Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Agresivni penzionisti

Agresivni penzionisti

Odgovor na objavo uporabnika
Meni ne, 06.10.2021 ob 08:56

Odgovor na objavo uporabnika
penz, 06.10.2021 ob 08:47

Odgovor na objavo uporabnika
Meni ne, 06.10.2021 ob 08:32

Ne vem , no.Mislim , da nekateri prav ne prenesete starejših in zato ste nestrpni do njih.Mislite, da se vse vrti okoli vas, vsega imate polno rit, predvsem pa avtorica misli, da je carica Milica.Tudi jaz hodim naokoli in nič od tega ne opažam posebej.Le to, da je večina starejših nerodna v komunikaciji, uporabljajo besede, ki niso več IN, pa malo so nespretni.Bom pa rekla tole : Avtorica in vsi, ki imate toliko povedati o starejših : vaše pisanje samo odraža vašo nekulturo in primitivizem .Mislite, da ste nekaj več, da pobirate zvezde z neba, ostali so pa gnoj.Sram naj vas bo, očitno nimate babic in dedkov, ali pa jih imate, pa nimate nobene empatije do njih.Hvala lepa za vaše prazne lupine in polne riti! Kajti zdravje se lahko hitro obrne in tudi denar hitro presahne.Ostane samo še človečnost, tega je pa v avtorici, ki misli, da je kraljična – bore malo!

Glede na napisano si tudi ti stara. 🙂 Pa ok, pač tu nisi sama kriva. Samo starost pač ni in ne more biti izgovor za brezobzirno obnašanje, ki je prisotno pri nekaterih (ne pri vseh, na srečo). Obsoditi takšno obnašanje je pravilno in še premalo je tega. Samo zato, ker je nekdo star, še ne pomeni, da ima sedaj dovoljenje za primitivno obnašanje, kaj šele, da bi bi moral biti deležen spoštovanja!

Motiš se.Nisem stara.Imam 50 let.Imam pa odnos.Obe babici sem imela zelo rada.In nikoli še nihče ni potisnil vozička vame.Mislim, da ste eni bolj nestrpni , kot pa da bi pomagali starejšemu.

A pri 50 si še mlada? :-)))) Dobro jutro, stara si – tako po letih, kot tudi po razmišljanju.

Tudi jaz opažam enako, čeprav sem penziji. Starejši hodijo vsak dan v trgovino, pa čeprav po eno stvar. Obvezno  tiščijo drugo v drugega, posebno pri blagajni. To me zelo moti. Poleg tega se pred blagajno na dolgo in široko pogovarjajo. Sama grem v trgovino enkrat na teden, vidim pa jih po ulici, ker je to manjši kraj in se vsi poznamo. S tem, ko si sestaviš spisek, kaj rabiš iz trgovine in kupuješ enkrat na teden, tudi privarčuješ.

Odgovor na objavo uporabnika
o pa si, 06.10.2021 ob 09:35

A pri 50 si še mlada? :-)))) Dobro jutro, stara si – tako po letih, kot tudi po razmišljanju.

Kaj si pa ti? Dobro jutro – pametno vsevedno scrkljano dete?Dvakrat se obrneš, pa boš 50, mlečnozobo nedonošeno detece.

Kaj ma veze delovna doba z osnovno kulturo obnasanja? Ker je nekdo delal 40 let,  je to opravicilo da se ne zna obnasat? Kot je gospa zgoraj opisala, so upokojenci (v vecinskem delezu) totalen polom kar se tice obnasaja. Vsaki dan uporabljam lpp in je tocno tako kot opisano. 

Odgovor na objavo uporabnika
Ruiwjfnnsja, 07.10.2021 ob 17:54

Kaj ma veze delovna doba z osnovno kulturo obnasanja? Ker je nekdo delal 40 let,  je to opravicilo da se ne zna obnasat? Kot je gospa zgoraj opisala, so upokojenci (v vecinskem delezu) totalen polom kar se tice obnasaja. Vsaki dan uporabljam lpp in je tocno tako kot opisano. 

