Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je res tako koristen D3 Vitamin.

A je res tako koristen D3 Vitamin.

Tole je pa totalka mimo izjava, kar je ejjj napisal. Vitamin D se hrani v jetrih tako kot vsi maščobo topni vitamini, zato je človek že skozi evolucijo lahko normalno živel tudi v času pomanjkanja hrane. V naravi ga ne boš dobil več kot le za nekaj dni, v tabletkah pa lahko močno pretiravaš. To je res tako osnovna stvar, da lahko vsi vedli. Sej je dost stvari, ki so podprte z raziskavami, zato me ne bi čudilo, da se bodo še doktorji začeli kmalu basat s prehranskimi dopolnili. Tale prispevek ima nekaj resnih zdravstvenih razlag glede umetnega dodajanja vitamina D: http://www.zdravo-slovenija.com/new-blog/2017/3/14/vitamin-d-prodajanje-sonca-v-tabletah-ali-nuja

Ponavad je tko, da so najbolj glasni ravno tisti, ki so iz te stroke, pa lahko povem, da ti nobena medicinska fakulteta ne nuca kaj dosti, ker smo v zdravstvu v Sloveniji totalka v napačni smeri. Sem že dolgo nazaj diplomiral in vem, da je blo več kot 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prazne slame, kar se uporabnega znanja tiče, Ko te človek potrebuje mu ne rabiš filozofirat ker to zna itak vsak doktor danes. Samo, kaj ko je prihodnost v prehranskih dopolnilih, tak je trend, pa jih jejte. če hočte, bodo vsaj nekateri bogati na ta račun. Res pa nisem vedel, da je vitamin d živalskega izvora, no takih stari te pa ne učijo na medicinski fakulteti.

LP, Roman

Ali te ni sram dati link na tako šalabajzersko pripravljen članek? Avtorica niti oblikovanja članka ne obvlada, še manj osnovnih slovničnih pravil in taka naj bi pametovala nekaj o zdravju? Bilijon ljudi?? Kot je napisal Borat, vsak nesposobnež se že počuti poklicanega, da brska po spletu, vrže nekaj v google translate in objavi, naivneži in nevedneži pa nasedajo.

Jaz se pridružujem naravni pridobitvi vitamini D. Vedno boš telo samo sforsiru da ti dela, na zadnje boš pa ugotovu, da maš cel kup novih bolezni in podrt imunski sistem. Pametni bodo vedno hodili v naravo, neumni pa kupovali prehranska dopolnila. V življenju ni bližnjic do zdravja, če pa kdo ne verjame, pa naj jemlje tebletke, samo kot sem povadala, bo po nekaj letih spoznal resnico. Jaz sem jemala veliko vitamina D v preteklosti in poznam njegove učinke, tko da vem kaj pišem. Bolj kot se človek oddaljuje od narave, prej bo zbolel.

Vitamin D dobimo preko ocesnih zenic,mislim da je dovolj ze pol ure.

Ti kar glej v sonce in se cudi, zakaj imas okvarjene oci 🙁
Ne, ne dobimo ga prek ocesnih zenic in ne, prek zime ga ne dobimo in telo ga ne skladisci tako dolgo.


Hm, se vidi, kolk maš pojma. Itak da D3 ne “skladiščiš ” v telesu. Ne moreš ga poleti nabrati na zalogo za zimo. Če si ti v zimskem času lahko na soncu, ala ti vera. Jaz pač delam in sem od 8ih do 16ih na delovnem mestu.
torej..si si izmerila D3 v zimskem času? če nisi, pač povej in hvala lepa.
[/quote]

A tiste pol ure za malico, ki ti pripada sicer po zakonu, ko je sonce, zunaj, ne greš na zrak za vsaj 10 minut? Že to je zadostt, da greš na to sonce, če je. Aja, malico je treba noter pojest, pa mal počvekat…..
[/quote]

Trapa, govora je o zimskem pridobivanju. In ne bos verjela, obstajajo tudi ljudje ki ne morejo ven na polurni odmor. Ti v JU najbrz res lahko. Se ti vidi pomanjkane empatije. Ti je tud D3 ne more povrnit.


Hm, se vidi, kolk maš pojma. Itak da D3 ne “skladiščiš ” v telesu. Ne moreš ga poleti nabrati na zalogo za zimo. Če si ti v zimskem času lahko na soncu, ala ti vera. Jaz pač delam in sem od 8ih do 16ih na delovnem mestu.
torej..si si izmerila D3 v zimskem času? če nisi, pač povej in hvala lepa.
[/quote]

A tiste pol ure za malico, ki ti pripada sicer po zakonu, ko je sonce, zunaj, ne greš na zrak za vsaj 10 minut? Že to je zadostt, da greš na to sonce, če je. Aja, malico je treba noter pojest, pa mal počvekat…..
[/quote]

nismo vsi na občini ali upravni enoti v službi, ko se lahko greš med malco za dve uri šetat po mestu, pa kavice gor dol, levo desno.

New Report

Close