Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Agresivni penzionisti

Agresivni penzionisti

Odgovor na objavo uporabnika
res je947, 06.10.2021 ob 09:13

Odgovor na objavo uporabnika
Meni ne, 06.10.2021 ob 08:56

Odgovor na objavo uporabnika
penz, 06.10.2021 ob 08:47

Odgovor na objavo uporabnika
Meni ne, 06.10.2021 ob 08:32

Ne vem , no.Mislim , da nekateri prav ne prenesete starejših in zato ste nestrpni do njih.Mislite, da se vse vrti okoli vas, vsega imate polno rit, predvsem pa avtorica misli, da je carica Milica.Tudi jaz hodim naokoli in nič od tega ne opažam posebej.Le to, da je večina starejših nerodna v komunikaciji, uporabljajo besede, ki niso več IN, pa malo so nespretni.Bom pa rekla tole : Avtorica in vsi, ki imate toliko povedati o starejših : vaše pisanje samo odraža vašo nekulturo in primitivizem .Mislite, da ste nekaj več, da pobirate zvezde z neba, ostali so pa gnoj.Sram naj vas bo, očitno nimate babic in dedkov, ali pa jih imate, pa nimate nobene empatije do njih.Hvala lepa za vaše prazne lupine in polne riti! Kajti zdravje se lahko hitro obrne in tudi denar hitro presahne.Ostane samo še človečnost, tega je pa v avtorici, ki misli, da je kraljična – bore malo!

Glede na napisano si tudi ti stara. 🙂 Pa ok, pač tu nisi sama kriva. Samo starost pač ni in ne more biti izgovor za brezobzirno obnašanje, ki je prisotno pri nekaterih (ne pri vseh, na srečo). Obsoditi takšno obnašanje je pravilno in še premalo je tega. Samo zato, ker je nekdo star, še ne pomeni, da ima sedaj dovoljenje za primitivno obnašanje, kaj šele, da bi bi moral biti deležen spoštovanja!

Motiš se.Nisem stara.Imam 50 let.Imam pa odnos.Obe babici sem imela zelo rada.In nikoli še nihče ni potisnil vozička vame.Mislim, da ste eni bolj nestrpni , kot pa da bi pomagali starejšemu.

Tako je. Ni en teden od tega, ko mi je v rit rinil voziček starejši možaka. Potem se mi je še postavil ob ramo ko sem plačevala. Ko sem ga zelo vljudno: A vas lahko prosim, da greste 2 koraka stran od mene, ker ves čas rinete v mene prosila, me je pa začel odpraljati s : Saj sem se cepil, verjetno vi niste zato vam gre pa tako v nos, pa prebolel sem virus. Sem mu razložila, da me ne briga njegovo zdravstveno stanje, da samo prosim, da gre 2 koraka stran od mene… pa kar ni in ni nehal.

Res je zelo so agresivni. Tudi moja mama je poslala nekaj kar si nisem mislila da bo kdaj koli. Gleda TV in kar povprek vse zmerja s huligani… Razočarana sem nad to generacijo, da ne morem povedati. Celo življenje so me učili, da moramo biti za vzgled mlajšim ta agresija me pa prav preseneča…

 

CEpivo že deluje in mediji imajo veliko negativno moč

Odgovor na objavo uporabnika
Sv. Pomagavka, 05.10.2021 ob 15:12

Ni to od včeraj, oz. od korone. Ko sem bila na porodniški sem imela čas iti v trgovino dopoldne. Groza, to se naredi da te ne vidi in hop pred mano v vrsto. Pa ne mi reči da me ni videla ker je mogla obviti mene in voziček. Do takrat sem bila kot ena zgoraj pravi, tolerantna pa strpna, pri teli mi je pokrov odneslo. Pa to da se ti zaleti v avto ko gre parkirišča, stopi ven in reče saj ni nič, se vsede in odpelje. Pa kako je kdo zgaran bi se pa tudi dalo debatirati. Poznam eno, stara 90, v penziji 40-ega. Pa nima kmetije. No, je pa prijazna.

zaradi ene vsi starci so nule al kaj?

bravo za napisano! tako govori nekdo ,ki premore zdravo pamet visok IQ in pa veliko ematije..si opazila kako je avtorica (fuuj) ob kritikah upokojncev omenila,da hodijo z breglami,palicami obenem si “mislijo” da so ne vem kaj??!! grdo grdo..naj se spomne tega komm.,ko bo stara!

