Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek A ne bi blo Primorcem boljše, če bi se priklopli Italiji?

A ne bi blo Primorcem boljše, če bi se priklopli Italiji?

Spet nimaš blage veze. Ne moreš italjanskih komunistov primerjat z našimi lol. A se zavedaš da italijančki še kakšnih 10 let po osamosvojitvi Slovenije niso šli čez mejo ker so se bali našega komunizma?
[/quote]

Pojma nimaš, primitivec zabit. Italijani so masovno hodili na dopust v SFRJ. Tako kot Nemci in še pol Evrope.
[/quote]

Ti boš mene učilo ja. Jaz sem vsak dan v stiku z Italijani in jih poznam kot Slovence. 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Italijanov iz Veneta še danes ni blo nikoli v Sloveniji, polovica jih niti ne ve a je tam Slovakia al Slovenia. Tok pomembni smo za njih.

Pojma nimaš, primitivec zabit. Italijani so masovno hodili na dopust v SFRJ. Tako kot Nemci in še pol Evrope.
[/quote]

Ti boš mene učilo ja. Jaz sem vsak dan v stiku z Italijani in jih poznam kot Slovence. 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Italijanov iz Veneta še danes ni blo nikoli v Sloveniji, polovica jih niti ne ve a je tam Slovakia al Slovenia. Tok pomembni smo za njih.
[/quote]

Koliko Slovencev in Koroške, Prekmurja, Bele krajine pa je že bilo v Italiji?

Ker Sloveniji pod Nemčijo je bilo veliko lažje ane? Nemci ko so vozili slovence v aušvic je bilo pa kul? Časi fašizma in nacizma so mimo. Veš kok let je to že nazaj? Smo leta 2017 in ne 1926.
[/quote]

A misliš, da zdaj pa bi nas Italijani imeli radi, ali kaj? Zanje bi še vedno bili schiavi (ščavi) – sužnji, manjvredni ljudje.
[/quote]

Komunistična propaganda. Kaj smo bili pa za naciste?

Še enkrat ti ponovim, ti časi so davno že mimo. V tistem času so se pa itak vsi dajali med seboj.

Ti boš mene učilo ja. Jaz sem vsak dan v stiku z Italijani in jih poznam kot Slovence. 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Italijanov iz Veneta še danes ni blo nikoli v Sloveniji, polovica jih niti ne ve a je tam Slovakia al Slovenia. Tok pomembni smo za njih.
[/quote]

Koliko Slovencev in Koroške, Prekmurja, Bele krajine pa je že bilo v Italiji?
[/quote]

Najmanj polovica.

Koliko Slovencev in Koroške, Prekmurja, Bele krajine pa je že bilo v Italiji?
[/quote]

Najmanj polovica.
[/quote]

https://www.youtube.com/watch?v=NRzzDVpyHc8

Avtor, ali se delaš norca sam iz sebe ali se norčuješ iz nas?

In ostali, ki odgovarjate, me tudi presenečate. Ali ste res tako nerazgledani, kar se zgodovine tiče? Koliko let imate? Niste imeli zgodovine pri pouku?
Ali res pozabljate, kako je bilo? Vam dedki in babice niso nič povedali, o tem, kako se je zatiralo Slovence pod Italijo? Ali ste pozabili, da se ni smelo govoriti slovensko v javnosti? Ste morda pozabili, da smo bili zanje le “žlavi”, kar pomeni schiavo – suženj. Slovenci smo bili zanje to, kar so bili v ZDA črnci za Američane. Nad nami so izvrševali genocid!
Imam dve babici. Ena z notranjskega konca, druga Primorka. Obe sta pod okupacijo Italije, še kot otroka končali v koncentracijskem taborišču. Eno so Italijani poslali desetletno v Auschwitch, skupaj z mamo. Kaj je bil razlog? Živela je na vasi Cesta pri Vipavi, kjer so se domačini uprli fašistom in baje zažgali en Italijanski tank. Italijani so za kazen požgali vse hiše v vasi, ženske in otroke pa poslali z vlakom “na lepše po vašem mnenju”.
Druga babica je imela komaj štiri leta, ko je skupaj z mamo končala na Rabu. Tam so morali živeti takorekoč pod milim nebom, pod šotori. Babica se spominja, kako je tam zgubila svojo prijateljico iz otroštva, saj je umrla ” od tako lepih počitnic”, kot je rekel Berlusconi.
Srečo sta imeli, da sta preživeli, saj se od tam ne bi vrnili živi. In ne pozabite, da so tile, po vaše ” kulturni ljudje” tja pošiljali otroke.