Si prebrala knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače? Nisi?

Se vidi iz letala.

Kaj misliš, da se je svet začel tisto leto, ko si se ti rodila?

Kaj misliš, da je starejše kdo učil empatije in retoriko?

Kaj misliš, da so tem generacijam doma kupovali knjige, igrače , da so imeli Tv, računalnik in telefon?

Vse to prispeva k drugačni komunikaciji, obnašanju in retoriki…

Samo da ti tega še ne veš.

Boš morala še precej ŽGANCEV POJEST….

 

ISTO VELJA ZA AVTORICO!

Pa še za koga pod avtorico, ki misli, da je center sveta!

Odgovor na objavo uporabnika
ena podobna, 07.10.2021 ob 18:02

Si prebrala knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače? Nisi?

Se vidi iz letala.

Kaj misliš, da se je svet začel tisto leto, ko si se ti rodila?

Kaj misliš, da je starejše kdo učil empatije in retoriko?

Kaj misliš, da so tem generacijam doma kupovali knjige, igrače , da so imeli Tv, računalnik in telefon?

Vse to prispeva k drugačni komunikaciji, obnašanju in retoriki…

Samo da ti tega še ne veš.

Boš morala še precej ŽGANCEV POJEST….

 

ISTO VELJA ZA AVTORICO!

Pa še za koga pod avtorico, ki misli, da je center sveta!

Obnašaj se normalno v trgovini, v avtobusu in drugod na javnih mestih. Ne vrti se cel svet okoli tebe samo zato, ker si v penziji. Tamladi niso dobili udobnih služb in stanovanj na pladnju, tako kot vi.

saj vsi vemo kaki so ti staru*i, mislijo da si zaslužijo vse pivilegije, da se bomo mi mladi tem zagrenjenim osebkom vdajali.. jaz nisem med temi in nikoli nebom.. ce nisi pa si za njih neizobražen mulc brez olike… A v resnici so vsi ti staru*i brez oddelane šole in brez obnašanje ter osnovnih manir… Tako da jaz se požvižgam na te staru*e.. samo ko mi keri gdaj kaj pisne mu odvrnem stari brigaj se za sebe, ker te itaq za vogalom ze matilda čaka.. in glejga mi da staru* mir…

pri 50ih več nisi mlada.. si že stara.. in zamisli se kajkmalu te bo matilda pobrala… Kar je za nas mlade dobro.. majn izplačanih penzij, več denarja v državnem propačunu.. staru*i itaq samo minus državam delate…

Turške nadaljevanke polne nasilja od 15 ure do poročil, nato še dolijejo na ogenj s slabimi novicami in postanejo ljudje, ki že tako skoraj nimajo socialnih stikov popolnoma zamorjeni in agresivni.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Meni ne, 06.10.2021 ob 08:14

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 05.10.2021 ob 15:52

Odgovor na objavo uporabnika
žalustna, 05.10.2021 ob 15:49

Jaz začnek krehat in kašljat in rečem sila prijazno: ” Ah gospa sem bila ravno na PCR pa so me poslali v karanteno, moram si hrano kupit, da bom imela kaj za jest dva tedna.”

10m prostora okoli mene takoj.

Dobra!

Meni pa blesava.

Meni tudi. Otročja, primitivna.

 

Sem upokojenka. A zdaj ste se pa na nas spravili?

V trgovino grem enkrat do dvakrat na teden. Sem še dokaj v formi, pri blagajni opravim zelo hitro, saj sem zelo zverzirana že tekom celega življenja. Prepričana sem, da pri zlaganju artiklov prehitim marsikatero tridesetletnico. Vse lepo zložim po vrsti, pospravim, plačam s kartico in grem. V nikogar ne potiskam vozička in z nikomur ne klepetam pri blagajni. Usedem se v avto in se peljem domov.

Na banko skoraj ne hodim, vse plačujem preko bankaneta. Če potrebujem zdravnika, napišem mejl, izvide skeniram in ne delam gužve tudi v ambulanti ne.

