Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A lahko svetovalka takole obravnava nekoga?

A lahko svetovalka takole obravnava nekoga?

Verjetno še sedaj ne delaš in izkoriščaš moža!!!?

Verjetno še sedaj ne delaš in izkoriščaš moža!!!?
[/quote]

Mož jo je dal že zdavnaj na čevelj…

Joj, 30 je stara, pa samo honorarno je delala. Groza, no! Pa saj danes skoraj vsak študira do 30. leta, potem pa še honorarno dela, pa s.p. pogodbe pa kaj vem kaki šit vse doleti danes mlade. Zresnijo naj se, ja. Pri 30 glih mislijo na penzijo, če niti služb ni. Pa najboljše da grejo delat karkoli, samo da zavod opravičuje svoj obstoj. Pa tista usposabljanja s katerimi težijo in hodi folk z zavoda delat po 3 mesece 8 ur na dan k izkoriščevalcem za 400 evrov na mesec, na koncu jih pa niti ne zaposlijo. Ampak one to prodajajo kot suho zlato. Waw 400 evrov, pa niti polni socialni prispevki niso plačani, to njim še za položnice ni. Mislim, saj je res, da če nimaš, si v stiski, brez službe, da vsak evro pride prav. Je res. Ampak ni je večje sramote kot ponižat človeka s tem, da nima pravice delat tisto, za kar je usposobljen in še več, da ni za svoje delo pošteno plačan. To je najhujše in to bolj boli kot če si lačen in brez službe. To ubije vsako moralo v človeku. Ampak delavke na zavodu ne razumejo, da nekdo, ki ima morda višjo izobrazbo kot one, pa ne more it delat kot čistilka recimo. sploh take, ki svetijo po teh zavodih že sto let in so pred penzijo. Tem ni jasno v kakšnem svetu danes živimo. Če že pa upam, da vsaj na črno!
[/quote]

No, razpisali ste se pa.

No bom odgovorila lepo po vrsti, ker sem temo že začela.

Tisti, ki pravite da je kolegica lena. Jaz je ne sodim, ker vem da se trudi in pošilja vloge. Ne vem ali ima tako nesrečo ali kaj, ker je že šla na veliko teh predavanj kjer so ji tudi pregledali vloge tako da z njimi ni nič narobe, ampak ona dobi od 50 vlog, ki jih pošlje, ponavadi 3-4 zavrnitve, morda 1 intervju, ostalo je pa tema kakor mi ponavadi potoži.
Tako da ali je lena presodite sami.

Svetovalka jo pa pošilja na te delavnice, ki se jih tudi pridno udeležuje, ampak saj od teh tako ni koristi.

Vem da je svetovalko že povprašala ali ima ona kaj več informacij o delovnih mestih kamor bi jo lahko napotila pa ji je nesramno povedala da naj ne čaka da ji zavod išče delo da tam ni nobene službe več kot pa na razpisih. TOREJ, po moje se trudi, ne?

Pa nisem rekla da noče iti delat v kuhinjo, saj je svetovalka niti tja ne napoti! Če bi jo pa, pa tudi vprašanje, če bi jo vzeli, ker tja napotujejo tudi mlade punce in bi verjetno izvisela. Ampak saj pravim, ko bi jo VSAJ napotili.

V prodaji, npr. V tušu in ostalih trgovinah je tudi niso hoteli ker nima izkušenj iz prodaje, torej a naj potem še sili v prodajo?

Ko pravite, da naj poprime za katerikoli delo, a tudi če ji bodo za to plačali 400 eur? Talo kot tale gospod, ki ga citiram omenja. Toliko so ji nazadnje ponudili, da bi hrvatom prodajala turistično ponudbo v neki agenciji za 3 mesece.

Ja kako pa naj s tem pokrije položnice?!

No, malo smo zašli, ker poanta moje teme je bila, kako se je tale svetovalka obnašala do nje zaradi njenega glasu in sem samo hotela slišat kaj bi lahko naredila v tem primeru. Vse drugo na stran, obnašanje ni bilo na mestu.


