Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ste tudi vi že siti zanič oblačil po trgovinah?

A ste tudi vi že siti zanič oblačil po trgovinah?

Kvaliteto oblačila se da ugotoviti tudi na otip, če imaš nekaj izkušenj s tem. Pa vedno moraš pregledati sestavo oblačila.

Nosim 10 let in več stare stvari, 5 let stare stvari so zame nove. Nimam niti 600 eurov penzije, grem parkrat v trgovino in denarja ni več. Sam čudim se, koliko denarja imate nekateri, da toliko zapravljate in toliko kupujete.
Jaz rabim edino stvari za doma, itak nikamor več ne hodim, samo še h maši in v trgovino, tu pa tam h kakšnemu zdravniku. Srečna sem, da lahko še vse oblečem, je pa res, da imam kvalitetne stvari. Vedno sem si kupovala klasična oblačila, ki so vedno moderna in čedna.

Jaz bi tudi, pa danes ne dobim več kvalitetnih klasičnih hlač.

Moja mama je bila na tem področju zeeelo visoko izobražena, res je obvladala. In me je v nulo naučila in ti povem, da tole dandanes ne velja več. Na otip že ne. Obstajajo noro dobre imitacije, ki pa so kratkoročne.

Kakšna pa je kvaliteta oblačil v tej trgovini, ko je toliko govora o njej?

Ko bom jaz enkrat v Karlovi stranki, tudi ne bom več kupovala toliko. Sedaj, ko sem pa še delovno aktivna, pa moram, ker v kavbojkah pač ne morem hoditi v službo, so samo za popoldanske aktivnosti. Drugače pa že leta kupujem samo preko katalogov – Otto in Bonprix, z vsem zadovoljna, roba za denar, ki ga dam, več kot dobra, pogruntala sem številke, modele, ki mi sedejo in to je to. V naših trgovinah nisem kupovala že leta, ker mi gre enostavno na živce pomerjanje v tistih kabinah. Vsake toliko pa kupim kakšno majico, če jo vidim, v New Yorkerju, in moram reči, da se še nisem zaj….. . Sicer ne zdržijo 30 let, kot so tiste izpred 30 let, ampak za 9 eurov se ne sekiram prav zelo. Pa običajno zdržijo celo dve sezoni, ne samo eno:).

Za otroke, ki hitro prerastejo, čist okej. Imaš razpon. Od totalnega pofla do znosnih zadev. Jaz zase drugega kot spodnih hlačk nisem našla, ker ne maram take čippy konfekcije, za hčerko pa recimo ogromno. Samo ne v Grazu, ki se mi zdi slabo založen. je pa res, da sem bila tam samo na začetku in me je že zaradi gužve odneslo ven. V Nemčiji so imeli tudi tak glup sistem pomerjanja, da si moral vse, tudi tisto, kar si vzel v kleti, pomerjati v zgornjem štuku. Torej tri štuke razlike. Potem pa pojdi iskat večjo ali manjšo številko. V Grazu verjetno ni teh težav, ker je manjša trgovina.

in stopite v Lidl (trgovina za siromake po MONu) po kakšno bombažno majico, modrček, jopico, kavbojke (ž ali m), otroške čevlje, otroško bundo, otroško majico-ma da ne naštevam naprej.

v npr. new yorker ne boste več stopile-jaz nisem že več kot 10 let
se pa “redno” ponižujem v Lidlu in še danes nosim bombažno majico, staro 5 let iz Lidla.

Kupim kdaj kaj v Lidlu ali Hoferju, ampak moram prav namenoma stat pred trgovino ob 8.00 med kakimi 50imi čakajočimi in se zapodim do košare in zbrskam ven, kar želim, če mi kdo ne spuli iz rok…

Hofrove hlače so se mi čist razbarvale, tko da o kvaliteti ne bi. Čevlji pa tud pofl v Hofru.

Res je, absolutno mi ni treba kupovat ne v lidlu, ne v hoferju, komot kupim drago stvar, ampak sem zelo zadovoljna s kvaliteto dolocenoh oblacil, ki jih tam kupim. Sploh kaksne sportne stvari, spodnje perilo ali za otroke.

Jaz bi tudi, pa danes ne dobim več kvalitetnih klasičnih hlač.
[/quote]

Sivati se naucite. In boste imele kvaliteto in kroj po zelji. Samo ne bo tako poceni kot cunjice a 3 kratno uporabo.

Jaz bi tudi, pa danes ne dobim več kvalitetnih klasičnih hlač.
[/quote]

Sivati se naucite. In boste imele kvaliteto in kroj po zelji. Samo ne bo tako poceni kot cunjice za 3 kratno uporabo.

