Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Agresivni ribiči na Velenjskem jezeru

Agresivni ribiči na Velenjskem jezeru

No dedec ni sedel na obali. Je stal.
V okolici je bilo še več drugih ljudi, ker so tam klopce in očitno sprehajalna pot. Iz daljave žal nisem mogla opaziti kaj kdo počne.
V čolnu sta bila tudi dva. Iz daljave tudi nisem mogla videt ali sta to nek parček. Ko je začel tuliti, sem opazila, da sta dva moška.
Veš tudi jaz sem bila v čolnu pa nisem lovila rib.
Pa si prepričana, da ne lažeš? Namreč jaz nisem opazila, ko praviš, da so imeli mreže?
Veš, jaz sem doma iz podežlja, pri nas smo vajeni kulturnega, spoštljivega vedenja. Zato me je še toliko bolj presenetila prostaškost, agresija, grožnja v mestu.

omejenci so samo lovci in ribiči … vsi ubijalci živali
[/quote]

ja, znano je, da prikriti agresivci in ljubitelji ubijanja, tisti, ki bi ubijali tudi drugače, se infiltrirajo med lovce in ribiče.

In predvsem hoče vreči slabo luč na ribiče.

Me pa zanima kako je poleti na Velenjskem jezeru? Takrat je menda tam ogromno otrok, ker postavijo igrala. Pa tudi ogromno plavalcev pa veliko veslačev, suparjev, jadralcev?
In kako je s tekači, kolesarji, ki tečejo, kolesarijo ob jezeru? Pa, če se ne motim so tam tudi jezdeci?
Pa menda je Pikin festival ob obali jezera?
A potem ribiči kar vsem po vrsti grozijo?

Opis dveh dogodkov z ribiči, ko sem bila še otrok.
Enkrat so lovili ribe in vsako ulovljeno ribo je potem prijel za rep in tolkel z njo po kamnu, da jo je ubil. Oči so kar ven izpadle.
Drug primer: ribe so lovili in jih pustili umirat na obali v posodi, da so se zadušile.

Minilo me je jesti ribe.

Ne upajo si – takrat so tiho, ker vedo, da ne smejo. Niti ne pridejo nekateri lovit. Potem so pa “in power” , ko je sezona poletja mimo. Si imela pač smolo, da so te primitivci tako napadli. Samo primitven folk lovi ribe v jezerih. Očitno trend iz Amerike:

https://www.google.si/search?biw=1440&bih=839&tbm=isch&sa=1&q=rednecks+fishing+in+small+lake&oq=rednecks+fishing+in+small+lake&gs_l=psy-ab.3…12372.15049.1.15603.12.9.3.0.0.0.183.536.0j4.4.0….0…1.1.64.psy-ab..6.0.0….0.tpv3opkVSok

Kar se mene tice, bi se ribici lahko tudi umaknili nekam v sprehajalcem tezko dosegljive obale. Ce se spomni lovit ribe blizu glavne sprehajalne poti, potem naj pricakuje, da bodo mimo leteli psi, mame z otroki in ostala bitja na vec nogah. Tlele pri nas se ribici vedno spravijo nekam na sredo reke, povsem stran od sprehajalcev in kogarkoli, ki bi jih lahko motil. Itak, da skusas bit uvideven. Ampak vse ma svoje imeje in norca se pa tud ne more delat vsak, samo zato, ker misli, da je nekaj vec, ce drzi v roki palico.

Poleg Velenjskega jezera, sta še Družmirsko (Šoštanjsko) in Škalsko jezero. Po besedah znancev iz tistih koncev, na tisti dve jezeri ni pametno hodit veslati, ker je menda tam polno ribičev. Velenjsko p naj bi bilo za plavanje, veslanje, supanje, jadranje. Ampak tudi to jezero si očitno lastijo ribiči in očitno ne prenesejo drugih tam. Da ne omenjam številnih ribnikov v bližini, ki jih imajo ribiči na voljo.

ne moreš biti če si: lovec, ribič, mesar..sproščat se z pobijanjam in/ali razkosavanjem živali je itak že znak, da gre za mentalnega bolnika.

No bom se jaz svoje mnenje povedala. Z mojim greva veckrat taborit in lovit ribe. Za lovljenje je treba placat vecdnevne karte, ki niso glih poceni. In ze veckrat se je naredilo, da je kaksen veslac mislil, da je jezero njegovo in lahko vesla pac tam, kjer njemu pase. Da ujames ribo lahko cakas po vec ur in pol pride veslac, ki lahko vse unici. Da ne govorim o morebitnem napetem laksu, se veslac lahko zaplete. To je drag sport in itak, da postanejo eni agresivni, ce ste eni veslaci popolnoma slepi.

In ribe ne ubijajo tapravi ribici, ampak bosanci, ki jih odnesejo domov! Teh je pa veliko in tudi karte sploh ne kupijo.

