Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek 7 LEKCIJ, KI NAS JIH LAHKO NAUČI MAČKA …

7 LEKCIJ, KI NAS JIH LAHKO NAUČI MAČKA …

1. Imejte glavo pokonci in odprte oči.

Čeprav so zadržane in nevsiljive, so mačke vedno na preži in jim nič ne uide. Človek se pogosto lahko nauči več, če je tiho in opazuje. Seveda ne morete biti neopazni ves čas, a včasih je to vseeno vredno poskusiti.

2. Vedno pristanite na svojih nogah.

Ne glede na to, ali izgubi ravnotežje ali pa je nepričakovano odrinjena iz varnega mesta, mačka vedno pristane na vseh štirih. Od nje se lahko naučimo, kako ostati hladen, kadar nas nekaj spravi iz poti.

3. Vedite, kdaj je dobro pokazati kremplje.

Kadar so mačke izzvane vam dajo vedeti, da so se pripravljene postaviti zase s tem, da zapihajo ali zamahnejo s kremplji. Seveda se vam ni potrebno po mačje pretepati, dobro pa se je zavzeti zase, če je tako potrebno.

4. Jejte le takrat, ko ste lačni.

Ne glede na to, kako mamljiva je njihova hrana in koliko je je še v posodi, bo mačka vedno prenehala s cmokanjem takrat ko bo sita. Ali lahko enako trdite tudi zase?

5. Nikoli ne dajte drugim vedeti, da se potite.

Mačka ima tipičen obraz profesionalnega igralca pokra. Ne le, da nikoli ne veste, o čem razmišlja ampak skoraj vedno izgleda, kot da se ima v popolni oblasti. Seveda vam ni potrebno zakrivati vseh vaših čustev, a kadar vas je strah ali ste nervozni, drugim tega vseeno ni treba pokazati.

6. Velikost ni pomembna.

Ste kdaj opazili, da je v večini odnosov pes-mačka, prav mačka tista, ki nosi hlače? Nazorno nam pokaže, da se takšen položaj ne meri po moči ali velikosti, ampak po odnosu in osebnosti.

7. Bodite neodvisni.

Za mačko običajno ni potrebno veliko skrbeti in nagiba se k čustveni samozadostnosti. Gre po svoje in se ne meni za zunanje pritiske. Njihova neodvisnost nas uči kako pomembno je biti iskren s samim seboj, se zavedati lastnih moči in biti pogumni, kadar smo sami. Seveda je pomembno, da se za pomoč včasih obrnemo tudi k drugim, ki so nam blizu.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

“Jejte le takrat, ko ste lačni.”

Kakšno živjenje bi pa to bilo?!

Mal čudno, pa mal prazno, pa mal …. lačno !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Kukar zdelele,a ne?
Si že…obedovala,hahahahaha,kakšen izraz,
za crknit.
De te še lakota mine,hahahaha?A ne ?

Ja, oja, sem obedovala in za poobedek sem
tudi imela še nekaj malega ……. In zdaj, po
obedu, si bom malce poobedka privoščila !!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Po-obedek…
Majne !Zakaj so Nebesa zaprli! Sem lačna

Zato, da hodimo jest v Pekel, kjer pečejo
tisto, kar imam jaz najraje. In v Peklu je
tudi en natakarček, Bojan mu je ime, ima
svetle učke ino……..eh, ne bi zdejle o tem,
zakaj so nekaj zaprli in nekaj odprli !!! In
kdo komu kaj kdaj in zakaj odpre ……

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Pa zebe nikoli tam,ja.Gremo.

ahaaaaaaaaa :)))))))))))))) Bojan :)))))))))))))

Mačke so že od nekdaj s hudiča……..ajaaaaaaa…..

New Report

Close