Odgovor na objavo uporabnika
soglasje, 05.10.2021 ob 16:25

Polno upokojitev s 55 leti starosti je bila v začetku 70 let in ne verjamem, da je kdorkoli od teh še živ.

no jaz sem še vedno živa, s 55 leti nastopila penzijo in seveda 40 let delovne dobe in 3 mesece ( začela s 15 leti), delam pa še naprej zaradi nizke penzije in če bi se mi štelo imam danes že 49 let delovne dobe (brez dneva prekinitve) in bom delala dokler bom lahko migala

Hja bo res držalo tole. Tapravi starcki so na vasi..

Noro, noro, noro in tako bedasto poniževalno pisanje da  ni vredno imena. Fy fuj ti ki to pišeš.

Odgovor na objavo uporabnika
Magdalena862, 08.10.2021 ob 17:08

no jaz sem še vedno živa, s 55 leti nastopila penzijo in seveda 40 let delovne dobe in 3 mesece ( začela s 15 leti), delam pa še naprej zaradi nizke penzije in če bi se mi štelo imam danes že 49 let delovne dobe (brez dneva prekinitve) in bom delala dokler bom lahko migala

Bolje bi bilo vseeno, če bi v teh 40.letih službe napredovala in si pomagala na boljše delovno mesto.Zdaj bi imela solidno penzijo, pa ti ne bi bilo treba več garati…

sicer ne živim v tako velikem kraju, pa vseeno, najbrž imamo tudi mi upokojence…. Jaz pa nimam problemov z njimi. Saj kdaj kakšen, posebej mlajši penzionist, rad pohiti v vrsto in stopi pred mene s polnim vozičkom, drugače pa kar gre…

Ti svetujem, da se malo umiriš… koliko časa pa potrebuješ, da počakaš v vrsti na avtobus? 30 sekund, ena minuta? A se ti res toliko mudi, da ne moreš dati prednosti starejšim osebam? Tudi če si prva na avtobusu, itak ne bo odpeljal, preden se ostali naložijo… tako da časa ne boš izgubila nič… zakaj ti toliko pomeni, da si pred njimi na avtobusu? Ok, vrste v trgovini so zoprne, ne glede na to, ali so v vrsti mladi ali stari… kaj pa če bi šla na samopostrežno blagajno, starejši ponavadi tja ne gredo.

Ne bi rada pametovala, da boš tudi ti enkrat stara in zoprna…. ampak ne bi bilo slabo, če bi se navadila sprejeti drugačne ljudi okrog sebe, bi se počutila veliko bolje…

Odgovor na objavo uporabnika
tudi v penziji, 06.10.2021 ob 09:43

Tudi jaz opažam enako, čeprav sem penziji. Starejši hodijo vsak dan v trgovino, pa čeprav po eno stvar. Obvezno  tiščijo drugo v drugega, posebno pri blagajni. To me zelo moti. Poleg tega se pred blagajno na dolgo in široko pogovarjajo. Sama grem v trgovino enkrat na teden, vidim pa jih po ulici, ker je to manjši kraj in se vsi poznamo. S tem, ko si sestaviš spisek, kaj rabiš iz trgovine in kupuješ enkrat na teden, tudi privarčuješ.

en od razlogov, da nakupujejo vsak dan, je ta, da imajo pač čas. Vstanejo, se preoblečejo in uredijo, pot do trgovine in nazaj je hkrati tudi sprehod, ki jih drži vsak dan aktivne.

Drugi razlog je gotovo ta, da težje nosijo velike nakupe. Vidim sama, ki imam tako službo, da precej obremenjujem roke, da mi je težko skladati nakup iz vozička na trak, pa potem s traku hitro nazaj v voziček in vreče, prekladanje v avtomobil in doma odnesti iz avta v stanovanje. Večina starejši niti ne vozi in jim je breme nositi vrečke s tedenskim nakupom.

Tretja stvar… vsak nakupuje tako, kot njemu paše in se kot se lahko organizira. če tebi paše kupovati enkrat na teden, to še ne pomeni, da je to za vse najboljši način.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
pamet, 11.10.2021 ob 01:12

en od razlogov, da nakupujejo vsak dan, je ta, da imajo pač čas. Vstanejo, se preoblečejo in uredijo, pot do trgovine in nazaj je hkrati tudi sprehod, ki jih drži vsak dan aktivne.