Treba tudi varčevati, če ni ravno veliko denarja in si kupiti kvaliteten material, ki se ga lahko nosi tudi desetletja. “cunje” za nekaj evrov ali nekaj sto evrov pa niso namenjene za nošenje dalj časa ampak je čisto potrošniški material. Danes lep, jutri za v kanto. Na koncu leta pa se ugotovi, da za takšen denar, ko se je kupovalo “cunje” pride na koncu leta, kar nekaj evrov in še nekaj privarčevanega in lep kos obleke je pred nami.

Čisto v redu je v Grazu založen -je pa res, da je treba it med tednom, ne v soboto, ko vsi Bolgari in Romuni v kombijskem in busnem tranzitu, ko izrabutajo vse police.

Po moje pa večina vas, godrnjavk, ne zna prati. Malo si poglejte sestavo in navodila za pranje.

Kaj pa kupujete v Primarku, poglejte si moj zadnji video.

Čaučy

Malo preveč pametuješ, ti kar škodi!

DANES potrebujem 3 majce! Ne ene, ker bom to eno nosila vsak dan in bo na koncu leta ista, kot tsite tri, ki jih bom nosila vsak tretji dan, ampak bom imela pa vsaj rumeno, zeleno in rdečo, da ne bom vsak dan samo v eni!

Ko človek le dokupuje kakšno stvar, lahko kupi dražje, a le, če ta denar ima tu in zdaj!
Osebno kupujem v vseh trgovinah vse znamke. Res je, da so visoko cenovne znamke nekaj povsem drugega. Ampak kostim za jurja in pol ne oblečem vsak dan za v službo. Tudi plašč za 750€ ne nosim vsak dan celo zimo. Za vsk dan imam cenejše stvari, tako bom res imela ta kostim in plašč do penzije in še dlje. Pa imam v omari no-name plašče, ki sem jih kupila za malo denarja, res malo, pa so ž 10 let v uporabi in še vedno lepi.
Meni danes ni problem kupit dobro novo stvar, ker imam polne omare, ko pa nimaš, je problem, ker ne moreš nositi ene majce vsak dan in namesto, da daš za eno majco 30€ ali več, kupiš 3 majce za 10€…
Mimogrede, sinu in možu sem kupila nekaj majc v C&A, leta nazaj, v neki akciji za smešen denar, mislim, da je bil sin kak 7. ali 8. razred. Zdaj je v 2. letniku faksa, torej so te majce stare vsaj 7 let. Majce so s kratkimi rokavi in so celo leto v rabi, oba jih še vedno nosita. Cena ni kazatelj kakovosti!

Jaz imam malo stvari za oblečt, ker nerada kupujem v poceni trgovinah, ne samo zaradi slabe kvalitete, tudi všeč mi ni nič. No ja, če gledamo navadno belo bombažno mikico, je res, da povsod izgledajo enako, ampak dobra kvaliteta se začne takrat, ko je uporabljen dober bombaž. H&M naprimer se vse pokveči že pri prvem pranju. Res pa je, da v srednjem razredu tudi težko najdeš bombaž, ki je res dobre kvalitete. Na kratko – po mojih izkušnjah je pofl vedno pofl, lahko pa za neko stvar plačaš veliko, pa je še vedno slaba kvaliteta.

Včasih sem gledala šive. Danes to ni več pokazatelj. Večinoma se nanašam kar na intuicijo. Če sem nekje že bila opeharjena ne grem več. Zaenkrat zelo dobre izkušnje z New Yorkerjem, bundo nosim že peto sezono, pa sem se vmes zredila, ampak še vedno mi je lepo prav. Pajkice iz Kika tudi niso slabe, pa superge in trenirka. Prejšnji teden sem si dvojne pajkice kupila v Sparu, pa da vidimo kako bo. Zaenkrat sem jih dvakrat prala, vse ok, nič šlo ob barvo, čudovite so!
Imam pa tudi dobro izkušnjo z C&C (se mi zdi da je tako ime štacuni) , kupila ene kavbojke in majico in vse krasno super drži. Pa Promod je tudi odličen. Priporočam ga..zeloo! Še vedno dobim v njem kose ki so enake kakovosti kot pred 10leti. Parko imam recimo že 7 let in je odlična, topla in skoraj kot nova!!Kar se tiče obutve, pa ni pravila. Kupujem recimo superge po 15 evrov v Lidlu, Hoferju, Kiku, ker ni neke razlike če kupim zadevo za 15 ali 30,40 evrov. Zdrži mi v povprečju pol leta, pa ne nosim vsak dan.


