Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A štipendije bodo definitivno ukinili?

A štipendije bodo definitivno ukinili?

Kako zvezo imajo študentje z dijaki? Za dijake sprašujem. Zakaj ne bo več štipendij? Zaradi študentov? Bodo kaznovali dijake in njihove starše, ker država ni bila sposobna narediti reda pri študentskem delu?[/quote]

Pa še nekaj, preden se tako jeziš – preberi zadnji predlog zakona ZUJPS, mogoče boš kakšno neumnost manj napisala.
In nehaj že pisati, da ne bo več štipendij! Še zdaj ne vem – govoriš o državnih? Če ja, napiši tako.[/quote]

Drugih je še malo morje…not! Itak, da je govora o državi, ne o zasebnikih, ki financirajo svoje sorodstvo. Zadnji predlog pa govori o čem? Če si ga prebrala, odgovori, če štipendije bodo ali ne, samo to sprašujem. Na linku, ki ga je dala Barca, piše, da štipendij ne bo.

Ne zganjaj panike, ker je videti, da ne štekaš čisto dobro, za kaj pri stvari gre.[/quote]

Panike? Zakaj gre, če ne za ukinitev državnih štipendij? Prebrala sem večino o tem. Si ti kak strogo zaupen dokument, .. je možno, da česa ne vem? Česa naj ne bi štekala?

Tako kot sem rekla. Občinskih štipendij Maribor nima. Jih ima sploh katera občina?
Kadrovske štipendije za celotno upravno enoto Maribor sta razpisali samo dve podjetji in to eno mičkeno privatno podjetje eno štipendijo za zgleda direktorjevega otroka in je moral dati objavo zaradi zakona.

Oprosti, ampak res nimaš pojma.
Mestna očina MB, prav tako kot mestna občina LJ (pa morda še katera), vsako leto razpisuje štipendije!
Daj, malo se pozanimaj, preden pišeš neumnosti.

Ti pa še nisi velikokrat pogledala razpisov za kadrovsko štipendijo kaj?
Elektro in gostinci jo gotovo lahko dobijo, ok, tekstisltvo je v krizi.
Sredstva za kadr.štipendije vsako leto ostajajo!!! Zakaj? Ker marsikdo noče sprejeti pogojev – pogoj zaposlitve po končani šoli pri štipenditorju.

Ne boš verjela tudi električar, natakar…lahko dobi Zosiovo štipendijo, če ima le dovolj dobre ocene. Tudi na elektro in gostinski šoli so odličnjaki, veš?![/quote]

A pa zdaj zaradi desetih odličnjakov na poklicnih šolah, ki so upravičeni do Zoisove štipendije, noben dijak ne bo dobil državne štipendije? Kadrovske razpise sem pa gledala samo enkrat. Tisto bom še. Upam, da je na netu kaj od lani.[/quote]

Ampak ti res ne veš kaj pišeš. A zarad Zoisovih se ukinjajo državne, al kaj?
Spreminja se zakon, ki bo otrokom do 18.leta omogočal otroške dodatke, starejšim pa štipendijo. Gre za to, da se bodo pravice, ki izhajajo iz CSD, združevale, kar pa ne pomeni, da bo otrok dobil manj denarja!

A pa zdaj zaradi desetih odličnjakov na poklicnih šolah, ki so upravičeni do Zoisove štipendije, noben dijak ne bo dobil državne štipendije? Kadrovske razpise sem pa gledala samo enkrat. Tisto bom še. Upam, da je na netu kaj od lani.[/quote]

Ampak ti res ne veš kaj pišeš. A zarad Zoisovih se ukinjajo državne, al kaj?
Spreminja se zakon, ki bo otrokom do 18.leta omogočal otroške dodatke, starejšim pa štipendijo. Gre za to, da se bodo pravice, ki izhajajo iz CSD, združevale, kar pa ne pomeni, da bo otrok dobil manj denarja![/quote]

Zdaj pa res vidim, da pojma nimaš. Vsak otrok bo dobil manj denarja. Doslej je dobil dijak 80 eurov štipendije in otroški dodatek. Poslej bo samo otroški dodatek.

