Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi imeli otroke, čeprav bi bilo nosilci resne dedne bolezni?

Ali bi imeli otroke, čeprav bi bilo nosilci resne dedne bolezni?

Bi šla na genetsko svetovanje,ce bi bilo ziher,da se bo bolezen podedovala,ni sans,da bi imela otroka. Tud posvojitev bi bila vprašljiva,ker če je bolezen huda,bi ga bila sposobna spraviti do kruha?

Jaz sem podedovala resno dedno bolezen. Mogoče tudi moj otrok. Težav ni do 50. leta, potem pa so … Obstaja nadomestno zdravljenje, vendar vidim v ožji širši družini takšne bolečine in težave, da te stiska, ko to vidiš kaj naredi takšna bolezen.

Nekdo zgoraj je omenil, da se da genske bolezni odstraniti z umetno oploditvijo. Mislim, da to ne drži.
Ko sem imela priložnost govoriti z dr., ki se ukvarja z genetiko, je rekel, da se nikoli ne bi delali Bogove, da ne bi dopuščali, da se takšni otroci rojevajo, čeprav bi lahko pomagali v mnogo primerih. Da to ni ok, zaradi etike. A je boljše, da se otrok rodi in živi celo življenje s težko boleznijo?!!? Bila sem tako jezna, ko sem to slišala … Zanima me, če bi še tako govoril, če bi imel sam takšno bolezen ali bi bila možnost, da jo imajo njegovi otroci … Upam, da bodo v prihodnosti omogočali, da se bodo okvarjeni geni lahko nadomestili z zdravimi. Ne gre samo za kvaliteto življenje, gre tudi za znižanje stroškov zdravstva.

Po drugi strani pa je res – veliko bolezni enostavno pride …

New Report

Close