No lepo prosim, nisem rekla da kolegico preživljajo starši. Je poročena in živi na svojem
[/quote]
Ja, starši je niso naučili delat! Ker je tega navajena, jo sedaj vzdržuje dedc.

No, razpisali ste se pa.

No bom odgovorila lepo po vrsti, ker sem temo že začela.

Tisti, ki pravite da je kolegica lena. Jaz je ne sodim, ker vem da se trudi in pošilja vloge. Ne vem ali ima tako nesrečo ali kaj, ker je že šla na veliko teh predavanj kjer so ji tudi pregledali vloge tako da z njimi ni nič narobe, ampak ona dobi od 50 vlog, ki jih pošlje, ponavadi 3-4 zavrnitve, morda 1 intervju, ostalo je pa tema kakor mi ponavadi potoži.
Tako da ali je lena presodite sami.

Svetovalka jo pa pošilja na te delavnice, ki se jih tudi pridno udeležuje, ampak saj od teh tako ni koristi.

Vem da je svetovalko že povprašala ali ima ona kaj več informacij o delovnih mestih kamor bi jo lahko napotila pa ji je nesramno povedala da naj ne čaka da ji zavod išče delo da tam ni nobene službe več kot pa na razpisih. TOREJ, po moje se trudi, ne?

Pa nisem rekla da noče iti delat v kuhinjo, saj je svetovalka niti tja ne napoti! Če bi jo pa, pa tudi vprašanje, če bi jo vzeli, ker tja napotujejo tudi mlade punce in bi verjetno izvisela. Ampak saj pravim, ko bi jo VSAJ napotili.

V prodaji, npr. V tušu in ostalih trgovinah je tudi niso hoteli ker nima izkušenj iz prodaje, torej a naj potem še sili v prodajo?

Ko pravite, da naj poprime za katerikoli delo, a tudi če ji bodo za to plačali 400 eur? Talo kot tale gospod, ki ga citiram omenja. Toliko so ji nazadnje ponudili, da bi hrvatom prodajala turistično ponudbo v neki agenciji za 3 mesece.

Ja kako pa naj s tem pokrije položnice?!

No, malo smo zašli, ker poanta moje teme je bila, kako se je tale svetovalka obnašala do nje zaradi njenega glasu in sem samo hotela slišat kaj bi lahko naredila v tem primeru. Vse drugo na stran, obnašanje ni bilo na mestu.
[/quote]

Glej kako koga sedaj zagovarjaš, sebe? Kako jih pa drugi?
Nekaj tu ne štima. Sploh pa ne s 4* evri.

Glej kako koga sedaj zagovarjaš, sebe? Kako jih pa drugi?
Nekaj tu ne štima. Sploh pa ne s 4* evri.
[/quote]

Res ne razumem kaj si želela povedat? Ne zagovarjam pa nikogar

No, razpisali ste se pa.

No bom odgovorila lepo po vrsti, ker sem temo že začela.

Tisti, ki pravite da je kolegica lena. Jaz je ne sodim, ker vem da se trudi in pošilja vloge. Ne vem ali ima tako nesrečo ali kaj, ker je že šla na veliko teh predavanj kjer so ji tudi pregledali vloge tako da z njimi ni nič narobe, ampak ona dobi od 50 vlog, ki jih pošlje, ponavadi 3-4 zavrnitve, morda 1 intervju, ostalo je pa tema kakor mi ponavadi potoži.
Tako da ali je lena presodite sami.

Svetovalka jo pa pošilja na te delavnice, ki se jih tudi pridno udeležuje, ampak saj od teh tako ni koristi.

Vem da je svetovalko že povprašala ali ima ona kaj več informacij o delovnih mestih kamor bi jo lahko napotila pa ji je nesramno povedala da naj ne čaka da ji zavod išče delo da tam ni nobene službe več kot pa na razpisih. TOREJ, po moje se trudi, ne?

