Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A še kdo čisto nič ne pogreša lokalov?

A še kdo čisto nič ne pogreša lokalov?

Čisto nič ne pogrešam lokalov. Če bi bili od mene odvisni, bi propadli vsi, brez vladnih ukrepov. :))

Oh, ja. Glavno, da je detektor političnih usmeritev vedno vklopljen.
To je za nekatere kot zrak. Brez tega jim živeti ni.

Saj greš lahko na Krim ali lipoglav z nekom na eno easy turo, pa razmišlate, se pogovarjate, če že čutiš potrebo ali pa en walk za Savo ali pa kjerkoli že pač, nikjer ni zapovedano, da moraš posedati v lokalu in blebetati.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Nič odpirat, vse zapret. Še posebej oštarije za kvazi elito in jaro gospodo. Naj si kuhajo doma, če znajo, al pa pocrkajo. Fast fudi itak zapret, zdravje je zdravje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Vidis, jaz sem se vcasih hodila ucit ali pisat seminarske v lokal.

Pa tudi pred korono recimo, sem sla v center kaj po opravkih in potem na kavo, vcasih zjutraj, ko so odpurali lokale, ko si videl zaspane tutiste, kako iscejo kavo in zajtrk ali pa hitijo s kovcki, da ujamejo orevoz za naprej, ti pa v miru sedis in srkas kavo in uzivas dan.
Ali pa ze dopoldanski vrvez, vse polno, vsi delajo in hitijo, ti se pa v miru vsedes na vrt lokala, sam s svojimi mislimi in uzivas…

Nisem neka huda obiskovalka kaficev, a tudi med vsemi temi motilci najdem svoj odklop in mir.
Enako uzivam v kavi doma, fotelj na terasi, noge na tabure, se zleknem in nastavim soncu…
[/quote]
Ohranjam nick zaradi sledljivosti :). Jaz nimam take koncentracije, da bi lahko v miru brala ali pa celo studirala v gneci. Opazovanje okolice legere si pa lahko le na dopustih omislim sicer je vedno tempo zivljenskih obveznosti.

S prijatelji se najraje dobivamo v lokalu. Je bolj prijetno in sprosceno, kot doma. Pivce na soncku, jutranja kavica , nedeljsko kosilo, to je za nas velik del druzabnega zivljenja. Verjamem , da zahojenci so pa samozadostni zapeckarji.

Niti nočem vedeti, v kakšnih razmerah živiš, da je v lokalu bolj prijetno in sproščeno kot doma…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Nič odpirat, vse zapret. Še posebej oštarije za kvazi elito in jaro gospodo. Naj si kuhajo doma, če znajo, al pa pocrkajo. Fast fudi itak zapret, zdravje je zdravje.
[/quote]
Tako, pa šolske piskre obvezno ukinit, da se babe naučijo kuhat!!!!😁

Ne pogrešam lokalov in restavracij preveč, tudi ni bilo fer od njih, ampak te beznice, ki so samo za alkoholike pa naj za stalno zaprejo, ker je folk pač retardiran.

Vsak ima svoje, jaz postam, ti preprodajaš heroin za znano levičarsko tolpo.
[/quote]
Ha ha … Zdej pa to desetkrat ponovi, da boš začel verjeti, kako je to živa resnica.
Lupči, v življenju še nisem videla heroina, razen na TV.
Zdej pa udari še po RTV, ko si glih v elementu.


Ha ha … Zdej pa to desetkrat ponovi, da boš začel verjeti, kako je to živa resnica.
Lupči, v življenju še nisem videla heroina, razen na TV.
Zdej pa udari še po RTV, ko si glih v elementu.
[/quote]

Saj to vsak diler reče, ko ga policija začopati, nihče ni nikoli niti videl heroina, vsi ‘prvič’ vidijo svoj poln prtljažnik. :))))))))))))))))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ampak to samo zato, ker ne pijem več nič alkohola, v gostilne pa ne hodim že celo desetletje, oz. od kar sem poročen – ja, saj se ve zakaj ni več gostilne. 😛 Pogrešam je pa čisto nič.

Me pa jezi, da so zaprte. Predvsem ne morem razumeti, zakaj je problem, če odprejo gostilno, prestavijo mize na … magari 3 metre razdalje, se za eno mizo družijo “domači” itd. Zakaj so šole lahko odprte? Zakaj so službe lahko odprte? Recimo nekatera delovna mesta v proizvodnjah (pa tudi v pisarnah) so tako polna, da ljudje sedijo pol metra v razmaku, mimo en drugega gredo najmanj 10x, lahko so trgovine odprte in ni da ni … To, kar počnejo z gostinci, je popolno norčevanje in poniževanje iz njih. Ničesar ne rečem o diskotekah, gledališčih, koncertih ipd, nikakor pa ne morejo tega početi v gostinstvu.

Jaz pa pogrešam “moje lokale” – najljubšo slaščičarno za sobotno kofetkanje s hčerko, najljubšo gostilno za pozno poletno kosilo z možem, lokal za občasno prijateljsko druženje ob koktejlih….
Vse to – kavo, kosilo in koktejli seveda lahko pripravim tudi doma, a manjka občutek sproščenosti in izbire.

Pogresam gostilne, da bi sli z druzino na kosilo, ko gremo na izlet. Pogresam gorske koce, da bi se najedli, ko splezamo na hrib, pogresam da bi sla na kavo sredi mesta, da bi poklepetala s prijatelji, rada bi sla na kosilo med sluzbo, ne da jemo na svojih pisalnih mizah… Pogresam praznovanje rojstnih dni v moji priljubljeni gostilni s cudovito okolico in otroskimi igrali…. Ja , vse to pogresam.

