Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vasi otroci ze kaj delajo za solo

A vasi otroci ze kaj delajo za solo

mi na kraj pameti ne pride morit otrok s šolo med počitnicami

Meni je pa to eden glavnih problemov, če je za starša šola neka “mora”, bo tudi za otroka in to se samo nadaljuje… mojima otrokoma je šola super in tudi meni je bila, mož se pa samo smeje, rajš, da njega ne vprašamo. Ko bomo začeli govoriti doma, da je mora in da ju morimo s šolo, je ne bosta glih vesela, po moje in bosta težko v tej mori vztrajala 20 let. Soseda je šla v 3 letno srednjo šolo, da bi bilo pač te more čimprej konec in sedaj gre v tretji letnik, imela je že prakso v podjetju, pa ji sploh ne diši, da bi to delala… kaj torej sedaj? Morda je “mora šola” vseeno boljša kot “mora služba”?

1. Še vedno iščeš potrditev? Uspeh v OŠ nič ne pomeni, v 1. letniku gimnazije smo zmetali 6 odličnjakov iz OŠ, pa ni bilo omejitve za vpis.
2. Gotovo imaš veliko izkušenj s tem.
3. Ždiš v razredu, da to opaziš?

Otrokov uspeh je v veliki meri odvisen od njegove družbe. S pripravo na šolsko leto ni nič narobe, če je to v otrokovem interesu, drugače prej ko slej nazaj udari.
[/quote]

Ja pa sej to ti razlaga in nihče ne trdi nasprotno..od 100 otrok, kaj misliš, koliko jih dela za šolo med počitnicami po svoji volji?? Se pravi bolj kot ne je vse na silo, in ima potem bolj negativen kot pozitiven učinek.
Z družbo se pa ne strinjam, moji otroci so se družili z po uspehu nekaterimi zelo slabimi učenci, še pomagala sta jim pri učenju.,moji so na zahtevnih naravoslovnih faksih, tisti slabi s katerimi so se družili, pa končali srednjo šolo ali še to ne, pa se še vedno družijo, ena je frizerka, drugi dela v proizvodnji v avstriji..nihče od njih ni slabo vplival na moja otroka, so super ljudje, čeprav brez neke ekstra šole.

Naši so povprečno dobri v šoli. Nimajo popravnih izpitov, niti dvojk. Med počitnicami imajo počitnice.


Čez počitnice se dogaja en kup zanimivih stvari. In, ne, učenje za šolo ni med njimi.

Je pa veliko lenarjenja. To pa.

Pri nas so poletne počitnece res frej. Ko se začne pouk, bosta pa pač pogledala / ponovila, pa bo v 2 tednih zalaufalo.
Med počitnicami počneta kar ju veseli: bereta, šport, tv, igrice, druženje s prijatelji.

Vse knjige za Cankarjevo tekmovanje so že prebrali in predelali.

Celotno poletje so se pripravljali na tekmovanje iz logike, ker je to že konec septembra.

Z inštruktorji so naredili uvod z razlago v snov 1. konference pri MAT, ANG in SLO.

Otroci so počitnice preživljali na različnih izobraževanjih v tujini.

Are you crazy???

Bravo mama. Nimas le bistrega, ampak tudi arogantnega otroka.

Meni se pa zdi zaskrbljujoče, da se ne ti v otroštvu, ne tvoja otroka ne znata zamotiti med počitnicami. Najbrž jima manjka ustvarjalnosti. Tudi jaz med počitnicami nisem hodila na nobene tabore ali kaj podobnega, pa mi ni bilo nikoli dolgčas. Uživala sem v branju knjig ali pa sem počela kaj ustvarjalnega. Počitnice so mi vedno minile prehitro. Kot tudi mojim otrokom, pa niso na nobenih poletnih šolah.

Sama bom rekla tako, že sama beseda ”počitnice” nam pove več kot dovolj. Namenjene so temu, da se otroci spočijejo, mlajši igrajo, starejši pa pozabavajo na svoje njim zanimive načine. Sploh med poletnimi počitnicami si morajo nabrati nov zagon, energijo, moč za novo šolsko leto.
Sama sem mama hčerke, ki je letos že uspešno zaključila srednjo šolo, torej maturirala. Naj povem, da v osnovni šoli ni blestela. Še zdaleč ne, bila je povprečna (prej je imela slabše, kot boljše ocene), pa jo zaradi tega nisem nikoli silila, da bi se morala med poletnimi počitnicami učiti. Naj omenim še to, da se je po zaključku osnovne šole uspešno vpisala v srednjo šolo in jo ravno tako tudi zaključila. Priznam, da ni imela nekih petic, niti tega nisem od nje zahtevala. V srednji šoli pa je bila sama veliko bolj zagnana in s tem tudi pridobivala veliko boljše ocene, ker jo je snov zanimala, ker ni bilo vse samo na splošno kot je v osnovnih šolah ampak je bilo ven izvzeto bistvo. Ne pa kot v osnovni šoli, ko uboge otroke nekako ‘prisilijo’, da so na vseh področjih enaki. Skratka, da ne bom preveč zašla iz teme. Tudi, če otrok ne dobiva samih petic, štiric še ne pomeni, da ne bo v življenju nič dosegel. Prej kot se s tem sprijaznite boljše bo za vas kaj šele za vašega otroka. Moja hčerka je živ dokaz za to, saj ponosno drži v rokah papir o uspešno zaključeni srednji šoli, še celo več z oktobrom bo pričela s fakulteto, torej bo postala študentka.
Upam, da ste dojeli moje bistvo.