Veš v laks se težko zapleteš, če veslaš tako daleč stran, da sploh ne vidiš, da človek lovi ribe.
In glede na to, da na Škalsko in Družmirsko jezero veslači in plavalci sploh ne hodijo, da so tam samo ribiči, da je v okolici še malo morje ribnikov, kjer ni ne plavalcev in ne veslačev. So kvečjemu ribiči tisti, ki si prisvojijo vse. In očitno so sveto prepričani, da je tudi Velenjsko jezero samo njihovo.
Verjemi, da nobenemu veslaču ni do tega, da bi se zapletel v trnek.
Ne boš verjela, tudi veslaška oprema je draga.
In moj namen, ko sem na jezeru je ta, da čim manj motim živali v in na vodi. Še posebej ptiče. Zato se trudim, da sem tiho, da ne delam kaosa. In ja, veslači vsekakor manj škodujemo ribam kot ribiči.
Veslači ne zabijamo trnka v ribe, jih ne vlečemo na kopno, se ne poigravamo z njimi in jih potem, ko je uboga riba čisto pod stresom, vržemo nazaj.

Od kje ti to?
Jaz sem videla pobijat ribe pa so bili čisti Slovenci. Ne vem pa ali so imeli dovolilnice ali ne.

ko si lačen si drugačen… sploh, ko riba noče ure in ure prijet, ti pa lačen 🙂 Back up plan si naredite, pa bo 🙂

Mehka cura, ribič na ribolovu.

ja, znano je, da prikriti agresivci in ljubitelji ubijanja, tisti, ki bi ubijali tudi drugače, se infiltrirajo med lovce in ribiče.
[/quote]

nekomu je sprostitev? Ja za prikrite agresivce..imaš prav! Teci stran od takih budal res..

Mojemu ortoku je en podobno grozil… sem bil pa v bližini in me ni videl. No meni ni mogel kaj dosti grozit, ko je nekaj začenjal z grožnjo sem ga zabrisal v vodo, da se je malo ohladil 🙂

Kot ti je odgovorila že veslačica – ti bom pa še jaz;

Tudi za veslanje je marsikje treba plačat. Samo plačilo ne tebi ne meni ne daje ekskluzivne pravice biti tam.
Če ti kot ribič misliš da si lahko kjerkoli tam, lahko čisto enako jaz kot kajakaš.

Ribiči res kje skrbite za ribe in vode, a kajakaši tudi. Veš da so redne čistilne akcije rek in obal, ki jih izvajajo kajakaši in raftarji?

Kajakaš/veslač je lahko na vodi ure in ure in lepo vesla po vodi, potem kar naenkrat od nekje en ribič, ki si začne lastiti teritorij… in lahko vse uniči.
In kajakaštvo je drag šport – dobra oprema je hitro par tisoč eur – pa ti en ribič potem poskuša uničit s trnkom…
To je drag šport in itak da ne bo čudno če bodo nekateri agresivni, če ste vi ribiči popolnoma slepi in gluhi (in teritorialni).

P.S. Napisal sem popolnoma po tvojem ribiškem vzorčnem tekstu, le izhodišče sem obrnil. Vidiš zdaj kako zveni?
Precej trapasto, a ni???

In predvsem hoče vreči slabo luč na ribiče.
[/quote]
Jp darge tupoglavke, prišli smo do točke, ko bi se moralo uvest osnovna vzgoja za odrasle in učernja spoštovanja, predvsem velja to za babe, ki ste mnogo huj od dedcev. Vsako šusatsto fračo danes nekaj moti, se repenči, nagaja, bi prijavljala, žleht povsod, ne zna pa rečt nikomur vljudnega dober dan.

Ne dolgo nazaj sav bila s sinov hosti in tridesetletna sončica z mamico nama iz daljave sledi, ker mmidva nahajava gobe onidvi ne. Prideva do mesta kjer sva našla čez trideset marel, pa že tako sem imel skoraj polno košaro. Poberava nekaj, nekaj jih pustim za ti dve, ki prihajata in pobu tudi na glas od daleč povem naj pusti tiste v jarku za njiju. Se približata in vidi, da imam v roki tri mlade izpuljene marele, ki jih dam potem rasti v vodo doma.

Ti dve se počasi pri bližata in ravno mislim prijazno pozdravit, pa sončica stegne jezik. “Ni treba marel uničevat”. Sem ji rekel “kaj dealm”? “Uničujeti jih izpulil ste jih. Bo treba kako knjigo prebrat”. Pob se je začel smejat, ker je vedel kaj bo. :-)V nadljevanju lahko samo povem, da sta babi tako šlii n ko sta bili na varni razdalji v jarku, še vedno nista videli marel, ki sem jih pustil za njiju. :- ))) take ste tupoglavke prfliknjrene domišljave, samo pošteno vzgojne čez rit bi rabile, pa bi bile takoj dobre.

Kot ti je odgovorila že veslačica – ti bom pa še jaz;

Tudi za veslanje je marsikje treba plačat. Samo plačilo ne tebi ne meni ne daje ekskluzivne pravice biti tam.
Če ti kot ribič misliš da si lahko kjerkoli tam, lahko čisto enako jaz kot kajakaš.

