Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Agresivni penzionisti

Agresivni penzionisti

Odgovor na objavo uporabnika
Biserka Cizar, 05.10.2022 ob 01:52

Spoštovani, želeli ste biti duhoviti pa takole, z lahkoto, brez kakršnekoli slabe vesti, smešite del skupnosti, ki se nas je prejela oznaka generacija 65+.

Temu vašemu početju se reče starizem in sodi v sovražni govor, kar je, kolikor vem, kaznivo.

Probajmo si prizadevati za medgeneracijsko solidarnost in pomagati eni drugim – ljudje smo vsi in nam vsem teče biološka ura.

Solidarnost naj bo obojestranska, ne pa tako, kot sedaj – samo mladi morajo biti solidarni, starim pa ni treba in vecinoma tudi niso. Torej poskrbite za to tudi v svojih vrstah! Sovraatvo do mladine je še precej bolj prisotno, samo oči morate odpreti!

Leta hitro tečejo in tudi vi gospodična Nina oziroma gospa boste postali stari in se nam tako imenovani hordi pridružili.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kosilo., 06.10.2022 ob 15:46

Leta hitro tečejo in tudi vi gospodična Nina oziroma gospa boste postali stari in se nam tako imenovani hordi pridružili.

 

In takrat bo čas, da bo tudi njo, če se bo tako obnašala, nekdo prijel malo bolj na trdo in postavil na svoje mesto. Leta nikoli niso in ne bodo izgovor za primitivno, brezobzirno obnašanje.

No, prej ali slej bomo vsi penziči, če seveda ne bomo prej guznili. Kot zgleda bomo delali vsaj deset let več kot pretekle generacije. V kakšnem stanju bomo takrat, lahko samo ugibamo. Kot je že nekdo zapisal, so penzionistov preveč prikopljeni na televizorje, kjer jih mediji šopajo z grozotami in krivicami, ki se jim dogajajo. Ker je le malokdo sposoben kritičnega razmišljanje hitro podležejo. To vidim v našem ožjem sorodstvu.

Drugače pa penziči zelo striktno opravljajo svojo državljansko dolžnost, ki se ji reče volitve in referendumi. Ko vsi ostali tisto nedeljo ležimo doma, oni pridno volijo in tudi izvolijo, zato imamo, kar imamo.

O je, je. Moji starsi in veliko njunih vrstnikov.

Zelo veliko se jih res na blagajnah znajo postaviti v vrsto pred ali pa se vsaj z vozičkom zaletuje. ŠE  pogosteje se dogaja, da začnem zlagati na trak, oseba za mano mi pusti nekaj prostora, a ne dovolj. Čeptav na visoko nalagam na trak, imam še pol vozička za zložit, ko ima že oseba za mano stvari na traku.

To me pa res jezi.

Sorry, sem sama tudi penzionist,  sicer šele 2 leti, pa se popolnoma strinjam s tabo, resnično se velika večina sploh ne zna obnašat predvsem tisti ki so že po 30let in več v penzionu. V trgovinah kaos na blagajni, do hladilnika sploh ne prideš, da o policah s kruhom ne govorim. Čuden ta svet,hvala bogu da se mi ni treba vozit z avtobusom.

evo meni ena starejša teta v lidlu – na samopostrežnih blagajnah , blagajna zraven mene fraj – torej vso možnost bi imela tja, ne ona, se rine vame z vozičkom, ki sem komaj začela začela skenirati svoj nakup…

to očitno počenjo namensko in iz nespoštljivosti… in ta ista babura se je malo prej pri eni košari, kjer sem iskala izdelke skozi morala za mojim hrbtom _ sem jo gledala, sem mislila,da čaka prostor, ker sem jaz iskala pravo številko štumfov v tistem kupu – ko najdem se ji opravičim, da je trajalo iskanje in ji dam prostor in v zahvalo babnica pride  1 minuto za menoj se spet rinit mi v rit na blagajni…

potem pa že lahko rečem,da je namenoma. osnovne kulture jim manjka in so res prav agresivni.

New Report

Close