Lepe zadnje počitniške dni vam želim preživite jih čim lepše.

Meni se pa zdi zaskrbljujoče, da se ne ti v otroštvu, ne tvoja otroka ne znata zamotiti med počitnicami. Najbrž jima manjka ustvarjalnosti. Tudi jaz med počitnicami nisem hodila na nobene tabore ali kaj podobnega, pa mi ni bilo nikoli dolgčas. Uživala sem v branju knjig ali pa sem počela kaj ustvarjalnega. Počitnice so mi vedno minile prehitro. Kot tudi mojim otrokom, pa niso na nobenih poletnih šolah.

Zakaj je pa zaskrbljujoče, če mi je tabor tujega jezika v Alpah bolj zanimiv kot ležanje s knjigo pri stari mami? In ker enako mislim za otroka… A je boljše, če se 6 tednov zapored igrata s sosedovima otrokoma ali da imata namesto tega 4 tedne igre s sosedi in 2 tedna tabora tujega jezika z naravnimi govorci? Mislim… za takrat, ko bo šola in bosta rekla, kako je angleščina in nemščina v šoli izi… Meni ful ni bilo fajn priti v gimnazijo med začetnike nemščine, ostalo same petke, sošolke pa z 8 let fakultativne nemščine. Ko jaz še nisem vedela povedati “Ich heisse”, so one učiteljici govorile, kaj si želijo za božično darilo… v nemščini. In šele po prvem porodu sem se začela učiti francoščino, zelo zavzeto, s plačevanjem individualnih ur… prej pa one počitnice z babico na njivi z motko. Ph. Kreativnost pa taka.

Niti približno!
Temu se vsak otrok izogne, če le gre. In jaz jih ne sekiram, dokler so ocene OK.

Bravo mama. Nimas le bistrega, ampak tudi arogantnega otroka.
[/quote]

ne vem sicer kje tu je aroganca, ampak če ti tako praviš …

Ne vem, koliko sta stara tvoja otroka, a današnji starši se ne zavedajo, kako pomembna je za razvoj otroka igra, za razvoj domišljije in ustvarjalnosti. Tudi učitelji ugotavljajo, da se veliko današnjih otrok ne zna več igrati. Nekaj zaslug pri tem imajo računalniki in mobiteli, nekaj pa raznorazne delavnice, ki navadijo otroka, da nekdo drug skrbi za zapolnitev njihovega časa.

… dan ima veliko ur in moji otroci se še vedno igrajo do onemoglosti.

Zato jim ni hudega, če se zdaj malo pred šolo usedejo za instrument in naredijo spotoma kakšno vajo za angleščino, ki so jo čez leto prešpricali ali povadijo poštevanko, ki ni bila dobro utrjena.

Med počitnicami ne delamo za šolo ampak se učimo druge stvari. Od kuhannja, pranja, likanja, košenje trave, prebere se kaka dobra knjiga, teden dni morja, 14 dni potepanja po evropi oz spoznavanje navad, običajov drugih narodov ter ogromno druženja s prijatelji.
Kljub temu, da ne hodita na razne učne tabore dosegata lepe rezultate v šoli ter sta tudi drugač komunikativna, prijazna, razgledana in priljubljena med prijatelji.

Ne, za solo me delajo vec, sedaj delajo za denar, da placajo racune.

Seveda šola mora biti, pa naj je mora ali ne … 🙂
Sicer pa pravijo, kar se mora, ni težko, ampak med počitnicami pa pri nas res ne velja, da se mora delat za šolo.

Skoz tule berem, kako so današnji otroci preobremenjeni s šolo, vidim pa, da večina jih z učenjem še med počitnicami gnjavi. Eni res niste čisto pri sebi.


Moji nič. Tudi jaz ko sem na dopustu, pomislim na službo šele v nedeljo in nič ne vadim, samo spim ne zadnji dan.

New Report

Close