Nikogar ne obremenjujem in nobenemu ne pridigam. Sem že v letih, vsak dan me nekaj boli, vendar nobenemu ne težim. Vse dam od sebe in naredim vse, kar zmorem.

Vi mladi imate svoje probleme, mi smo imeli svoje. Vsaka generacija mora dati svoje skozi. Verjamem, da smo vam upokojenci tako napoti, da bi nas najrajši postrelili, toda zavedajte se, da smo bili tudi mi nekoč mladi, zdravi, delovni in smo gradili ta svet. Tudi vi pridete na naše in boste stari. Oglasite se takrat.

Mogoče pa stari težko hodijo in nesejo domov hrano za ves teden. Zato pa morajo večkrat v trgovino. Kar se pa obnašanja tiče, nevljudne in agresivne ljudi lahko srečaš prav v vseh starostnih skupinah.

To je generacija, ki vse kar se je zamislila je morala dobiti, ponucala vse krivine, zraven pa razlagala kako so garali!

Jemali so kredite, ki jih je plačala inflacija, bili deležni razprodaje stanovanjskega fonda po Jazbinšku.

Na koncu so odhajali predčasno v pokoj – leta jim je dokupila firma.

In zdaj bodo tebe upoštevali v vrsti 😊

Tudi jaz opazam, da so teli danasnji tastari res neuzgojeni….stojim v banki in cakam, da bo frej okencek…pride tastara memo mene ko, da sem kaktus in direkt na oken pred mano….nic oprostite ali lahko…ji pa recem, da se uriva me ba zabiden gleda pa se hoce kregat….ampak jim kar recem, da imajo ze 100 let pa se vedno brez osnovnih manir.

enako je v trgovini ali na posti…se jih kar bojim ker se mi smilijo…vem pa, da mi bo zivc iz riti ven potegnila in se bom spet kregal…..uglavnem ko vidim penzice grem kar ritensk nazaj…cim dlje od njih

Dobro napisano. Svet se ne začne z nekom ob njegovem rojstvu, je od prej in ljudje od prej so ga gradili. Čisto iz neke logike je pričakovati, da bo mlajši razumel starejše pa očitno pričakujejo, da se bo tisti, ki je 2/3 življenja delal, kar iznenada spremenil, da bo po volji mlajšemu. Mlajši prišli ste v ta svet in na vas je da ga prvo razumete in gradite dalje. Do starejših se pa vedno obnaša spoštljivo ne glede na vse,….čas gre hitro  in 1,2,3,.. pa  boste preko 50  ali 60,… ampak še vedno z istim pogledom na svet kot zdaj pri 20 ali 30. Človek se s starostjo ne spremeni veliko, predvsem pa nikoli toliko kot je drugačna nova generacija. Zato tudi vas zdaj mlade čakajo kritike tistih, ki bodo mladi čez 30 ali 40 let.

Mislim, da ni tako hudo, kot tukaj pišete. Iz vaših zapisov veje pravo sovraštvo do starostnikov. Masikdo je pošteno oddelal svojo delovno dobo in prejema za svoj trud skromno pokojnino. Tudi v JU morajo nekateri uslužbenci, kar dobro delati, da obdržijo službo, da ne govorim o starejših proizvodnih delavcih, ki so šli večinoma popolnoma zgarani v zasluženi pokoj. Morda boste nekoč deležni tudi vi prav tako nespoštljive obravnave od mlajših in kar prav vam bo.

 

Res je, tudi meni grejo vcasih na zivce, ko sem v trgovini na blagajni in se starejsi zelo pocasi premikajo. A sem se naucila, da grem v trgovino, ko ni dan upokojencev, ali pa popoldne, ko jih vecina ze opravi nakupe.

Kar se pa tuce jp prometa, pa grem na tisti avtobus, ki ima v vrsti manj upokejncev, ali pa grem na drugega, kasneje.

