Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 6 razbitih slovenskih avtov na hrvaškem

6 razbitih slovenskih avtov na hrvaškem

Eh, jaz sem bila letos že parkrat spodaj:)

Me niso zmerjali, nič grdo gledali, nič nisem čakala.

Ti povem, kako je bilo, ko sem prišla v “mojo” konobo?
Pozdrav in objem z lastniki, pozdrav z osebjem, miza je bila v tem času pripravljena in pripravljena tudi moja pijača in “kuča časti”, še naročiti nisem rabila.

Ko sem prišla do “mojega” štanta s sadjem?
Pozdrav z lastnikom, “žao, al figic još nema”, ker točno ve, katero sadje obožujem, vedno pa mi da dobro mero vsega in še kaj za povrh. Jaz pa tudi ne cenkam za vsako lipo.

V “moji” slaščičarni?
“Eee, pa kako ste mi? Sad dobro, kad ste došli:))”, miza in postrežba takoj:)

Ko sem šla rezervirat prostor za opremo v surf centru?
“Jao, opet sam godinu stariji:(, al čemo zato nešo bacit na roštilj. Pa šta pitaš, za tvoju dasku imam VIP mjesto:(“

Brez skrbi, ne bom jamrala in jokala tule konec sezone (ki se zame btw. zaključi tam nekje oktobra).

no, izkušnje so rzlične. odvisno od ljudi, ki oddajajo apartmaje verjetno. eno leto na pagu npr nismo imeli nobenih, niti najmanjših težav. stric nam je še celo dal pit:-) pa veseli so bli, ker smo mel harmonke s sabo pa smo igral pa lep. na plaži v zrčaah smo igral na harmonke, pa sta se prkazale dve hrvatice pa začele pet z nami, in je blo super.
ampak izkušnje v krku in malisnki katastrofa.
smo pa imeli enkrat slabo izkušnjo tudi v jagodju. a samo 1 dan, potem smo se zmenili.

zdaj letos gremo spet na hr, in močno upamo, da hrvati ne gledajo tok na politiko in bo ok use…

če hodiš tja konstantno, v en in isti kraj, valda, da te obravnavajo drugače…

nova
Uredništvo priporoča

Glej, brez zamere, ampak tudi jaz postrani gledam tiste, ki pripeljejo na parkirišče s spuščenimi stekli in nabijajo neke narodnjake…. Če bi nabijal Avsenike, ga ne bi gledala čudno, ampak kakšno kolo ipd, pa sori. mi je pač čudno. Tako, kot bi mi bilo čudno, da slišim Avsenike nekje drugje izven SLO……. To je sicer že druga tema, ampak vseeno….

mi smo imeli pred leti težave na krku 2 leti zapored ter v njivicah prihodnje leto. sedaj nas 5 let ni bilo na njihovem morju, letos gremo spet.

dejstvo je, da imaš lahko dobre ali pa slabe izkušnje. odvisno na koga naletiš in kam greš. v kampu krk na krku npr prodajalke pred leti so bile dokaj nesramne. in nobena ni hotela razumeti slovensko. kaj šele spregovoriti. izkušnje so različne.[/quote]

A te v Trstu al al pa Celovcu tud v slovenščini postrežejo v štarcuni? Ma jaz nisem tolk občutljiva, če se me ne razume, pa z roko pokažem, pa je. si sploh ne bi zapomnila, da me niso zastopili.
Če vas pa tolk skrbi za avto, pejte pa kam drugam.

in kaj je zdaj bistvo tvojega posta?

ko smo imeli harmonke na morju, smo bili na morju z kolegi. in izkušnja je bila super.
v malinski in krku pa sem bila (bog si ga vedi zakaj že) Z STARŠI in nismo bli prav nič razgrajaški, nobene muzke nismo vrtel ne nič. a izkušnja je bila slaba kljub temu

mi smo imeli pred leti težave na krku 2 leti zapored ter v njivicah prihodnje leto. sedaj nas 5 let ni bilo na njihovem morju, letos gremo spet.

