Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek A vi boste res šli volit predsednika

A vi boste res šli volit predsednika

Po 26 letih moje volilne pravice in dolžnosti, ki sem jo dosledno izvajala tudi na zadnji referendum sem šla, sem sklenila, da se tega ne grem več. Da mi je tokrat res čisto vseeno ali bo Pahor ali župan iz Kamnika drugi mislim, da niso v igri.
Skratka ja vem, da ni prav, vem pa tudi, da spremeniti ne morem nič. Npr. Ko se je na politični sceni pojavil Cerar smo imeli upanje, da zdaj bo pa drugače, da zdaj pa bo končno tudi mali človek lahko živel. Pa se je spreobrnil in je isti kot vsi pri koritu. Ker je dejstvo, da če si drugačen te pivozijo. Vsi pa vemo, da roko na srce vsi delamo za lastni dobrobit in je konec koncu čisto vseeno kdo krade levi ali desni.
Če samo pogledam zadnji referendum koliko zavajanja, laži je bilo natrosenih. Ma brez veze.

Predsednik države je vrhovni poveljnik vojske. Grem na volitve, ker ne pristajam na to, da nas je Slovence Pahor kolektivno prepričal, da je funkcija predsednika, da pozira in se dela norca iz te funkcije. Ker je itak nepomembna. Ja, če jo tako opravljaš, je pa res.

Jaz sem do zdaj vedno šla.
Tokrat pa ne bom šla. Ker ne želim prevzeti osebne odgovornosti, da me bo zastopal kdor koli od teh kandidatov. Noben mi ni všeč in zato ne bom šla.

Zato tudi na zadnji referendum nisem šla. Ne čutim se kompetentno za odločanje o 2. tiru in ne bom prevzela te odgovornosti. Zato sem šla prejšnjič na volitve, da bi izvoljeni predstavniki odločali. Ker ne znajo ne eni in ne drugi, ne volim več.

Ne grem volit, ker ni Ivan na listi. Edino njega bi izbral za dosmrtnega predsednika in vodjo vseh resorjev , skupaj z vodenjem človekoljubnih in homoljubnih organizacij.:-) Z namestnico, pa obvezno najglasnejšo lezbačo.


reala na drugem koncu evrope pa kaže, kaj pomenijo volitve in kaj pomeni, če človeku s silo prepovedo,da izrazi svojo voljo.
Ko bi se pa tem istim, ki tako nespoštljivo govorijo o pravici do volitev, izražanja svojega mnenja, ko bi se jim zgodilo isto bi pa jokcali. Sram je lahko vse tako, ki tako zaničujete volitve in se delate norca iz svoje volilne pravice.
če bi uvedli pravila,da se posemezniku, ki zanemarja in ne uveljavlja ali zaničuje svojo volilno pravico, ta odvzame, bi pa spet jokcali… mogoče ne bi bilo slabo,d a bi se tako naredili, potem bi se vi sami začeli obnašati bolj odgovorno – dokler pa se tako neodgovorno in zaničujoče obnašate do volilne pravice, pa po mojem mnenju nimate nobene pravice kritizirati neodgovornega obnašanja politikov in tistih na oblasti, saj ste sami prav isti.

ja, tudi tako lahko gledaš na zadevo, ampak zadnji stavek pač ne drži. Zakaj? jah, nima smisla govort, ker ne razumeš.
[/quote]

Morda pa prekleto dobro razumem, da moram neodvisno od vlade, predsednikov in politike poskrbeti zase, za svoje otroke, najti delo in dobiti plačilo.
Ne morem verjet, da ste nekateri tako naivni in da še vedno verjamete, da vam lahko neka oseba na oblasti spremeni življenje,
Je kdo do sedaj že izpolnil svoje obljube????

Verjetno ne. Edino če se pokaže, da ima dejansko kašen izmed kandidatov možnost premagati Pahorja. Je pa res zgovorno, kako gre omenjeni ogromno ljudem na živce, a izvolijo ga pa vseeno …

Morda pa prekleto dobro razumem, da moram neodvisno od vlade, predsednikov in politike poskrbeti zase, za svoje otroke, najti delo in dobiti plačilo.
Ne morem verjet, da ste nekateri tako naivni in da še vedno verjamete, da vam lahko neka oseba na oblasti spremeni življenje,
Je kdo do sedaj že izpolnil svoje obljube????
[/quote]

Ne vem, ali si slepa, ampak samo na mojem področju se zadeve rapidno izboljšujo. Ne gre vse čez noč, ampak sprejemajo se novi zakoni, zadeve se urejajo. Na bolje! Višjih plač, če si to mislila, pa nobena plača ne more pričarat od danes do jutri. Ampak s tako gospodarsko rastjo ni vrag, da se ne bo začelo dogajat tudi to.
Itak ni vse super, ampak očitno ste pozabili, kako je bilo pet let nazaj.

Kdaj pa so volitve za precednika drzave?
Kaj to so volitve za precednika drzave?

Veliko ljudi drzavljanov Slovenije nas ne obvescajo nikoli kdaj so kake volitve v Sloveniji in o cem so!

Kdo je kandidat volitvah?
Kako lahko oseba postane kandidat?

predvidevam da si ti iz lublane…

Pri tej starosti (26 + 18) si mislila tole: “…politični sceni pojavil Cerar smo imeli upanje…”???
Normalno razmišljujoči človek je vedel, da CERARJA NE SME VOLIT. Zato pa imamo deep state, globoko državo, v kateri vlada najbolj barbarska mafija, polna kriminala, in v kateri so vsi najhujši kriminalci na sodiščih oproščeni. V to skupino spada Janković, vsi bankirji in levi lopovski politiki; v skupino, v kateri so tisti kriminalci, ki najhujšim kriminalcem niso pogodu, pa sodijo “ta zaprti”: Tovšakova, Kordež (obravnavan milejše), Bavčar.
A se ti zavedaš, da ljudi tipa Cerar nastavlja zločinska ozadna mafija? Nastavili so Jankovića, Bratuškovo, Pahorja. In z vsako levo vlado je v državi več najhujšega kriminala in država vedno bolj tone.
Pri teh letih še vedno nisi ugotovila tega? In voliš Cerarja! Nezaslišano!!!

Mene zanima… predsednik je vrhovni poveljnik vojske… ali lahko razglasi izredne razmere (martial law) ali ne ? Glede na 92. člen ustave RS (tretji odstavek) bi rekel, da lahko…

Prvi odstavek istega člena nakazuje, da je DZ RS tisti, ki to razglasi, drži ? Kaj pa če Vlada RS tega ne predlaga (izrednih razmer) ? Ima še zmeraj DZ to moč, pristojnost ?

Zanimajo me zakoni, členi (podlage)

Če se kdo spozna (profi/amatersko)…

Hvala.

A na dezeli je vec informacij za volitve dobiti kot pa v Ljubljani?
Ali pa v kakem drugem mestu?

Ko sme bil kdaj v Ljubljani nisem nikjer videl kakih obvestil za kake voltve, prav tako ne na dezeli tam ko sem bil.
Tako da jaz resno dvomim da so pri nas sploh kdaj kake volitve.
nisem nic opazil nikoli da bi bile.!

Zal mi nimamo demokracije v Sloveniji, vsaj ne take da bi lahko volili mi Slovenski drzavljani.

New Report

Close