Nič se ne bo združevalo, samo ukinilo se bo, ostalo bo pa ostalo isto. Da te ni sram, da se sploh upaš oglašati tukaj, če poslušaš samo propagando in obtožuješ ljudi, v bistvu pa to delaš, ker nimaš kaj pametnega povedati..ma ja..tudi to doseže učinek pri narodu, ki nima dijakov. Sram te bodi.

Lep deževen dan,

da se ne boste kregale, preberite predlog zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (dosegljiv na spletni strani ministrstva za delo).

Dijaška mama, imaš prav, državne štipendije za dijake se bodo z uveljavitvijo zakona (v zakonu, ki ga je vlada že sprejela, in gre v obravnavo v DS, piše, da se do uveljavil s 1. 1. 2011). Ker se dijaške štipendije ukinjajo, se bo povečal otroški dodatek (za dijake). Kaj to pomeni za konkretno družino (manj ali več sredstev), ne vem. Študentje do otroških dodatkov ne bodo več upravičeni, se bo pa povečal krog upravičencev za štipendijo.

Ko smo že pri zakonu – prinaša tudi drugačen način plačevanja prehrane tako v osnovnih, kot v srednjih šolah.

Mene bolj moti nekaj, kar opažam že nekaj časa. Vsi sicer govorijo, da se bo z zakonom onemogočilo kopičenje transferjev, ampak sama menim, da je in bo populacija s povprečnimi plačami na slabšem. Sama imam malce nad povprečne dohodke, pa je moj otrok zdaj še upravičen do otroškega dodatka (dohodek družine se deli na dva člana) in do najnižje subvencije za prevoz. Po 18. letu bo znesek za štipendijo malenkost presegala, otroških dodatkov nebo, prehrane ne bo subvencionirane,….

Pa seveda ne mislim, da mora otroke živet država, ne….ampak, ko seštevam vse subvencije in oprostitve pridem do čudnih zaključkov….

Ampak ti res ne veš kaj pišeš. A zarad Zoisovih se ukinjajo državne, al kaj?
Spreminja se zakon, ki bo otrokom do 18.leta omogočal otroške dodatke, starejšim pa štipendijo. Gre za to, da se bodo pravice, ki izhajajo iz CSD, združevale, kar pa ne pomeni, da bo otrok dobil manj denarja![/quote]

Zdaj pa res vidim, da pojma nimaš. Vsak otrok bo dobil manj denarja. Doslej je dobil dijak 80 eurov štipendije in otroški dodatek. Poslej bo samo otroški dodatek.

Nič se ne bo združevalo, samo ukinilo se bo, ostalo bo pa ostalo isto. Da te ni sram, da se sploh upaš oglašati tukaj, če poslušaš samo propagando in obtožuješ ljudi, v bistvu pa to delaš, ker nimaš kaj pametnega povedati..ma ja..tudi to doseže učinek pri narodu, ki nima dijakov. Sram te bodi.[/quote]

Draga dijaška mama, razumem tvoj bes, ker je res težko pisati o stvareh, ki jih ne poznaš.
Naj ti zaupam, da se s štipendiranjem poklicno ukvarjam, zato si lahko prepričana, da o tem vem majčkeno več kot ti.
Pomiri se, ko pride čas za to, ti bo vse jasno. Če si pa že zdaj prebereš zakon od začetka do konca in če vsaj malo razumeš pravniški jezik, ti postane lahko jasno že zdaj.

Tudi jaz imam doma dijaka. Samo ga prav nič ne spodbujam, naj gre z ostalimi štrajkat, saj večina pojma nima, zakaj bo štrajkala. Šli bodo na ceste, ker taki kot ti širijo napačne govorice.

Oprosti, ampak res nimaš pojma.
Mestna očina MB, prav tako kot mestna občina LJ (pa morda še katera), vsako leto razpisuje štipendije!
Daj, malo se pozanimaj, preden pišeš neumnosti.[/quote]

A tega, dijaška mama, pa ne komentiraš?
Kako širiš naokoli neresnice?!

Khmmm… Imam eno vprašanje….
Zanima me če se ta ukinitev štipendij prične po letu 2011? Kdaj natančno?
Vsaj tako sem prebral na tej strani: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341521
LP

Ja, zgleda da res.. neki sm sicer slišu da bo sprejet zakon o malem delu, malici in štipendijah še letos septembra oz. z novim šolskim letom….

New Report

Close