Jim pustim, da zivijo svoje zivljenje tako kot ga znajo. Ce nekateri nisi strpni do nas, zakan moramo mi poceti enako in biti tako kot ti nestrpni starejsi nestrpni?

Vec ljubezni in strpnosti in bo zivljenje lazje. V casu korone sko tako ali tako vsi nestrpni in zivcni, jezni na svet in še kaj bi se dalo nasteti.

Preveč so poslušali ta komad : “dokler nam srce utripa, ni predaje, ni umika” 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 07.10.2021 ob 18:22

Obnašaj se normalno v trgovini, v avtobusu in drugod na javnih mestih. Ne vrti se cel svet okoli tebe samo zato, ker si v penziji. Tamladi niso dobili udobnih služb in stanovanj na pladnju, tako kot vi.

Nehaj že! Jaz sem prvi mesec v penziji.Moji trije otroci, odrasli imajo vsi službe! Pa veš zakaj?

Ker so normalni in delavni!!Vsi trije imajo dobro plačo.

Če pa misliš, da sem imela udobno službo, pa pojma nimaš.Kar nekaj blebetaš in pozabljaš, da že 30 let -ja draga moja -30 let že nismo v socializmu.

Kdo je pa na pladnju dobil vse, službo in stanovanje – očitno ne veš nič o življenju ali pa se ti foušljivo meša.

Nisi normalna.

Ja, kar pojej se.

Pa boš imela še premalo.

Boš morala uporabiti roke, vseh deset prstov in glavo, če boš hotela kam priti.Tako, kot vsi drugi.

Ne samo jamrat tu po monu in biti zelena od zavisti.

Pa lep dan.Jaz ga imam!

Pa penzijo tudi dobro!

Ko te bom pa videla v trgovini, bom pa voziček porinila direktno v tebe.

Dosedaj ga nisem še nikomur.

Ampak take koze si ga zaslužite!

 

Odgovor na objavo uporabnika
res je947, 06.10.2021 ob 09:13

Tako je. Ni en teden od tega, ko mi je v rit rinil voziček starejši možaka. Potem se mi je še postavil ob ramo ko sem plačevala. Ko sem ga zelo vljudno: A vas lahko prosim, da greste 2 koraka stran od mene, ker ves čas rinete v mene prosila, me je pa začel odpraljati s : Saj sem se cepil, verjetno vi niste zato vam gre pa tako v nos, pa prebolel sem virus. Sem mu razložila, da me ne briga njegovo zdravstveno stanje, da samo prosim, da gre 2 koraka stran od mene… pa kar ni in ni nehal.

Res je zelo so agresivni. Tudi moja mama je poslala nekaj kar si nisem mislila da bo kdaj koli. Gleda TV in kar povprek vse zmerja s huligani… Razočarana sem nad to generacijo, da ne morem povedati. Celo življenje so me učili, da moramo biti za vzgled mlajšim ta agresija me pa prav preseneča…

 

Samo upaj,da ne boš ti nekoč med podobnimi “penziči”.Iščejo ugodne nakupe,žal penzija je majhna zato izkoristijo vse možne ugodnosti. Tudi jaz sem upokojenka in imam doma kar precej velik vrt tako pridelam marsikaj in ne delam drena po avtobusih.Razumem pa mestne upokojence,ki se borijo za vssko igodnost. Tudi ti boš nekoč šla mlajšim na živce do takrat pa ji skušaj razumeti.

Lep pozdra

Neagresivna upokojenka

Sem upokojenka. A zdaj ste se pa na nas spravili?

V trgovino grem enkrat do dvakrat na teden. Sem še dokaj v formi, pri blagajni opravim zelo hitro, saj sem zelo zverzirana že tekom celega življenja. Prepričana sem, da pri zlaganju artiklov prehitim marsikatero tridesetletnico. Vse lepo zložim po vrsti, pospravim, plačam s kartico in grem. V nikogar ne potiskam vozička in z nikomur ne klepetam pri blagajni. Usedem se v avto in se peljem domov.

