Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a lahko babica in dedek zahtevata stik z vnukom ali vnukico?

a lahko babica in dedek zahtevata stik z vnukom ali vnukico?

Preberi si Breeze, za sabo, kaj pišeš; odločno svetujem!

Če imaš ti slabe izkušnje z moževo mamo, ti še ni treba grozit s trupli in ne vem čem.

Moja mami je bila skregana s svojo mami, in moj oče s svojim enim bratom. meni sta skoz govorila: to so odrasle zadeve, to so še vedno tvoja babi in tvoj stric, in če želiš, jih lahko obiskuješ kadarkoli kolikor hočeš! iN sem obiskovala normalno in babi in strica. Brez težav, ko in če mi je kdo kaj rekel čez starše sem samo rekla: to je za odrasle, sami se zmenite.

In tak način se mi zdi najbolj ustrezen, in ga tudi naprej svetujem vam. Če ste se vi skregali ne rabi zaradi tega otrok biti prikrajšan za babico. To je stvar odraslih! potem se čudite zakaj toliko stravmatiziranih otrok hodi po svetu![/quote]

Tvoja starša sta reagirala zelo odraslo, res vse pohvale, žal pa v večini primerov ni tako in tudi sama sem med njimi…žal… do svoje tretje nosečnosti nisem imela stikov z mamino družino in mi je res žal za vsem praktično pri svojih 30+ ne poznam velike večine svoje žlahte. Verjamem pa, da je bilo tudi mojim staršem zelo hudo zaradi stvari, zaradi katerih so stike prekinili…

Preberi si Breeze, za sabo, kaj pišeš; odločno svetujem!

Če imaš ti slabe izkušnje z moževo mamo, ti še ni treba grozit s trupli in ne vem čem.

Moja mami je bila skregana s svojo mami, in moj oče s svojim enim bratom. meni sta skoz govorila: to so odrasle zadeve, to so še vedno tvoja babi in tvoj stric, in če želiš, jih lahko obiskuješ kadarkoli kolikor hočeš! iN sem obiskovala normalno in babi in strica. Brez težav, ko in če mi je kdo kaj rekel čez starše sem samo rekla: to je za odrasle, sami se zmenite.

In tak način se mi zdi najbolj ustrezen, in ga tudi naprej svetujem vam. Če ste se vi skregali ne rabi zaradi tega otrok biti prikrajšan za babico. To je stvar odraslih! potem se čudite zakaj toliko stravmatiziranih otrok hodi po svetu![/quote]

Hvala bogu za tako pametne starše.

Tudi jaz tašče ravno ne ljubim, kar pa ne pomeni, da je otroci nimajo zelo radi.
Rekla sem jim enako kot tebi tvoji starši – če se midve z babico ne razumeva, je to samo najina stvar, ona ima vas rada in vi njo, zato uživajte skupaj.
In uživajo, vso pravico imajo eni in drugi do tega.

Preberi si Breeze, za sabo, kaj pišeš; odločno svetujem!

Če imaš ti slabe izkušnje z moževo mamo, ti še ni treba grozit s trupli in ne vem čem.

Moja mami je bila skregana s svojo mami, in moj oče s svojim enim bratom. meni sta skoz govorila: to so odrasle zadeve, to so še vedno tvoja babi in tvoj stric, in če želiš, jih lahko obiskuješ kadarkoli kolikor hočeš! iN sem obiskovala normalno in babi in strica. Brez težav, ko in če mi je kdo kaj rekel čez starše sem samo rekla: to je za odrasle, sami se zmenite.

In tak način se mi zdi najbolj ustrezen, in ga tudi naprej svetujem vam. Če ste se vi skregali ne rabi zaradi tega otrok biti prikrajšan za babico. To je stvar odraslih! potem se čudite zakaj toliko stravmatiziranih otrok hodi po svetu![/quote]

Hvala bogu za tako pametne starše.

Tudi jaz tašče ravno ne ljubim, kar pa ne pomeni, da je otroci nimajo zelo radi.
Rekla sem jim enako kot tebi tvoji starši – če se midve z babico ne razumeva, je to samo najina stvar, ona ima vas rada in vi njo, zato uživajte skupaj.
In uživajo, vso pravico imajo eni in drugi do tega.[/quote]

SAmo tukaj si imela zdrav odnos obojih odraslih. Če pa se babice in dedki preko vnukov (starih do 10 let) pogovarjajo oz. sramotijo starše, potem je pa to že tudi drugi aspekt. Pa tudi taki so… na žalost

New Report

Close