Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Akcija!!!!!!!!

Akcija!!!!!!!!

Mene zanima.
Men ni vseglih kje kaj zraste. Ker od rastišča je odvisna kvaliteta in zdravje pridelka. Vsakršnega.


Ja v lidlu, ne? Kaj se češ sekirat, ko bo v lidlu nehal rast boš pač stradal in kot napovedujejo, se kaj kmalu zna zgodit, da bo v trgovinah nehal rast. Tako daleč ti tvoja razbrzdanost in tupmavost ne sežeta, da bi vedel kako možno je to, tako kot so recesijo razglasili čez noč, lahko pipco s hrano zapro čez noč, v prazno že ne opozarjajo, da bo v prihodnosti hrane primanjkovalo.


Pri nas se vedno koplje krompir šele septembra.

Brez skrbi, da ne zaradi lenobe.
[/quote]
Verjamem, ampak moraš živet v hladnejših koncih, kjer je dovolj vlage. Drugje pozno sajenje ne pride v poštev, ker bi v odbobju , ko potrebuje največ vlage za bujno rast, imel sušo. Že tako je letos marsikje ekstrem, ko je resnično po avgustovskem dežju po sušnih vročinskih obdobjihi, začel poganjat klice iz mladega krompirja.
[/quote]

Takole ti bom povedal, Polarni.
Tisti krompir, ki jer bil letos slabše oziroma plitveje ogrenjen (zasut) je res nevarno, da bo že mladi gomolj začel delat nove mlade gomoljčke, ker je bil bolj pri vrhu v suhi zemlji. Tisti krompir, ki pa je bil dovolj globoko zasut in je zaradi globine imel dovolj vlage v zemlji, pa ne dela novih gomoljčkov.
Torej, važno je kako globoko si ga zasipal oziroma ogrenil.
Jaz imam sorto Agria, ki je bolj pozna sorta in dejansko še zdaj “dela” Gomolji so pa debeli ko buče.

Ne skrbi ti za mene. Nizozemci pridelajo dovolj hrane, da jo spravijo v trgovine za take, kot sem jaz. Slovenija je itak samooskrbno prešvoh. menda si ja ne domišljaš, da slovenski kmetavzi pridelate dovolj hrane za 2 milijona?


Saj ne skrbim, samo si naravnost ogabno s svojo primitivnostjo in se čutiš dolžno pisat v vseh temah, kot da ni dovolj, da si zabito in čudaško.

Jaz bom pisal, kjer bo meni pasalo. sam si si kriv, kaj se pa vpikuješ vame, kjer ni treba.


Bejži bejži.
Slovensko kmetijstvo komot prehrani vse slovence ,oziroma državljane. Pa še izvažala bi lahko. Kaj pa je to 2 miljona mandeljcev nafotrat?
Je pa res, da ne za tako ceno, kot jo vi Lidlaši hočete, ker so proizvodni stroški za slovenskega kmeta previsoki.

Normalno, sej nisem glup, da bi hrano plačal dražje, kot je treba.


Pravzaprav glup si, Ker tebi je pomembna cena krompirja, ne pa kvaliteta krompirja.

Tudi okus je pomemben. Italijanski ima lepši okus.

To je res. Ampak to nima veze al je Italijanski, Nozozemski, Bolgarski…..
Najprej; Pomembna je sorta krompirja. Teh je nebroj…
In nenazadnje, zelo je odvisno v kakšni zemlji je krompir rasel in s čim je bil gnojen.
Tisti krompir v Lidlu, ki ga ti ješ in ki je poceni, definitivno ni bil pognojen z organskim gnojem. Tisti Lidlov krompir je bil verjetno pognojen z odpaki, ki imajo veliko dušika.
Krompir ljubi gnoj in pomembno je s kakšnim gnojem je bil pognojen.

To je res. Ampak to nima veze al je Italijanski, Nozozemski, Bolgarski…..
Najprej; Pomembna je sorta krompirja. Teh je nebroj…
In nenazadnje, zelo je odvisno v kakšni zemlji je krompir rasel in s čim je bil gnojen.
Tisti krompir v Lidlu, ki ga ti ješ in ki je poceni, definitivno ni bil pognojen z organskim gnojem. Tisti Lidlov krompir je bil verjetno pognojen z odpaki, ki imajo veliko dušika.
Krompir ljubi gnoj in pomembno je s kakšnim gnojem je bil pognojen.
[/quote]
V Lidlu je krompir tako lep, da ga niti oprati ni treba, kmetje pa prodajate umazan krompir, ki se ga drži še zemlja.

Jaz obvezno pridem na misijo ‘pobiranje Kmetavzarjevega krompirja’.
Sem mlada, seksi in pridna. Eni pravijo, da imam dve levi roki, a nič zato, se pa znam hitro obrniti v vseh situacijah.
A sabo prinesem gumijaste škornje in trenirko, ali se dá krompir pobirati tudi v minici in visokih petah?
Komaj čakam na after party, ko bo cviček tekel v potokih in bo kmetavzar igral na frajtonarco, mi pa se bomo vsi skupaj zavrteli v poskočnih ritmih.
Komi čakam.
Lupčka in lep pozdrav.
💋🎼💃👠🌼🍟🍷

A sej smo ga lihkar posadili, pa ga že ven pobiraš.

New Report

Close