Drugi razlog je gotovo ta, da težje nosijo velike nakupe. Vidim sama, ki imam tako službo, da precej obremenjujem roke, da mi je težko skladati nakup iz vozička na trak, pa potem s traku hitro nazaj v voziček in vreče, prekladanje v avtomobil in doma odnesti iz avta v stanovanje. Večina starejši niti ne vozi in jim je breme nositi vrečke s tedenskim nakupom.

Tretja stvar… vsak nakupuje tako, kot njemu paše in se kot se lahko organizira. če tebi paše kupovati enkrat na teden, to še ne pomeni, da je to za vse najboljši način.

 

 

Ampak da hodijo za vsako malenkost v trgovino in so tako izpostavljeni virusom precej bolj, kot je dejansko potrebno, je pa bolj znak, da pamet ne dela več najboljše. Ja, so takšni, ki morajo iti vsak dan po žemljico, ker en dan stara ni dobra. Tu pa je tisto, ki gre tudi meni na živce. Vsi smo se prilagajali starim, ki so bolj ogroženi, sami pa niso naredili nič oz. ravno nasprotno. Pa jasno, niso vsi takšni, jih je pa vseeno precej. Preveč.

in to se pač pokaže skozi obnašanje.

Nešteto je mladih idiotov, ki se postarajo v stare idiote. Žal, smejo živet tudi taki.Nihče ne sme reči, da so vsi starejši vredni spoštovanja, ker to niso. Tako kot so že mnogi mladi navadna govna od človeka.

No, imamo pa srečo, da med nami živi še več dobrih, prijaznih mladih, ki bodo prav tako prijazni, ko bodo stari in med nami živi, kar je super, tudi veliko prijaznih starih ljudi, ki so se postarali iz mladih prijaznih ljudi.

Torej, stvar je v človeku, ne starosti.

Odgovor na objavo uporabnika
mlad idiot je star idiot, 11.10.2021 ob 14:14

in to se pač pokaže skozi obnašanje.

Nešteto je mladih idiotov, ki se postarajo v stare idiote. Žal, smejo živet tudi taki.Nihče ne sme reči, da so vsi starejši vredni spoštovanja, ker to niso. Tako kot so že mnogi mladi navadna govna od človeka.

No, imamo pa srečo, da med nami živi še več dobrih, prijaznih mladih, ki bodo prav tako prijazni, ko bodo stari in med nami živi, kar je super, tudi veliko prijaznih starih ljudi, ki so se postarali iz mladih prijaznih ljudi.

Torej, stvar je v človeku, ne starosti.

Res je. Samo, da se tisti idiotizem z leti samo še stopnjuje.

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
    Res je moja mami je skoraj že pol  življenja v penziji,zgleda,kot,da jih ima 60let. Tašča ale malo manj. Obe pa od vraga. Samo čakajo kako bi nas prizadele. Tudi jaz pogrešam moje babice,ki so res bile babice. Ne pa to zdaj,ko vidiš res ni nobenega spoštovanja. Tudi nas je potrebno spoštovati,kaj smo kaj drugačni? Delamo,se trudimo popravljati njihove napake za nazaj. Probamo čimbolj vzgajati naše otroke v tej čudni državi in smo vseeno hvaležni za vse dobro in tudi za stvari,ki so nas naredile bolj močne. Pa tudi jaz sem začela delat pri devetih letih in ni  bilo lahko…za tiste ,ki bojo brale to in se usajale,da so tudi oni morali delati. Jaz se zato ne znašam na moje otroke in jim grenim življenje kot pa naši dve nad nami. Sicer jih pa že to tepe,da noben ne pride k njima. Samo mi jim pomagamo kljub vsemu.

Starostniki so vredu. A v Ljubljani… V Ljubljani ne grem nikoli več na bus… To te nadirajo, grdo gledajo, zmerjajo… Starostniki v Ljubljani nimajo nobene kulture!
Moja izkušnja. Prihajam pa iz manjšega mesta iz dolenjske. Me je kar šokiralo…

Zakaj meniš, da je to, da se nekdo zaletava z vozičkom vanjo, se preriva ali jo zmerja, njena hohštaplarija? 😏

Tudi jaz opazam, da so teli danasnji tastari res neuzgojeni….stojim v banki in cakam, da bo frej okencek…pride tastara memo mene ko, da sem kaktus in direkt na oken pred mano….nic oprostite ali lahko…ji pa recem, da se uriva me ba zabiden gleda pa se hoce kregat….ampak jim kar recem, da imajo ze 100 let pa se vedno brez osnovnih manir.

