Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A si lahko sosed sredi mesta omisli čebelnjak?

A si lahko sosed sredi mesta omisli čebelnjak?

No, pa sem se spet nekaj naučila (registracija čebelnjakov). Uporabna in luštna tema. Čebelice so tudi luštne.

Ja, panj oziroma čebelnjak mora biti prijavljen, tu gre predvsem zaradi pasme, da imamo našo krotko kranjsko čebelico, ne kakih tujih pasem, ki znajo biti precej agresivne (predvsem do naših čebel, ne do ljudi).

Da vas čebele ne bodo motile na balkonu in terasi, nasadite medonosne rastline nekoliko proč od kotička za posedanje, tam pa ne imejte ničesar, kar bi čebelam dišalo. Tako bodo hodile samo na njim zanimive rastline.
Jaz sem bila čisto nesrečna, ko dve leti skoraj ni bilo čebel blizu, ne vem, kaj je bil razlog … zdaj pa spet prihajajo in veselo oprašujejo. V hišo pa silijo samo ose, čebela res zelo zelo redko. Pa če na vrtu slučajno kaj škropite, morate to početi zvečer, ko se cvetovi zaprejo.

Na svojem vtu zasadite rododendron, azaleo ali oleander. Bo hitro umaknil čebelnjak.

Biokil ubije enkrat za vselej.

Odgovor na objavo uporabnika
ir3na80, 24.04.2020 ob 14:55

Ne moreš domače živali in čebele v isti koš metat! Čebele so zaščitena vrsta, čebelnjak naj bi bil postavljen na dovolj velikem prostoru. Kot omenja avtor, je to neprimeren prostor kjer je ta postavljen. Marsikateri človek je alergičen na čebelji pik. Lahko se zgodi v momentu pri delu na vrtu ne opaziš čebele te piči in potem tožiš soseda? Čebelnjak naj bi bil na odmaknjenem prostoru, kjer nobenega ne moti in čebele niso v nevarnosti. Da pa to sredi mesta postaviš, moraš biti pa idiot

Točno tako čebelnjak ni na primernem mestu in to je moteče za sosede in okolico. Majhen vrt, mestni park, to niso lokacije za čebeljnake. Očitno gre za egoističnega soseda, ki misli, da je sam in take zadeve bi bilo potrebno zakonsko urediti, ker zanašati se na vest nekoga, je nesmiselno. Odgovor, da se bodo sosedje že navadili na to je tipična egoistična gesta in take disciplinira lahko samo primerna zakonska ureditev postavitve čebelnjakov in globa.

Čebelice pičijo samo hudobne ljudi,ne pikajo kar brezveze,saj vedo,da ob piku umrejo.

Na vrtu imam precej sivke, letos sem posadila še sončnice in različne medovite poljske rožice…Se že veselim obiskov čebel, čmrljev in metuljev.Kakšna lepota narave!

Odgovor na objavo uporabnika
ADajnooo, 29.05.2021 ob 07:31

Čebelice pičijo samo hudobne ljudi,ne pikajo kar brezveze,saj vedo,da ob piku umrejo.

Čebele se s pikom branijo. Ko se pasejo, če se vsedeš nanje, jih primeš… V bližini čebeljnjaka, recimo do deset metrov stran, pa imaš stražarke, te te pa lahko usekajo precej iznenada.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

 

Ti lahko 100x tozis soseda in se meces na trepalnice, pa ti ne bo nič pomagalo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Tako kot si, 24.04.2020 ob 14:48

Nekateri omislijo psa, macka ali kar koli tretjega in to potem ponoci laja, cvili, serje sosedom po solati, tako si pac nekdo omisli cebele.
Vsakrsno pozivanje h kaksnim ukrepom , ki bi škodovali cebelam, je pa se toliko bolj zavrzno, kot proti mackam ali psom. Tako, da se zamislite, ce mislite s kakimi strupi resevat zadeve. Cebele namrec niso nic krive.

 

In nekateri si omislijo celo otroke, da skačejo, cvilijo, vreščijo na vrtu.

100x bolje sosed s čebelami kot sosed z malimi otroki.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9323, 29.05.2021 ob 06:58

Točno tako čebelnjak ni na primernem mestu in to je moteče za sosede in okolico. Majhen vrt, mestni park, to niso lokacije za čebeljnake. Očitno gre za egoističnega soseda, ki misli, da je sam in take zadeve bi bilo potrebno zakonsko urediti, ker zanašati se na vest nekoga, je nesmiselno. Odgovor, da se bodo sosedje že navadili na to je tipična egoistična gesta in take disciplinira lahko samo primerna zakonska ureditev postavitve čebelnjakov in globa.

Potem pa hitro piši pritožbo BTCju, kajti pred Atlantisom je postavljen čebelnjak.

 

Urbane čebele BTC Cityja že pridelale prvi kakovosten med v čebelnjaku ob Vodnem mestu Atlantis

Stric je imal čebelnjak v mestu. Od njegove hiše  kakšnih 6 do 8 metrov in ravno toliko od najbližjega soseda. Nikoli se noben ni pritoževal. Na nobenem oknu ni imel komarnikov, a kljub temu čebele niso letale po hiši. Čebele niso delale nobenih problemov in niso pikale razen če si jih šel drežnat v panj. Mene so v vseh tistih letih, ko smo bili skoraj vsak vikend tam, pičile samo 1x in to tik pred panjem, ko jim moji prsti niso dali miru. 

Odgovor na objavo uporabnika
Gunnar, 24.04.2020 ob 18:58

sicer me pa to spominja na sago prekleti kadilci, ne moremo bit na svojem balkonu, ne moremo imet odprtih oken… prekleti kadilci, prekleti čebelarji, prekleti kdor koli že vam bo motil posedanje na balkonih in pri odpiranjih oken, najbrž sosed ki ne bo posejal prave sorte trave pa bo bolj svetlo zelena od prejšnje… prekleti vsi motilci takih ki so sami sebi v napoto….

Gunnar potem pa moraš imeti rad Svetlano Makarovič, ki je napisala knjigo Prekleti kadilci, in v njej razmišlja točno na tak način.

Odgovor na objavo uporabnika
ne bo tako, 29.05.2021 ob 20:11

Stric je imal čebelnjak v mestu. Od njegove hiše  kakšnih 6 do 8 metrov in ravno toliko od najbližjega soseda. Nikoli se noben ni pritoževal. Na nobenem oknu ni imel komarnikov, a kljub temu čebele niso letale po hiši. Čebele niso delale nobenih problemov in niso pikale razen če si jih šel drežnat v panj. Mene so v vseh tistih letih, ko smo bili skoraj vsak vikend tam, pičile samo 1x in to tik pred panjem, ko jim moji prsti niso dali miru. 

Ko bi se ljudje zavedali, da, so čebele znak življenja, zdravja.

Ko čebel ne bo več, tudi življenja ne bo več.

 

 

 

 

 

New Report

Close