Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A razumete Predinove pesmi?

A razumete Predinove pesmi?


Ce preberes njegovo knjigo ti postane veliko pesmi razumljivih. Ta je zmagovalna, govori o obrezanih in neobrezanih.

Generacija, roj.takrat ni imela več možnosti, imeti se čimbolj fajn.
Edino za to je šlo v prvem mojem citiranju tebe. Ker nisi iz te generacije, imetisefajn! Si zamudil vlak! Zmotilo je to, da si to generacijo pripisal napačni, kasnejši.

Drugi del je mišljen na splošno, na temo, ne replika tebi.
[/quote]

moja generacija se je imela fajn brez njega, nihče ga ni maral, vedno se je imel za nekaj več, prepotenten do amena, fej in fuj!

Meni niso vsi njegovi komadi všeč, ampak naredit nekaj tako unikatnega, na banalno stvar kot je pražen krompir, je pa meni fenomenalno. Besedilo in muzika, vse štima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Glede na to, da se notri najdejo fraze, tudi širše znane, ne bo ravno držalo, a ne? Ampak za razumevanje takih besedil moraš imeti malo širine. Če so ti gate samo gate, svinčnik pa samo svinčnik, ZP ni zate.

ko slišim to, me spominja na tiste moške, ki so po Abrahamu postali obsedeni s tem, da dokažejo, da so še vedno mladi 🙂

Bolj star, bolj nor!
Bungee, rafting, judo in skiro.
S črno mušketirsko bradico.
S pipo in zelenimi lasmi.
Jakna, čopek, rutka in motor.

Prihaja strašna kriza srednjih let.
Upor zatiranih strasti.
To bo kraljica mojih pubertet.
Znanilka novih radosti.
Zdaj me bo treba z rokavicami poslušat in me razumet.
Bo treba za moj novi jaz z občutkom, nežno poskrbet.
Bo treba zavihat rokave in pljunit v dlani.

Bolj star, bolj nor!
Bungee, rafting, judo in skiro.
S črno mušketirsko bradico.
S pipo in zelenimi lasmi.
Jakna, čopek, rutka in motor.

Naenkrat bom postal bolj mafija,
bolj zakon, skratka za požret.
Imel bom novo razumevanje
za modo in za jazz balet.
Bo treba za moj novi jaz z občutkom, nežno poskrbet.
Bo treba zavihat rokave in pljunit v dlani.
Bo treba z dudico v usta, s pižamo v smeti!
Uhane na jezik, na popek in v nos!
Tatooje na ramo in v Indijo bos!

https://www.youtube.com/watch?v=6848c9HuoGM

še bolj pa v tej izvedbi:
https://www.youtube.com/watch?v=73Rg5hKmP8g

Obozujem njegove komade!

Taka besedila lahko razumejo taki, ki so v času poslušanja “zadeti” s kakšno substanco.

Trezen človek nikakor.

Taka besedila lahko razumejo taki, ki so v času poslušanja “zadeti” s kakšno substanco.

Trezen človek nikakor.
[/quote]
Takih besedil ne razumejo samo taki, ki jih niti zadeti ne bi razumeli.
Alkoholiki nikakor.

Kdo jih ne bi, sej so čist enostavna.

Črna levinja na brisači leži….pač občuduje seksi babo na plaži

Lidija pri vojakih…ta je po resnični Lidiji, ki je služila JLA

Dva svinčnika v nos…enostavno, angleški dezerterjii so si nekoč tlačili svinčnike v nos in dajali gate na glavo, da so glumili, da so glupi

Kdo je tebe praslovan plavati učil…prispodoba našega mita, da smo prišli iz Rusije

Predin, Kreslin, Lovšin, Mlakar, Smolar – najboljši na naši glasbeni sceni. Vsak študentski žur, vsako prepevanje ob tabornem ognju, vsa druženja…, so vedno prej in še danes z njihovimi pesmimi. Koncerti Zorana Predina so zakon, pa ne samo zaradi pesmi, temveč tudi zaradi skečov, ki jih pripoveduje. Razumljen ali ne, priljubljen ali zasovražen… Zame je super.

Pa večino njih se da razumet, kakšno si pa malo po svoje.. nima veze, saj noben ne bo zvedel hehe..

glavno, da razumem tisoč drugih pesmi, njegovih niti ne bi hotela razumeti 🙂

New Report

Close