Jaz pa vidim, da je nekdo pri  predmetu slovenščini manjkal večino časa; je najbrž opazoval “tastare neuzgojene, ki se urivajo in hodijo memo njega”.  Tole ni berljivo.

enako je v trgovini ali na posti…se jih kar bojim ker se mi smilijo…vem pa, da mi bo zivc iz riti ven potegnila in se bom spet kregal…..uglavnem ko vidim penzice grem kar ritensk nazaj…cim dlje od njih

Glede na to, da imamo še vedno vsaj 1500 borčevskih penzij, bi dejal, da se motiš.

Ne, v penzijo so šli cariniki pri starosti 39 let- koliko je to delovne dobe?! delavci so šli v penzijo pri starosti 50 let z cca 30-35 let delovne dobe. V 80. letih. V 90. letih so delali  33 let nato dve leti na čakanju, stari pa okoli 53 let v penzijo. Poznam jih ogromno. Nobeden ni delal 40 let ali šel v penzijo pri 60., 62,… letih

cist res.je vse opisano. mene so zrinl iz busa nestetokrat ker se pri vratih nadrenajo ko da bo konc sveta ce ne pridejo dol v sekundah. pol sm sla enkrat iz operacije vsa gotova nisem imela drugega prevoza sem se vsedla na bus in evo v roku 5 min se nagrebe ob mene ena starejsa gospa in zacne pokasljevat kao ce bom vstala. jst nism mogla niti se prerekat z njo. nakar ena zavaljena babura vstane in me zacne napadat da ce mam lahk umetne trepalnice a gospej ne morm sedeza odstopit. prvic nimam umetnih trepalnic mam kr svoje drugic pa ne vem zakaj ni mogu kdo drug kaj sem dolzna razlagat da sem iz operacije. res eni so grozni kot osebe. sam ker si mlad si takoj smatran kot da nimas svojih tezav. v trgovini isto.. eni gredo kr mim mene kao me.prehitijo v vrsti ko da sem zrak.ne bi nic rekla ce bi me kdo vljudno vprasal ce ga spustim itak bi.. ampak tko nesramnost.. no zacela sem jih napizdevat po tekocem traku in grdo gledat. zdaj imam mir.

Odgovor na objavo uporabnika
Razpizden mulac, 08.10.2021 ob 12:21

Ne morem iti mimo tega zapisa, kako lahko izustite nekaj tako ignorantskega. Mladi smo polni sami sebe, se vrti svet okoli nas in imamo polno rit vsega? Hiše, stanovanja itd so starejše generacije dobile skoraj da ne zastonj, hrana in ostale osnovne dobrine so bile veliko bolj dostopne… Priznam ste starejsi preziveli vojne različne režime in vse ostalo ni vam bilo lahko ampak da mečete v koš nas mlade ki si poskušamo, v temu “sodobnem” svetu ustvariti življenje. Ni nam lahka določeni delajo po 2 službe zraven študij. In imamo maximalno 1 uro za hoditi po trgovinah zato da doživimo še kaj drugega v dnevu… Po kateri logiki bi morali dajati prednost starejsim ki imajo dejansko časa do konca življenja. Imel sem rad svojo babico. Pa je bla prava prostakinja in zajebantka ampak nikoli ni bila tako nesramna kot določeni penzionerji ki imajo božji kompleks in mislijo da se cel svet vrti okoli njih. Od vedno sem spostoval starejse, tudi ko mi prekipi, ampak da nas mlade zmerjate z polnoritimi brezdelneži pa ne bom dopustil nikoli.

Fuj za tako razmišlanje

oprosti malo vec inteligence in razgledanosti bi lahko imel… danes lahko recemo penzionistom hvala, ker imajo mlajse generacije kje ziveti.. in ce mislis, da so uzivali in vse dobili niso… vecina je z lastnimi rokami sezidala hise in tudi je obstajala proizvodnja glede dela… najlepse je jokat, kako je bilo njim lepo in tebi gorje… bos moral se lotiti delat, ce zelis kaj imeti ne pa krivit druge, ker gre tebi slabo… IN MALO VEC SPOSTOVANJA DO STAREJSIH, KER TUDI MI BOMO ENKRAT STARI!

