Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a dodatno zavarovanje sploh pride prav?

a dodatno zavarovanje sploh pride prav?

Točno tko.
Tud kasko za avto se večinoma ne splača.
Pa kakšno požarno zavarovanje stanovanja ali hiše tud ne. Več al manj imamo vsi zavarovano, pa nobenga ne poznam (na srečo), ki bi se mu to splačalo.

A to, da ni bil pri zdravniku v 20 letih, mislite da je garancija, da ga ne more še danes infarkt ali kaj podobnega?

Ne vem, zakaj se tako kregate, saj ni nihče prisiljen dodatnega plačevat. Če ga nočete, pač riskirajte. Potem boste pa po Tednikih cvilili, da nimate za zdravljenje…

seveda dodatno zavarovanje “pride prav” le za zavarovalnice, zavarovalničarji si morajo izplačati velike regrese, so sponzorji skoraj vseh naših športnikov, pa veliko reklam imajo, kar je zelo drago, pa zavarovalnice imajo veliko zaposlenih z lepimi plačami…..

jaz sem takoj za ukinitev vseh dodatnih zavarovanj in za to, da imamo le eno, osnovno zavarovanje, ki pa naj bo ustrezno….
Za ukinitev pa sem zato, ker se razne Vzajemne, Adriatiki….bogatijo na naš račun.

Mesečno plačam prispevke za obvezno zdravstveno…..140 € + dodatno 25,00 = mesečno 165,00

je moje letno plačilo….1.980 EUR !!!!![/quote]

Ja, pa še to včasih ni dovolj, moraš še dodatno kaj plačat, da preskočiš kakšno vrsto.
Mene tud jezi, tud plačam letno skor dva jurja v te namene (rabim hvala bogu skor nič), ampak nesreča nikoli ne počiva in pač plačam vsak mesec še tistih 25 evrov, za vsak slučaj.


Retafer tablete si verjetno dobila na podlagi pregleda krvi? To seveda človek hitro pozabi.

Ravno zadnjič se je moja kolegica hvalila, da je tako zdrava, da še lekadolov ne rabi in jih ni jedla že x let. Seveda pa je pozabila, da sem ji kakšen mesec nazaj dala en daleron.

Kakorkoli…drage ženske, če ne veste za koga plačujete…plačujete zame.
Narejene so mi bile 4 abrazije zaradi ss.
2 ivf postopka (+vsa diagnostika)
1 porod
zdravljenje ščitnice
zdravljenje alergije (tudi v bolnišnici)

No, tudi jaz se počutim čisto zdrava:)

Ne gre za to, da NE BI ŽELELI PLAČEVATI za LASTNO zdravstveno varstvo.

aMpak, se ti kdaj vprašaš, kam gre tvoj denar, konkretno pri zavarovalnicah VZAJEMNA ipd ???
Ti je res vseeno, če imajo visoke plače, regrese, avtomobile, reklame, sponzorstva, odpravnine, nagrade…… ?

TI je res vseeno, kam gre TVOJ denar. Koliko si TI plačala nagrade in odpravnine bivšemu od VZAJEMNE, je bil to Jaklič ?

Mi smo za zdravstveno zavarovanje, vendar samo za kritje zdravstva in zdravil !!!!!!!!

točno to!!
to je bil point tudi mojega pisanja. če gre za zdravje, ni problema. amšpak drage dame, kljub sočustvovanju z vašim zdravstvenim stanjem, bom vseeno zapisala – če moje OBVEZNO zavarovanje, ki ga jemljem kot vsak drug davek, pokriva vaše zdravljenje, nimam nič proti temu … poudarjam NIČ zaradi lažjega funkcionalnega razumevanja. ampak moje DOPOLNILNO zavarovanje, pa želim, da porabim ZASE.

vem, da bo večina razumela, kaj sem želela povedati. in sama ne vidim tu kreganja, pač pa le različne poglede na to vprašanje. drugič, pregled krvi v laboratoriju krije obvezno zavarovanje.
tu pa je govora o dodatnem.

seveda dodatno zavarovanje “pride prav” le za zavarovalnice, zavarovalničarji si morajo izplačati velike regrese, so sponzorji skoraj vseh naših športnikov, pa veliko reklam imajo, kar je zelo drago, pa zavarovalnice imajo veliko zaposlenih z lepimi plačami…..

jaz sem takoj za ukinitev vseh dodatnih zavarovanj in za to, da imamo le eno, osnovno zavarovanje, ki pa naj bo ustrezno….
Za ukinitev pa sem zato, ker se razne Vzajemne, Adriatiki….bogatijo na naš račun.

Mesečno plačam prispevke za obvezno zdravstveno…..140 € + dodatno 25,00 = mesečno 165,00

je moje letno plačilo….1.980 EUR !!!!![/quote]

Ravno zaradi tega pa me je pogrelo pred volitvami, ker je imela ena od strank v programu zapisano celo odprtje trga obveznih zavarovanj, kar enostavno pomeni še več denarja za zavarovalničarje in manj za zdravje.[/quote]

Sem delala v Belgiji in tam imajo zasebne zavarovalnice. Sistem deluje. Do kardiologa sem prišla v enem tednu (pa bi še prej, če bi lahko šla dopoldne), pripadala mi je še dodatna preiskava pri drugem kardiologu in tam sem bila na vrsti v parih dnevih. Na neko lažjo operacijo sem gladko prišla v Slovenijo k čistemu zasebniku, izdal mi je račun in v Belgiji so mi strošek povrnili.
Potem sem imela težave s hrbtom in so celo določena “alternativna” zdravljenja na kaso – recimo kiropraktik.
So pa operacije, pri katerih moraš ekstra zaprosit za polno financiranje, ampak pri nujnih to odobrijo.
Jaz lahko belgijski sistem samo pohvalim.
Samo pri nas bi iz tega itak naredili masaker, ker vsi samo gledajo, kje bodo čim hitreje čim več nacuzali. To je tudi edini razlog, zakaj je bolje, da gre vse prek države.

Nisem še zasledila, da bi na Tedniku kdo cvilil da nima za zdravljenje zaradi neplačevanja dodatnega zavarovanja.

Mah, saj ne gre za to, da ne bi plačevali, samo 25€ je preveč. Doplačilo za pregled pri splošnem zdravniku je cca 70 centov do 1, 00€ v lekarni za antibiotike pa še cca 2€.
Tam enkrat na dve leti, če si relativno pri zdravju.

Mislim, da bi morala biti premija nižja in morali bi nuditi možnost različne izbire dodatnega zavarovanja. Tole je več ali manj zelo profitno zgolj za zavarovalnice.

New Report

Close