Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je kdo tu, ki je samo presno hrano?

A je kdo tu, ki je samo presno hrano?

A je kdo tu, ki je samo presno hrano, se pravi čisto nič kuhane (tudi ne kuhane zelenjave)?

Jeste večinoma sadnje/zelenjavo?

Jeste večinoma ogljikove hidrate/sladkorje?

Razmišljam, da bi prešla samo na nekuhano hrano. Samo ne vem, če to zdrži na dolgi rok, jem bolj OH …

Resno?

Greš na njivo se napaseš…

Ne rabiš elektrike za štedilnik, ni pranja posode in mazanja vode…

Počasi bomo vsi na tem ob taki draginji

Ampak jaz trdim, da so suhe klobase in pršut tudi presna hrana.

klobase in pršut, pa tudi fermentiran losos in druge ribe so presna hrana, samo to presnojedci ne uživajo.

Boljše je začeti kot vegan. Torej ne frugivor. Frugivor uživa pretežno sadje, malo zelenjave in semena- oreščke. Vendar je težko v začetku, zato je boljše, da pričneš kot vegan, ki lahko uživa tudi kuhano hrano. Predvsem so pomembne stročnice, ki imajo več beljakovin. Tako lahko uživaš tudi tofu, sojin sir, ki je zelo beljakovinski in ima tudi vse esencialne aminokisline. Seveda mora biri soja BIO-EKO. Če boš začela s presno se boš kmalu naveličala in polega tega ti bo zelo padla mišična masa, če ne boš zaužila dovolj aminokislin. Sam sem nekaj časa užival samo presno, da bi bolje razumel te ljudi, ampak sem kmalu prenehal, kar ne pomeni da bi tudi ti.  Torej predlagam ti, da se prej dobro poučiš, preštudiraš posamezna živila, koliko ima katera beljakovin in seveda tudi drugih snovi.

New Report

Close