Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alergija na gluten?

alergija na gluten?

mogoče kdo ve kakšni so znaki pri dojenčku če je alergičen na gluten?
Star je 6 mesecev , včeraj sem mu prvič dala v sadje pol piškota ki vseguje gluten,…
danes sem stvar ponovila,..sedaj pa se je začel nekaj čohati za ušeski,mane si učkne,.nekam siten je postal , enako se je obnašal včeraj
Zanime me kako se pokaže če je alergičen, čeprav je zaužil tako malo tega da ne vem če bi lahko bilo to krivo

hvala
l.p.

Alergije na gluten ni. Je samo alergija na pšenico.

Ni res, ne piši, če ne veš, je pa zelo redka. Kadar ni pravočasno odkrita, se kaj lahko kasneje razvije v celiakijo. In tudi celiakija NI alergija, pač pa nesposobnost presnove glutena, posledično pa se razvija huda okvara tankega črevesa.

Alergija na gluten obstaja, vendar je res zelo zelo redka (ali pa redko odkrita??), bolj pogosta pri malih otrokih ej alergija na pšenico, pe bolj pa na mleko in jajca. Zakaj se tvoj otrok “čoha” , sicer ne vem, vendar če ni drugih znakov – oteklin, rdečin, vnete kože – je alergija malo verjetna. Seveda pa ni nemogoča. Preberi sestavine piškotkov, če vsebujejo jajce in ga otrok do zdaj še ni jedel, je najbolj verjetna reakcija nanj, če že na kaj.

nova
Uredništvo priporoča

Če te skrbi, počakaj še kakih 14 dni ali mesec. Je pa prej to alergija na kaj drugega (jajca, kak dodatek?) – netoleranca na gluten se pokaže kasneje, če je hujša oblika z drisko, počasnejšim razvojem, močno napihnjenim trebuščkom – Gre za odpadanje črevesnih resic v tankem črevesju. to pa se ne opazi tako hitro

Ni res, ne piši, če ne veš, je pa zelo redka. Kadar ni pravočasno odkrita, se kaj lahko kasneje razvije v celiakijo. In tudi celiakija NI alergija, pač pa nesposobnost presnove glutena, posledično pa se razvija huda okvara tankega črevesa.

Alergija na gluten obstaja, vendar je res zelo zelo redka (ali pa redko odkrita??), bolj pogosta pri malih otrokih ej alergija na pšenico, pe bolj pa na mleko in jajca. Zakaj se tvoj otrok “čoha” , sicer ne vem, vendar če ni drugih znakov – oteklin, rdečin, vnete kože – je alergija malo verjetna. Seveda pa ni nemogoča. Preberi sestavine piškotkov, če vsebujejo jajce in ga otrok do zdaj še ni jedel, je najbolj verjetna reakcija nanj, če že na kaj.[/quote]

Bilo bi dobro, če bi vedela, s čim operiraš. Alergija: porast IgE, celiakija (neprenašanje glutena) posredujejo IgG in IgA. TO NI ALERGIJA! Le v primeru, da so povišana IGE na gluten, lahko govorimo o alergiji, kar pa je svetovana redkost.
Občutljivost oziroma preobčutljivost na gluten ni isto kot alergija. Pri alergiji se aktivira drug del imunskega sistema, pri katerem se sprošča histamin in ki deluje skoraj takoj, ko ta sistem zazna motilca, napadalca. Občutljivost za neko snov se kaže drugače. Predvsem se ne pokaže takoj, ko jo zaužijemo, temveč šele čez čas. Lahko se zgodi, da se sploh ne pokaže, ampak se škoda povečuje, ne da bi jo človek čutil. Poleg tega, da povzroča celiakijo, dalj časa trajajoča neodkrita motnja – občutljivost za gluten – poškoduje organe, na primer trebušno slinavko; poškoduje lahko tudi živčevje in precejšnjega dela te škode ni več mogoče odpraviti. Poleg tega lahko zaradi stalnega vnetja nastanejo poškodbe tkiv.
Termin alergija na gluten uporabljajo alternativni zdravilci, kar pa enostavno ni pravilno.
http://drustvo-celiakija.si/o_celiakiji/

Bilo bi dobro, če bi vedela, s čim operiraš. Alergija: porast IgE, celiakija (neprenašanje glutena) posredujejo IgG in IgA. TO NI ALERGIJA! Le v primeru, da so povišana IGE na gluten, lahko govorimo o alergiji, kar pa je svetovana redkost.
Občutljivost oziroma preobčutljivost na gluten ni isto kot alergija. Pri alergiji se aktivira drug del imunskega sistema, pri katerem se sprošča histamin in ki deluje skoraj takoj, ko ta sistem zazna motilca, napadalca. Občutljivost za neko snov se kaže drugače. Predvsem se ne pokaže takoj, ko jo zaužijemo, temveč šele čez čas. Lahko se zgodi, da se sploh ne pokaže, ampak se škoda povečuje, ne da bi jo človek čutil. Poleg tega, da povzroča celiakijo, dalj časa trajajoča neodkrita motnja – občutljivost za gluten – poškoduje organe, na primer trebušno slinavko; poškoduje lahko tudi živčevje in precejšnjega dela te škode ni več mogoče odpraviti. Poleg tega lahko zaradi stalnega vnetja nastanejo poškodbe tkiv.
Termin alergija na gluten uporabljajo alternativni zdravilci, kar pa enostavno ni pravilno.
http://drustvo-celiakija.si/o_celiakiji/

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=: Kocinca med zobmi je moteča. Kot las v juhci.

Ni res, ne piši, če ne veš, je pa zelo redka. Kadar ni pravočasno odkrita, se kaj lahko kasneje razvije v celiakijo. In tudi celiakija NI alergija, pač pa nesposobnost presnove glutena, posledično pa se razvija huda okvara tankega črevesa.

Alergija na gluten obstaja, vendar je res zelo zelo redka (ali pa redko odkrita??), bolj pogosta pri malih otrokih ej alergija na pšenico, pe bolj pa na mleko in jajca. Zakaj se tvoj otrok “čoha” , sicer ne vem, vendar če ni drugih znakov – oteklin, rdečin, vnete kože – je alergija malo verjetna. Seveda pa ni nemogoča. Preberi sestavine piškotkov, če vsebujejo jajce in ga otrok do zdaj še ni jedel, je najbolj verjetna reakcija nanj, če že na kaj.[/quote]

Gl. recimo:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,6236925,6238291#msg-6238291

ali pa:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,6005466,6005919#msg-6005919

Pozdravljeni. Nwm kam se naj še obrnem, bila sem na kožnih vbodih, kjer mi je pokazalo več alergij (prah-prsica, cvetni prah trav in dreves, jagode, arašidi,) ker me zdravnik ni dal več naprej sem šla na Bioresonanco in mi je odkrila več vsega. Na gluten, mlečne izdelke, pcb,pcp. Formaldehidi.cesnje,jabolka… ..in me zanima kakšnega mnenja ste a je možno da sem res na vse to.? Vem da pšenica ni isto a na kožnih vbodih mi je bila-.? Naslednje vprašanje pa je a je to zaradi alergij, da me zjutraj čudno zebe nwm tak neobičajno, potem pa mi obraz postane vroč in utrujena sem…pa baje bi se naj pr glutenu delali plavi fkeki po telesu in jaz sem jih res imela17 na nogah, brez udarcev??? Vnaprej hvala

New Report

Close