Predvsem pa se mi zdi izjemno krivicno do gostincev, da ne smejo delat, pri cemer ni ovir za to, da se npr. delavci gnetejo v proizvodnji. Cudno, da ni komu ze pocil film.

Enako mislim. Teh lokalov je kot listja, vsak nesposobnež lahko odpre lokal. Kvantiteta pred kvaliteto. Nasplošno so me zadnja leta lokali če sem slučajno šel se s kom srečat razočarali. Sami neki nesposobni študenti, cenena ponudba oz. ko vidiš chep mleko, mekatorjevo cedevito, ki to pač ni, tušovi čaji in še in še.
Beznice in svinjske umazane luknje na vsakem koraku. Naj zaprejo za vedno. Kolega dela pri firmi kjer imajo zakljucna delanv gradbeništvu. Ni jih junakov za delat, tudi študentov ne pa dobro plačajo. Vsi 25+ bi bili lastniki lokalčkov, vsi študentki bi kofetke nosili.
Na ulcah protesti da nimajo šihtov, kolega pa nadure tolče nonstop ker nimajo kadra za dobit.
To je približno tako, kot če se jaz spomnim in nekako izšolam za profesjonalnega oblikovalca kljukic za brisače, hočem živet od tega pa če sw vsi na glavo postavite. Tudi če me nihče ne more zaposlit za tak poklic, če me nihče ne pogreša in ne rabi jaz hočemnto delat pa konc.

Enako mislim. Teh lokalov je kot listja, vsak nesposobnež lahko odpre lokal. Kvantiteta pred kvaliteto. Nasplošno so me zadnja leta lokali če sem slučajno šel se s kom srečat razočarali. Sami neki nesposobni študenti, cenena ponudba oz. ko vidiš chep mleko, mekatorjevo cedevito, ki to pač ni, tušovi čaji in še in še.
Beznice in svinjske umazane luknje na vsakem koraku. Naj zaprejo za vedno. Kolega dela pri firmi kjer imajo zakljucna delanv gradbeništvu. Ni jih junakov za delat, tudi študentov ne pa dobro plačajo. Vsi 25+ bi bili lastniki lokalčkov, vsi študentki bi kofetke nosili.
Na ulcah protesti da nimajo šihtov, kolega pa nadure tolče nonstop ker nimajo kadra za dobit.
To je približno tako, kot če se jaz spomnim in nekako izšolam za profesjonalnega oblikovalca kljukic za brisače, hočem živet od tega pa če sw vsi na glavo postavite. Tudi če me nihče ne more zaposlit za tak poklic, če me nihče ne pogreša in ne rabi jaz hočemnto delat pa konc.
[/quote]

Naj delavce posteno placa, pa jih bo dobil!

Jaz bi pa dejal, da so ljudje, ki ne morejo živeti brez tega, da žulijo pivo v kakšnem lokalu, primer za alkohologa.

Kdor ne zdrži brez kavice (kava, debili, ne kavica) v lokalu, je po moje hudo moten.

So pa vedno bile gostilne, da se je določen del folka opijal, 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh težkih luzerjev.

Turizem ne prinese kaj dosti dodane vrednosti. Bolje sredstva usmeriti tja, kjer je visoka dodana vrednost.

Ne trdim, da ga je povsem za izbrisati, ampak od azijskih hord, ki tavajo po Ljubljani, nimamo kaj dosti. Razen gneče.

In ja, vsi, ki lahko mirno preživimo brez lokalov, čikanja, kofetkanja in popivanja, smo bedni luzerji. Ali pa je mogoče ravno obratno?
[/quote]

Zaleti se mi, plačanec na joški države, ki drugim želi propad in iz petnih žil vleče razloge, zakaj gostilne niso pomembne. Samo da upraviči eno najdaljših zaprtij na svetu po nareku diktatorja.

Gostinci so očitno naslednji na vrsti za sesutje v medijih. So le postali malo preglasni s svojimi zahtevami po delu.

In še ta absurd – dovoljeno je hoditi v cerkve – torej čepeti v notranjosti – ni pa dovoljeno sedeti na terasi gostilne – na prostem, z razmakom miz 3 metre. Ker prvo je varno, drugo pa nevarno. Butale.

A buba, ker se ne more več utajevat davkov pri kavicah?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

A buba, ker se ne more več utajevat davkov pri kavicah?
[/quote]

Buba tebe, ker so ti naročili, da trolaj po forumu proti gostincem, na koncu pa so te lastni povozili? :))))))))))) Ts, ts. Se ne počutiš vsaj malo izigranega? In napovedujem, da boš zdaj drastično spremenil mnenje o gostincih in zagovarjal, da vlada dela prav, ker jih je odprla. :))
Čaki, ne. Grdi levičarji so izsilili odprtje gostilni in če bodo okužbe poskočile, bodo oni vsega krivi. Ja, to bo.

Buba tebe, ker so ti naročili, da trolaj po forumu proti gostincem, na koncu pa so te lastni povozili? :))))))))))) Ts, ts. Se ne počutiš vsaj malo izigranega? In napovedujem, da boš zdaj drastično spremenil mnenje o gostincih in zagovarjal, da vlada dela prav, ker jih je odprla. :))
Čaki, ne. Grdi levičarji so izsilili odprtje gostilni in če bodo okužbe poskočile, bodo oni vsega krivi. Ja, to bo.
[/quote]

Nihče mi ni ničesar naročil, nikoli nisme imel razumevanja za ljudi, ki cele dneve na čiku pa piru visijo po beznicah.

Kak lokal in to na nivoju resss občasno, to mogoče še zame, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lokalov bi ukinil, obdržal samo tiste, ki so res solidni pa prepoved vstopa drhali.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close