Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali bi hodili na Hrvaško na morje, če bi bila hrvaščina povsem nerazumljiva?

Ali bi hodili na Hrvaško na morje, če bi bila hrvaščina povsem nerazumljiva?

Hodim tja ker mi je všeč kraj, narava, morje in ljudje. kakšen jezik govorijo mi sploh ni pomembno.

Živi in pusti živeti

Hrvaška je priročna ravno zaradi bližine, zahvaljujoč AC Dalmatini si v 5 urah v Splitu in nato čez uro ali 2 na najlepših otokih sveta 😉 Lepe plaže, čisto morje, odlična hrana in vince ter prijazni domačini pa so le še pika na i 🙂

BARCA kako si ti ppotegnila rdečo nit mojega posta, da se bmw in audi proizvajta na hrvaškem? samp primer sem dal teh prenavitih cen. poudaril sem, da veliko ljudi ima dovolj denarja za dopust preživet na hrvaškem pa gre raje kam drugam. ker jim pač ta jugovinski odnos ne ustreza, mogoče so celo končno ljudje postali bolj razgledani in so odšli kam drugam na dopust, recimo ameriko. kjer so zelo prijazni recimo!!! to razmerje med ceno in dobljenim in pripravljenostjo to plačat sem ponazoril z nakupom bmw1 in audi a3. to je to!! in menim da je dost dobra primerjava!!

Meni je sicer smešno, ampak generaciji tam okrog 30 in manj je hrvaščina resnično povsem nerazumljiv jezik. Moj svak, star pod 30,na Hrvaškem govori angleško…

Raje šparam in grem vsake par let na daljše potovanje v zares eksotične dežele kot se vsako leto pajsat na hrvaško obalo…na soncu lahko ležim tudi doma na balkonu ali pa vrtu z bazenom… ampak kakor komu paše, enim je vrhunec dopusta, da 3 tedne preležijo na vročem soncu na plaži, drugi pa raje spoznavamo tuje kulture, jezike, dežele. Bolj sta eksotična kultura in jezik bolj sta mi zanimiva.

Če bi šel na hrvaško bi govoril angleško… večja možnost, da te bodo poslušali kot, če govoriš slovensko…slovensko nas razumejo toliko kot mi njih, samo iz lastne trme ne želijo razumet:) tipično za vse od dol, tudi tiste, ki že več desetletij živijo v sloveniji. Niso vsi taki, ogromno pa jih je…

New Report

Close