Pa nisem rekla da noče iti delat v kuhinjo, saj je svetovalka niti tja ne napoti! Če bi jo pa, pa tudi vprašanje, če bi jo vzeli, ker tja napotujejo tudi mlade punce in bi verjetno izvisela. Ampak saj pravim, ko bi jo VSAJ napotili.

V prodaji, npr. V tušu in ostalih trgovinah je tudi niso hoteli ker nima izkušenj iz prodaje, torej a naj potem še sili v prodajo?

Ko pravite, da naj poprime za katerikoli delo, a tudi če ji bodo za to plačali 400 eur? Talo kot tale gospod, ki ga citiram omenja. Toliko so ji nazadnje ponudili, da bi hrvatom prodajala turistično ponudbo v neki agenciji za 3 mesece.

Ja kako pa naj s tem pokrije položnice?!

No, malo smo zašli, ker poanta moje teme je bila, kako se je tale svetovalka obnašala do nje zaradi njenega glasu in sem samo hotela slišat kaj bi lahko naredila v tem primeru. Vse drugo na stran, obnašanje ni bilo na mestu.
[/quote]

Ne zgovarjaj jo, da je ne vzamejo za pomivalko, ker je toliko stara!!! Lažeš! Sem bila 50+ pa sem dobila delo kot pomivalka! Pa imam tudi V. stopnjo izobrazbe! Mene bi bilo pa sram, da bi samo čakala, da me nekdo preživlja! Pa nobenkrat mi ni zavod uredil in našel dela… velikokrat sem šla od vrat do vrat…Pa še s zelo hudo kronično boleznijo sem bila! Res sem delala samo par mesecev, ker me je zdravje zj…

Kar pa se trgovin tiče. Tako iščejo prodajalke, da joj. Samo tam bo pa treba tudi kak vikend delat, a ne? Jager, Mercator, Tuš…vsi iščejo!!!! Samo voljo do dela je treba imet!

Pa kje si videla kakšno plačo 400 €? Delovno usposabljanje je 3 € na uro. Vendar to ne more trajat več kot 3 mesece! Dobi prevoz, plačano usposabljanje in delodajalec da malico…ne vem, kaj se ima za bunit.

Aha, zakaj je bila svetovalka takšna? Ker jo hudičevo dobro pozna in ve, kako se izogiba dela….

No, razpisali ste se pa.

No bom odgovorila lepo po vrsti, ker sem temo že začela.

Tisti, ki pravite da je kolegica lena. Jaz je ne sodim, ker vem da se trudi in pošilja vloge. Ne vem ali ima tako nesrečo ali kaj, ker je že šla na veliko teh predavanj kjer so ji tudi pregledali vloge tako da z njimi ni nič narobe, ampak ona dobi od 50 vlog, ki jih pošlje, ponavadi 3-4 zavrnitve, morda 1 intervju, ostalo je pa tema kakor mi ponavadi potoži.
Tako da ali je lena presodite sami.

Svetovalka jo pa pošilja na te delavnice, ki se jih tudi pridno udeležuje, ampak saj od teh tako ni koristi.

Vem da je svetovalko že povprašala ali ima ona kaj več informacij o delovnih mestih kamor bi jo lahko napotila pa ji je nesramno povedala da naj ne čaka da ji zavod išče delo da tam ni nobene službe več kot pa na razpisih. TOREJ, po moje se trudi, ne?

Pa nisem rekla da noče iti delat v kuhinjo, saj je svetovalka niti tja ne napoti! Če bi jo pa, pa tudi vprašanje, če bi jo vzeli, ker tja napotujejo tudi mlade punce in bi verjetno izvisela. Ampak saj pravim, ko bi jo VSAJ napotili.

V prodaji, npr. V tušu in ostalih trgovinah je tudi niso hoteli ker nima izkušenj iz prodaje, torej a naj potem še sili v prodajo?

Ko pravite, da naj poprime za katerikoli delo, a tudi če ji bodo za to plačali 400 eur? Talo kot tale gospod, ki ga citiram omenja. Toliko so ji nazadnje ponudili, da bi hrvatom prodajala turistično ponudbo v neki agenciji za 3 mesece.