Odgovor na objavo uporabnika
maja591, 04.10.2022 ob 11:01

oprosti malo vec inteligence in razgledanosti bi lahko imel… danes lahko recemo penzionistom hvala, ker imajo mlajse generacije kje ziveti.. in ce mislis, da so uzivali in vse dobili niso… vecina je z lastnimi rokami sezidala hise in tudi je obstajala proizvodnja glede dela… najlepse je jokat, kako je bilo njim lepo in tebi gorje… bos moral se lotiti delat, ce zelis kaj imeti ne pa krivit druge, ker gre tebi slabo… IN MALO VEC SPOSTOVANJA DO STAREJSIH, KER TUDI MI BOMO ENKRAT STARI!

Ah pajade no. Spoštovanje ne more biti kar samoumevno. Sploh pa ne samo zaradi starosti. Res pa je, da če se je nekdo primitivno in brezobzirno obnašal v mladosti, se v starosti še toliko slabše. In takih je precej. Še po TV imaš posnetke, ki se na mrtvo rinejo starčki ob otvoritvi nove trgovine. Pa kako so bili natrpani v Bigbangu samo zato, da bi pokoristili tiste bone. Itak jih ne rabijo, ampak če je zastonj ali pa poceni, potem ni problema čakat na vročini, pa se rinit kot da ti gre za življenje. Tudi v navadni trgovini rinejo, ne spoštujejo osebnega prostora, na busu enako – s tem, da še kakšne vrečke naložijo na sedež zraven. On lahko baje – v njihovi bolni glavi.

Seveda niso vsi takšni, so tudi normalni, obzirni, prijazni in takšni so tega potem tudi sami deležni. Primitivci pač ne in si tega niti ne zaslužijo.

Še en komentar glede hiš – toliko, kot se je takrat masovno kradlo, se danes pač ne. Seveda je vsak dobil nekaj, pa šiht je bil zato, da je bil, potem pa še en doma na črno. Da o kvaliteti takratne samogradnje sploh ne bi. Vi pa sanjate, da je to čisto zlato. Ja, je, če so po Jazbinšku za drobiž pokupili stanovanja v mestih. To je bila kraja stoletja. Res, to se imamo zahvaliti tej generaciji. Poleg tega, da delamo zanjo, čeprav je sama delala precej manj časa, precej bolj na izi, zdaj pa ima v primerjavi z današnjimi na sveže upokojenimi in tudi zaposlenimi precej višje penzije. Da bi bili med sabo solidarni, to pa ne gre. Njim nekaj pripada, pa če vsi pocrkajo. Potem pa se gredo še politiko, pa protestirajo tam, kjer jih ne srbi – starčki na tistem shodu “za otroke”, pa proti splavu. Pa kaj se imajo za oglašati, oni so svoje oddelali, nimajo kaj diktirati mlajšim. Tako da ja, stari bi potrebovali konkreten tečaj bontona in streznitve. Da bi sploh vsaj za malenkost prišli spet v stik z realnostjo. Ker so ga večinoma čisto izgubili.

Spoštovani, želeli ste biti duhoviti pa takole, z lahkoto, brez kakršnekoli slabe vesti, smešite del skupnosti, ki se nas je prejela oznaka generacija 65+.

Temu vašemu početju se reče starizem in sodi v sovražni govor, kar je, kolikor vem, kaznivo.

Probajmo si prizadevati za medgeneracijsko solidarnost in pomagati eni drugim – ljudje smo vsi in nam vsem teče biološka ura.

Odgovor na objavo uporabnika
Biserka Cizar, 05.10.2022 ob 01:52

Spoštovani, želeli ste biti duhoviti pa takole, z lahkoto, brez kakršnekoli slabe vesti, smešite del skupnosti, ki se nas je prejela oznaka generacija 65+.

Temu vašemu početju se reče starizem in sodi v sovražni govor, kar je, kolikor vem, kaznivo.

Probajmo si prizadevati za medgeneracijsko solidarnost in pomagati eni drugim – ljudje smo vsi in nam vsem teče biološka ura.

Bravo

New Report

Close