Ribiči res kje skrbite za ribe in vode, a kajakaši tudi. Veš da so redne čistilne akcije rek in obal, ki jih izvajajo kajakaši in raftarji?

Kajakaš/veslač je lahko na vodi ure in ure in lepo vesla po vodi, potem kar naenkrat od nekje en ribič, ki si začne lastiti teritorij… in lahko vse uniči.
In kajakaštvo je drag šport – dobra oprema je hitro par tisoč eur – pa ti en ribič potem poskuša uničit s trnkom…
To je drag šport in itak da ne bo čudno če bodo nekateri agresivni, če ste vi ribiči popolnoma slepi in gluhi (in teritorialni).

P.S. Napisal sem popolnoma po tvojem ribiškem vzorčnem tekstu, le izhodišče sem obrnil. Vidiš zdaj kako zveni?
Precej trapasto, a ni???
[/quote]

A ribiška oprema je pa ceneje, ne smešit no. In ja, vode so v glavnem v pristojnosti vzdržervanja ribičev, jaz kajakašev nikoli ne vidim. In vo vodi so glavne ribe, ne kajkaš, zato recimo motorni čoln sploh ni dovoljen, razen na večjih rekah, na manjših zajetjih pa tudi navadni čoln ne.

Ampak saploh ne gre za to, gre az uvidevnost in medsebojno spoštovanje. Če ti s tistega kajaka nisi sposoben opazit ribiča in ga upoštevat, potem na vodi nimaš kaj iskat, ker tam kjer ni dovolj prostora, da bi se drug drugemu ognila na razumni razdalji, tako kajakaš nima kaj iskat in mu ni dovoljeno bit tam, to so razni ribniki, gramoznice, razna zajetja.

Veš Polarni sij, s svojimi komentarji si vrgel res slabo luč na ribiče. Vsak, ki te bere, bo zdaj sklepal, da so ribiči res eni moteni osebki.

Tako mimogrede. Jaz vidim, da veslači lepo veslajo po jezeru. Ribiči pa samo ven ribe jemljejo.
Pa kormorane bi pobili, ker se prehranjujejo z ribami.

A ribiška oprema je pa ceneje, ne smešit no. In ja, vode so v glavnem v pristojnosti vzdržervanja ribičev, jaz kajakašev nikoli ne vidim. In vo vodi so glavne ribe, ne kajkaš, zato recimo motorni čoln sploh ni dovoljen, razen na večjih rekah, na manjših zajetjih pa tudi navadni čoln ne.

Ampak saploh ne gre za to, gre az uvidevnost in medsebojno spoštovanje. Če ti s tistega kajaka nisi sposoben opazit ribiča in ga upoštevat, potem na vodi nimaš kaj iskat, ker tam kjer ni dovolj prostora, da bi se drug drugemu ognila na razumni razdalji, tako kajakaš nima kaj iskat in mu ni dovoljeno bit tam, to so razni ribniki, gramoznice, razna zajetja.
[/quote]

Ti kot ribič o medsebojnem spoštovanju ne boš govoril, ker vidiš samo, kar je za tvojo rit dobro. Dokler me pred mojim domom napizdevate, spelji.

Nobene ribe ne bo čolnič ali kajak spodil. To so pač vraže ribičev ali pa so mutavi. Ne vem.

Imela si smolo, ker si verjetno naletela na pijanega desca. Ne, na ribiča.

A bejž, ti si ena vraža tumasta. Veš kako daleč čuti riba recimo tresljaje ko hodiš, vidim včasih s hriba amurje na vrhu, ko pridem do polvice, več kot 50 metrov oddaljenosti, samo zginejo v globino, prej pa cele temne jate na vrhu en zraven drugega. In človek lepo futra tam mogoče že več ur in jih privablja, potem pride pa “veslačica ” in fajn tolče z vesli po vodi, po možnosti mu še preko laksa zapelje. Govoriš pa res lahko, tisto jih pa ne moti.

Ti kot ribič o medsebojnem spoštovanju ne boš govoril, ker vidiš samo, kar je za tvojo rit dobro. Dokler me pred mojim domom napizdevate, spelji.
[/quote]
A seveda, ker ti tako razumeš, oziroma nič ne razumeš. Zato je pa dobro, da nima na vseh vodah vsako tele floknit čolna v vodo, ker če ni bi bili ob vikendih še ribniki polni napihljivih čolničkov mestnih neolikancev in razvajencev, ki mislijo da je vse njihovo. Saj bo treba marsikaj, za v gozdove dovolilnice in še kaj, pa bo red, če ne bo mestna drhal vse uničila.


Daj ne smeši se, ker se vbii po pisanju da si zafnana prismoda na kubik. Drugič upam, da boš kje, ko boš spet nesramna in domišljava, vsaj klofuto pokasirala, najbolje od babe, te hitrehje prmažejo :-), da ne bodo dedci vsega krivi.:-)

New Report

Close