dejstvo je, da imaš lahko dobre ali pa slabe izkušnje. odvisno na koga naletiš in kam greš. v kampu krk na krku npr prodajalke pred leti so bile dokaj nesramne. in nobena ni hotela razumeti slovensko. kaj šele spregovoriti. izkušnje so različne.[/quote]

A te v Trstu al al pa Celovcu tud v slovenščini postrežejo v štarcuni? Ma jaz nisem tolk občutljiva, če se me ne razume, pa z roko pokažem, pa je. si sploh ne bi zapomnila, da me niso zastopili.
Če vas pa tolk skrbi za avto, pejte pa kam drugam.[/quote]

to glede jezika se je nanašalo na enega od zgornjih postov, kjer je oseba napisala, da se ljudje na hr pogovarjajo z njo slovensko. torej da seoni trudijo govoriti slovensko. to sem navedla kot primer, da ja, lahko so kaki taki hrvati tudi, da se trudijo, a zdaleč od useh…upam, da je zdaj razumljivo kaj sem hotela ponazoriti s tem primerom.

Graška ikea ima zaposlene prodajalce, ki znajo/razumejo slovensko in hrvaško. Že vedo, zakaj. Ko naročaš kaj bolj kompliciranega od litra mleka, je še kako pomembno, da veš, kaj naročaš.

Seveda me obravnavajo drugače kot pa nekoga, ki je tam prvič.

A če me prvič, ko sem bila tam, ne bi obravnavali, kot je treba, me ne bi bilo nikoli več tja..

Barca, vse to drži. Vendar žal obstaja tudi druga plat. Moje zadnje srečanje z uradnicu na vodnjanski občini se je na moje zelo prijazno in konkretno vprašanje o parcelah na mojem koncu (pa še v vrečki sem imela pripravljeno flaško slovenskega rujnega in nekaj sladkega): “Jao, vi Slovenci ležite ko srdele na plaži, da čovek čak do svog čamca ne može. Osim tega serete i piškite gde vam dođe i zaprljavate našu zemlju.”

Odveč je reči, da sva se poslovili obe – vrečka in jaz. Gospa uradnica pa je še danes na istem delovnem mestu.

Si šla kdaj tam pri Kon-tikiju, Makalonci in tam okrog po obali?
So naši vrli Slovenci pred leti potegnili ograje ne samo do obale, ampak prek obale V morje :(((
Sicer mislim, da so morali odstranit, ampak zgražali so se pa, zakaj ne smejo imeti svojega morja…

V Vodnjanu so pa zatrpani z delom, pa čeprav to nikakor ne opravičuje neprijaznosti (glede urbanizacije in gradbenih dovoljenj se je Pula odločila, da za Vodnjan ne bo več delala in so enostavno poslali vse skladovnice papirjev tja, Vodnjan pa niti ljudi še ni imel).
Ampak tudi pri nas doma bentimo prek ljudi v JU:)))

V glavnem – prijazni ljudje so povsod, prav tako, kot so tudi neprijazni povsod.
In po enem človeku ali eni skupini ljudi sodit ves narod – ne hvala, tega se jaz ne grem.

Ta njihova hrvaška uradniška komunikacija je čisto balkanska,nekulturna,nečloveška.neprimerna in primitivno nacionalistična.Hrvaška nikakor ne sodi v Evropsko unijo.Oni sodijo na divji,primitivni standardni bojeviti Balkan.

Ah dejte nehat bit tako nestrpni in sovražno nastrojeni. Ravno s tako neumnim obnašanjem vi sodite nekam, kjer vas noben ne bo videl. Ni čudno, da nas EU ne mara, zaradi takih nestrpnežev in ljudomrznikov, le kdo bi vas imel. In predvsem ste to ljubljančani. Kako žalostno!

Leta hodim na hrvaško obalo in tudi sama sem napol Hrvatica, tako da upam me ne bo kdo narobe razumel, ko bom rekla, da se mi zdijo živeči na območju Zadra zelooo veliki nacionalisti. Sama sem občutila, da recimo Dubrovnik, Pag, Istra,… ni tega kot je na tistem območju, tako da verjamem tem “govoricam”. Srečno in brez zapletov, kjerkoli že boste.

New Report

Close