Ker Sloveniji pod Nemčijo je bilo veliko lažje ane? Nemci ko so vozili slovence v aušvic je bilo pa kul? Časi fašizma in nacizma so mimo. Veš kok let je to že nazaj? Smo leta 2017 in ne 1926.
[/quote]
Kaj se sedaj sračiš?? Saj ona ne trdi, da je bilo Slovencem pod Nemško okupacijo kaj bolje. Si falil temo???
Tukaj je govora o Italijanski okupaciji. Zavedat pa se moraš, da sta Italija ( Mussolini) in Nemčija ( Hitler) takrat sodelovali in Slovane hotele kolonizirat, ustvarit svoje kolonije na Balkanu. Mi bi jim bili potem sužnji, delovna sila, ki bi jo izkoriščali za marsikaj.
V Auschvitz so pošiljali tudi Italijani Primorce, kar pomeni da sta Italija in Nemčija kar dobro sodelovali skupaj in organizirali genocid nad nami. Na Slovencih so tam izvajali poskuse ( Mengele) in jih imeli za zastonj delovno silo. Delal si, dokler se nisi od lakote shiral in umrl. Potem so na tvoje mesto dali novega slovančka.

Spet nimaš blage veze. Ne moreš italjanskih komunistov primerjat z našimi lol. A se zavedaš da italijančki še kakšnih 10 let po osamosvojitvi Slovenije niso šli čez mejo ker so se bali našega komunizma?
[/quote]
Živim ob meji in ti tega meni ne boš nakladal, da niso upali k nam. Od nekdaj so hodili, če drugega ne na večerje in tankat avtomobile. Ne zavajaj ljudi.

Tudi danes ne gre našim zamejcem nič kaj dosti bolje. No, priznati pa je tudi treba, da je mati domovina čedalje slabša mačeha. Tudi to je res.

https://www.delo.si/svet/sosescina/v-kanalski-dolini-ostajajo-brez-pouka-slovenscine.html

Tisti, ki postavi tako blesavo vprašanje, mora bit res en velik bedak!

Se strinjam z napisanim. Pokojna mama mi je večkrat pripovedovala, kako so trpeli pod Italijo. Hodila je v italijansko šolo, kjer jo je učiteljica pretepla do krvi. Slovenskih otrok niso marali. Bila je diktatura, trpljenje, visoki davki, bilo je “per krepar”.
A veš, da je bila moja mama doma iz Ceste pri Ajdovščini? Leta 1944, ko so Nemci zažgali vas Cesto je ušla izpod strelov in se s tem rešila, da je niso odpeljali v koncentracijsko taborišče. Moj stari tata je umrl v Dachau.
Tudi jaz sem rojena na cesta, torej sem “Cejstnarka”.

VERJETNO sdsOVEC.

Ko bi le bilo tako enostavno. Imamo na tone blesarij izpod rok cistokrvnih nesdsovcev, pa vas kar ne motijo nic.

Izgleda, da tole temo pišejo sami dojenčki.
Kako žalostno, da imamo mladino na tako nizkem intelektualnem nivoju.


Nobena Primorka in hkrati Slovenka, ki se je kadarkoli pogovarjala s svojimi predniki, gotovo nebi živela v taki nevednosti. 26 let pod fašizmom je vsem Primorcem zadoščalo za jasno sliko 🙁


Nobena Primorka in hkrati Slovenka, ki se je kadarkoli pogovarjala s svojimi predniki, gotovo nebi živela v taki nevednosti. 26 let pod fašizmom je vsem Primorcem zadoščalo za jasno sliko 🙁
[/quote]
Moja mama je Primorka in to lahko potrdi.

Se
San Marino,
Vatikan,
Jug Svice,
So tudi kjer je Italija.

Italija je geografska regija.

Ene drzave kot Piemont, Lombardija, Bivsa Papeska drzava, Bivsko kraljestvo obeh Sicilij, in se druge mase drzave so se zdruziji v eno drzavo, united Italija..
Ce ne poznate zgodovine. Niso pa vse,..san Marino, Vatikan, Jug Svice, Malta..
Niso pod Italijanski potni list.

Primorska je pa bila po drugi svetovni vojni:
Drzava Svobodno Trzasko ozemlje. Free Territory of Trieste ,
in ni bila ne pod Italijanski pasus in ne pod Jugoslovanski ampka svoja drzava..do 70tih mislim da..

med štajerci se širjo ideje, d bi se del priklopu Avstriji mende….

Dosti rajši Italija, kot pa rinit v tisto komunistično jugovino. Smo na primorskem in moja nona ni nič trpela pod Italijo. Še delala je v Italiji in pravila je da ji je bilo dosti boljše tam kot pri nas. isto njena sestra, ki se je preselila še tja. Sploh pa bi se pomoje lahko vsemu temu trpljenu lepo izognili če bi se že prej lepo asimilirali, kot pa nekaj vstrajat na svojem na tako majhnem ozemlju. Ampak saj zastopim, drugi časi, drugi ljudje. Ampak stavim, da če bi imeli vpogled v prihodnost, pač kaj jih čaka pod tisto jugovino, se nobeden nebi upiral.

New Report

Close