Pajade no. Perem točno tako, kot je predvideno, pa postanejo majice luknjaste, celo gate. Pa to ne tiste kao najcenejše. Enostavno je danes material slab – slabše (cenejše) tkanje. Moraš imeti gromozansko srečo, da naletiš na dobro cunjo. Tudi cena ni pokazatelj kvalitete. Na žalost.
Res pa je, da če ne pereš veliko, nimaš toliko težav s tem. Samo eni pač nismo radi packi…

Čisto v redu je v Grazu založen -je pa res, da je treba it med tednom, ne v soboto, ko vsi Bolgari in Romuni v kombijskem in busnem tranzitu, ko izrabutajo vse police.
[/quote]

Mogoče sem se slabo izrazila. Ni slabo založen, premalo izbire je – glede na druge Primarke.

Malo preveč pametuješ, ti kar škodi!

DANES potrebujem 3 majce! Ne ene, ker bom to eno nosila vsak dan in bo na koncu leta ista, kot tsite tri, ki jih bom nosila vsak tretji dan, ampak bom imela pa vsaj rumeno, zeleno in rdečo, da ne bom vsak dan samo v eni!

Ko človek le dokupuje kakšno stvar, lahko kupi dražje, a le, če ta denar ima tu in zdaj!
Osebno kupujem v vseh trgovinah vse znamke. Res je, da so visoko cenovne znamke nekaj povsem drugega. Ampak kostim za jurja in pol ne oblečem vsak dan za v službo. Tudi plašč za 750€ ne nosim vsak dan celo zimo. Za vsk dan imam cenejše stvari, tako bom res imela ta kostim in plašč do penzije in še dlje. Pa imam v omari no-name plašče, ki sem jih kupila za malo denarja, res malo, pa so ž 10 let v uporabi in še vedno lepi.
Meni danes ni problem kupit dobro novo stvar, ker imam polne omare, ko pa nimaš, je problem, ker ne moreš nositi ene majce vsak dan in namesto, da daš za eno majco 30€ ali več, kupiš 3 majce za 10€…
Mimogrede, sinu in možu sem kupila nekaj majc v C&A, leta nazaj, v neki akciji za smešen denar, mislim, da je bil sin kak 7. ali 8. razred. Zdaj je v 2. letniku faksa, torej so te majce stare vsaj 7 let. Majce so s kratkimi rokavi in so celo leto v rabi, oba jih še vedno nosita. Cena ni kazatelj kakovosti!
[/quote]

Jaz kupujem sinu majice v Newyorkerju po 3 evre. 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž. Po kvaliteti šišajo vse Nextove, Gapove za bistveno višjo ceno. Niso atraktivne, so enobarvne, ampak cena res n pokazatelj kvalitete. Gapove majice pod 10 evrov težko dobiš, pa so po parih mesecih vse luknjičaste.

Jaz kupujem sedaj skoraj izkljucno preko spleta. Npr GAP in Banana Republic imata zastonj postnino in vrnitve/menjave in skoraj konstantno kaksne spletne akcije, tako da po redni ceni ne kupim.

Otroci nosijo skoraj izkljucno GAP, pa so stvari kljub pogostemu pranju se odlicno ohranjene. Za otroke se odlicno obnese tudi Petit Bateau, ki pa ga vecinoma kupujem le na razprodaji, ker je drag.

Outleti se mi zdi, da so se z leti malo poslabsali (npr Parndorf), zase zato sedaj vecinoma kupujem preko angleskih spletnih trgovin (s padcem funta so padle tudi cene). Imam pa raje manj in tisto kvalitetno, posebej pa pazim na sestavo – poliestra in akrila ne kupim za noben denar.
Pri spletnih trgovinah pa pazim, da imajo moznost placila s Paypalom (GAP sicer nima, ampak pri tako veliki firmi…) in zastonj vracila.


Pajade no. Perem točno tako, kot je predvideno, pa postanejo majice luknjaste, celo gate. Pa to ne tiste kao najcenejše. Enostavno je danes material slab – slabše (cenejše) tkanje. Moraš imeti gromozansko srečo, da naletiš na dobro cunjo. Tudi cena ni pokazatelj kvalitete. Na žalost.
Res pa je, da če ne pereš veliko, nimaš toliko težav s tem. Samo eni pač nismo radi packi…
[/quote]

Zadnjič sem jih kupil 3kom v H&M, cema 17,99 €. Opral 2x, in je že luknja na enih. 🙁

New Report

Close