Na banko skoraj ne hodim, vse plačujem preko bankaneta. Če potrebujem zdravnika, napišem mejl, izvide skeniram in ne delam gužve tudi v ambulanti ne.

Nikogar ne obremenjujem in nobenemu ne pridigam. Sem že v letih, vsak dan me nekaj boli, vendar nobenemu ne težim. Vse dam od sebe in naredim vse, kar zmorem.

Vi mladi imate svoje probleme, mi smo imeli svoje. Vsaka generacija mora dati svoje skozi. Verjamem, da smo vam upokojenci tako napoti, da bi nas najrajši postrelili, toda zavedajte se, da smo bili tudi mi nekoč mladi, zdravi, delovni in smo gradili ta svet. Tudi vi pridete na naše in boste stari. Oglasite se takrat.

 

 

Popolnoma prav si napisala.Pa se ni treba nikomur opravičevati.

Ravno tako imaš pravico živeti, dihati in imeti svoj prostor pod soncem, kot tale avtorica in njej podobne riti!

Ki so nevzgojene, ki nimajo ne občutka in ne empatije do starejših ljudi.

Te ženske  bi si morale prebrati knjigo Ni prostora za prasce, pa bi takoj videle, v kateri predal spadajo.

Saj niso nestrpne samo do starejših.

Isti odnos bodo zavzele do moža in do otrok.

To so tiste, vse fit in lepe, ki z eno roko potiskajo voziček, z drugo držijo telefon in se pogovarjajo s prijateljicami.Namesto, da bi svoj čas namenile otroku.

To so tiste, ki imajo moža zato, da so finančno preskrbljene, otroke imajo pa zato, ker se je “naredil”, da so ujele moža , ki je bil dober ulov .In drugega otroka imajo zato, ker ga ima tudi prijateljica.

Potem pa letajo z otroki , ki so se komaj  – rodili po lokalih, trgovskih centrih in komaj čakajo, da ga porinejo nekam v varstvo, da so proste in frej in da imajo mir!

Torej, spoštovana zgornja upokojenka!

Nehaj se opravičevati tem tečnicam zgoraj, ki ne zmorejo in ne znajo vzpostaviti normalnega odnosa s starejšimi .So pač invalidke v glavi.Temu pa ni pomoči!

O, ja, marsikomu je na šihtu trajal socializem še dolgo po socializmu. Zasedli so svoje sinekuristične pozicije, zaščiteni kot redke živalske vrste, ničesar novega se naučiti, samo dobre plače vleči, tamladi na bednih začasnih pogodbah so jim pa riti odnašali. Ko gredo taki v penzijo, se njihova “delovna” mesta enostavno ukinejo, ker niso nikomur potrebna. Pa tako so garali …

Odgovor na objavo uporabnika
tudi v penziji, 06.10.2021 ob 09:43

Tudi jaz opažam enako, čeprav sem penziji. Starejši hodijo vsak dan v trgovino, pa čeprav po eno stvar. Obvezno  tiščijo drugo v drugega, posebno pri blagajni. To me zelo moti. Poleg tega se pred blagajno na dolgo in široko pogovarjajo. Sama grem v trgovino enkrat na teden, vidim pa jih po ulici, ker je to manjši kraj in se vsi poznamo. S tem, ko si sestaviš spisek, kaj rabiš iz trgovine in kupuješ enkrat na teden, tudi privarčuješ.

V našem manjšem merkatorju pa je veliko malicarjev, torej to niso penzionisti, ki potem gužvo delajo z eno prerezano žemljico, malo salamice in solatko ali s čim pohanim po vsej štacuni in blagajni. Penzionistov tu skoraj ne vidiš. Zanimivo.

So malicarji kar bolj nadležni, sploh ko zagužvajo vrsto na kruhu za cel oddelek malic. Svašta, eni so tok leni da si ne morejo malico od doma prinest in pustijo trgovini in kupcem dihat! 😁

Ne vem v ko je težava v tebi ali starčkih. Bolj mislim, da tu gor zdraviš svoje frustracije

New Report

Close