata primerjave med šolniki!

sem magister, 6 let delovne dobe, 28. plačni razred:( Ni primerjave!

Kaj potem počneš v javni upravi? Znanja imaš dovolj, delovne dobe tudi, torej z vsem skupaj greš na trg za najmanj 3x-ni znesek trenutne plače. Seveda če je tvoje znanje res znanje = uporabno znanje :). Sicer ti seveda tudi doktorat ne bo kaj prida pomagal.

to je že stara, pa vendar:

po 15 letih knjižničarstva sem v 26 razredu, obdelujem časopise, zraven pa odnašam rit bibliotekarjem v 44 razredu. Tole je res Banana republika, da bi se človek fental.
Če kdo ve za kakršno koli delo naj mi javi, ker sem sita ljudi, ki jih pošljejo v knjižnico, ker ne vedo kaj bi drugače z njimi, jaz pa sem najmanj plačana in vsem tem bolnikom odnašam debele riti.

Pozdravljeni

Ne vem, kaj mi je da sem pristal na tej strani in prebral komentarje. Nekateri se obnašate kot, da živimo v najbogatejši državi na svetu. Pogleje okrog sebe, koliko ljudi je zadovoljnih že s tem, da dobi plačo,.. V gospodarstvu je potrebno pokazati rezultat, ne pa diplomo, ne vem kakšnje stopnje. Sam iščem sodelavce v podjetju, kjer sem na odgovornem in dobro plačanem mestu, vendar žal sodelavcev saj takih, ki bi bili pripravljeni, da so plačani po učinku žal ni. Iščemo človeka, ki bo nekaj pridonesel firmi ne pa nekoga po vezah, ker nam finance tega pač ne prenesejo, kot državne. Firma gre v stečaj ljudje pa na cesto, če ni dela,…država pa zaprosi še za par miljonov kredita in je rešeno za nekaj mesecev. Tudi sam nimam neomejene plače, dovolj da preživim. Verjetno bi bil marsikdaj pripravljen zamenjati za 44 plačni razred v javni upravi in tako skrbeti za lastno zdravje. Moti me pa, da se pogovarjate plačnem razredu, ki je, kar sem razbral že zelo visoko v javni upravi. Ljudje so kljub izobrazbi prisiljeni delati za minimalno plačo, pa zavedajte se, da je znanje in sposobnost tisto kar se plača, ne pa tečaj ali diploma.
Za ležerno življenje pa je verjetno JU idealen prostor (ne na splošno) za marsikaterega, ki prodaja meglo. Na koncu pa saj imamo odprti trg dela, prodaj svoje znanje za čim več, če se čutiš sposobnega tudi v tujini,.. ne pa jamrat o JU.

New Report

Close