Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 5 DNI brez trgovine

5 DNI brez trgovine

In glej, sranje. Tudi za to moram nekako do kakšne trgovine…
Torej o čem točno se že pogovarjamo?

Za plin, drva si že slišala? Ne? Neverjetno..[/quote]

Aha, torej moram v takem primeru zaradi parih dni izpada elektrike it kupit nove peči, plin ali drva itd.?
Potem imam pa jaz nizek IQ, ja…[/quote]

Nizek zelo, ker se zanašaš samo na elektriko, ampak če si v večjem mestu ni tak problem. Samo ne tečnari, da ne moreš kuhat potem.

Se ti ne zdi malo skregano z logiko jamranje, ker 5 dni ne moreš po nekaj hrane v trgovino, hkrati pa bi bilo v teh 5-ih dneh popolnoma izvedljivo iti v nakup peči, kamina, drv…
Ampak seveda, eni smo pač butasti, kaj češ.

Butasta si ti. Kdo pa pravi, da kupi peč na drva samo za teh pet dni. Ko kupuješ, v štartu torej, misliš na to, da si čim bolj neodvisen. Ne pa da si potem v temi ker rolete brez elektrike ne delajo. Si tudi ti med temi pametnjakoviči a?

Ja, tudi jaz sem med temi pametnjakoviči, imaš popolnoma prav.

Yo,

kmetje so brez elektrike,

treba je (poleg družine) nahraniti živali,
pomisli kako je tistim, ki imajo 20 ali več krav za pomolsti,
okrog hiše se jim podira drevje…

zdaj sem v glavi prečekirala kar nekaj kmetij, pa imajo vse sadno drevje okriog hiš -toren naj grejo pod padajočedrevje luknje v sneg kopat, da po tvoje ne bodo trebali jamrat?
lahko je iz mesta, kjer ti nič ne fali pisat in si mislit, da je vsem tak dobro kot tebi…..

Se ti ne zdi, da si tokrat preveč samo eni strani naklonjena in sploh nisi prav dojela, kaj pišem?
Res je, meni popolnoma nič ne manjka in točno vem, kakšne težave dejansko v teh dneh nekateri imajo.
Res pa je tudi, da ni tu revež samo kmet, ker mora te dni na roke molzt in podobno sranje, in ja, pri določenih stvareh si lahko celo pomaga (drugačen način ogrevanja, posledično kuhe in ja, vsaj deloma z nesrečnim snegom pri ohranjanju vsaj nekaj hrane). Kaj pa ljudje, ki so po blokih, brez elektrike, brez ogrevanja, brez možnosti drugačne kurjave in verjetno tudi brez koščka zemlje s tem nesrečnim snegom, katerega ste tako zapopadle. Ja, ne moreš verjet, tudi takšni so, pa ne ravno v mestih.

Jebem ti, si pa tupa k šterna! Tebe bi rada vidla v takem sranju, odrezano od sveta. Bod raj tih, mestna flenča, pa sebe zakopl v sneg do drugega leta, butara ena!!!!

Vidim, da si tudi ti mestna flenča glede na to, da si na netu, torej nisi odrezana od sveta.

Ne nisem mestna flenča, kot ti,a misliš, da imate samo v Ljubljani elektriko, imam pa sočutje do ljudi in ker vem, kako jim je težko v teh dneh, ker na primer, naši sorodniki, so brez vode, elektrike in posledično na treh stopinjah celzija v stanovanju že od sobote, rešujejo se s štedilnikom na plin, kolkor se le da. O tem, da si zamisliš, da se človek niti pod tuš ne more iti umiti in s tem pogreti, da niti ne govorim. Tebi je itak brezveze karkoli razlagat in prepričevat o čemerkoli, ker ne štekaš.

Zdaj pa še povej, kako si živela v Peruju, kjer tudi nč nimajo, pa take scene, te bom kr u rt sunla!!

Zdaj pejd pa pod tuš in to ledeno mrzel, da se mal skuliraš!!!

A v Peruju nimajo elektrike in sploh ničesar? No, brihtna in razgledana ravno nisi.
Te pa vabim, da me prideš v rit sunit, da ti še kakšno okoli zmerjanja s flenčo povem.

Ne da se mi več s tabo ukvarjat, ker si dons res ena pacientka!! Sploh pa ne o tvojem Peruju, pa o tvojem klatenju po siromašnih deželah, ker ta tema ni predmet razprave o tem.
Okoli flenče, mi pa lahko kar tukaj poveš, se mi da da v toplo in ljubeznjivo Ljubljano sama zarad tebe in tega.
Pridna bod, pa bod vesela, da si na toplem in suhem, flenčka tečna. 😉

Oooooooo, nova odkritja! :-))) Popolna mona živi v hiši s kletjo in garažo za 3 traktorje. Ali pa vsaj v fensi stanovanju z balkonom/atrijem, shrambo in dimnikom za kamin. Super, me veseli za vas.

Zato tudi ni nič hudega, če nobeni ne grejo osnove fizike in zoologije, da etike niti ne omenjam:

Na temperaturi pod ničlo stvari zmrzujejo, se ne odtajajo. Sneg in led ne moreta imeti temperature nad ničlo, ker bi se spremenila v vodo. In če je neka stvar zavita v sneg/led, se mora najprej odtaliti (steči) ves sneg, šele potem se bo ta stvar odtajala.

Aja… živali. Ajmper zelja ali krompirja je lahko na balkonu, tega ne bo nihče pojedel. Ajmper mesa, prekrit s plastjo snega, pa ne more biti na istem balkonu, ker ga lahko odnesejo leteči volkovi.

Pa da sem jaz kmet, pa da mi je sila za meso, stankam en rostfraj sod vina v kanal, nabašem not meso, okrog pa namečem snežno piramido, da se je še faraoni ne bi sramovali. Tudi če ne bo konstantno na minus 18, še zdaleč ne bo pokvarjeno. Pred ponovnim zamrzovanjem se pa lahko po potrebi tudi pokuha ali popeče.

Pa da sem jaz kmet in si sposojam agregat za molžo in imam celo krizo, ker ni štroma za skrinjo (pozimi!), bi mi zadnje prišlo na misel si delati norca iz nekoga, ki kuha na elektriki v blokovskem stanovanju.

New Report

Close