Ja kako pa naj s tem pokrije položnice?!

No, malo smo zašli, ker poanta moje teme je bila, kako se je tale svetovalka obnašala do nje zaradi njenega glasu in sem samo hotela slišat kaj bi lahko naredila v tem primeru. Vse drugo na stran, obnašanje ni bilo na mestu.
[/quote]

To je to, kar sem že napisala :

Pa še to : tvoja prijateljica je že zamudila čas, ko se iz šolanja spustiš v delovno razmerje.In v praktično delo.
To so leta od 16.naprej , oziroma takoj po osemnajstem, devetnajstem letu.Ko se še učiš, ko ti izkušeni radi dajejo napotke in te usmerjajo, če ga kje pokronaš.
Pri tridesetih moraš pa že marsikaj obvladati.Če ne – potem izpadeš butasto in neuko.
In če sediš doma – potem se ne brusiš ne ob delu , ne ob ljudeh in odnosih .Kar pa je močno potrebno, da obstaneš na trgu dela.
Sama priznaš, da prijateljica nima ne vem koliko prakse v delu – kako naj si kdorkoli potem pomaga z njo, če mora opravljati svoje delo, potem naj pa še njo uči.
Učiš rade volje enega osemnajstletnika .
Tridesetletnik mora pa že znati.Vse to, kar znajo ta stari in še vse novitete.

Ker je delala samo malo, nikjer nima prakse.Zdaj se ne zna obrnit in ima težave…

Ker tiste dečve, ki znajo poprijeti za delo in so pridne, dobijo službo in ne hodijo k svetovalkam…

V tem je največji problem tvoje prijateljice.

Ne zgovarjaj jo, da je ne vzamejo za pomivalko, ker je toliko stara!!! Lažeš! Sem bila 50+ pa sem dobila delo kot pomivalka! Pa imam tudi V. stopnjo izobrazbe! Mene bi bilo pa sram, da bi samo čakala, da me nekdo preživlja! Pa nobenkrat mi ni zavod uredil in našel dela… velikokrat sem šla od vrat do vrat…Pa še s zelo hudo kronično boleznijo sem bila! Res sem delala samo par mesecev, ker me je zdravje zj…

Kar pa se trgovin tiče. Tako iščejo prodajalke, da joj. Samo tam bo pa treba tudi kak vikend delat, a ne? Jager, Mercator, Tuš…vsi iščejo!!!! Samo voljo do dela je treba imet!

Pa kje si videla kakšno plačo 400 €? Delovno usposabljanje je 3 € na uro. Vendar to ne more trajat več kot 3 mesece! Dobi prevoz, plačano usposabljanje in delodajalec da malico…ne vem, kaj se ima za bunit.

Aha, zakaj je bila svetovalka takšna? Ker jo hudičevo dobro pozna in ve, kako se izogiba dela….
[/quote]

Bo kar držalo…

Res ne razumem kaj si želela povedat? Ne zagovarjam pa nikogar
[/quote]

Koga zagovarjaš, če ne sebe? In koliko je po zakonu minimalna plača? Predno tistih 4* omenjaš. Potem se mogoče spet ustavimo pri tvojem ‘mislim’ v izvirnem postu.

Koga zagovarjaš, če ne sebe? In koliko je po zakonu minimalna plača? Predno tistih 4* omenjaš. Potem se mogoče spet ustavimo pri tvojem ‘mislim’ v izvirnem postu.
[/quote]
Samo ti “Hvala za tole” si se pa očitno zelooo prepoznala v uvodnem zapisu. Se kar pomirit ne moreš in še kar pisariš na to temo. ahahah

Naj ne hodi več k svetovalki?

En nasvet glede glasu: zdravnika naj prosi za zdravilo v obliki navadnega inhalatorja. Zdravila v obliki kapsul, ki jih vdihneš s pripomočkom, poškodujejo glasilke, če ne popiješ vode čez. Menja naj obliko zdravila ali vsaj pije po inhalacijah. Iz izkušenj.

New Report

Close